• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada namaz kılmak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada namaz kılmanın yedi tabiri vardır: Alttaki yorumları okuduktan sonra, daha geniş ve kapsamlı açıklamalar için Tıklayın

1-Emniyet, 2-Mutluluk, 3-İzzet, 4-Makam, 5-Kurtuluş, 6-Murat, 7-Eksiklik.

Rükû ve secde görmenin beş tabiri vardır:

1-Murat, 2-Kalabalık, 3-Yardım, 4-Zafer, 5-Allah'ın emrini yerine getirmek.

Namaza başladığınızı ve bitirdiğinizi görmek; duanızın kabul olacağına, Namaza başladığınızı ama bitirmediğinizi görmek; bunun tersine tabir edilir.

Namaz kıldığınızı görmek; musibetten kurtulacağınıza veya bir işinizin yarım kalacağına, Doğru bir şekilde veya doğu yönüne doğru yönelerek namaz kıldığınızı görmek; hac yolculuğuna işaret olarak yorumlanır.

Kendinize ait olmayan yabancı bir yerde namaz kıldığınızı görmek; Hıristiyanlığa sempati duymaya,Gökyüzüne veya batı yönüne doğru namaz kıldığınızı görmek; Yahudilerin dinine yakınlık hissetmeye işaret olarak kabul edilir.

Tespih, sena, salâvat, rükû ve secde görmek; hayır, bereket ve izzete işaretle tabir olunur.

Kıbleyi bilmediğiniz halde namaz kıldığınızı görmek; dinî inancınız konusunda şaşkınlık yaşayacağınıza, Kıbleye doğru namaz kıldığınızı görmek; inancınızın sağlamlaşacağına işarettir.

Namaz kıldığınızı, rükû ve secdeyi tamamladığınızı görmek; bir dünyevî hacetinizin gerçekleşeceğine işarettir.

Vacip bir namazı eda ettiğinizi görmek; Allah'a yaklaşacağınıza,

Akşam namazı kıldığınızı görmek; mutluluğa,

Yatsı namazı kıldığınızı görmek; ihtiyacınızın giderileceğine,

Sabah namazı kıldığınızı görmek; yolculuğa çıkacağınıza işaretle tabir edilir.

Bir bahçede namaz kıldığınızı görmek; tövbe edeceğinize, Bir gemide namaz kıldığınızı görmek; borçlanacağınıza, ancak borcunuzun ödeneceğine,

Kâbe'de namaz kıldığınızı görmek; büyük bir şahsiyetin yardımıyla arzu ettiğiniz bir şeyin gerçekleşeceğine alamettir.

Namazda teşehhüt için oturmak görmek; üzüntüden kurtulmaya,

Oturarak namaz kılmak; birinin size karşı hata işleyeceğine ve bu hatayı affetmeyeceğinize,

Karanlıkta namaz kıldımakı; üzüntüden kurtulmaya, Yan yatarak namaz kılmak; hastalanmaya işaretle tabir olunur.

Cuma namazı kılmak bir yolculuğa çıkarak bu yolculuktan gelir elde etmeye

Mescid-i Aksa'da namaz kıldığınızı görmek; rızkınızın bollaşacağına işarettir.

Farz namaz kıldığınızı görmek; Allah'ın inayetiyle hacca gitmeye

Müstahap namaz kıldığınızı görmek; insanlara şefkat göstermeye

Bir ağılda namaz kıldığınızı görmek; Allah'ın inayetiyle malınıza bereket geleceğine işarettir.

✅Rüyada namaz kılmanın geniş ve kapsamlı açıklaması için? Rüyada namaz kılmak

muhammed_52

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜN ALEYKÜM.SABAH NAMAZINI KILDIKTAN SONRA YARIM SAATLİK BİR ZAMAN DA UYUMUSUM RÜYAMDA KENDİ FAKÜLTEMİN ÖNÜNDEYİM HAVA KAPALI KIZLI- ERKEKLİ FAKÜLTEDEKİ ÖĞRENCİLER KARISIK OLARAK SAF TUTMUS NAMAZ KILIYORLARDI. BEN DE ONLARA KATILACAKTIM TAM O SIRADA NEDEN KARISIK BÖYLE KIZLI ERKEKLİ NAMAZ KILIYORLAR YANLIS BU DEDİM ONLARLA SAF TUTMADIM TAM ONLARDAN AYRI BİR YERDE NAMAZA DURACAKKEN GÖKYÜZÜNE BAKTIM YÜCE ALLAH 'IN MÜBAREK ADINI SİYAH BULUTLARIN ARASINDAN KOCAMAN ARAPCA OLARAK BELİRDİĞİNİ GÖRDÜM. VE ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ARDINDAN KELİME-İ TEVHİT GETİRDİM.RABBİMİN ADI BELİRİRKEN GÖK YÜZÜ AYDINLANI YORDU.RÜYAMI EN KISA SÜREDE YORUMLARSANIZ COK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN.SELAMETLE..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum
Ruyaniza hayirdir ins. diyelim Rabbim hayra cikarsin..
Rüyada namaz kıldığını görmek; iyi bir insan olduğunuza ne isteğiniz varsa gerçekleşeceğine
karisik olmasi akidenize, iman, tevhidi konulara daha cok dikkat etmeniz gerektigine delaletir..
Sahih bir insan Olmakla Birlikte Haram ve helale cokca dikkat edin
Ruyanizin yorumu aslinda cook acik..ve siz nerde yanlis ve eksik oldugunuzu ben den daha iyi biliyorsunuz...
Rabbimin rahmet ve magfirettine berekettine nail olmak istiyorsaniz kulluk vazifenizi ibadetlerinizi eksiksiz yerine getirmeniz gerektiginize delalettir!
nimetlere sükredip kulluk görevinizi hakkiyla yerine getirmelisiniz..

"Ey iman edenler! Rükü edin secde edin Rabbinize kulluk edin hayır işleyin ki kurtuluşa erebilesiniz. Haydi namazı kılın zekatı verin Alah'a sımsıkı tutunun."
(Hac 77/78)

"Hem namazı doğru kılın zekatı verin kendiniz için her ne yapıp önden gönderirseniz Allah'ın yanında onu bulursunuz. Muhakkak ki ALLAH yaptıklarınızı görmektedir."
(Bakara 110)

misler gibi rahat rahat kılmak varken namazımızı.....
neden kızgın saçlar üstünde yana yana kılalım
borçlarımızı...

haydi Rabbine verdigin sözü tut....ver kendini secdelere....
kaybol Rabbinin şefkatinde.....Selamet ile Hayra kalin..

nehir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada namaz kılmak

s.a rüyamda bir evin önündeydim evin etrafı yemyeşildi bir tane yaşlı bir adam bana namaz ile ilgili bir şey söylüyordu evin içindekilerin bazıları namaz kılıyordu bazıları namaz kılmak için abdest alıyorlardı ben içi aydınlık olan bir odaya girdim ama o odadan kaçmaya çalışıyordum bu arkadaşımın rüyası onun bilgisayarı olmadığı için benim ismimden yazıyoruz arkadaşımın rüyasını yorumlarmısınız

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah..
Ebû Hureyre radiyallahu anh'dan: (Allah Resulü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:)
"Birinizin kapısında günde be§ kez yıkan dığı bir nehrin aktığını görürseniz ne dersi niz? Kirinden eser kalır mı?"
"Hayır, kirinden hiçbir şey kalmaz; tertemiz olur" dediler.
"İşte beş vakit namaz da böyledir. Allah o namazlar sayesinde bütün hataları siler" bu yurdu. IBuhârî. Müslim. Tirmizî ve Ncsâî.]

iste bir Allah Dostu sizi bu guzelige, arinmaya felaha cagirmasina yorumlanir..
lakin o arkadasiniz namazini kilamiyor..
Abdestini alıyor fakat kılamıyor.. ya da onu da almak çok zor geliyor. Kılmadığı namazların vicdan azabını kat kat çekiyor
ama bir türlü kalkıp kılmıyor..bu ruyaniz bir uyari, bir cagri mahiyettinde O cc in huzurunda anca Huzur bulursunuz seklinde yorumlanir..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Allah a emanet olun...

duaa..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada namaz kılmak.

Merhaba. Nasılsınız. İNŞALLAH,yormuyorumdur sizi. Rüyamı paylaşmak istiyorum. Rüyamda namaz kılıyordum. Amma hep bi terslik oluyordu. Ya abdest yanlış alıyordum, ya namazda şaşıyordum. Bir az karışık rüyaydı. Tam hatırlamıyorum. Lütfen, yorumlar mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Genc guzel kardesim Hosgeldiniz Hayirdir insallah...
Rüyada namaz kılmak, namaz kıldığını görmek hemen hemen herkesin gördüğü bir rüyadır ve çok hayırlıdır.
Rüyada namaz kıldığını görmek; iyi bir insan ,ibadet Ehli olduğunuza, ne isteğiniz varsa gerçekleşeceğine isarettir..

"Rüyamda namaz kılıyordum. Amma hep bi terslik oluyordu. Ya abdest yanlış alıyordum ya namazda şaşıyordum"

eksik ve yanlis yanlarınızı tamamlamaya ve düzeltmeye bir cagri seklinde yorumlanir..
Allah doğru yoldan bizi şaşırtmasın.Kur'anı Kerimin ışığından da mahrum bırakmasın...

insanı insan kılan en büyük sır taşıdığı mukaddes emanettir. İnsanoğlu bu emaneti taşıyabilecek güce sahiptir.
Fakat emaneti unutanlar ve yaşama gayesinden bihaber olan Allah'a ihanet içindedirler.
Taşıdığı emanetin hikmeti ile birlikte güneş çapında bir pırlantaya dönüşen insanoğlu, emaneti bıraktığı ve Allah'a ihanet ettiği vakit
"bel hum adal" olarak ifade ettiğimiz hayvan aşağı bir mertebeye düşer. Allah bizi emanetine sahip çıkanlardan kılsın.

Şeytanın namazı engelleme metodları …
1) Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim
2) Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm
3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. – Saga bak, sola bak, – derim, bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim. Sonra da „
namazin bozuldu” diye vesvese verir namazdan cikaririm
4) Saga sola baktiramazsam, yalniz basina namaz kildiginda yanina giderim. Cabuk kilmasini emrederim. Horozun yem yedigi gibi cabukca kildiririm
5) Bunu da yaptiramazsam, cemaâtle namaz kilarken, basina bir gem takarimm vebasini imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazini bozarim.
Allah ise böylelerini kiyâmette esek basli olarak hasreder, diyor
6) Bunu da yaptiramazsam, namazda parmaklarini cikirdatmasini emrederim. Böylece beni tesbih eder
7) Miskinlere, zavallilara giderim, namazi birakmalarini emrederim. -Namaz size göre degil, siz rizkiniza bakin, isinizde calisin derim
8) Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kilarsin derim. Hattâ, hastayi isyân ettirir, küfre bile sokarim

Gunesim

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada çimenliğin üstünde namaz kılmak

Selamun aleykum,

Hayirli pazarlar

Ruyamda cigmenligin ustunde namaz kiliyordum sonrasinda ise oturarak namaz kiliyordum. Kucuk kuzenim ynimdaydi ve bana hadi gel gidelim diyordu bende ona diyordumki ben sabah namazini daha kilmadim onuda mecbur kilmam lazim sonra gideriz diyordum.

Hayirdir insallah

Selametle kalin,
Dua ile

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleykum selam Size de
Hayirli pazarlar
hayirdir insallah
Rüyada namaz kılmanın yedi tabiri vardır:

1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.

"ben sabah namazini daha kilmadim onuda mecbur kilmam lazim sonra gideriz diyordum."

Sabah namazı kılmaya niyetlendiginizi görmek; yolculuğa çıkmaya niyetiniz oldugu ve bunun sizin icin HAYIRLI olacagina işare olunur.
Allahu alem..hayirli gunler..

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada akşam namazı kılmak

S.a hayırlı kandiller

Akşama doğru kitap okurken uyuya kalmıştım rüyamda seccade üzerinde akşam namazının sadece farzını kıldığımı ve dua ettiğimi gördüm. Ama hatırladığım kadarıyla sünneti kılmak aklıma geliyordu ama ben sadece dua etmeyi tercih ediyordum sünnetini kılmıyordum uzun zamandır böyle bir rüya görmemiştim sizinle paylaşmak istedim. Tekrardan hayırlı kandiller diliyorum dualarınızın kabul olması dileğimle :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleykum selam Size de Hayirli kandiler..dikkat ediniz mi simdiye kadar kac kez namaz, cami dua ruyalarini gordunuz..
Bu Size ozel bir davet ,cagri seklinde ruyalariniz yorumlanir..
hayirdir insallah

1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.

Rüyada akşam namazı kıldığım görmek, iyi kötü ne istiyorsa bunun yerine gelmesine, bir işi sonuçlandırmaya, rahat ve huzur burmaya işarettir.
samimiyet ile sunu belirtmeden de yazimi bitiremiyecegim...
Rüyalarla Kişisel Gelişim Yolculuğu da vardir ama malesef isimize gelmiyen irsadi ruyalari hep gormemezlikten..geliriz..
Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir...Rabbim her seyin en iyisi bilen-dir!

Nedir seni daraltan böylesine bunaltan nasıl bir derttir seni ağlatan söyle gönül!
Yüreğini dağlayan nedir söyle ağlama gönül..
Sen değil miydin bir zamanlar umutlarıyla yaşayan
Sen değil miydin gönül kardeşlerine "dua edin" diyen
Hani "ağlama" derdin ya dertli insanlara...
Sen de rahat ol ağlama gönül!
Seni çok seven seni senden daha çok bilen RABBİN var....
Allaha emanet olun.

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada namaz kılma

es selamu aleykum verahmeturullahi ve beraketühü

abla; rüyamda köydeki evimizin üzerinde ömer döngeloğlu,recep abi ve ben üçümüz vakit namazı kıldık. duadan sonra el fatiha demeden, 2 şer rekat namaz kılmamız gerekti. benim fatihadan sonra tebareke suresi okumam istendi. ömer döngeloğlu na fatihadan sonra neşrah suresi okuması gerekiyodu. namazlarımızı kıldık. recep abi kılmadı. sen niye kılmadın diye sordum kendisine? ben sadaka vermediğim için benim kılmam istenmedi dedi.
şeref,30,bursa,evli,bir çocuk,turizm

Abla yorumlarınız için Allah (c.c.) razı olsun..
hakkını helal et abla. bizim gibiler için vaktini harcıyosun.
Allah azze ve celle inşAllah ömrüne huzurlu ömür katsın abla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ve aleykum selam verahmeturullahi ve beraketühü
Allah (c.c.)cumlemizden razı olsun..
rüyada namaz kıldıginiz kadar da kim ile kıldıginiz da onemlidir...
Ömer DÖNGELOĞLU / İlahiyatçı- Yazar yani Size islami,Dini yonden bir mesaj verilmek istendigine isarettir..

1-Emniyet
2-Mutluluk
3-İzzet
4-Makam
5-Kurtuluş
6-Murat
7-Eksiklik.

İbn-i Sirin: Rüyada Mülk suresini okumak; kabir azabından kurtulacağınıza…
Kirmani: İşinizin akıbetinin güzel olacağına ve insanlara iyilik edeceğinize işarettir.

Rüyada İnşirah suresini okumak;
bu mübarek sûreyi okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, dert ve hastalıklardan emin olmaya, kalbinin İslâm ve hidayet nuru ile pırıldamasına,
işlerinin kolaylaşmasına, üzüntü ve kederden kurtulmaya delâlet eder.

"ben sadaka vermediğim için benim kılmam istenmedi dedi."

SADAKA-İ FITR'IN
Sadaka" doğruluk manasına gelen "Sıdk" kökünden gelir. Samimiyyet ve ihlâs manalarına da kullanılır. "Fıtr" kelimesi ise "Fıtrat"tan alınmadır

Sadaka-i Fıtr'ın bayram namazından önce verilmesi müstehabtır.. Bilindiği gibi; Sadaka-i Fıtr; Ramazan Bayramı'nın ilk günü ikinci fecrin (Sabah Namazı vakti'nin) girmesiyle vacib olur...
ruyaniz Sadaka-i Fıtr ile de ilgilidir.. Rabbim en iyisini bilendir...
Allah a emanet olun..

duaa..

GİSECİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Namaz kılmak

Selamün Aleyküm Rüyamada kısa kısa bir sürü rüyalar gördüm bunları kısa kısa anlatmaya calışacağım.1. Camide cemaatle beraber namaz kıldık 2. daha sonra şehirler arası otobüsle yolculuk yaparken bir müddet 1 saat kadar yolculuk yaptıktan sonra otobüsü kontrol icin durdurdular, yolcularıda kontrol edilirken daha yolumuz uzundu otobüs hareket etti biz orada kaldık. 3. Birde bir akrabamızın kücük çocuğu hastalanmış onu kendi otomobilimle hastaneye götürdüm. 4. Yine uzun zamandır satılık olan bir arazimi satamıyorudum, daha önce alıcı olan bir vatandaş param gelecek gelince konuşuruz demişti. rüyamda tamam para geldi ama almıyacağım dedi biraz karışık oldu ama yardımcı olup yorumlarsanız sevinirim Allaha Emanet Olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada cemaatle beraber namaz kılmak;
rüyayı gören kişinin, iş hayatında ya da aile hayatında yaşayacağı bir sorundan ötürü eş, dost ya da akrabalarından birinden yardım alacağına,
bu yardım sayesinde içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulacağına, yaşanan kırgınlıkların sona ereceğine, maddi ve manevi sıkıntıların ortadan kaldırılacağına ve durumun
rüya sahibi üzerindeki hem maddi yükü hem de stres yükünü azaltacağına hatta ortadan kaldıracağına delalet eder.
Cemaatte Rahmet Vardır...

Rüyada bir otobüsle seyahat ettigini görmek, uzak bir yolculuga çikacagina isarettir..
"rüyamda tamam para geldi ama almıyacağım dedi"
Duygusal ve Maddi açıdan konulari ve sorunlari;birbirine karıştırmayın !!yoksa Siz de Aileniz de karışıklık yaşayabilirsiniz..
Allaha Emanet Olun.

GİSECİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekür ederim Gönül Sızım abla Allah razı olsun yorumların icin

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm rüyamda haram bir şekilde, cunup bir şekilde namaz kılıyordum. Namaza niyet ettikten sonra fatihayı okumadan secdeye gidiyordum ve yanlışıkla secdede Fatiha'yı söylüyordum ama düzeltiyordum sonra.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.

Rüyada namaz kıldığını görmek; inancınızın bir göstergesidir. Namazı doğru şekilde ve doğru yöne doğru kılıyorsanız, sizin günahlarınızdan tövbe ettiğinizin ve inanca yöneldiğinizin göstergesidir.

Rüyada namazı yanlış kıldığını görmek; rüyada namazı bitiremediğini görmek, sizin inancınızdan uzaklaştığınızın, inançlarınızı sorguladığınızın bir göstergesidir.

Cünüp olarak namaz kıldığını görmek;Kedere ve sıkıntıya, işlediğimiz bir günaha işarettir.
Bu şekilde,namaz kilmaniz; üzerinizdeki keder yada sıkıntıdan kurtulmak için yanlış şeyler yaptığınızı simgelemektedir.

Bir yanda iman bir yanda Nefs... Nefsini temizleyen hakiki imana kavuşur.Çünkü nefs, Allahü teâlâ ile kul arasında en büyük perdedir...

biz nefsimizle didişmeyi bırakalım. Onu bir kenara koyalım. Kendimiz günlük hayatımız içinde iyiyi, güzeli, doğruyu yaşamaya çalışalım.
Onunla öyle meşgul olalım ki, nefsi düşünmeye vakit kalmasın. İşimizle, gücümüzle, meşguliyetimizle, görevlerimizle öyle hemhal olalım ki, o işlere kendimizi öyle adapte edelim ki,
nefis de baksın baksın, sonra bu insandan bana hayır yok deyip, gitsin...

Din ile, ilimle, güzel sanatlarla, düşünce dünyası ile öylesine meşgul olalım ki, nefsin girebilmesi için en ufak bir kapı aralığı kalmasın.
Elf- lam -mim ol yeter. Elif beden. Lam kelam mim - kalbin üçü bir oldumu inasana yeter.
Herkesin Arzı, kendine göre değişir.Arzın bir mânâsı da, "Beden"dir.Beden Arzını doğru, dürüst ve temiz tut!!
Selametle..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Namazı doğru yöne kılıyordum, bitiriyormuydum bitirmiyormuydum hatırlamıyorum ondan sonra uyandım zaten direk secdeye gittim fatihayı okudum sonra yanlış yaptıgımı anlayıp suphane rabbiyel ala dedim öyle devam ettim, gerisini hatırlamıyorum. Bu günlerde herkesden helallik alıyorum :D belki 10 defa soruyom dinim hakkında kendimi sorguluyorum, elbet günah konusunda blmiyorum bakıyorum kendime ben sinirliyim biraz karşımdakine çok bağırıyorum sonra gönlünü alıyorum elbet. ben daima hak ve adalet için kızarım insana haksızlıga tahammülüm yok! sağol Allah raz olsun inş.

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm, rüyamda vesveseli bir şekilde namaz kılıyordum. vesvese derken süreleri tam doğru okuyormuydum bilmiyordum. işte rüküya gidince, secdeye gidince vs vs.. daha sonra namazı bitirdikten sonra mescidteyim tabi, herzaman gittiğim mescidde. namazımı bitirdikten sonra, yanımda ateist biri vardı benim yaşlarımda biriydi. ona ettehiyyatü'yu okuyordum iki, üç kere ettehiyyatü, diyordum başa dönüyordum vesveseli bir şekilde sölüyordum ve tam emin değildim doğru olduğundan.. daha sonra sabah ezanıyla kalktım :D

Üst Alt