• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ruyada namahrem ile beraber olmak

• Konuyu başlatan halesu
  • Başlangıç tarihi
H

halesu

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleyküm. Üniversiteden pek de sevmediğim bir hocamla pazarda meyve sebze alırken karşılaşıyoruz ve beni bir gezileri olduğunu söylüyor ve davet ediyor. Gittiğimiz yerde hiç tanımadığım insanlar var hocayla el ele tutuşup yürüyoruz, bir yandan da eşim yoldan arabayla geçip bizi görür diye çok korkuyorum. Hoca beraber olmak için fırsat kolluyor ben de karşı koymuyorum fırsat bulamayınca bizim eve gidiyoruz. Ama daha bir şey yapmaya fırsat bulamadan komşularım eve gelip hocayı kovuyorlar (bayan komşu teyzeler) ve adam arkasına bakmadan gidiyor. Ben de çok utanıyorum ama komşularım beni hiç utandırmıyorlar sanki hiç suçum yokmuş gibi davranıyorlar ben de teşekkür ediyorum..

Ankara'dan Handan Çelik, Yaş 26,Öğrenci, evli, bayan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ruyadanamahremgormek.jpg

Aleykum selam kardesim..Hosgeldiniz..
Bildiginiz gibi rüyalar üç türlüdür.
Biri şeytanîdir. Bu tür rüyalarda şeytanın telkiniyle korkutucu ürkütücü utandırıcı sahneler yaşanır...
Kâbuslar karabasanlar..gibi..insana vesvese..
SIKINTI verirler sanki...

İkincisi boş hayâllerden ibâret. Kurânımızın tâbiriyle “edgasü ahlâm” yani “hayâl demetleri.” Ciddi bir anlamları yok bunların ..
İnsanın hayâl gücü türlü tasvirler yapar...
mesela Tv de gordugumuz ucak kazalari soygun gibi olaylardan etkilenip Günlük olayları ve görüntüleri çeşitli biçimlerde bir araya getirir kurgular.
Bazen yıllar önce aynı vakitlerde yaşanmış hâdiseleri hatıra getirir sonraki olaylardan derlenmiş ayrıntılarla süsler...

Bazen de ruh dünyandaki dalgalanmalar rüyalarına yansır.
Meselâ öfkeyle yatarsan uykun boyunca kavgalar edersin. Düşmanlık duygularıyla doluysan rüyanda köpekler yılanlar kovalamacalar görürsün...
veya sevdigini Kirip kirildigimizda ruyamizda Onun ile baristigimizi ..vicdanimizin derinliklerinde soylemek isteyip soyliyemediklerimizi haykirir o sekilde davraniriz..

Kimi ruhbilimcilerin “bilinçaltının dışavurumu” diye tanımladıkları bu tur rüyalar bu türden olsa gerek.

Geldik üçüncü kısım rüyalara. Bunlara “sâdık rüya” denir...
Sizinki hangisi olduguna vicdaniniz ile siz karar verin olur mu?

Hayirdir insallah diyelim.. Ruyada namahrem ile beraber olmak:
Okul ve Aile hayattinizda Isalama aykiri ve bazı yanlış davranışlar yapmaya niyetlenmis iken bir sekilde
cok sukur vaz gececeksiniz,,seklinde Yorumlanir Allahu Alem..
insanın vicdanı yanlış olan bir şey yaptığında rahatsız olmuşsa, şeytan bunu kişiye güzel göstermeye çalışıp vicdanını rahatlatmaya calisir!!
Dikkat edin Seytanin oyununa gelmeyin..Kendinize YAZIK edersiniz...

iblis Rabbimize, senin yolunun üzerine oturup haram dediğin herşeyi kullarına süsleyip güzel göstereceğim demişti.

ALLAH'TAN KORKALIM VE TEVBEYE,TEVBE KAPISINA SIMSIKI SARILALIM..
Hayirli Gunler kardesim..

Üst Alt