• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada melekleri görmek ve anlamları

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
825
Rüyada melek görmek nadirdir. Yani, bir kişi rüyasında melek görebilir yalnız, "Cebrail a.s, Azrail a.s" vb. gibi melekleri çok az görür. Rüyada görülen melek olabilir, yalnız bazı rüyaların anlamları içerisinde melek dahi olsa kötü olabiliyor, unutmayalım ki,
İyi rüya Allah'dan, kötü rüya şeytandandır.
İşte rüyada Melekleri görmek ve anlamları,
-
Rüyada "Azrail" a.s görmek : Azrail a.s size galip geliyorsa öleceğinize, boğun eğiyorsanız hayra, görürseniz zor ve kötü günlere işarettir.
Rüyada "Cebrail" a.s görmek : İzzete, güce ve şerefe işarettir.
Rüyada "İsrafil " a.s görmek : Suru üflediğini yalnız siz duyarsanız vefat edeceğinize, onu görmek ise hayra, hayırlı haber almaya işarettir.
Rüyada "Mikail" a.s görmek : Namaz kılmayan, oruç tutmayan (dinin isteklerini yerine getirmeyen) kişi için uyarı, namaz kılan, oruç tutan (dine bağlı, dindar bir kimse) kişi için dileklerin kabulune işarettir.
--
Rüyada sadece bir "Melek" görmek : Hayra işarettir. İyi haber alınmasına işarettir.
 
Son düzenleme:

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
825
Evet İslamda Bahsetmiyor, bende gerçekten öyle melekler var mı? Yok mu? Araştırıyorum ama müslümanlar filan inanıyor bazı kısım.
 

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Mesajlar
709
Bir müslüman islam kaynaklı olmayan, islamda yeri bulunmayan birşeye niye inansın ki? İnanıyorsa islam dışı bir iş yapmış olur. Konuda yazılan ve 4 Büyük Melek harici isimler hırıstiyan veya musevi kaynaklı olabilir, öyleyse dikkat etmek lazım çünkü islami forumda bunlar tepki çekebilir. Bence iyice araştırıp yazın.
 

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
825
Haklısınız..Çok garip, neden insanlar 4 büyük melek harici diğer meleklerinde varlığına inanıyor, İax, Camael, Metatron gibi meleklere neden inanıyorlar acaba.. Metatronun, Hz.İdris olduğuna inananlar var.
 
Üst Alt