• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kuş görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada serçe görmek, yakalamak, rüyada kafeste, yavru, ölü kuş görmek
Rüyada tanınmayan bir kuşu görmek, Azrail (a.s.)'a işaret eder. Çünkü ona çok kere ecel kuşu adı verilmiştir.

Yine rüyada görülen ve tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden gökyüzüne uçması veya evden herhangi birşeyi uçurması, o evdeki hastanın vefatına yorumlanır.

Rüyada bir kuşun kendi üzerine düştüğünü görmek, gelecek bir misafire işarettir.

Rüyada görülen büyük kuşlar melik, reis, âlim, tüccar ve zengin kimselere yorumlanır.

Rüyada birçok kuşun başı üstünde uçtuğunu görmek, eğer ehilse, yönetciliğe veya önderliğe işaret eder.

Rüyada kuşların sesi, ağlamaya işarettir.

Kuş kümeleri görmek, onları yiyen veya onlara rastlayan kimse için, mal, para ve saltanata kavuşmaya işarettir.

Bir kimsenin rüyada bir kuşun gökyüzünden gelip yanına indiğini görmesi, sevineceği bir müjdenin geleceğine yorumla tabir edilir.

Rüyada bir kuş ile konuştuğunu görmek, izzet ve şerefe, elinde bir kuşun öldüğünü görmek, keder ve üzüntüye işaret eder.

Bir kuşun gelip başı üstüne konduğunu görmek, menfaata ve faydaya ve hayırlı rızka işarettir.

Rüyada serçe kuşu görmek, kadri yüce bir kişiye işaret eder.

Bir serçe kuşu bulduğunu görmek, böyle büyük bir kişiyle muhabbet etmeye işaret eder.

Bir kimsenin rüyada bir dişi serçe kuşu bulduğunu veya aldığını görmesi, şeref ve iffet sahibi bir kadınla evlenmeye yorumla tabir olunur.

Rüyada elindeki serçe kuşunun uçtuğunu ve bir daha geri gelmediğini görmek, erkek veya kız çocuktan birinin vefatına işarettir.

dicle

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm, ben bir rüya gördüm gecen gün, köy gibi bir yerdeyim küçük bir evdeyim, elimde yeşil bir kuş onu uçuruyorum. Sonra peşinden koşup gel aşkım diyorum gelip elime konuyor tekrar uçuruyorum tekrar çağırıyorum yine geliyor. Uçurup peşinden gitmiyorum, bir tane adam kuşumun boynunu büküyor pencere kenarına atıyor gelip alıyorum, öldü kuşum diyorum elime aldığım anda canlanıyor, bir tanem canım kuşum ölmemişsin diyorum, yatıyoruz onuda yanıma yatırıyorum ama kuş göğsüme konuyor, tırnakları göğsümü acıtıyor ve bu acıyı gerçekten hissediyorum. Bir anda uyandım sanki kuş yanımdaymış gibi hissettim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah
kime ve neden aşkım dediginize dikkat edin her kes O aşk kelimesine layik degildir..her nimet kulfeti ve zahmeti ile gelir!
Kuş adamın kendi amelidir. Bazen de bilinmeyen kus öğüt ve nasihata işarettir.
Rüyada gördüğü kuş güzelse, onun ameli de güzeldir. Yahut hayırlı bir haberle ona bir kimse gelir.

Her ne kadar muhataplarimiz nezdinde var olan sey "nimet" midir "külfet" midir yoksa "serr" midir "hayir" midir bilmesek de
Muhataplarimiz icin var olan seylerin kendileri hakkinda her daim "nimet" ve "hayir" olmasini Rabb'im'izden niyaz ederiz...
Hayirli gunler.

Litvanya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum

Bir kac gun once ruyamda kuş gormustum fakat hatirlamiyorum ruyayi. Bu gece de ruyamda kus gordum.

(Evimizde iki tane kus var kardesim besliyor).
Ruyamda bizim evin icinde bir odaya giriyorum bakiyorum ki kardesim kuslarin (ruyamda biri sari biri mavi renk kuslarin) kafesini bosaltmis icine su dolduruyor ama kabin tamamina doldurmuyor yukardan biraz bosluk birakiyor. Sonra kuslari suyun icine koyuyor. Ben de kiziyorum kardesime napiyosun hayvanlari bogucaksin diye. Kardesim de bana diyor ki abla kabin hepsini doldurmadim kuslar yukari cikip su yuzeyinden hava alip suya geri donuyorlar. Bakiyorum ki hakikaten kuslar balik gibi yuzeyden hava alip geri iniyorlar asagiya sonra hava bitince tekrar yukari cikiyorlar. Sonra biz kafesi tekrar bosaltiyoruz kuslari normal kafeslerine koymak icin. Kuslardan bir tanesi -sari olan- elimi isiriyor. (Normalde elime hayatta kus alamam ben). Baya acitiyor elimi ama neredeyse aglamak uzereyim. Bir turlu de birakmiyor en sonunda biz bu kuslari salalim diyoruz elimi isiran kusu pencerenin onune goturuyorum hemen aninda prr edip ucuyor. Ama mavi kus pencerenin onunde yarali gibi yatiyor biraz sonra o da ayni sekilde ucup gidiyor.

Ruyami yorumlarsaniz sevinirim.
Hayirli ramazanlar

Pardon eklemeyi unutmusum. Kuslar muhabbet kusuydu sanirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah..
Rüyada muhabbet kuşu görmek Gördüğünüz muhabbet kuşunun rengine göre yorumlanır.
rüyada muhabbet kuşu görmek birisine aşırı derecede tutkun olmak ona karşı sevgi ve muhabbet hisleri ile dolu olmak..
talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...

Kafes bu gunlerde daraldiginiza iki dünya iki karar iki duygu iki secenek arasinda kaldiginiza isarettir..

Rüyada mavi muhabbet kuşu görmek alacağınız güzel haberlere ,murad ve kısmetlere işarettir.
Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek sıkıntılı ve keder veren haberler almaya yorumlanır.
bu günlerde omuzunuzda olan yük gam kedere semboludur...

Bir gun,Derviş suya düşen akrebi kurtarmak ister, elini uzatınca akrep sokar. Derviş tekrar dener, akrep yine sokar.
Bunu görenler dayanamaz, dervişe: "İyilik yapmak istediğin halde sana zarar verene daha ne diye iyilik edersin." der.

Derviş: "Akrebin fıtratında sokmak var, benim fıtratımda ise yaratılanı sevmek, merhamet etmek; o fıtratının gereğini yapıyor diye ben niye fıtratımı değiştireyim."

"sari olan- elimi isiriyor. "Hep en çok sevdiklerimiz en çok canımızı acıtanlardir!!
üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
üstat da;evet demiş..adam peki demiş,
üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
üstat da cevap vermiş;peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?

Aşk cesaret işidir, neticede. Ve pervane cesaretle kanadını şöyle bir değdirir ateşe. İlk lezzettir işte o acı. Acı verir, yakar içini.
Ama ona verdiği acı o kadar hoşuna gider ki, daha fazla dönmeye başlar. Acı ve lezzet…
Birbirine zıt bu iki duygunun bir arada olması nasıl mümkün… İşte bu noktada, azabın ve acının lezzet olmasındaki sırrı yakalamak gerek.
Aşkı uğruna can veren pervanenin aşkı. Ama öbür taraftan mum da yanar. Onun aşkı da, acısı da kendincedir...
her insan olaylari kendince kendi idraki ve kalibinca, kaderince yaşar..
Hayirli aksamlar..

melek2338

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam Aleyküm
Rüyamda sınıfımızda hiç konuşmadığım bir erkek bana kuş çok ama çok güzel bir kuş yakalayıp veriyor.Sana tuttum bu kuşu seversin diyor. Ama kuş dünyadaki hiçbir kuşa benzemiyor. Sarı renkli epey kilolu ama çok güzel bir kuş. Daha sonra kuşu ben tekrar o çocuğa iade ediyorum. Çocuk kuşu gökyüzüne tekrar yolluyor. Kuş havada epey yol aldıktan sonra bulunduğumuz yere tekrar düşüyor. Daha da bitmiyor. Kuşun cesedi alev almaya başlıyor. O esnada uyanıyorum. Lütfen çabuk cevap verin. Çok etkilendim rüyadan.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirli Bayramlar ve Hayirdir insallah..
Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek sıkıntılı ve keder veren haberler almaya yorumlanır.
Bugünlerde iş ,Arkadaşlik teklifi alirsaniz sakin kabul etmeyin..Allahu Alem Sizin icin hayirli olmiyacagina yorumlanir..

ruhsal ve duygusal sağlığınıza dikkat etmeniz icin bir uyari ruyasidir..Hayattaki en önemli şeyimiz akıl sağlığımız. Bu nedenle onun kıymetini bilin.
gereksiz stresslere kendinize KAPI aralamayin..idrakinizi, iradenizi, aklınızı kullanın..
kalbiniz bir konuda mutmain degil ise hic kimse icin iradenizi zorlayip istemediginiz bir seyi yapmayin!! yoksa;sonunda Siz zararli cikarsiniz...
Hayirli Bayramlar..

SEYLO

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Ayleyküm;

Ben rüyadamda AYASOFYA gibi kocaman bir caminin kubbesine dogru ucusan cok sayıda güvercine benzer kuşların ucustugunu gördüm,kuşlar göç eden kuşlar kadar çoktu...

Bana bunu yorumlarsanız çok sevinirim.

ALLAH RAZI OLSUN...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ve Aleykumselam Hayirdir insallah..
Rüyada görülen büyük kuşlar melik, reis, âlim, tüccar ve zengin kimselere yorumlanır...
Göç eden kuşlar da yaşam değişikliğini simgeliyorlar. Siz bir kader dönemecinde olmaniza yorumlanir..
selametle...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kuş görmek

Selamün aleyküm ;rüyamda evin içinde yürüyen kuş gördüm önce evin içinde daire çizerek bir tur attı sonra havalandı ona elimi uzattım elim değince kanat çırptı ve avucumda yavru kuşa döndü benden korkuyordu bende çok küçüldüğü için onu incitmekten canını açıtmaktan korkuyordum. Bu kuş en başta yerde gezerken başı erkek çoçuğu gibiydi, sonra kuş kafasına döndü ve görüntüler karanlık bir yerden aydınlık bir yere bakarken önümüzdeki karaltı şeklindedir, kuşta öyleydi. şimdiden teşekkürler sevgili gönül sızım hayırla selametle kalın.utngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kuş görmek;
genel olarak, zihinsel fonksiyonları, hayattaki kısıtlamaları, gizli düşünce veya gizli isteklerinizi, umut ya da özlemlerinin kısıtlanmasını ve sınırlar ötesine taşımak istediğiniz hayal gücünüzü temsil eder.
Rüyada kuş görmek, kuşu yakalamak, kuşu sevmek, kuşları beslemek, kuşun sesi, genellikle insanın iç dünyası ile ilgili mesajlar verir...

Rüyada yavru kuş görmek;
kuş yavrusu günlük yaşamınızda müthiş sıkıldığınızı, aynı bebekliğinizdeki gibi sınırsız özgürlük, annenin tam koruması özlemlerinizi ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda bir konu hakkında tecrübe eksikliği, acemilik konusunda ikaz veriyor olabilir, bir sonraki yapmanız gereken şey hakkında bazı
tavsiyeler ihtiyacınız olduğunu gösterebilir..selametle...

acilangul1

züleyha

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kuşlara ekmek vermek

Öncelikle hayırlı akşamlar diliyorum.Yatmadan önce bir isteğimin olup olmayacağını göstermesi için rabbime dua ettim. Sabaha karşı rüyamda evimizin balkonundan serçe ve güvercinlere ekmek atıyordum.. Yorumlarsanız sevinirim. Selam ve dua ile.

S

seher501

Kayıtsız
Misafir
Rüyada çeşitli kuşlar görmek

Rüyamda bir çok türden olan kuşların olduğu bir bölüme giriyorum ve çeşit çeşit türden kuşlar var. Birden baykuşun olduğu bir kafes görüyorum ve beyaz tüylü kabarmış bir şekilde karşımda duruyor. Derken bir şey kafesini açıyor ve ben kim olduğunu öğrenmek için başımı çevirdiğimde ise kimseyi göremiyorum, tekrar baktığımda baykuşun kafesinin açılmış olduğunu görüyorum ve çıkmaya çalışıyor onu engelliyorum ama çıkıyor. Çıktıktan sonra ise kuşun beyaz tüylerinin döküldüğünü yok olduğunu görüyorum ama birden bir sarı kanarya beliriveriyor. Elime konuyor önce korkuyorum ama zamanla sadece benden onu korumam ve onu bırakmamam gerektiği yönünde bir his beliriveriyor çünkü hep iki elimin arasına giriyor ve orada başını seviyorum ve ne zaman uzaklaşsa benden ya da ben uzaklaşsam yanıma geliyor, korumamı ister gibi, hiç ayrılmıyor. İki elimin arasında kuşun başını seviyorum ve kimselere vermiyorum ama biri kanaryayı görmek için beni şöförüyle aldırıyor ve onun yanına gidiyorum. Sanki bu sarı kanarya çok ünlüymüş gibi ama giderken yolda kayboluyor çünkü başka bir hayvandan kaçarken kanarya, geride kalıyor ve ben çok üzülüyorum yeniden göremeyeceğim diye. Sonradan yeniden geliyor ama bu sefer kuşun bütün tüyleri dökülmüş ve incecik kalmış, yeniden gidiyor bu sefer tamamen ölmüş gibi.

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yavru kuş görmek

Selâmün Aleyküm, ben dün gece rüyamda küçük bir kuş gördüm, yavruydu galiba uçuyordu, kardeşim yanımdaydi yakalamaya çalışıyordu, yakalayamiyordu bende yakalmaya çalışıyordum ellerimin arasindan ağzıma doğru geliyordu, agzimla yakalıyordum kuşu, agzim huylaniyordu tatli bir huydu.Acaba yorumunu yapabilirmisiniz tsk.

sevgi_99

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dün rüyamda büyük sevimli siyah beyaz benekli bir kuş gördüm ben nereye gitsem peşimden geliyordu, kuş ayağıma dolanıyordu birde en yakın arkadaşım ve sevdiğim kişiyle kavga ettiğimi gördüm yorumlarsanız sevinirim.

Esra.su

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Rüyamda kül rengi çok küçük bir kuş gördüm. Kuşu avuçlarımın içine alıyordum, kuş çok az yükseldikten sonra tekrar avuçlarımın içine dogru iniyordu. Halama kuşla ilgili bir şeyler söylüyordum. Sonra mutfağa girdim ve kuş düdüklü tencerenin dumanıyla biraz yükselmeye başladı. Ben yanmasından çok korktum, kuşu tekrar avuçlarımın içine aldım ve rüyam burda sonlandı.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kuş görmek;
genel olarak, zihinsel fonksiyonları, hayattaki kısıtlamaları, gizli düşünce veya gizli isteklerinizi, umut ya da özlemlerinin kısıtlanmasını ve sınırlar ötesine taşımak istediğiniz hayal gücünüzü temsil eder.
Rüyada kuş görmek, kuşu yakalamak, kuşu sevmek, kuşları beslemek, kuşun sesi, genellikle insanın iç dünyası ile ilgili mesajlar verir...
Kuş adamın kendi amelidir. Bazen de bilinmeyen kus öğüt ve nasihata işarettir.
Rüyada gördüğü kuş güzelse, onun ameli de güzeldir. Yahut hayırlı bir haberle ona bir kimse gelir.

Bu rüya aynı zamanda bir konu hakkında tecrübe eksikliği, acemilik konusunda ikaz veriyor olabilir, bir sonraki yapmanız gereken şey hakkında bazı
tavsiyeler ihtiyacınız olduğunu gösterebilir..

kime ve neden aşkım dediginize dikkat edin her kes O aşk kelimesine layik degildir..her nimet külfeti ve zahmeti ile gelir!

rüyada düdüklü tencere görmek;
belli bir baskı altında olduğunuz, patlama noktasına geldiğiniz, patlayacağınız manasındadır. pek yakında bir kaç uçuk vakıası ile karşılaşabilir ve nihayet rahatlarsınız.

Fαrkındαlık kαzαnmış düdüklü tencere gibiуim, zαmαnı gelince öterim, zαmαnı gelince patlar ve tadinda olurum...selametle..

Esra.su

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin vaktinizi aldım .

şehriban

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kuş görmek

Merhaba...

Rüyamda bir kartonun içinde bir sürü kuş gördüm. Bu kuşların çoğu güvercindi ve ayak parmaklarından birbirine bağlanmışlardı. Bende onları alıp serbest bırakmak için evimizin balkonuna götürdüm. Makasla ayaklarını çözdüm ve serbest bıraktım ama sonra aralarında bir yada iki tane ördek yavrusu olduğunu gördüm, çok güzellerdi. Evde beslemek için yakalamaya çalıştım ve o sırada uyandım.

rüyamın tabiri nedir acaba..

teşekkürler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kuş görmek;

bazende günlük yaşamınızda müthiş sıkıldığınızı, aynı bebekliğinizdeki gibi sınırsız özgürlük, annenin tam koruması özlemlerinizi ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda bir konu hakkında tecrübe eksikliği, acemilik konusunda acele karar vermeyin diye ikaz veriyor olabilir, bir sonraki yapmanız gereken şey hakkında bazı
tavsiyeler ihtiyacınız olduğunu gösterebilir..

Rüyada güvercin görmek;
çok sık görülen rüyalardan biridir ve genellikle feminen ( kadınsı, kadına ait, kadın tarafıyla ilgili ) bilgiler içerip, haber ağırlıklı anlamlar taşır...

"Bende onları alıp serbest bırakmak için evimizin balkonuna götürdüm"
Sevgi olan yerde zorlama, emir olmaz..
Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! nasip ve kismetin ise sana bir gün mutlaka geri gelecektir .....

Rüyada ördek yavruları görmek;
gerçek yaşamınızda yapmanız gereken bir yüzleşmeyi, bir sorun veya durumdan kaçmanın çözüm olmadığını ifade eder.
''Dinlendiğinde; geriye bakarak kat ettiğin yola değil, devam edeceğin yola bakarak dinlen.''.
selametle.

acilangul1

Üst Alt