• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada köpek görmek

Feyza123

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada köpek kovalaması görmek

Merhabalar, rüyamda yazın dedemin yazlığı olan evin arka bahçesindeyiz ( dedemin tüm çocukları ve onların eşleri birde torunlar) bir anda bahçede bir sürü sarı köpek beliriyor bize saldırmak için geliyorlar kaçacak yerimiz kalmıyor hep beraber yan bahçeye koşuyoruz. Köpekler artarak o bahçeye geliyor herkes bir köşeye saklanıyor. Köpeklerden biri babama yaklaşıyor babam beni göstererek bak merdivenin altında ona git diyor, köpek bana doğru geliyor fakat köpek bir şey yapamadan uyandım. İnşallah yanıtlarsınız gerçekten merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba, rüyaniz Hayr olsun
Rüyada köpek görmek, görülen köpeğin fiziki durumuna veya davranışına göre yorumlanır.

Rüyada köpek görmek;
sezgi, sadakat, cömertlik, koruma, ve sadakat simgesidir.

Rüyada sarı köpek, görmek ;
yakın çevrenizden bazı kişilerin yapacaklarıyla üzülebilir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Bazende ne yapacağıni bilmemek,Stress ve ufak bir hastalık ile tabir edilir..

Rüyada köpek kovalaması ;
gazab ve şer!! öfkenize ve nefsinize hakim olun!!yoksa haklı iken haksız yere mağdur iken mazlum ve zalim durumuna,konumuna düşebilir!!
sıkıntı ve Üzüntüden hasta olabilirsiniz..

Bir köpek havlamaya başlayınca ,mahallede bunu duyan diğer köpeklerde havlamaya başlarla hemde,görmedikleri halde ve ne sebeble
havladığına şahid olmadıkları halde! Onlarda havlamaya başlarlar sonra..........
Selametle..

Abdurrahman-

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada av köpeği görmek, rüyada köpek görmek tabiri.
Selamün aleyküm, rüyamda siyah bir av köpeği üzerime doğru geliyor 2 kişiyiz, diğer arkadaşım korkuyor ben öne atılıyorum, korkmuyorum. Köpek kolumda dirseğime kadar olan kısmı ağzına alıyor fakat ısırmıyor. Ben bismillah deyince köpek kayboldu, kan çıkmadı, ısırma olmadı. Birde borç verdiğim bir arkadaşım paranın bir kısmını ödüyordu fakat para birden çoğaldı. Rüyamı bana yorumlarsanız çok sevinirim Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada av köpeği görmek;
teşebbüs edilecek olan işin kısa sürede gerçekleşeceğine ve mutluluğa işarettir.

Av köpeğinin ,kolundan dirseğine kadar olan kısmı ağzına alıyor fakat ısırmaması;
bir arkadaşın yüzünden başının ağrıyacağını, canının sıkılacağını temsil eder.

Gördüğün rüya, yaşamınızda bazı ekonomik güçlükler olduğunu veya dostluk reddedilmesi anlamına gelir. Bu rüya size iyi arkadaşlar bulmanızı tavsiye ediyor olabilir.

Rüyada Para Görmek;
güven, öz değer, başarı ya da maddi değerleri temsil eder. Genellikle insanın gerçek yaşamında içinde bulunduğu ruh hali ile maddi konumu arasında bağları ifade der.

Rüyada para görme;
söylenen sözlerden görülecek zararlara işaret eder. İşiteceğiniz sözler sizin canınızı fazlasıyla sıkabilir

borç verdiğiniz kişinin durumunu gözetip geri istemek en doğru olandır. insanlar keşke bu güzel uygulamayı suistimal etmeseler de insanların birbirine güveni kaybolmasaydi... belki de insanların banka kredilerine bulaşma oranı bugünkünden az olurdu...
ancak karşı taraf vereceğini, hazırladığını söyleyip yinede vermemekte ısrar ediyorsa üstüne soğuk su içmek yada sadaka niyetine saymak en mantıklısı.
Herşeyin Hayırlısı ...

Abdurrahman-

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun . teşekkür ederim. Herşeyin hayırlısı İnşaAllah

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada köpeklerin kavga ettiğini görmek, rüyada köpek görmek.
Selâmünaleyküm,

Rabbim bizlere isimlerini ve zâtını zikretmenin hakiki lezzetini tadmayı nasip eylesin.

Biraz karanlık tepelik bir alanda buluyorum kendimi,tepenin en uç noktasının hemen ardından beliren 2 veya 3 köpek bana doğru yaklaşıyor. O esnada ayetel kürsü okuyunca köpeklerin bana zarar veremeyeceği ve belirli miktardan fazla yaklaşamayacağı aklima geliyor lakin bir sebepten dolayı okuyamıyorum ve sağında yer alan aynı türde/cinste bir köpek diğ er köpekler bana yaklaşmadan onlara varıyor ve o esnada,onlarla boğuşurken ben sağ çapraza doğru tepenin ardı hizasıra kaçıyorum.

( Gece uyumadan önce hafif şehvet hâli olmuştu,lakin guslü gerektirecek durum olmamışti bu sebepten rüyada ayetel kursu ikuyamamıştim rüyada kendimi gusül gerektirecek durumda hissetmiştim.)

Allah (c.c.) vaktimize hayır ve bereket ihsan eylesin. Duyu organlarımızı seriden muhafaza eylesin ve bizleri hayırlarına vesile eylesin.

"Rabbim stikametimizi gönlümüzden,gönüllerle gönlüne eylesin."

Selâmünaleyküm.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,rüyaniz hayr Olsun
Rabbim bizlere isimlerini ve zâtını zikretmenin hakiki lezzetini tadmayı nasip eylesin.amin..

İnsan fıtratı boşluk kabul etmez...Ya onu iman hakikatleriyle dolduracaksın ya da başkaları gelir aksi şeylerle,yada şehvet ile doldurur ve Allah(c.c) korusun sonu hüsran ve bunalımlardır...
hep kendinden bir şeyler kaybeder ...........
Allah(c.c) cümlemizin yaratılıştan, islam fıtratıyla yaratılan fıtratımızı başka şeylerle doldurmasın.İman hakikatleriyle doldursun ve taşırsın inşallah..amin.

O esnada ayetel kürsü okuyunca köpeklerin bana zarar veremeyeceği ve belirli miktardan fazla yaklaşamayacağı aklima geliyor lakin bir sebepten dolayı okuyamıyorum
Kafanızdaki kimi evhamları atmanız gerektiğini kafanızdaki bazı olumsuz duygu ,korku ve şüphelerden ,cinsellikten uzaklaşıp, sakin bir yaşam sürmek gerektiğine işaret etmektedir..
BİLMEK BAŞKA UYGULAMAK BAŞKA...

Rüyada köpeklerin kavga etiklerini ve birbirlerini hırpaladıklarını görmek;
iki arkadaşınız ve yakınlarınız kavga edeceğinin işarettir.bazen de ruh ile nefis arasinda çatışma olarak yorumlanir...

Nefis köpek gibidir,aç bırakırsan saldırır, doyurursan gaflet eder uyur, Yarı aç yarı tok bırakırsan sana faydalı olur.Nefsin her an gözetilmesi, kontrol edilmesi lâzımdır.
Ondan gâfil olursan, nefs, şehvet ve tembelliği istemekle eski hâline döner.

Murâkabenin esâsı, her yaptığımızı, her düşündüğümüzü Allahü teâlânın bildiğini unutmamamızdır. İnsanlar birbirinin dışını görür.
Allahü teâlâ ise, hem dışını, hem içini görür. Bunu bilen kimsenin işleri ve düşünceleri edebli olur." (İmâm-ı Gazâlî)

Ey Hay ve Kayyum olan! Sadece Senden yardım isterim; Hayatımı düzelt, gözümü açıp kapayıncaya kadar bile beni nefsimle baş başa bırakma"

ARALARINA BIR KEMIK AT
Mevlana, müritlerinden biriyle giderken, bir kaç köpeğin sarmaş dolaş uyuduklarını görür.
Müridi:
"Güzel bir kardeşlik örneği." der, "keşke insanlarda bunlardan ibret alsa."
Mevlana, tebessüm ederek karşılık verir:
"Aralarına bir kemik atıver de gör kardeşliklerini."

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı olsun. Hastalıklarımıza şifa versin.

Tabir ettiğiniz gibi ruhum ile nefsim savaş hâlinde bir önceki köpekli rüyamda da bu yönde değinmiştiniz. Depresyonda olduğum için vesvese,değişik ruh halleri gibi acayip durumlar ile iç içeyim. Zaman zaman feyiz akıyor adeta bir manevi akarsu oluyor gönlüm bir bakıyorum vesveseler,evhamlar,baş ağrıları unutkanlıklar,konsantre sorunları,algılama proplemleri,başta donukluk keçelenme sersemleme v.s.

Hamd olsun bugün iyiyim,acayip bir enerji içerisindeyim.

''Gaflethânede(dünya) hidayetin bedeli mânevi ölümdü,
bunu da yaşamam gerekti.''

Allah (C.C.)'nun bir kere dahi rahmet nazarı ile bakmadığı dünyanın şerrinden ve nefsimizin dünyaya kapılmasından muhafaza eylesin,mahfuz kullarından eylesin rabbim bizleri.

Selam ve dua ile.

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün aleyküm rüyada dedemlerin damindayiz ben ve annem, damin yapısıginda bir harebe var, tarihi eser içinde köpekler var gerçektende bu harebe var Bizans'dan kalma içinde köpekler var. Bir tane köpek damin ustune cikiyor, yere bakıyorum 1 tane sopa var ortasi çatlamış köpek saldirir diye alayım derken köpek saldırmaya başlıyor anneme, çekil köpek saldırıyor diyorum köpek üstüme saldiriyor, sopayla 1 tane vuruyorum bir daha saldırıyor, tekrar vuruyorum köpek karşı dama düşüyor, ayağı kalkarken köpek damdan düşüyor ayagi sakatlaniyor, kaçıyor. Harebeye giriyorum bir kaç arkadaşımla köpekler geliyor, saldirmiyorlar sadık bir şekilde arkadaşlarımın yanında bekliyorlar. Üzüm salkımi görüyorum, üzimlerin rengi ne siyah ne beyaz. Rüyami yorumlarsaniz sevinirim. Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,rüyaniz hayr Olsun.
Rüyada köpek görmek, görülen köpeğin fiziki durumuna veya davranışına göre yorumlanır.

Rüyada köpek görmek;

Dostunuzu düşmanınızı ,nefsinizin, ruhunuzun isteklerini akıl ile iyi tanıyın ,idrak edip fark edin..nefsinizin oyununa gelmeyin.kendinize gelin kendinize...
Harabe ,virane Yüreğinizde yaşadığınız belirsizliklere alamettir..selametle..

sidika6

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
RÜYADA KÖPEK GÖRMEK/KÖPEK ULUMASI.
Selam Millet, ben dun aksam bir ruya gordum. Her ne kadar ruyanin basini hatirlamasamda, sonunda buyuk bir korkuyla uyandim. Oncelikle sunu soylemeliyim, 3aydir hergun agliyorum aci cekiyorum. Sevdigim oglan beni terk etti ve su an bir baskasiyla. Aradabir konusuyoruz o kiza ne kadar cok deger verdigini gordukce daha kotu oluyorum. O kizin yanindayken bana maglum oluyor, hissediyorum onunla oldugunu, icimde bir sıkıntı oluyor ve hep agliyorum. Aksamda yine zar zor uyudum aglayarak, o yine o kizlaydi. Ruyamda koydeydim, tam evin kapisindan iceriye gircektim bizim kopegin havladigini, uludugunu duydum. Acaba yere dogrumu yoksa havaya dogrumu uluyor diye yanina gittim, gittim ama goremedim. Bagirdim kopege sus diye, hala havliyordu sonra sustu. O an buyuk bir korkuyla uyandim, icimde oyle bir korku vardi ki size anlatamam. Lutfen benim ruyami yorumlarmisiniz, kopek bizim kendi kopegimizdi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba ,Değmiyecek, değerinizi bilmeyen insanlar için kendinizi yıpratmayın değmez... Sizler sevdikleriniz, Sevenleriniz için değerlisiniz.. Ve onlar için gereklisiniz...

Rüyada köpek uluması, uluyan kopek, bir köpeğin uluduğunu görmek;
uyanık yaşamınızda sevdiklerinizle ilişkinizin bir tehdit altında olduğunu ve bu konuda çok dikkatli olmanız gerektiğini uyaran ikaz edici bir rüyadır ve çok önemlidir, mutlaka dikkate alınmalıdır.onlar sizi acıtmak icin seslerini sahte mutluluklarını size duyurabilmek icin havlıyorlar..havlıyan köpekleri görmemezlikten, duymamazlıktan gelin yoksa kendinizi hasta edecek onlarida mutlu edeceksiniz siz kendinize gelin ve hayatinizda yeni,mutluluklara konsantr olun selametle..

horseles21

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada KÖPEK görmek

RÜYADA KÖPEK GÖRMEK.
Selamün aleyküm hocam. Ben gördüğüm bir rüyayı sizinle paylaşmak istiyorum. Rüyada ben ve bir yakınım meyve işine girmiş ve işi kontrol etmeye giderken yolda bir ev gördük. Eve yaklaşırken evin iki adet köpeği vardı, biri tam siyah, biri ise beyaz. Köpekler bana saldırdılar ikiside beni ısıracak kadar yakın fakat ısıramıyorlar bir türlü, kovalama bittikten sonra yakınımla oradan ayrılırken dağlık bir kesim olduğu için yakınımın ayağı kaydı be 5 metre kadar sürüklendi, sürüklendiği esnada bedeni gitti ve ruhu 3 saniye kadar olduğu yerde durduktan sonra tekrar bedene girdi ve yakınım gözlerini açtı. Kafama çok takılıyor. Yorumlamınızı rica ediyorum iyi günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam,rüyaniz hayr Olsun.

Rüyada köpek görmek;

Dostunuzu düşmanınızı ,nefsinizin, ruhunuzun isteklerini akıl ile iyi tanıyın ,idrak edip fark edin..nefsinizin oyununa gelmeyin.Yüreğinizde yaşadığınız belirsizliklere ,iyilik ile bencilik arasında gel-gitlere alamettir..

Yaşlı adam kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbirleriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli, o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı.

Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri köpekti bunlar.
Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken, niye ötekinin de olduğunu; hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine. Yaşlı dede, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı. “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat”.
“Neyin simgesi?” diye sordu çocuk.
“İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.” Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
“Peki, sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?” Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa:
“Hangisi mi evlat? Ben hangisini daha iyi beslersem o!”

Rüyada ruh görmek ;
umulmadık bir olayla karşılaşmaya,
inanç ve değerlerinizin zayıf olduğunu ifade eder. ..

Ruhun vücutdan ayrıldığını görmek ;
bir iç suçluluk duygusu yaşadığınızı gösterir.bazen de hayatınızda sizin için önemli olan birini veya bir şeyi kaybettiyseniz onun yansımasını gösterebilir. Bu kayıp sizi, kendinin bile fark edemediği kadar fazla üzmüş olabilir ki bu rüya o duygunun tezahürü olabilir.

İnsan sadece fiziksel bedenden oluşmamaktadır. Onun bir de, her hücresine yansıyan ışık ,nur ,ruh vardır.
İnsan, ruh ve bedenden meydana gelmiştir. Bedenimiz şehadet âleminden, ruhumuz gayb âlemindendir.

İnsan, sadece et ve kemikten meydana gelmiş maddî bir cisim değildir. Ondaki korku, sevgi, merak, hayal, tefekkür gibi duygular, maddeyle izah edilemeyecek şeylerdir. Maddeci felsefe mensupları, insanı sadece maddî bir varlık olarak ele alırlar. Halbuki, insanın gerçek boyutu, mânâ yönüdür.

https://www.islamiforumlar.net/ruya-tabirleri/26693-ruyada-ruhun-bedenden-ayrilmasini-gormek.html

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleyküm hocam rüyada köpek görmek rüyamı yorumlayabilir misiniz?
Rüyamda yaklaşık 5-6 tane köpek gördüm siyah kahverengi karışık renkte. Köpekler çoktu ama sayısını tam olarak bilmiyorum gittiğim her yerde onlar vardı, sürekli birbirlerini kovalıyorlardı ben onlardan çok korkuyordum zarar verirler diye. Daha sonra bir iş yerine gidiyorum orda sigara içmeye sanırım bir oda veya balkon gibi bir yer kapalı bir alan var oraya gidiyorum, yerlerde hep kuş pisliği ve saman tarzı şeyler var çok pis bir yerdi. Oradan çıkıp eve gidicem yine o köpekler birbirini kovalayarak bana doğru geliyorlar yolda ben aralarından geçiyorum mecburen korka korka ama bana zarar vermiyorlar. Şimdiden Allah razı olsun sizden hocam..

Gadafa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada iki tane köpek vardı sözümü dinleyen. siyah ve sarı köpek birisi birden yılan olup bana saldırdı sonra ben ona sert davrandım ve bukalemun oldu uysallaştı acaba ne demek.

Üst Alt