• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada köpek görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada Köpek Görmek Köpek Isırması Saldırması havlaması leşi kovalaması Görmek

Rüyada köpek görmek, görülen köpeğin fiziki durumuna veya davranışına göre yorumlanır.

Rüyada köpek görmek düşmana, Köpek leşi; hastalığa işaret eder.

Bir köpeğin size havladığını görmek; düşmanınızdan çirkin bir söz işiteceğinize,

Bir köpeğin sizi ısırdığını görmek; düşmandan size bir zarar geleceğine,

Elbisenizin bir köpek tarafından parçalandığını görmek; malınızın azalacağına,

Bir köpeğe ekmek verdiğinizi görmek; rızkınızın bollaşacağına,

Bir köpeğin sizden kaçtığını görmek; düşmanınızın sizden çekineceğine veya uzaklaşacağına,

Rüyada Köpek öldürmek veya Köpeğin sizden kaçtığını görmek, düşmanı yenmeye, sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

Bir köpeğin elbisenizden asıldığını görmek; sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

Siyah köpek görmek; bir dost tarafından ihanete uğrayacağınıza,

Beyaz köpek görmek; gönlünüze göre biriyle tanışacağınıza,

Kuduz köpek görmek; gereksiz yere birinden korkacağınıza,

Isırgan köpek görmek; bir suçlamayla karşılaşacağınıza,

Sakin bir köpek görmek; size karşı bir tuzak hazırlandığına,

Ölü köpek görmek; çevrenizdeki bazı kimselerin size düşmanlık güttüğüne,

Köpekle oynamak; bir sıkıntı yaşayacağınıza ve zarar edeceğinize,

Bir av köpeğini avlanırken görmek; düzensiz bir yaşantınız olduğuna,

Bir köpeğin saldırısına uğramak; tedbirli olmanız gerektiğine,

Köpeği birinin üzerine kışkırtmak; düşman kazanacağınıza,

Çok sayıda köpeğin birbiriyle boğuştuğunu görmek; miras yüzünden ailevî çekişmeler yaşayacağınıza,

Köpeğin birini ısırdığını görmek; hastalığa,

Köpeğin uluduğunu görmek; tehlikeye işaretle tabir edilir.

Köpek havlaması duymak; bir tehlike içerisinde olduğunuza ve dikkat etmeniz gerektiğine…

Köpekleri havlarken görmek; etrafınızda kötü amaçlar güden insanlar olduğuna…

Köpeklerin insanlara havladığını görmek; çok tedbirli ve soğukkanlı olmanız gerektiğine işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın [/SIZE]

gönüldas

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm
rüyamda 5-6 tane tümsekte toprak eseleyen siyah köpeklerin yanindan geciyorum, ne yaptiklarini merak edip bir süre izledikten sonra gidiyorum, biraz ilerde yine tümsekte bircok köpek görüyorum, bu sefer yanlarinda bir kadin var ve siyah köpegin birine aci veriyor topraga vurup bir isim cagiriyor topragin altindan cik diyor, dayanamayip agliyorum hickiriklarla bagiriyorum kadina, köpegi birakmasi icin ama kadin beni hic duymuyor, cep telefonumu cikarip polisi ariyorum, konusamadan rüya degisiyor ve birdenbire acik renkli bir domuz kafasi ses cikararak gözümün önünde beliriyor sadece kafasini görüyorum ve sesini duyuyorum.

cevabiniz icin simdiden cok tesekkür ediyorum, Allah razi olsun. hayirli günler diliyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Gurbetci kardesim.. Hayirli Cumalar..
Hayirdir insallah.
Rüyada köpek görmek sezgi dostluk cömertlik koruma ve sadakat simgesidir...

"5-6 tane tümsekte toprak eseleyen siyah köpeklerin yanindan geciyorum"
etrafinizdaki insanlara, dikkat edin.. SIRRInizi hic kimseye aciklamayin..
bu gunlerde Duygusal bakımdan bir yük altında olduğunuzu ve bunun sağlığınız için risk oluşturduğunu işaret etmektedir.
Gerçek yaşamınızda sizi yoran sıkıntılardan kurtulabilmek icin cokca Sabah namazindan sonra Seher vaktinde Allah a yonelin..
Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada domuz görmek, düşmana delâlet eder.

"Toprağı eşelediğini görenin de para derdi sona erer. " ama siz topragi eselemiyorsunuz.
.bir gun yaptiginiz iyilikler Nimet olarak karsiniza cikacagina alametir..
Hayirli gunler..

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yavrulayan köpek

es selamu aleykum verahmeturullahi ve berekatühü ve mağfiretühü

abla rüyamda babamla (ramazan) beraber bir tarladayız. ben babama artık amcamla arsalarımızı paylaşalım, çünkü kendi arsalarımızın yerlerini unuttuk dedim. tatamam dedi. ve arsalarımızı göstermek için yürüyorduk. karşımızda bir tane siyah köpek doğrurken gördük. 2 tane yavrusu çıktı. köpek bizi görünce yavrularını alıcamızı zanneti galiba, bize doğru gelmeye başladı. babam bir tarafa ben bir tarafa koşarak ayrıldık.
uyandım. baktım tam sabah namazı vaktiydi.
şeref,bursa,29,evli,1 çocuk
Allah (c.c.) razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykum Selam verahmeturullahi ve berekatühü ve mağfiretühü..
Hayirdir insallah;Rüyada miras görmek, miras paylaşmak yeni iş girişimlerinde bulunmak ve bu işlerde başarılı olacağınıza işaret eder..
Rüyada gördüğünüz yavrulayan köpek ;Gam, keder, tartisma, sonrasi yaşamınızdaki yeni bir başlangıc..surecine delaletir..
Hayirli gunler..

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm gönül sızım nasılsın inş iyisindir ben burada ormanda terk edilmiş köpekler var her hafta kemik alıp gidip onları beslerim ama 3 haftadır gidemiyorum ve dün gece bununla ilgili bi rüya gördüm.
rüyam şöyle saka kuşu gördüm 5 adet gittiğim yerde ormanda ve kendime derim ki bu kuşlar doğa kuşu salalım bunları uçsunlar derim ve dişiler vermişim onu yiyorlar bir anda o kuşlar köpek oldu benim baktığım köpeklerin bir kısmı ben 4000 köpeğe gidiyordum bakmaya neyse ve açlar o kadar açlar ki arıyorum bir ekmekte olmaz verelim diye peşimde geziyor kızgın aç alla hım ben ne yapım bu-kadar aç nasıl bıraktım diye kendime kızarım ve köpeğe yok yanımda bir şey ama getiricem söz ihmal ettim sizi diye laf anlatmaya çalışıyorum korktum araca bindim ama o bakışı gözümün önünden gitmiyor bu-kadar hayır olsun ama bir uyarımı acaba dedim-ya 3 hafta oldu gidemedim onları beslemeye hakkınızı helal edin ne-olur

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada köpek görmek

Selamünaleyküm kardesim,

iki gece ard arda benzer rüyayi gördüm, birincisinde cok öfkelenmis bir köpekten kaciyordum saklandigim yer cok yüksek oldugu icin geri asagiya inemedim yanimda esimde varmis ve köpek o kadar öfkeliydiki cok sesli bir sekilde havliyor diger köpek sürüsünüde cagirip saklandigimiz yerin kapisinda beklediler, ikinci gün ise gene benzer bir rüya , evimin mutfak dolabina saklanmis siyah ciliz zayif ve cok gücsüz bir köpek gördüm, birisi bana diyor bu köpegi beslemen gerekiyor ve o an anliyorum onu orada unuttugumu dolabi acinca köpek neredeyse acliktan ölecek vaziyette idi, onu oradan cikarirken kendi kendime konusmaya basliyorum, bu köpek bana zarar verecek dahi olsa o ALLAHIN bana emaneti ona sahip cikmam gerekiyor diyorum ve o sirada köpek birden insana bir erkege dönüsüyor. ilk gördügüm rüyadaki köpek bana zarar vermek isterken ikinci rüyamdaki köpek bana muhtac idi. simdiden tesekkürler yorumlariniz icin, hayirli geceler diliyorum kardesim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Gönül Dostum
Hayirdir insallah..
"cok öfkelenmis bir köpekten kaciyordum :
yaklasmakta olan bir üzüntüye,sıkıntıya delalet eder..

"siyah ciliz zayif ve cok gücsüz bir köpek gördüm, "
"bu köpek bana zarar verecek dahi olsa o ALLAHIN bana emaneti ona sahip cikmam gerekiyor diyorum "
bize ALLAHIN emanetti olan cocuklardir...

siz sadece insanlık görevinizi YAPIN Allah kattinda hic bir iyilik zayii olmadigina yorumlanir..

Bir köpek havlamaya başlayınca ,mahallede bunu duyan diğer köpeklerde havlamaya başlarla hemde,görmedikleri halde
ve ne sebeble havladığına şahid olmadıkları halde!
SÖZÜM BİLENE..DİR BİLENE!!VE ANLIYABİLENE..
çocuğu kendi çıkarlarına alet edenleri Allah`a havale edelim..
masum çocuklara KIZIP onlari incitmiyelim.
Gerçek müslüman elinden, dilinden, belinden emin olduğun kişidr.

rüyanizda iki köpek var:biri size zarar vermek isterken ikinci köpek Size muhtac idi..
maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek ..bu oyuna SAKIN gelmeyin..
niyettiniz her zaman insani ,vicdani olsun!!
insanı, uhrevi dünyada, sonuca ulaştıran tek ve en kısa yoldur niyet.
vicdan, ruhun beslendiği tek temel manevi kaynak, niyet ise, vicdanın huzuru ya da huzursuzluğuna giden yolun, döşeli olduğu taşlardır.
Hayirli aksamlar..

hükümdarın biri avda iken susamış. bakınmış, içinde bir çocuk bulunan bir bahçe görmüş. çocuktan su istemiş. çocuk su olmadığını söylemiş.
o vakit hükümdar "bari bir nar ver" demiş. çocuk narı uzatmış. narın tadı hükümdarın o kadar hoşuna gitmiş ki, bahçeyi almağa,
tatlı narlara sahip olmağa niyetlenmiş ve çocuktan bir nar daha istemiş. çocuk vermiş.
fakat bu narın tadı aksine çok ekşiymiş. hükümdar hayret edip: "bu nar, az evvelki ağaçtan değil mi" diye sormuş. çocuk onaylamış.
"o hâlde tadı nasıl değişti?" diye sorunca hükümdar, çocuk cevabı soğutmadan servis etmiş:
"belki de hükümdarın niyeti değişti."

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir köpek havlamaya başlayınca ,mahallede bunu duyan diğer köpeklerde havlamaya başlarla hemde,görmedikleri halde ve ne sebeble havladığına şahid olmadıkları halde!
çocuğu kendi çıkarlarına alet edenleri Allah`a havale edelim..masum çocuklara KIZIP onlari incitmiyelim.Gerçek müslüman elinden, dilinden, belinden emin olduğun kişidr.

Gönül sizim son yazdiklarinizi anlayamadim neyi demek istediniz ? aslinda anladim biraz ama daha detayli yazarsaniz acikliga kavusturabilirim bazi seyleri kardesim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir köpek havlamaya başlayınca ,mahallede bunu duyan diğer köpeklerde havlamaya başlarla hemde,görmedikleri halde ve ne sebeble havladığına şahid olmadıkları halde!
çocuğu kendi çıkarlarına alet edenleri Allah`a havale edelim..masum çocuklara KIZIP onlari incitmiyelim.Gerçek müslüman elinden, dilinden, belinden emin olduğun kişidr.

Gönül sizim son yazdiklarinizi anlayamadim neyi demek istediniz ? aslinda anladim biraz ama daha detayli yazarsaniz acikliga kavusturabilirim bazi seyleri kardesim.

dolduruşa gelen cocuklari kast ettim..sırıtık.:,
bu sadece cocuklarda mi oluyor malesef Bazılarımızın en büyük kabahatlerinden biridir dolduruşa gelmek.
Bazen kendi aklımızla fikrimizle değil de başkalarının söyledikleriyle hareket etmek daha kolay gelir.
Durup düşünmek olayları araştırmak uğraştırıcıdır. Biz de kolay yolu seçip başkalarından duyduklarımızla hareket ederiz ve bilmeden KUL HAKKINA gireriz...

dolduruşa gelen mi suçlu yoksa dolduruşa getiren mi?
bunun cevabi Sizin vicdaninizda sakli..
acilangul1

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
en son yazdigin mesaji yeni okudum bir kelime yetiyor bazen netlestirmeye konuyu acik acik yazamiyorum ama nefsine söz geciren bir müslüman oldugun icin bunu rahatlikla söyleyebilirim, sanirim gene yasadiklarimi derinlerden hissettiriyor sana RABBIM güzel kardesim .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
-Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme.
-İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil.
-Sır tutmasını bil.
-Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut.
-Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama.
-Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et.
-Seni dinleyip anlamaya niyetli olmayanlarla tartışma.
--Eğer verdiğin o kişide kalmıyorsa ikinci bir sır şansı verme.
-Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorsa onların öğütleri gözardı etme.
-Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üzerine sıçrar.
-Gözyaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama.
-Dışarıdaki güneşe bakıp gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma.
-İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil.
-Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme.
-İstediğini almak için asla duygu sömürüsü yapma.
-Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme.
_çocukları anne,babasinin hatasindan dolayi suçlama!
...

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
canim benim, neler yazmissin . ölmeden dünya gözüyle seninle biraraya gelmeyi diliyorum RABBIMDEN gönül sizim.
son yazdiklarinin neredeyse bir coguyla karsilasiyorum, gelenler oldu gidenlerde oluyor, fakat dönüp bakinca hicbirisi aslinda benim icin hicbir caba sarfetmemis onu görüyorum, cok acitiyor canimi hazmedemiyorum, RABBIME siginmaktan baskada birsey gelmiyor elimden, sen anliyorsun beni hissediyorsun, cook caresizim ama müslümana yakismaz caresiz hissetmek kendini, RABBIM var diyorum gene , o bana yardimci olur herzaman oldugu gibi, bir cikis kapisi acar süphem yok, ama cok fazlasiyla YORGUNUM kardesim, taakatim kalmadi gücüm enerjim hizla düsüyor kalbim atmiyor sanki , hani bir söz varya doluya koyuyorum almiyor bosa koyuyorum dolmuyor, o hesap oldu gönül evim. hergün bin emekle koydugum tuglalari hergün birisi gelip yikiyor kimiside caliyor gönül evimden. dünya cok korkunc bir yer bunun bilincinde olmakta ayri bir aci. keske bunlar yasanmasaydi ama yasandi ve yasaniyorda. neyse kardesim daha fazla basini agritmayayim, ALLAHIN rahmet ve bereketi üzerinde olsun. hayirli geceler /hayirli aksamlar.

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada köpek görmek

Selamün aleyküm Gönülsızım hocam,
Ben aylar önce gördüğüm bir rüyayı hatırladım ve kafama takıldı.
Bir aralık iyi bir insanla evlenme ciddiyetinde bir beraberliğimiz oldu.Ama uzun sürmedi..Onunla konuştuğum zamanlarda, onu ne kadar sevip değer vermiş olsam da vicdanım rahat değildi.İşte o zamanlarda bir rüya gördüm. Sanki bana bir mesaj veriyordu.Rüyam şöyleydi:
Ben bu kişiyi memleketime-köyüme ailemle tanışması için çağırıyorum.Ailemle tanışıyorlar ama o ana dair pek bişey hatırlamıyorum.Sonra dışarı çıkıyoruz.Uzun bir yol-caddede beraber konuşarak yürüyoruz.Sonra siyah azgın bir köpek bize saldırıya geçip, kovalamaya başlıyor.Sürekli havlıyor.Biz olanca gücümüzle kaçıyoruz, canımız burnumuza geliyor yol boyu.Sonra o kişi, dönüp köpeği kovalayarak geri kaçırıyor ben de ardından geliyorum, ve köpeği sahibinin evine kadar kovalayıp oraya pusturuyoruz.
O rüyayı gördükten 1-2 hafta sonra zaten yollarımız ayrıldı ve yolları ayırmamız gerektiğini o fiilatıyla gösterdi. ben de bunu aslında hiç istemediğim halde 'tamam, hayırlısı olsun, zorlamaya gerek yok, ayrılalım' dedim.-Rüyamın biraz bununla bağlantısı olduğunu düşünerek O zamanlarda yorumunu merak etmiş ama siz karşıma çıkmadığınız için çözememiştim.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama aklımı meşgul etmeye başladı bu aralar.Değerli yorumunuzu merakla bekliyorum.
Allah'a emanet olun...

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada görülen köpek

Hayırlı akşamlar Gönülsızım Hocam ve değerli site yöneticileri,
uzun zaman önce rüyamı yazmıştım ama burda rüya yorumu bölümü bulunmadığından ötürü mü cevaplanmadı yoksa sıra gelmediği için mi anlayamadım.Rüya yorumları bölümünde değil de -K- adlı bölümde bulunuyor rüyam (yukarıda),Selametle kalın...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı akşamlar Gönülsızım Hocam ve değerli site yöneticileri,
uzun zaman önce rüyamı yazmıştım ama burda rüya yorumu bölümü bulunmadığından ötürü mü cevaplanmadı yoksa sıra gelmediği için mi anlayamadım.Rüya yorumları bölümünde değil de -K- adlı bölümde bulunuyor rüyam (yukarıda),Selametle kalın...
Hayırlı akşamlar, konuyu güncelledim. Gönül sızım görünce size cevap yazacaktır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı akşamlar Gönül dostum kusura bakmayin demek ki ben O -K- adlı bölüme yazdiginizi fark,idrak etmemisim..
aslinda hersey nasip kismet, idrak meselesi...

Hayirdir insallah..
Rüyada köpek görmek görülen köpeğin fiziki durumuna veya davranışına göre yorumlanır..
Korkulu, zahmetli, sıkıntılı rüyalar, ruhu zahmete koşmak ve nefse tâbi olmaya alamettir..
Siyah azgin köpek görmek; gazap ve şer sıfatına , kişiliksiz zayıf düşmana ve insanin nefsine de isarettir...
Hakkinizda HAYIRLISI diyelim..

BENİM RABBIM, BENI DAİMA GÖRÜYOR
Züleyha, putunun üzerini örtmüş ve Hz. Yusuf'un (A.S) yakınlaşmak için üzerine yürümüştü.
O sırada Yusuf (a.s) ondan uzaklaşmakta iken Züleyha arkasindan şöyle bağırıyordu:
-"Kalbinde zerre kadar mı insaf yok Yusuf? Niçin kaçıyorsun?
Bunun üzerine Yusuf (a.s) Züleyha ya şu cevabı verdi:

-"Sen bir taş parçasindan ibaret olan putunun üzerini, seni görmesin diye örtüyorsun.
Halbuki benim Rabbim, beni daima görüyor. Nasıl olur da senin istediğine razı olurum?"
Kissadan hepimize sayenizde hisse ...
Selametle..

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun...

Keşke Rabbim sizi bu rüyayı gördüğüm zaman karşıma çıkarmış olsaydı..Ama elbette bunda da bir hayır vardır..Sizi karşıma çıkarana hamd bir kez daha hamd olsun...

buzmavisi24

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Köpek Görmek

Merhabalar ilk defa mesaj atıyorum size. rüyada çok sık karşılaştığım bir şeyi sormak istedim 1 günde 2 defa rüyada köpek saldırdığını gördüm fakat hep kaçtım ısırdığını görmedim bu benim her zaman gördüğüm rüyadır . haftada 2-3 defa böyle rüya görürüm sizde neye hikmettir anlamış deilim .hep köpek hep köpek teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar..Hayirdir insallah..
Rüyada köpek görmek görülen köpeğin fiziki durumuna veya davranışına göre yorumlanır..
Rüyada köpek, sadakatle tabir olunur...
Rüyasinda bir köpegin kendisine saldırdığını fakat ısırmadığını görmek;düşmanlarinin kendisine diş bilediklerine, fakat zararlari dokunmayacagina delalet eder.

Korkulu, zahmetli, sıkıntılı rüyalar, ruhu zahmete koşmak ve nefse tâbi olmaya alamettir..
Siyah azgin köpek görmek; gazap ve şer sıfatına , kişiliksiz zayıf düşmana ve insanin nefsine de işarettir...
Hakkinizda HAYIRLISI diyelim..
Dostunuzu düşmanınızı iyi ayırt edin..

devamli köpek rüyasindaki Hikmet: içinde bulunduğunuz iç ve dış şartlarla da ilişkili huzursuzluk,tatminsizlige işarettir..
insanın kendisini mutlu etmek için bazı anlık mutluluklardan vazgeçmesi gerektiğini bilmesi halinde bile bunu yapmaması....
sorumluluklarının farkında olmasına rağmen bir takım engellere takılıp bu sorumlulukları yerine getirememesi...
vicdan azabı öyle bir duruma gelmiştir ki umutsuzluk,mutsuzluk ve iç hesaplaşmalarla bütünleşerek huzursuzluğa sürüklenmiştir..
bu durumdan kurtulmak ister ve kurtulamadıkça huzursuzluk boğazını sıkan bir çift el ve kendi kendine köpek gibi saldirgan olur...
işte bu Ruh halinde ruhu zahmete koşan,köpek rüyalari görülmesi normaldir...
Hayirli aksamlar...

Üst Alt