• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada karabasan görmek tabiri

cako

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada karabasan görmek rüyada karabasan basması görmek rüyada karabasan gelmesi rüyada tabiri karabasan rüyada karabasan çökmesi
Merhaba, Halk arasindaki tabirle gece bana karabasan geldi. Hayatimda 2. defa oluyor.
Karabasan uzerime cokerken ilk basta kendim ile savastim bunun bir ruya oldugunu ve uyanmam gerektigini soyledim durdum kendime ve gercekten korktum. En son tam uzerimde oldugunu hissettim ama henuz kafa hizamda degilken bas ucumda kiz arkadasimin oturdugunu ve kafami kollarinin arasina aldigini ve basimi oksadigini gordum. Sonrasinda karabasan korkum uzerime gelmeye devam etmesine ragmen yokoldu gitti. Kendimi tamamen saldim. Karabasan tamamen uzerime coktu ama korkmadim bunun sonucunda uyandim.
Umarim duzgun bir dil ile anlatabilmisimdir. Simdiden tesekkurler. Mesaji telefondan yazdigim icin imla hatalari olabilir affola.

Başlıkta tam olarak belirtemedim. Kız arkadaşımla evlilik hayalleri kurarken karşılıklı hatalar sonucunda ilişkimiz sallantıya düştü ve şu an git gelli bir ilişki yürütüyoruz ve bundan dolayı fazlasıyla uzgun durumdayım. Bu psikoloji ile sevdigim insana dair ruyalar gormek bana normal geliyor ama en son yasadigim bu ruya cok degisik.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun..
karabasan rüyası görmeniz tamamen iç dünyanızı anlatmaktadır.
Rüyada karabasan görmek ;stress, deprasyon yaşam kaygılarını, geçmişte yaşadığınız bir travmanın izlerini ifade eder.
Özellikle yüksek güvenlik ihtiyacınızın olduğu durumlarda düşük benlik saygısı ( kendine güven ) yaşadığınız dönemlerde bu rüyalar daha çok görülür.
Örneğin işini kaybetme korkusu veya işten çıkarılma, çocuk yada sevdiğinizi kaybetme, değer verdiği birinden darbe yemek gibi durumlarda daha çok görülür..

Bu açıklamaya göre siz içinde bulunduğunuz durumu kendiniz değerlendirip, size bu rüyayı görmenize sebep olan etkeni tespit edip ona göre davranmalısınız...

Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için bana cesaret, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sabır,Her ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl,fikir,idrak ver..
selametle..

cako

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karabasan görmek rüyada karabasan gelmesi rüyada karabasan çökmesi

Merhaba iyi günler..
Yaşım 28 açıköğretim okuyorum ve yaza askere gidicem.. Kız arkadaşımla evlenme planları yaparken bir anda gelişen olaylar sonucunda ayrılmanın eşiğine geldik ve birkaç kez ayrıldık. Kısacası gelgitli bir ilişki yaşıyoruz. Karşılıklı yapılmış hatalar var tabikide. Bu durumdan dolayı sürekli olarak üzgünüm ve bir türlü düzelemiyoruz.. Geceleri sürekli olarak rüyalar görüyorum. Bu psikolojideyken bu rüyaları görmek bana normal geliyor. Fakat geçen haftalarda bir rüya gördüm. Paylaşmak ve fikrinizi almak isterim..
Anlatmaya başlayım.. Rüyamda bana karabasan geldi. Hayatımda 2. defa oluyor ve gerçekten korkutucu bir durum. Bu seferkindeki farklı olan kısım şu. Karabasan geldiği an üzerime çöküyordu yavaş yavaş ama henüz üzerimde değildi. Çok fazla korktum ve gitgide yaklaşmaya devam ediyordu. Ama tam olarak üzerime çökmemişti. O sırada başucumda kız arkadaşım oturuyordu ve kafam ellerinin arasındaydı ve başımı okşuyordu. Yüzüne baktığımda gülümsüyordu. Bunu gördükten sonra korkum bir anda geçti. Aynı zamanda karabasan üzerime gelmeye devam ediyordu. Ama içimde hiçbir korku yoktu ve çırpınmayı bırakmıştım. Bu an kafamdan birtürlü çıkmıyor. İçimdeki o korkunun gidişi karabasanın gelmesi kız arkadaşımın suratındaki ifade rahatlamam. Çok garipti aynı zamanda düşününce çok korkutucu.. Şimdiden teşekkür ederim..

YÖNETİM/EDİT: AYNI RÜYAYI İKİ DEFA GÖNDERMEYİN LÜTFEN! MESAJINIZ CEVAPLANMIŞ ZATEN!

kkaracatolga

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karabasan görmek

Selamun Aleykum, rüyamda yataktayım uyanıyorum kımıldayamadıgımı hıssedıyorum, karabasan coktugunu dusunuyorum. Sonra bir hısınla yataktan kalkıp ısıkları acmaya calısıyorum ama bırsey benı engellıyor, zorlada olsa besmele cekerek guc bela ısıgı acıyorum, annemın yanına gidiyorum uyandırmaya. Annemı uyandırmaya calısırken sesim cok kalın bır sekılde cıkıyor, annem uyanıp gozlerını actıgında ıse ellerımı cenesıne degdırıyorum sonra avuc ıclerıme baktıgımda sıyah renkler, ıkı avucumun ıcındede sıyah boya gıbı tam uzerıne 8 sayısı var ıkı elımdede 8 mevcut. Sonra yatagıma kosuyorum ve yatıyorum o sırada surekli La ilahe illallah Muhammeden resulullah diyorum. Ruyada yattıgım pozıssyonda sırt ustu uyanıyorum, bır korkuyla hemen ayetel kursıyı okudum, sımdı rahatladım bıraz, hayırlara vesile olması umuduyla..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada karabasan görmek ;
stress, deprasyon yaşam kaygılarını, geçmişte yaşadığınız bir travmanın izlerini ifade eder.
Özellikle yüksek güvenlik ihtiyacınızın olduğu durumlarda düşük benlik saygısı ( kendine güven ) yaşadığınız dönemlerde bu rüyalar daha çok görülür.
Örneğin işini kaybetme korkusu veya işten çıkarılma, çocuk yada sevdiğinizi kaybetme, yada halen bekar olmaniz bile karabasani etkiler yada değer verdiği birinden darbe yemek gibi durumlarda daha çok görülür..

Bu açıklamaya göre siz içinde bulunduğunuz durumu kendiniz değerlendirip, size bu rüyayı görmenize sebep olan etkeni tespit edip ona göre davranmalısınız...

Rüyayı gören kişinin, eğer ,ruhsalsağlığını kaybetmek istemiyorsa kendisi ile daha az çatışması ve daha az üzülmesi,endişelenmesi, pozitif olmali, gerektiğine rivayet eder.yataktaki yatış şeklinize dikkat edin.. sırt üstü yatmayin...
Rüyanız gerçek yaşamınızda kimi konularda yetersizlik ve savunmasızlık duygusu yaşadığınızı ifade etmektedir.

Korku ,negativ, cinsellik dolu düşüncelerini dağıtman lazım! Ayrıca abdestli yatmak, besmele, la havle vela kuvvete çekmek, mümkünse Kuran okuyup öyle yatmak, yoksa Ayet-el Kürsi, felak, nas, ihlas surelerini okuyup yatmak faydalı olacaktır.

Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için bana cesaret, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sabır,Her ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl
,fikir,idrak ver..
selametle..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm ablacigim. Ablacigim dilerseniz yorum yapmayabilirsiniz arada kaldım çünkü bazen saçma bazen anlam yüklemeye çalışıyorum bu rüya ya çok sık aklıma gelmese de senede bir aklıma gelir bu ara soracağım size vazgeçiyorum hep.
Rüyami 15 yaşımda gördüm.
Ilk istanbula tasindigimizda herşey herkes yabancıydi .
Köy deki gibi değil ki bütün mahalle de akrabalarım yoktu.
Zor du :)
Lise de yanıma erkek oturdu diye agliyordum .
Kızların davranışları bana tuhaf geliyordu.
Anlamını bilmeden söylediğim şeyler küfür du.
Küfür u burada öğrendim.
Somestirlarda ilaç fabrikasında çalışıyordum.
Oradaki insanlar da çok soğuk tu .
O dönem elime nerden geçti bilmiyorum fal kitabı vardı bunu söylerken bile boynum buhran geçiriyorum. Rabbim beni affetsin.
Fal kitabını okuyarak fal bakmayı öğreniyordum insanlara fal bakıyordum benimle ilgileniyorlardi. Is saatlerinde beni mutfaga çağırıp müdürlere fal bakıyordum.
Sigara ya da başlamıştım artık .
Ben ablacigim Allahi 21 yaşımda idrak edebildim ki halen çok eksiğim var.
Bir gece karabasan bir erkek sesi
bana söyle söyledi.
Adımı söyleyerek
Tuğçe fal bakmayı bırak !
Sigara yi bırak !
Çünkü sen Hazreti Tuğçe olacaksın dedi ve uyandım.
Ne garip değil mi?
son 10 senem aslan dan martı mi doğdu.
Bazen dönüp bakınca kendime o kadar asi o kadar saygısız yaka silkelinilecek bir kız idim.
Bir o kadar da Allahın ne kadar yasak lari var ise bendeydi.
Allahım burnum sizliyor.
Bu vicdan ne zaman geldi bana
Bu inanç Bu Allah ne zaman işlendi kalbime.
Beni bu hale Rabbim den başkası getiremezdi. Ben bana dönüp bakınca şaşırıyorum!
Işte o kadar dım.
Şimdi de bu kadarim.
Selam ve Dua ile ablacigim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Allah yardımcımız yardımcınız olsun kardeşim ne sıkıntınız varsa Rabbim sıkıntılarını hastalıklarını alsın yerine sağlık huzur ,bereket ,muradıni varsa versin inşaAllah amin.
bu rüyanin yorumu zaten açık ve Size yapmanız geregen rüya yolu ile Söylenmiş!

RAHMANİ RÜYALAR
Cenab-ı Hak’ın kullarını yaptıkları ameller karşısında müjdelemek ya da korkutmak ,ikaz ,uyari maksadıyla gösterdiği rüyalardır.
Kader defterine yazılmış, mazide ya da gelecekte olan hadiseleri gayb alemine açtığı pencereden manevi sinema misali seyrettirmesidir. bu rüyalar gerçektir haktır, tevil ve tabir edilmesi gerekmez..
Bu rüyalarda Allah katında bir hikmet vardır ve iyiye yorumlanır.selametle..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Amin ablacıgım Allah razı olsun sizden çok Teşekkür ederim..

dolunay21

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karabasan

Merhaba, ben dün gece rüyamda artık rüyamı diyeyim gerçek gibiydi yani hissettim kalkmaya çalışıyordum kalkamıyordum. Sanki azrail gelmiş benim canımı alacak, el yok ama biri benim boğazımı sıkıyor ve öleceğim diyorum. O sırada bende daha şimdi değil diyordum ama o görülmeyen boğazımıı sımsıkı tutuyordu ve öleceğim diye o sıra bismillairrahmanirrahim ve kelime-i şehadet getiriyodum, kalkmaya çalışıyodum üstümde bir ağırlık olduğunu hissediyorum ve kalkamıyodum rüyaydı işte bunun anlamını merak ettim ne olur bana açıklarmısınız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Rüyanız hayr Olsun
Allah yardımcınız olsun kardeşim ne sıkıntınız varsa Rabbim sıkıntılarını hastalıklarını alsın yerine sağlık huzur ,bereket ,muradıni varsa versin inşaAllah..

Rüyada karabasan görmek ;stress, deprasyon yaşam kaygılarını, geçmişte yaşadığınız bir travmanın izlerini ifade eder.
Örneğin işini kaybetme korkusu veya işten çıkarılma, çocuk yada sevdiğinizi kaybetme, değer verdiği birinden darbe yemek gibi durumlarda daha çok görülür..

aksi halde bu yüklerin sizi aşırı yoracağını simgeler.

Rüyada Azraili görmek ;
ölüm meleği görmek rüyanın derin anlamı, manevi bakımdan iç huzuru bulduğunuzu ifade ederken mutlu ve sağlıklı bir yaşamın sizi beklediğini simgeler.

Rüyada Azrail as. Görmenin birde psikolojik yönleri vardir..
Rüyan oldukça ağır ve iç dünyanız hakkında mesaj veriyor Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki gerçek hayatında seni bu kadar bunaltan, daraltan, boğan, korkutan, endişeye sokan ne ise derhal onu tespit edip, o sorunu çözmelisin.
yoksa ruh hastalığına , Bunalim ve stresse girebilirsiniz..

Rüyada Azrail’i as. görmek;
derin anlamı, kırılma noktası ,dünya ve ahiret arasında bir an da yaşamanıza ,manevi bakımdan iç huzuru bulduğunuzu ifade ederken,
mutlu ve sağlıklı bir yaşamın sizi beklediğini,yaşam – ahiret yada hayatın maddi – manevi yönleri arasında daha güzel bir denge kurmanız gerektiğini belirtir.

Gördüğün rüya aslında sana ilk sinyali vermiş ve yaşamında bazı düzensizlikler olduğunu, bazı şeylerin dengesinin bozulduğunu ifade etmiş.

Rüyada besmele ve kelime-i şehadet çektiğini görmek;
Hayırlı işlere ,zor günlerin geçeceğine, rızkın artmasına, hayırlı eşe, hidayete ermeye, ibadetin düzgünlüğüne işarettir

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh"

bukre

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karabasan görmek

Merabalar, ben genel olarak uykudan korkuyla uyanırım ancak gördüğüm rüyayı hatırlamazdım ve birkaç defa da "karabasan"olarak nitelendirilen şey başıma geldi. En son gòrdüğum rüyada da bir şeylerden çok fazla olmasa da korkmuş ve uyanmıştım tekrar başımı yastığa koyup uykuya daldığımda da o karabasan denilen şey oldu. Onunla boğuşmaya başladım besmele çektim, başucumdaki kitapları devirip arkadaşımdam yardım istemeye çalışıyordum ama yere düşürdüğüm kitaplardan ses çıkmadığıni fark ettim arkadaşim yatağindan kalkip yanimda geçip gitti, bana bakmadı bile. En sonunda bir anda uyandım ve en başından beri rüya gördüğümü hiç uyanmadığımî anladım şu anda yattığım yatağa yatamıyor ve aynalara bakamıyorum.
Lütfen ne anlama geliyor geliyor tüm bunlar. Sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

Mİstero

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam gecen gun uyurken birden kasildim, ne sesim cikti nede hareket edebildim. Daha sonra sol tarafima baktigimda duvarda seytan filmindeki kizin posterini gordum, besmele cektim. Sag tarafimda kendi telefonum vardi sarjda, lakin gordugum ruyada 2-3 telefon vardi sarjda birine uzanmaya caslistim, aldim elime batarya yoktu besmele cekip kendime geldim. Daha sonra hocam acil cevaplarsaniz sevinirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada karabasan görmek - karabasan gelemesi

Çok sıkıntılı günler geçiyorum. Rüyada karabasan görmek, karabasan basması... Erkek arkadaşımla ayrıldık, durup dururken benden sıkıldığını söyledi. Bana deli gibi aşık bir insan nasıl böyle oldu bilmiyorum, resmen onu tanıyamamışım psikolojimi alt üst etti. Kaç gündür ruyalarımda bereber çok mutlu oldugumuzu görüyordum. Bugun ise rüyamda beni ilişkiye zorladı resmen tecavüz edecekti onu balkona kitledim canımı zor kurtardım. Zor uyandım uyandığımda anladim ki karabasan gelmiş.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ruyada karabasan gormek

Ruyada karabasan gormek neye isarettir? Ruyada ne oldugunu bilmedigim bir golge, karabasan sanki ama belli oluyor yuruyor. Odada biz yatarken oglumun yanina geliyor bebegin yanina catal batiriyorum oglumu rahatsiz etmesin diye. Bir şey yapmiyacaktim diyor, catali cikarinca kaciyor. Eşime söyluyorum geri gelirse saldiralim diye. Geri geliyor eşimle catallar yatagimizin yaninda, ogluma dogru giderken ben yataktan firliyorum kovaliyorum, yine mi sen diye catali firlatiyorum kacip gidiyor kapidan. Tabi başka bir evdeyiz ruyada, kötu bir evde.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada karabasan görmek

Bende rüyamda efendimizi gördüm tuhaf bi rüyaydi çünkü bir kac saat öncesinde kötü bi rüya görmüştüm, karabasan dedigimiz olay varya bilirsiniz çoğunuz. Ilk ruyayi kabusu anlatiyim karabasan geliyor hissedip uyanmaya calisiyorum. Bu arada çoğu zaman rüyalarımı kontrol edebiliyorum mesela rüya görürken bunun rüya olduğunu anladığım anda rüyayı kendi istegime göre ilerletiyorum. Her neyse yine anladim uyanmaya calisiyim dedim bu arada elim ayağım kitlendi uyuştu ben o an nas suresini okumaya başladım karabasan beni zorlasa da duayi okudum, sonunu bagiriyordum ruyada. Neyse uyandim birkac saat sonra sabaha karşı belki de sabahti. Efendimizi gördüğümde ise ben yatiyorum yatakta uyuyormusum ama uyanikmisim. Böyle sarıklı cübbeli birisi karsimda, ben efendimiz diyorum onun olduğunu nasil bildigime dair fikrim yok, ruyamda öyle diyorum. Krem rengi kiyafeti kafasinda sarik ama yüzünde öyle bi parlaklik öyle bir nur varki yüzünü goremedim. Bana dogru yaklaşıyor, yanlış hatirlamiyorsam elinde asasi var bana doğru yürüyor ben omzuma dokunsun diye omzumu uzatiyorum o sirada omzuma dokunup adımı tekrarliyor iki defa ve cok muhtesem bi sesti beni uyandiriyor gibi mi dokundu yoksa sevgisini gostermek icin mi bilmiyorum ama cok güzel bi ruyaydi. Bu arada pek dindar bi insan degilim yani kapali birisi degilim ve bu cok kötü ve yanlış bisey. Namaz kilmiyorum ama inancim cok şükür var. Çevremde o kadar dinine bağlı namazına düşkün insanlar varken benim gibi cok ibadet yapmayan bi insanin ruyasini sereflendirmesi hem şaşırttı hem mutlu etti.

Üst Alt