• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Kapandığını Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
islami rüyada kapandığını görmek,rüyada kapanmak, rüyada tesettüre girmek, rüya kapandığını görmek, rüyada başını örttüğünü görmek, rüyada örtünmek, rüyada tesettür giymek, rüyada tesettür görmek, islami rüya tabirleri rüyada kapanmak
Rüyada kapandığınızı, tesettüre girdiğinizi görmeniz, yakın çevrenizin bu yönde bir beklentileri olduğunu veya sizin böyle zannetiğinizi ifade eder.

Rüyanızda kapandığınızı ve bundan mutluluk duyduğunuzu görmeniz, yaşamınızda bu yönde bazı değişiklikler olacağını simgeler.

Eğer rüyanızda istemeden kapanıyorsanız bu sizin iki yüzlülüğünüzü veya baskı altında olduğunuzu gösterir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

çapraz bağlar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada komşu kızının kapandığını görmek

Selamün alekyüm.. Kapanmak ile ilgili bir rüya gördüm. Dün öğleden sonra bir ara dalmışım.. O vakitte görülen rüyalar ne kadar sahih bilmiyorum ama abdestliydim.. Rüyamda üst komşumuza çıkıyordum. Normalde açık bir kız. Ama rüyamda kapnmıştı, bende sevinçten ona şarkı söylüyordum o an kendim uydurduğum bir şarkıydı. Sonra elinde beyaz bir kağıt vardı. İki tarafında da arapça yazılmış dua vardı. Bakıyordum ver bende okuyayım diyordum.. Aynı dertten müzdaribiz diyordum ve okuyordum arapça.. Sonra uyandım.. Ayetleri ilk uyandığımda hatırlıyordum ama şuan aklımda değil. Aynı dertten müzdaribiz demem de sevdiğim çocuğa ailem vermiyor beni bundan söz ediyordum. Şimdiden teşekkürler.. Rabbim yâr ve yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada komşu kızının kapandığını görmek ;
Bu komşu kızının imani mutluluk ,huzur duyduğuna ve yaşamında bu yönde bazı değişiklikler olacağını simgeler..
Sizin ise sevdiğin çocuğa ailen vermiyor ya Sizi bu konuda yardimci olacak hayırlı bir insanin manevi yardimina yorumlanir..Rabbim en iyisini bilendir..
Rabbim hakkınızda hayırlısı neyse onu versin..

Oysa ki gerçek mutluluk için insanların kalplerini Allah’a tam bir teslimiyetle bağlamaları ve Tevekkul etmelerinde dir!
yaşamlarının her anını Kuran ahlakına uygun bir şekilde yaşamaları gerekir.
Böyle bir Teslimiyet ve ahlak yaşandığında dünya hayatında her ne zorluk ya da sıkıntıyla karşılaşılırsa karşılaşılsın iman sahibi bir insan bu şartlarda dahi kalbinde
Allah’a dayanıp güvenmenin O’nun rızasını ummanın huzurunu iç neşesini ve mutluluğunu yaşayabilecektir. Selametle Huzurla ...

acilangul1

çapraz bağlar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun.. Manevi desteğe çok ihtiyacım var.. Benim içinde en manevi şey duadır.. DualarınIzdan eksik etmeyin yeter..

Ya rabbi,cebrail ve emanetinin ,mikail ve vekaletinin,israfil ve surunun,azrail ve ruhlari kabzedip korumasinin hurmetine peygambèrim hz muhammed sav me salat ve selam olsun, biz umetine de rahmet olsun.

Fatiima

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kapandığını görmek

Selamun aleykum ben yaklasik 1 senedir kapanmak istiyorum. Ailemde hic kapali yok. Bu yuzden benim kapanmama siddetle karsi cikiyorlar. O kadar istiyorum ki hergun aklimda sadece bu var. Bugun bir ruya gordum. Ruyamda disardayim yanimda annem babam var ama ben kapaliyim. Onlardan tepki bekliyorum hakaret asagilama alay etme vb. Hic tepki yok normal bir sekilde hayatlarina devam ediyorlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada başı açık birinin kapandığını görmek;
Rüyanızda kapandığınızı ve bundan mutluluk duyduğunuzu görmeniz, yaşamınızda bu yönde bazı değişiklikler olacağını ve ALLÂH(c. c.) ’ın izni ile kapanacağını simgeler.
Kendini Allah'a teslim eden müthiş güçlü bir insan olur..kapanmak istiyorsanız ;samimiyet ve teslimiyet ile üstesinden geleceğinize inanıyorum...
Rabbim hakkınızda bu hayrı nasip etsin..amin.

Gerçek mutluluk için insanların kalplerini Allah’a tam bir teslimiyetle bağlamaları ve Tevekkul etmelerinde dir!
yaşamlarının her anını Kuran ahlakına uygun bir şekilde yaşamaları gerekir.
Böyle bir Teslimiyet ve ahlak yaşandığında dünya hayatında her ne zorluk ya da sıkıntıyla karşılaşılırsa karşılaşılsın iman sahibi bir insan bu şartlarda dahi kalbinde
Allah’a dayanıp güvenmenin O’nun rızasını ummanın huzurunu iç neşesini ve mutluluğunu yaşayabilecektir.

'ilacın sendedir de farkında olmazsın
derdin de sendedir fakat görmezsin
sanırsın ki sen sade küçük bir cisimsin
oysa sende dürülmüş en büyük alem..
Kesfedebilirsin kendi icindeki Kendini...
ve nereye gitmek istedigini...
Git gellerin arasında bir yaşam öyküsü belki bir resim molası bir şükür sedası
mevlaya duyulan sonsuz aşk koşturmacalardan kareler kısacası ben...
katre-inur ...HAKKIN SEVDASI...

ALİ GİBİ BİR EŞ İSTİYORSAN, HZ FATİİMA GİBİ OLMALISIN.!

duaa..

DEFNEM

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Merhaba.. Ruyamda kapandigimi gordum. Sade ve hos giyinmistim. Uyandigimda goruntum hala gozumun onundeydi. Bir amac icin kapanmisim. Sanki bir gorevim varmis tamamlamisim, sonrasinda birisi bana artik acilabilirsin diyor. Ama artik acilamiyacagimi farkediyorum. O kadar hosuma gitmis ki yeni halim, turbani cikardigimda vicdan azabi cekecegimi hissediyorum. Uyandigimda hem mutlu hem de tuhaf hissediyordum.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri

Merhaba.. Ruyamda kapandigimi gordum. Sade ve hos giyinmistim. Uyandigimda goruntum hala gozumun onundeydi. Bir amac icin kapanmisim. Sanki bir gorevim varmis tamamlamisim, sonrasinda birisi bana artik acilabilirsin diyor. Ama artik acilamiyacagimi farkediyorum. O kadar hosuma gitmis ki yeni halim, turbani cikardigimda vicdan azabi cekecegimi hissediyorum. Uyandigimda hem mutlu hem de tuhaf hissediyordum.
Merhaba. Bazı değişiklikler yapacağınıza işarettir.
Allah, Nur suresi 31-de başörtüsünden bahseder.
Hz.Muhammede, mümin kadınlara söyle başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar diye emrolunur.
Burda mümin kadınlara söyle derken, kastedilen tüm iman etmiş kadınlar olduğu için, bu ayete göre kapanmanın şart olduğunu söylemek mümkün.
zira Allah, "isteyenler kapansın" diye birşey buyurmamıştır.

Üst Alt