• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hz.Mehdi Görmek

Aleyna.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada hz.mehdi'yi gördüm

Dostlarım bugün regaip kandili hepinizin kandilini kutlarım. Bugün sabah 6-7 gibi bu Rüyayı gördüm. Gökyüzünde önce kanatlı bir şey gördüm, bunlari anneme söyleyince annem saçmamalamamı söyledi. Sonra içimden bir ses onun mehdi olduğunu söyledi. Rüyada mehdiyi gördüm ve hayretle uyandım.

M

MehdiRasul

Kayıtsız
Misafir
Rüya Yorumu

Gelelim Rüyanızın Yorumuna İnşallah,

Mehdinin sarayda olması onun Mehdi Rasulun makamını temsil eder..

İki evliya ise Mehdinin Gizli meleki yardımcılarıdır
Allah onu üç bin melekle destekleyecektir.
(El Kavlu-l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Ahmed İbn-i Hacer-i Mekki, s. 41)
...Önlerinde Cebrail, arkalarında Mikail bulunacaktır.
(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 47)
Hadis-i şerifte, Hz. Mehdi'nin yardımcıları arasında Cebrail ve Mikail Aleyhisselam'ın da oldukları haber verilmektedir. Bu bilgilere göre Hz. Mehdi'ye, Allah'ın izniyle, melekler de yardımcı olacaktır.

İki evliyanın sana işte bu mehdi demesi şu hadisi şerifle ilgilidir

Hz. Mehdi (a.s.)'nin yanında meleklerin bulunacağı ve bu meleklerin kendisine yardım edecekleri Peygamberimiz (s.a.v.)'in hadislerinden de açıkça anlaşılmaktadır. Melekler insanlara görünmeyeceklerdir. Melekler, Hz. Mehdi (a.s.)'ye görünmeden yardım edecekler, insanların kalbine Allah'ın dilemesiyle, 'Bu kişi Hz. Mehdi (a.s.)'dir' diye ilham edeceklerdir.

Mehdinin Deccalle savaşması onun bir süre onra mehdiliği kabul ettiğini gösterir zira o ilk önceleri mehdiliği kabul etmez

"Kendisine senin ismin budur, babanın ismi şudur, alametler sende mevcuttur diyecekler, ancak o yine kabul etmeyecek..."

(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Beklenen Hz. Mehdi'nin Alametleri, s. 40)

senin bu rüyayı görmen ise mehdi zamanını göreceğin demektir dikkat o seni bulur ama sen onu göremezsin önünde duracak ancak o iki evliyanın kalbine işte mehdi budur demeleri bekleyeceksin ancak öyle bulursun çünkü o ben mehdiyim demez..!!

Yönetim/UYARI:
Bu mesajın sahibine! Başkalarının yazdıklarına "saçma sapan" demek ve onlara bu şekilde hakaret etmek doğru değildir. Müslümana yakışmaz. O nedenle Yazının o cümlesi silinmiştir!!!

ruyayorumcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam, yapacağınız işlerde önemli başarılar elde etmeye ve yükselmeye, güç ve kuvvete, Hz. Mehdi’nin zuhuruna ve ona tabi olmaya kurtuluşa ermeye delalet eder.

Mavimelek29

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm rüyanizi forma yazdığınız için teşekkür ederim. Nedenine gelince benim görmüş oldugum rüyadaki h.z mehdiyi tarif ettiniz, bu da gercekden h.z mehdi aleyhisselamın oldugunun kanıtı. Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah Allaha emanet olun...

Lakin Allah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada hz. mehdiyi görmek

Selamın Aleyküm önceliklle ve hayırlı ramazanlar dilerim. Bu mübarek günde öyle bir rüya gördüm ki hala etkisindeyim.Rüyamda Hz.Mehdiyi gördüm çok kısa oldu ama bana o kısa sürede dua etti ve gitti.Hala etkisindeyim bana bu rüyayı yorumlar misiniz?

PinarPinar922

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Hz.Mehdi'yi Görmek

Merhaba Allah'ın selamı bereketi şu hayırlı aksamda tüm canlilarin sizlerin olsun . Bundan 4-5gun önce çok sıkıntılı şeyler yaşadım bayram günü itibari ile çok daraldim çok yalvardım Rabbime çok dua ettim beni şu dertten kurtarsin diye o dertli gecelerde dualar sırasında uyuya kaldım. Rüyamda Hz.mehdi'yi gördüm çocukluğunu daha doğrusu bebek halini. Hz. Mehdi 3 yaşındaydı bunu kendi ağzıyla söyledi, benim yanımdaydı hatta ben ona kendi elimle bir anne şefkati ile bakıyor yedirip iciriyordum 29 yaşında nişanlı bir kızım inkar edemem eskiden daha kuvvetli kalbi duygulara sahiptim daha saliha olmaya çalışırdım olamadım kendi hatam. Rüyamda benimle asla bir çocuk edasi ile sesi ile bebek haliyle konuşmadı olgun bir erkek gibi bana gülüp söylüyor Hz.mehdi oldugunu mujdeledi çok güzeldi çok rahatlamistim çok mutluydum. Sizce bir hayır ve güzellik var midir ?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Kovulmuş şeytanin şerrinden alemlerin rabbi olan Allah'a siginirim. Rahman ve Rahim olan Allahin adiyla Merhaba bizde rüyamızda hz muhammed mehdi as gördük insaallah.

*dialektik*

Rüya Yorumları
Üyemiz
Hayrolsun inşallah.

Rüya gayet açık. Duanızın hediyesi olarak Allah rüyanıza mehdiyi göndermiş. Allahu alem duanız kabul olmuş.

Rüyada Mehdi Aleyhisselam'ı görmek her zaman iyidir. Kendi içinizdeki karmaşıklardan zorluklardan kurtulacaksınız demektir.

Mehdinin gelme şartlarına baktığımızda, herşeyin birbirine karıştığı, münafıkların gerçek dindar, gerçek dindarların münafık olarak görüldüğü bir zamanda gelecek.

Yalanın ayyuka çıktığı, gerçek müslümanlara iftira atıldığı, at izinin it izine karıştığı, artık ne doğru ne yanlış alimlerin bile anlayamadığı bir dönemde gelecek.

Sizin rüyanıza gelince, gerek kendi içinizde gerek ülke gerek de tüm dünyada böyle bir karşılığı varmı ona siz bakın karar verin.

Medya her devirde militarist yahudilerin elinde olmuştur. Bugün de olduğu gibi. Medyanın yargısız infazlarına ne yazıkki alimler bile inanıyor.

Allah hepimize doğru yolu göstersin.

Siz kutlu birisiniz. Mehdi herkesin rüyasına misafir olmaz. Güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız, sadece ayet hadis okuyun. Medyanın yalan haberlerinden siyasi yalanlardan uzak durun.

Y

Yetkin Doğan

Kayıtsız
Misafir
Buğra Kardeşin Rüyasının yorumu

Gördüğün Saray İmanın temelidir. Odalarında belirmen Atalarının ehli beyte zamanında yardım etmiş olmasıdır ki hidayet odalarına alınmışsın. o gördüğün 2 evliya senin atalarındır. o 2 adam ki Hakkın Nurunda yok olmus ve gir cennetime ayetine nail olmuş mükemmiş zaatlardır. Önünde eğilen adam hiddetli bakan padişah gibi olan senin nefsin'dir. gün gelecek nefsin hakka boyun eğip tezkiye olacak anlamına gelir, müjdedir. Ayette nefsini arındıran kurtulmuştur denir. insallah kurtulursun kardesim nefsin huylarından. Ruyanda mehdiyi görmen ve seni cihada savaşa çagırması, iç aleminde yani manevi aleminde mehdiye yani doğru yola seçildiğin ve bu yolda gayret ile hakka kavusmayı dilemen isteniyor. eğer gayret edersen nefsin boyun bükecek insAllah. Atalarının nail oldugu gir cennetime müjdesine nail olursun gayret edersen. Burda şşt sessiz ol demeleri manevi alemini dışarıya açmaman isteniyor demek olur. Deccale çok kızdı denmesi bölümünü açmicam yaptıgın ve yapacagın bazı kötü ameller diyelim. Ve bir şey daha . Böyle rüyaları internet sitelerinde vs. açmayınız. şu ayeti hatırlayınız. Yusuf babasına babacıgım ben ruyamda 11 yıldız ve ayı bana secde eder halde göruyorum. babası da ona bu ruyanı kardeşlerine anlatma sana zarar verirler diyor. Allah hayırlısını versin . Ne kadar ekmek o kadar köfte bu iş böyledir.

Üst Alt