• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada fındık görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada fındık görmek, kısmet, boluk ve düşlerin gerçekleşmesine işaret eder. İbn-i Şirin'e göre fındık görmek mal ve nimettir.

Rüyada fazla sayıda fındıklar görmek, sosyal ve maddi durumunuza zarar verebilecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir.

Rüyada fındık görülmesi bazı durumlarda, gönül işlerinde ve iş hayatında oldukça başarılı olmaya. Ağaçta taze fındık görmek ise, umutların gerçekleşeceğine işaretle tabir edilir.

Rüyada findık içi yediğini ve bunun da güzel ve tatlı oldugunu görenin eline helal bir mal geçer. Buna göre fındık, tatlı olmak şartıyla, daima helal mal ile yorumlanır.

Çürümüs veya acı fındık içi gören, birisinden kötü söz veya azar işitir. Aynı rüya bazı durumlarda cimri bir kimseye de işaret eder.

Bazı yorumcular, fındık ve kabuklu olan her meyve, üzüntüye ve feryat etmeye işaret eder demişlerdir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada fındık, garip, zengin, cömert, ve insanların arasını birleştiren kimse ile tabir edilir.

edakal

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada fındık ve ceviz görmek

Merhaba,

Rüyamda içinde ceviz de bulunan bir tabaktan bol bol fındık yiyordum. Sonra, kalan fındıkları dedesinin yanında duran güzel bir erkek çocuğa veriyordum. O da sevinerek alıyordu.

Yorumunu için şimdiden teşekkürler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirdir insallah..
Rüyada fındık görmek, kısmet, boluk ,Barış, Uyum ve düşlerin gerçekleşmesine işaret eder.
İbn-i Şirin'e göre fındık görmek mal ve nimet..Yeni atılım ve Projeleri temsil eder.

Rüyada Fındık yediğini görmek ;bilinçaltinızda bazı korkularınız olduğunu gösterir..
Rüyada ceviz görmek gerçek yaşamın maddi yönleri hakkında mesajlar verir.
Her şey gördüğümüz maddeden ibaret değildir.

“ Cevizin kabuğunu kırıp özüne inemeyen,cevizin hepsini kabuk zanneder. ”

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada fındık içi görmek

Selamun aleykum, ben rüyamda merdivenlerden aşağıya doğru inerken, fındik içleri top gibi seke seke ağzıma geliyordu. Ve bende bunları yiyordum. Bir kısım fındık içini de elime aldım. Rüyam kısa ve öz. Yorumlarsanız sevinirim. allah cc yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam armut biş, ağzıma düş misali herşeyin hazır ayağımıza gelmesini bekliyoruz. Beklemeye devam edersek daha coooook bekleriz....
Herşeyi hazır bekleyen bir toplumuz. Görülen yanlışa karşı pek duyarlı değiliz. Taa ki o yanlışlık size yapılana kadar.

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada fındık görmek, kısmet, boluk ,Barış, Uyum ve düşlerin gerçekleşmesine işaret eder.
İbn-i Şirin'e göre fındık görmek mal ve nimet..Yeni atılım ve Projeleri temsil eder.
Rüyada Fındık yediğini görmek ;bilinçaltinızda bazı korkularınız ,ve hazimsizlik olduğunu gösterir..
Allah cc Yar ve yardımcınız olsun...

https://www.islamiforumlar.net/mizah-gulmece-fikra/31973-seni-allaha-havale-ediyorum.html

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum gönül sızım ablacığım anlayamadığim, ben rüyamda yanlış birşey mi gördüm. Herşeyi hazır mı bekliyorum, duyarsızmıyım. Allah cc razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam gönül Dostum..rüyaların gerçek manasini Hiç kuşkusuz sadece Rabbim bilir...

yanlış bir şey mi gördünüz ben bilemem!!bunu ancak rüyaların gerçek sahibi bilir..
Laf aramizda her rüyayi yorumlamaya başlamadan evvel;Rabbimin bana nasip ettiği ilimleri, Terazinin bir kefesine ,öbür kefeyede kalbimi ve aklımı koyarim...

her şeyi hazır mı bekliyorsunuz.. duyarsızmısıniz bunu ancak Siz bilirsiniz..
bu benim haddime değil Siz sordunuz ben de yorum yaptim...

"aşağıya doğru inerken, fındik içleri top gibi seke seke ağzıma geliyordu. " derken emek sarf etmeden kazanilan mal...

neyse Eyvallah!!Siz rüyayi istediginiz yönde yorumlayin...

bu bir şey değil öyle insanlar gördüm ;hiç ibadet etmediği ve her çeşit günahı işlediği halde, "benim kalbim temizdir, deyip Cennete talip olanlar bile var!!!
Bize yapılan kötülükleri hazmedemeyip Allah`a havale etmeyip kendi yuvasinda huzursuzluk yaratanlari da gördüm.. selametle...

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, gönülsızım ablacığım son mesajımda "her şeyi hazırmı bekliyorum duyarsızmıyım" derken gördüğüm rüyaya göre söylemek istedim. Sanki hesap sorar gibi anladınız beni herhalde. Ben rüyamda herşeyi hazır beklemek ve duyarsız olmakla ilgili işaretler mi var demek istedim. Bu akşam biraz yordum sizi hakkınızı helal edin. 6-7 yaşlarından beri allah cc bilen bizi daima gören özellikle köyde komşularımızın meyvelerine gittiğimizde sormadan alacağımız bir meyvenin allah cc indinde karşımıza çıkacağına kesin inanan ve bu tip işlere azami derecede önem vererek büyüdük. Hayatım boyunca yaşadığım hadiseler, aldığım dersler ve yaptığım muhakemeler sonucunda iman ve inancım hiçbir zaman azalmadığı gibi daima kuvvetlandi. Allah cc yar ve yardımcınız olsun allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam gönül Dostum..
"sanki hesap sorar gibi anladınız beni herhalde "

Yook !anlamadım..Burada kimse kimseye hesap soramaz!! ancak O (c.c.) herkese hesap sorabilir...
Ben Diyalog ve eleştirilere açık bir insanım..ama burada konu değil sizin bir rüyaniz var..ben yorumumu yapar ;
her kes kaderince, kadarinca idrak ve aklinca hissesini alir ve ben Rüyalar Aleminde yoluma devam ederim...

Psikolojide Rüyalarin ,anlamını sorgularken ,yorumlarken kendi içimize yolculuk ederiz. Bu yolculuk esnasında karşılaştığımız kişi ‘tanıdığımız’ kişi değildir.
Davranışları, tavırları, düşünceleri ‘ben’ dediğimiz kişiden oldukça uzak olabiliyor...
çünkü Gerçek ve Rüya Madde ile mana alemi birbirine karışmış durumda ,Nefis ve Ruh Karmaşası gibi..

"aşağıya doğru inerken, fındik içleri top gibi seke seke ağzıma geliyordu. "
derken emek sarf etmeden kazanilan...
emek sarf etmeden, bedel ödemeden sevgi,saygi, mutluluk, başarılar isteriz...

hakkım helal olsun..
en güzele emanet ediyor, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ediyorum..
Allah cc yar ve yardımcımız olsun Allaha emanet olun.

Üst Alt