• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada evlenecegin kişiyi görmek

E

Elaa

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleykum

Ben ruyamda bir arkadasimi gordum ve o bana evlenecegim kisinin adini soyledi. O kisiyi taniyorum kendim suan bekarim ve bende ona ruyamda, bunu sen bilemesin allah bilir dedim. O da bana sen onunla evleneceksin, bunu bana bir peygamber bir şih soyluyor dedi, ardindanda cok guzel bir ezan sesi duydum, sonrasinda da arkadasim ezan sesini beraberince okudu..

Bu ruya beni cok etkiledi acikcasi. Rabbim yar ve yardimciniz olsun insallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..Hosgeldiniz kardesim..HAYIRLI CUMALAR efendim..
keske evleneceginizi soyledigi sahsin isminide yazmis olsaydiniz..belkide hikmet-i SIRRI ismindedir...

Önce rüyayı kısa bir tahlile tabi tutalım. Rüyada görülen şey evet mi, yoksa hayıra mı işaret ediyor?
Sonra görülen şey şeytani mi, yoksa Rahmani mi? Bunu da kestirmek kolay değil. Bunun için de ehil olmak gerek.
Bir de rüya bağlayıcı değil. İlle de görülen işarete göre hareket edilecek diye bir mecburiyet yoktur.

İstişareye gelince: Ehil kimselerin meseleyi enine boyuna konuşup düşünmeleri sonunda vardıkları bir sonuç var.
Bu sonuç hem aklın, hem mantığın, hem de ilmin icabı olacak seviyede olur..
Bundan sonrası Allah’a tevekküldür.
Esasen bu gibi hayati konularda en sağlam tedbir, tarafların birbirlerini gerçek hüviyetleriyle tanımalarıdır.Sizinde o sahsa bir ilgi ve sevginiz varsa ve bekarsiniz buyrun islami olculerde taniyabilirsiniz..

Rüyada görülen, duyulan isimler bazen çok önemli, güzel mesajlar verebilir. Rüyada bir isim görülür veya duyulursa o ismin anlamı araştırılmalı veya o isimde çevrenizde bulunan kişinin sizinle olan iletişimi gözden geçirilmelidir.

Rüyada Ezan görmek
Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı,mutlu olacağınıza işarettir.
Kalbinizin derinliklerinde kim varsa HAYIRLISI ise Rabbim onu size bağışlasın.Selamet ile Hayra kalin...

BSROĞZ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada evleneceğin kişiyi görmek rüyada evleneceğin insanı görmek ne anlama gelir rüyada evleneceğin kişiyi nasıl görürsün
Merhaba Evlilik için kuzenimi istihareye yatırmak istedim. Kuzenimin rüyası şu şekildedir. Benim tüm ailem ve evleneceğim kişi ile birlikte denize gittiğimizi ve denizin yakınlarında kayalıkların olduğunu, bu kayalıklardan aşağı doğru düşerken kuzenim herkesi uyararak kayalıklardan kaçmamızı sağlıyor ve evleneceğim kişi de kuzenime, Allah razı olsun diyerek çok teşekkür ediyormuş. Daha sonra üçümüz, evleneceğim kişi, kuzenim ve ben bir eve gidiyoruz fakat evin kime ait olduğunu bilmiyor, yastık dikmesini istiyor, kuzenim evleneceğim kişiden önce sütlü kahve yapacağını söylüyor evleneceğim kişi , fakat beyaza yakın bir krem renk dikiyor yastık kılıflarını. Yastık kılıfları araba şeklinde dikilmiş geliyor. Kuzenim dikilen yastık kılıflarını çok beğeniyor, ve uyanıyor rüyadan. Rüya bu şekildedir. Yorumlarınızı Bekliyorum. Çok Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba başkası adına istihareye yatılması diye bir uygulama Peygamberimizin zamanında ve sahabe döneminde yoktu..
Bu kuzeniniz Sizi Sizden daha iyi mi taniyor, hissediyor ...
Istihare her kes kendi için Sammi olarak yapıldığı takdirde, kalbe doğuş olabilir, istihare sonucu bir ferahlık ve rahatlık olursa o işin hayırlı olacağına,
sıkıntı ve darlık olursa olumsuz olacağına işaret edilir. ..Bunu kuzeniniz hissedemez!!
İstihare için uykuya yatma ve rüya bekleme şartı olmadığıda unutulmasın. Allah bunu samimi olarak isteyenlere bir işaret veya ipucu verir.

Rüyaniz Hayr olsun..
rüyada deniz kenarında kayalar görmek;Deniz sakin olduğu zaman, büyük dalgalar kayalara çarpmaz..tartişmaz...
biriniz engin deniz biriniz kaya gibi hissiz olsa da..
rüyada Kayalardan düşmek ; o kimsenin kadir ve şanının düşmesine veya bulunduğu durumun kendisinden gitmesine delalet eder....ama galiba düşmemiş..

Rüyada yastık kılıfı görmek;"Bir yastıkta kocayın..Hayat arkadaşınızı seçerken;hayat çizginizi ve önceliklerinizi yeniden değerlendirmeniz gerektiğini ifade eder.
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah!Selametle..

Muhammed30

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada evlenecegim kişiyi görmek

Selamun Aleyküm ben istanbuldan zeynep, bir hafızı seviyorum adı muhammed. Benim gibi kendisi de hoca. Bu gece 2 rekat namaz kılıp istihareye yattık ikimizde, aynı gece anlaştık. O hiç rüya görememiş ama ben gördüm ilk defa bu kadar net istihare rüyamı gördüm.
İstihare rüyamı anlatayım.
Ben başka biriyle evleniyormuşum aniden gelişmiş bu olay. Bir anda düğün gecesi olmuş herkes gelmiş ama ortada damat yok. Damatı hiç görmedim rüyamda, dügünde gelecek diyorlar. Neyse işte biz böyle oturuyoruz ama ben o kadar hüzünlüyüm ki sanki zorla evlendiriliyorum, ağlıyorum gizlice çaktırmıyorum. Sonra düğün hazırlıkları yapıyoruz ama ben fazla hazırlanamamışım. Tam gelinliğimi getiriceklerken muhammed geliyor, bana gelinlik almış. Gelinligi verip gidiyor ama bu hazırlıklar sürerken ben muhammed'e haber vermedigimi düşünüp üzülüyorum, benim telefonum birindeymiş alıyorum. Her neyse muhammed'e sesli mesaj atıyorum, Muhammed ne olur dinle bu sesi diye, sonra dinliyor ama o dinlerken sanki yanımdaymış gibi kendinden geçiyor. Nasıl olur diye soruyor bende diyorum ki, bir anda oldu bizde anlamadık dimi anne diyorum. Annem de evet diyor onaylıyor. Tabi etraf kalabalık düğün oluyor, saat 9 gibi düğün bitiyor pastalar yenmiş ben o pastaların arasından geçip kursa giriyorum, kızlara birşey söylüyorum, kızlar da üzülüyor ben evleniyorum diye. Aşağı geri iniyorum artık son vakitler, hazırlanıcam, aklıma muhammed'i aramadıgım geliyor, arıyorum tekrardan. Muhammed geliyor, elinde üç tane ayıcık sanırım onları bana almış önceden verememiş yada benim ayıcıgı çok sevdiğimi bildiği için almış. Onları bana verirken o kadar ağlıyoruz ki ikimizde anlatamam yani hüngür hüngür ağlıyoruz.E linde telefonu var ekranda benim resmimle açılan niyet var. Bakıyorum bana diyor ki işte bak şimdi bunları da silicem, içi yanıyor ama gene beni düşünüyor eşime ayıp olmasın ileride diye gözümün önünde siliyor herşeyi işte. Sonra ben, zaten son gün bi kez sarılalım diyorum, sarılıyoruz ama nasıl ağlıyoruz omuzlarımız ıslanıyor o derece, sonra uyanıyorum...
Bu rüya neye alamettir rica etsem söylermisin abla ? Bi önceki paylaştıgımı bulamadın bu yüzden 2'inci defa paylaştım birde e postayı yanlış yazdıgımdan dolayı.

Hifa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İstihare namazı kıldım ve Ya Rabbim rüyamda evleneceğim kişiyi göereyim diye dua ettim. Rüyamda hiç tanımadığım birini gördüm ve sesli olarak onu tarif ettim kendime, sabah uyandığımda rüyamı anlattığım kişiye onunla bu yıl tanışacaz dedim ve 6 ay sonra o tarife birebir uyan biriyle tanıştım. Hayırlı mı diye istihareye yattım yeşil gördüm, bi çok defa yattım hep hayırlı gördüm. bi kere olacaksa bi şey göreyim dedim rüyamda düğünümüzü gördüm bi kerede rüyamda ona Allah şahidim eşim olacaksın dedim. Bütün bunlar bi saçmalık mı ve benim normalde gördüğüm rüyalar çıkıyor ne yapmam gerekiyor.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
İstihare namazı kıldım ve Ya Rabbim rüyamda evleneceğim kişiyi göereyim diye dua ettim. Rüyamda hiç tanımadığım birini gördüm ve sesli olarak onu tarif ettim kendime, sabah uyandığımda rüyamı anlattığım kişiye onunla bu yıl tanışacaz dedim ve 6 ay sonra o tarife birebir uyan biriyle tanıştım. Hayırlı mı diye istihareye yattım yeşil gördüm, bi çok defa yattım hep hayırlı gördüm. bi kere olacaksa bi şey göreyim dedim rüyamda düğünümüzü gördüm bi kerede rüyamda ona Allah şahidim eşim olacaksın dedim. Bütün bunlar bi saçmalık mı ve benim normalde gördüğüm rüyalar çıkıyor ne yapmam gerekiyor.
Elhamdülillah, şüphesiz saçmalık değil kardeşim. Benimde annem, babamı rüyasında gördü, onunla evleneceğini ve gerçekten evlendiler. Yalnız altını çizelim şu tip rüyalar, kişinin sizin için hayırlı bir kısmet olduğunu söylemez.

Sizi çok şaşırtacak bir örnek vereyim, Erbakanı tanırız hepimiz, onun kızı da evleneceği kişiyi İstihare namazı vasıtasıylea rüyasında gördü. Ve, onu gerçek hayattada gördü ve şok olduğunu bildirdi. Ayrıca, daha sonra bu kişiyle gerçekten evlendiler.

İstiharede yeşil görmek hâyırdır. Neden olmasın? Belkide gerçekten evleneceksiniz..

Hifa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Gece dua ettim allahım sevdiğim kişiyle evlilik olacak mı olmayacak mı diye dua ettim ve uyudum rüyamda sevdiğim kişiye rabbim şahidim eşim olacaksın diye msj attım oda bana rüyanda mı Ve o kadar güveniyorsan onun olamayacağına nasıl inanıyorsun? diye msj attı ben de evet rabbim söyletti dedim ve direk uyandım o anda anlamı nedir sizce.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Gece dua ettim allahım sevdiğim kişiyle evlilik olacak mı olmayacak mı diye dua ettim ve uyudum rüyamda sevdiğim kişiye rabbim şahidim eşim olacaksın diye msj attım oda bana rüyanda mı Ve o kadar güveniyorsan onun olamayacağına nasıl inanıyorsun? diye msj attı ben de evet rabbim söyletti dedim ve direk uyandım o anda anlamı nedir sizce.
Anladığım kadarıyla İstihareye yatmamışsınız, İstihareye yatmanız gerek.

Üst Alt