• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada deprem görmek ne demek?

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
islami rüya tabiri rüyada deprem görmek islami, rüya yorumu deprem, rüyada deprem olması, rüyada sarsıntı görmek, rüyada zelzele görmek, rüyada deprem görmek ne anlama gelir, rüyada deprem görmek ne demek

Rüyada deprem görmek, üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile tâbir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alâmettir.

Rüyada deprem görmek hayra yorumlanmaz, mal ve para kaybına delalet eder.Hoş olmayan haberlere, yolculuğa da işarettir.

İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada deprem olduğunu ve yerin içine gömüldüğünü görmek; kıtlığa, hastalığa veya söz sahibi birinden görülecek belaya işarettir.

Deprem görmek; pek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına, bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüyalar hem müjdeleyici hem de korkutucu olabilir. Bu tür rüyalar manevi özellik kazanır ehline tabir ettirilmesi gerekir.

Rüya yorumlamak ile rüya tabir etmek aynı şeyler değildir. Tabir etmek tabircinin o an kalbinde hissettiğidir. Yorum ise daha çok nesnelere verilen anlamdır.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir

Rüyaların bir kısmı anlamlıdır. Bir kısmı ise anlamsızdır.

Rüya tabirleri-yorumları uzmanına sorulmalıdır. Herkesin rüya tabiri (yorumu) yapamayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

sunafilikkkk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
deprem görmek

s.a. gönül sızım
rüyamda kendimi 2-3 katlı bir binada görüyorum deprem olmaya başlıyor ama çok şiddetli değil yanımda birisi var onunla yukarı çatıya kaçıyoruz hemen. ben bir kat çıkınca evde bir bebek olduğunu hatırlıyorum onu inip alıyorum yukarı çıkmaya başlıyorum .ama bakıyorum ikinci katın merdivenleri çok dar tek kişi bile zor geçebilir ve bebeğin kafası demir korkuluklara sıkışmış onu çıkarmaya çalışıyorum . rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. aslında dünde bazı sıkıntılar yaşadık ailecek onunla ilgili bi rüyaydı sanırım.. Allah razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum kardesim..
Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rüyada deprem görmek pek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorulur..
Rüyada deprem görmek İş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar çatışmaları gösterir

belki de bunlarin hic biri olmiyacak! insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip
yaşadığı olaylardan doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..
rüyada depremin oldugunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..
Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..ve Rabbim de icinde bulundugumuz ortamin mekanin durumunu degistirir...
Rabbim Sizi düşmanın serrinden fitne ve iftiranin şerrinden tabii affetlerden cumlemizi korusun ins.

Hic bir rüya yasanilan ortamdan bagimsiz bir sekilde yorumlanamaz...
"bebeğin kafası demir korkuluklara sıkışmış onu çıkarmaya çalışıyorum ."

Birini kurtarmak;kurtarmaya calismak; takdire şayan bir faaliyetten dolayı ödül veya övgü alacağınıza...
veya icinde bulunan kizgin.SIKINTILI donemi yatistirmaya calistiginizi ifade eder..
Size bin kere de zulm edilse Siz bir kere bile zulm edip zalimlerden olmayin..

Taifte taşlanınca Fahri Kainat sav. efendimiz "Onlar bilmiyorlar,
bilseler böyle yaparlarmı? "diyerek onlar icin dua eden bir peygamberin ummetiyiz biz..

ALLAH İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTEancak hiç kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklememektedir.
ALLAH samimi kullarına bir zorluk verdiği zaman ondan çıkış yolunu da açar;

"İnsanın önünde ve arkasında kendisini ALLAH'ın emrinden koruyan takipçiler ( melekler ) vardır.
Hiçbir toplum KENDİ NEFİSLERİNDE OLANI DEĞİŞTİRMEDİKÇE ALLAH ONLARIN DURUMUNU DEĞİŞTİRMEZ.
Şayet ALLAH bir toplum hakkında bir kötülük isterse artık onu geri çevirecek kimse de yoktur. Onlar için ALLAH'tan başka bir koruyucu da yoktur."
Rad suresi 11 ayet.

Ömrümüzde dar geçitler dar kapılar var.
Hatta ömür bir dar kapı değil mi?...Ömür ki bir geçittir sonsuz hayata..
Daraldığımız bunaldığımız öyle çok zaman oluyor ki..
Lakin en makbul dualar en dar zamanlardakilermiş..
Rahmetin en büyüğü dar kapıların ardında beklermiş..
Her kapı kapansa af kapısı kapanmazmış inşallah..
Geçit dar olsa da Rabbimiz yüreğimizi genişletsin ömrümüzü ferahlatsın..
Sıkıntılarımız rahmetle nihayetlensin
Dar kapılarımız ebedi saadetlere açılsın inşallah..
Her Daim Dualarimdasiniz..
Selamet ile Hayra KALIN...

canimsu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada deprem görmek

sayın tabirci

benım 4 kızım var.

rüyamda deprem oluyor nedense bır mağarada yaşıyorum yanımda 3 numaralı kızım var kendısı 14 yaşında. dığerlerı babalarının yanında olmuş oluyor. deprem oluyor her taraf yıkılıyor. babaları ise hıç endişelenmıyor
ben depremden kızımı kaçırıyorum fakat o halen süsü püsü bakımı ıle uğraşıyor. gene de onu dışarı çıkarıyorum. o anda uyandım

şu ankı sorun ve sıkıntılarımda çok önmelı cevabınız. dilerım Allah sıze hz Yusuf tabırını versın.

sedda

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada deprem olduğunu görmek.

Selamın Aleyküm. Rüyamda deprem olduğunu gördüm ama sürekli sallanıyorduk. Aşağı kaçma çabasındayız fakat bir türlü toparlanıp inemiyoruz. Ben bu süre içerisinde sürekli ALLAH'ım sen günahlarımı affet diye dua ediyorum. Deprem duruyor gibi sonra devam ediyor. Evin içindeyiz, konuşup duruyoruz, deprem durunca aşağı inmekten vazgeçiyoruz sonra yine başlıyor. Sanki bu duruma kısa sürede alışıyoruz gibi, sıradan bir şeymiş gibi davranıyoruz. İçimde bir korku ; ya ev yıkılırsa ? Şimdi değil ALLAH'ım ne olur şimdi değil sen günahlarımı affet günahlarımla alma yanına diye dua ediyorum. Rüyam bu kadar.
Ama her gece yatmadan önce ölümü, depremi aklıma getiriyorum. Bununla bir ilgisi olabilir diye düşünüyorum.
yorumlarsanız sevinirim. Selam ve Dua ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada deprem görmek, üzüntü, keder, zarar, ziyan ve Aynı zamanda deprem korku ve şiddete,tövbe etmeye de alâmettir..

sıkıntılar,her şey üst üste geliyorsa demek ki ;bir yerde bir yanlış yapıyorsunuz..?
ne olduğu ise cevabi da Sizde dir...kim ne fetva verirse versin inanin son fetva sizin kalbinizde ve vicdaninizdadir!!!
insan nefis muhasebesi yapinca Rabbim ona rahmet kapilari açar..
Olan her Her İşte Bir Hayır ve hikmet Vardır... Olaylara bir de Gönül gözü ile bakin...

Bir kimse için kendisine verilen en iyi ve hayırlı şey sabırdır. ... Her şeyin başı sabırdır...sabırlı olmayı öğrenmezseniz;panik atak ve anksiyete olabilmenize yorumlanir!!
Sabrın manası rıza göstermektir. Yani: Bela ve musibetin Allah'tan geldiğine inanmak ve rıza göstermektir...Allah'a emanet olun..

sedda

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
yorumuınuz için teşekkürler. ALLAH razı olsun.

bahar3439

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada deprem görme

selamünaleyküm, rüyada deprem gördüm. Bayan arkadaşımla beraber tren istasyonunda tren beklerken deprem oldu. Biz yola kaçtık ikimiz ve kurtulduk ama istasyonda ki yolcular enkaz altında kaldı. Bizim çıktığımız yolda birtane dahi çatlak veya hasar yoktu.Çevremizde birçok bina depremden yıkılmıştı.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Aleykümselam bahar3439, rüyada deprem görmeniz ve depremden zarar görmemeniz, karşılaşacağınız üzücü olaydan veya herhangi bir sıkıntıdan zarar görmeden kurtulmaya bu olayı atlatmaya işarettir. Bu olay bir yolculukla ilgili olabilir. Doğrusunu Allah c.c bilir.

melek50

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deprem görmek

Merhaba, ben rüyamda deprem olduğunu gördüm. Ev hafif sallanıyor ve herkes aşağı iniyor, ben de iniyorum. Sonra en alt katta toplanıyoruz deprem geçiyor ben çok korkuyorum. Sonra bebeğimin evde olduğu aklıma geliyor ve ben yukarı çıkmaya başlıyorum, daha birinci kata gelmeden tekrar deprem oluyor. Ev yıkılmaya başlıyor kaçmaya çalışıyorum ama bir tane beton kütlesi belime düşüyor fakat bana bir şey olmuyor, ben hemen dışarı çıkıyorum ve bebeğim diye ağlıyorum, komşular ile beraber hemen yıkılan evin üstüne çıkıp bebeğimi kurtarmaya gidiyoruz. Ağlama sesi geliyor bebeğimin, çok şukur bir şey olmamış bebeğimin üstünde hiç beton kütlesi yok. Kadının biri alıyor bebeğimi ve kurtarıyor ama ağzına toprak kaçıyor, kadın ağzın da ki toprakları çıkarıyor ve bana veriyor bebeğimi.
Rüyam böyle kardeşim sonra uyandım ve sabah saat 7 idi. Bilinç altımda da böyle deprem korkusu felan da yoktu RABBİM hayırlara çıkarır inşallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada deprem görmek;
iki farkli yorumu vardir; üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile tâbir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alâmettir.

Rüyada deprem görmek hayra yorumlanmaz, mal ve para kaybına delalet eder.Hoş olmayan haberlere, yolculuğa da işarettir.

Rüyada deprem görmek;
gerçek yaşamınızda bazı şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Bu değişim genellikle sıkıntılı olacak şeklinde tabir edilir.
iş,Aile yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir,bazen hayal kırıklıkları ,duygusal boşluktan içine düşeceğiniz ;Stress ve deprasyon olarak da yorumlanır.

Rüyada deprem görmek konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Allahın öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.
Her şey seninle başlar...Sorun da Sen çare de SEN..çaresizsen çare de sensin..
ANNE demek evladı için fedakarlık,DERMAN, şefkat abidesi demek Kendinize gelin Kendinize !Yoksa....
Selametle...
Bu iki konuyu okuyun Lütfen Rüyaniz ile yakindan ilgilidir..

https://www.islamiforumlar.net/guzel-ve-ozlu-sozler/32259-bir-ayet-bir-yorum.html

https://www.islamiforumlar.net/cocu...isilik-egitimini-nasil-verebiliriz-acaba.html

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Deprem görmek

es selamun aleyküm,
Gönülsızım nasılsınız, selam ve iyi dileklerimi sunar, bu mübarek günlerde Hakkın rahmetiyle beraber olmanızı dilerim.

Rüyam şöyle başlıyor evimde ve yanlızım, evin duvarı çatlamaya başlıyor ve büyük bir gürültüyle ev sallanmaya başlıyor.

Sokağa dışarıya attım kendimi, gök yüzü bir anda kararıp aydınlanıyordu, yiğenim ve arkadaşları koşarak yanıma geldiler.
Sonra deprem geçti diyerek eve girdik. Tekrar deprem olmaya başladı artçı şeklinde ama çok şiddetliydi ev beşik gibi sallandı. Çocuklara kelime-i tevhid kelime-i şehadet getirin çabuk olun dedim.
Çocuklar çığlık çığlığa kelime-i tevhidi ve kelimei şehadet getiriyorlardı.
Camdan göğe doğru baktım gökte şekil değitirdi, Kıyametmi kopuyor diye hissettim bu kadar. Rabbimin Gadabından Rabbime sığınırım çok korktum, uyandım kapı sesine bir baktım yiğenim,
Rüyanın içinde olduğu için rüyayı yiğenimide anlattım. Rengin benzin atmış dayı hayrolsun inş. dedi.
Rüyamı yorup birde gönül kapınızdan bir öğüt verip duada edermisiniz lütfen. Selam ve dua ile Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam ,Gönül Dostum..Eyvallah bu günlerime şükür..ben Rabbimden cc. razıyım inşallah O cc da benden ,bizden razı olur..
bu mübarek günlerde Hakkın rahmeti ve rızası ile inşallah beraber olmamız duasi ile..Rüyaniz Hayr olsun..
aslinda bu Rüya da, yorumu da,keramet ve Cevabı içinde ..Görmesini bilenedir bilene..
Aşk bakmasını bilene değil, görmesini bilenedir..

İçinizde deprem oluyor mu? Asıl bana ondan haber verin dostum...İçinizdeki depremin olduğu sırada kelime-i tevhid kelime-i şehadet getirebiliyorsanız
mesele yok, sorun yok,sıkıntı yok,stress yok, buhran yok,korku yok,Allah cc. var dert yok!!
Deprem evde,şehirde köyde, havada, suda, taşta, toprakta, betonda değil; öncelikle ve özellikle gönüllerde, beyinlerde ,sinir sisteminde, ve yürekte başlar ve yine yürekte biter...
"Sonra deprem geçti diyerek eve girdik. Tekrar deprem olmaya başladı "
Deprem bitmedi unutmayalım! Hala sinsice bir yerde bekliyor ve hiç ummadığımız anda yine o katı yüzüyle bizi tanıştırabilir.

Rüya da Deprem görmek;
Rüyalarda deprem konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri bunun Allah'ın öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.
Hiç bir rüya yaşanilan ortamdan bağimsiz bir şekilde yorumlanamaz...

ALLAH İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE ancak hiç kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklememektedir.
ALLAH samimi kullarına bir zorluk verdiği zaman ondan çıkış yolunu da açar;

"İnsanın önünde ve arkasında kendisini ALLAH'ın emrinden koruyan takipçiler ( melekler ) vardır.
Hiçbir toplum KENDİ NEFİSLERİNDE OLANI DEĞİŞTİRMEDİKÇE ALLAH ONLARIN DURUMUNU DEĞİŞTİRMEZ.
Şayet ALLAH bir toplum hakkında bir kötülük isterse artık onu geri çevirecek kimse de yoktur. Onlar için ALLAH'tan başka bir koruyucu da yoktur."
Rad suresi 11 ayet.

Rüyada deprem görmek;
üzüntü, keder, zarar, ziyan uyarı ile tabir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alamettir.

Psikolojik Yorumu;
hayatınızda güvensizlik, korku ve çaresizlik duygusu yaşamakta olduğunuzu vurgular. Bu güven eksikliği yada çaresiz olduğu fikri kendinizi içe kapatmanıza sebep olduğunu
gerçek hayatta büyük ihtimalle aile içinde bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmalar göstermektedir.

Ruhsal yorumu;
nefis muhasebesi yapması gerektiğinize yorumlanir..
ben, nerede ,ne yaptım, ben hangi hatayı işledim !Rabbim beni uyarıyor...
Yaşamak, her ezan sesini duyuşta içimizdeki depremi hissetmektir. Durup soluklanmak, Rabb’in huzuruna gideceğinin farkına varmaktır.
Titremektir. O’nun karşısında yaşamak, boyun eğmek, itaat etmektir, tepeden tırnağa. Dudaktan dökülen ayetlerdeki emirleri ve yasakları kavrayabilmek,
bu ilahi mesajlara muhatap olduğunu bilerek “Eyvah!” diyebilmektir...

Bu tip rüyalar 'uyarı' ve 'ikaz'dır..Siz yine de Kendinize gelin kendinize..!!Yoksa Rabbim sizi Korku ,dehşet ,Stress ve deprasyon,kaza, bela ile sarsarak Sizi kendinize getirmesini bilir.
Cenab-ı Hak ihmal etmez, imhal eder (mühlet verir)!" diyen ne güzel demiş...

Dem bu demdir, gün bugündür. Görmemiz gerekeni görelim, almamız gerekeni alalım ve vermemiz gerekeni de verelim artık. İşin özü budur, kıssadan hisse vesselâm Selam ve dua ile ...

acilangul1

İmerhev

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deprem görmek

Selam aleyküm, ben dün sabaha dogru bi rüya gördüm inşallah hayır olarak çıkar ...
Yatak odamdayım ve çok şiddetli deprem oluyor odanın kapısında da annem beni bekliyor ve çagırıyor. Bende bir türlü odanın eşiginden çıkamıyorum ve salavat üstüne salavat getiriyorum arada da rahmetli babamada dua ediyom baba ne kadar saglam bina yapmışın böyle şiddetli depreme bile nasıl dayanıyor diyorum ve salavat getirip aniden uyandım ..
İnşallah rabbim hayırlara çıkarsın
( bu arada 3 haftalık yeni evliyim herşey çok güzel çok şükür annem erkek kardeşim karım ve ben bir aradayız )

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada deprem görmek;
gerçek yaşamınızda bazı şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Bu değişim genellikle sıkıntılı olacak şeklinde tabir edilir.
iş,Aile yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir,bazen hayal kırıklıkları ,duygusal boşluk ,
Stress ve deprasyon hazır olmadığınızı değişimler,acele kararlar vs..olarak da yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında salavat getirdiğini görmesi;

acele yapmak istediği bir şeyi şiddetle istemesine rağmen işin yapılabilmesi için sabra, ve zamana ihtiyaç olduğuna işaret eder..

"Bende bir türlü odanın eşiginden çıkamıyorum "

gitmesi gerektiğinde gitmeyi bilmeli insan ..İyidir insanın zaman zaman alıp başını gitmeleri. İnsanı silkeler, sarsar, yeniler, kendine getirir...
İnsana hem kendisini hem yaşadığı dünyayı sorgulamasının kapılarını açar...
Kendi mahkemelerinin sanığı, şahidi, savcısı, hakimi, gardiyanı, celladı olmanın erdemiyle tanıştırır fani bedeni.
Hükmedenlerin önünde soytarı olmaktansa ...
hayatın yollarında divane olmaya razı olmanın fiyaskosu dur çekip gitmeler.
İnsan, vakti geldiğinde bavulunu toplamayı bilmeli.

rahmetli babaniza dua etmeyi de unutmayin..Selametle..

mhmts

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deprem görmek

Merhaba, 29 yaşında bayım. Ailemden ayrı bir şehirde yaşıyorum.Dün gece rüyamda ailemin evindeyken deprem olmaya başlıyor. Ve ben durmadan şahadet getiriyorum. Etrafımda ailemden olduklarını düşündüğüm insanlar var. Onlarda deprem sırasında kolanların altında duruyorlar ve elleriyle başlarını koruyorlar. Ve ben de onların yanına gitmeye çalışıyorum. Bu sırada aralıksız olarak şahadet getiriyorum. Apartman yana doğru devrilmeye başlıyor. Ben o an tüm binanın yıkılacağını ve göçük altında kalıp birazdan öleceğim diye düşünüyorum. Fakat hiçbir şey yıkılmıyor. Sonra uyanıyorum.
Ardından da korku ile uyanıyorum. Hala daha etkisindeyim diyebilirim. Deprem ile ilgili onlarca yorumlar var. Fakat yine de burada paylaşıp sizin yorumlamanızı istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada deprem görmek;
iki farkli yorumu vardir; üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile tâbir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alâmettir.

Rüyada deprem görmek;
iş,Aile yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir,bazen hayal kırıklıkları ,duygusal boşluktan içine düşeceğiniz ;
Stress ve deprasyon olarak da yorumlanır.

Rüyada deprem görmek konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Allahın öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.
Her şey seninle başlar...Sorun da Sen çare de SEN..çaresizsen çare de sensin..

Rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmek;
en hayırlı rüyalardan biridir ve dünya ve ahiret yaşamında hayra ermeye işaret ederken aynı zamanda inancında güçlenmeye,
iman tazelemeye, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder.

Kelime-i şehâdet, İslamiyette Allah'tan başka ilah olmadığı esasının beyanı olan ibaredir. "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü" şeklinde telaffuz edilir. Şehadet etmek İslam'a göre İslam'ın beş şartından birincisidir.

Rüyada korkudan şehadet getirmek;
Duanın kabul edilmesinde en önemli etkenlerden birisi, duayı yapan kimsenin iç dünyası, ihlâsı, samimiyeti, diğer bir ifade ile ruh halidir..
Ancak insanların oldukça büyük bir kısmı duayı, sadece darlık ve sıkıntı anında elden gelen tüm ihtimaller denendikten sonra Allah’ı hatırlamak şeklinde anlamaktadırlar.
Bu insanlar üzerlerindeki sıkıntı geçince bir sonraki darlık ve sıkıntı anına kadar Allah’ı unutur ve ondan bir şey talep etmeyi düşünemezler. bunlar ne kadar samimi olurlar..
Halbuki dua, yaşamın geneline yayılacak başlıbaşına bir ibadettir.
Dua, sadece darlık ve sıkıntı anlarında değil bollukta, darlıkta, sıkıntıda ve rahatlıkta ,mutlulukda yapilmalidir..
sadece işi düştüğünde arayıp soran kişilerden olmiyalim...selametle..

mehmet80

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deprem görmek

selamünaleyküm, ben bundan bir ay önce kadar sabaha karşı 5 gibi aniden deprem olduğunu hissettim ve eşimi uyandırmaya çalışıyorum kalk deprem oluyor diye ama sesim çıkmıyor, o duymuyor beni. Elimle kalkması için uyaramaıyorum uyanması için ama uyandıramadım sonra uyandım. Bir ay sonra aniden yüz felci geçirdim bunun bir bağlantısı var mıdır. Bana yardımcı olursanız ve aydınlatırsanz çok sevinirim, selamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada deprem görmek;
iş,Aile yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir,bazen hayal kırıklıkları ,duygusal boşluktan içine düşeceğiniz ;
Stress ve deprasyon olarak da yorumlanır.

"Bir ay sonra aniden yüz felci geçirdim bunun bir bağlantısı var mıdır. "
bunun bağlantısı varmi yokmudur sadece Allah cc. bilir ama
siz Rüyada depremden çok sanki karabasan yaşamışsiniz gibi..buda stress, deprasyon, korku, endişeden oluyor...

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadır.
Uyku felci veya karabasan dediğimiz olay, gördüğümüz kabustan uyanmaya çalışırken beynimizin bilinç durumuna geçmesi fakat vücuda çözülme komutunu vermeyi unutması sonucunda oluşur.
Zaten kabus ,deprem görüyoruz, uyandığımızda ne ses çıkarabildiğimiz, ne de hareket edebildiğimiz bir durumda uyanınca insan ister istemez korkudan ölecek gibi olabiliyor.
Bir de bunun üstüne o korkuların getirdiği sanrılar gelince, hayatın en kötü tecrübelerinden biri gibi gözüken bu olaya herkes farkli anlamlar yüklüyor ve her şekilde korkuyla, ihtiyatla yaklaşıyor.

Yüz felci neden olur ;
Soğuk hava ve rüzgar ,ceryanda kalmak: elektirik akımı ,mesela epilepsy hastalari ceryanda kalamaz...
elektrik akımı , magnetik alan oluşan enerji dalgasi, aşiri sinirsel negative enerji boşalma durumu Ayrıca stres, depresyon, düzenli beslenememe ve uyku problemleri de insan ruhunda da, sinir sisteminde özellikle yüz bölgesindeki sinirleri olumsuz yönde etkileyerek yüz felcine sebep olabiliyor..halk arasinda Yüz felcine Cin çarpmasi da diyorlar..

Yüz felci konusunda size yardimci olabilirim isterseniz...Fizyo Terapi Fizik Tedavi evde kolayca uygulanini var..

Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için bana cesaret, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sabır,Her ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl,fikir,idrak ver..
selametle..

O

Onat

Kayıtsız
Misafir
Merhaba hocam rüyamda uyurken deprem oluyor ben kalkmaya calısıyorum belli bir süre geçtikten sonra kalkıyorum işte tam o sırada uyanıyorum

Üst Alt