• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada çocuk görmek

bernakılıç

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kucağına çocuk almak, rüyada çocuk görmek tabiri.
Selamün aleyküm, mevlid kandilimiz mübarek olsun. Annem rüyasında bahçe katı evimiz evimiz varmış, orda yaşlı bir kadınla oturuyomuş. Söylediğine göre yaşlı kadın akrabası veya tanıdığıymış ama kim olduğunu bilmiyorum diyor. Yanında birde çoçuk varmış kendisininmiş. Annemin yanında duran o çoçuk düşmüş kafasını incitmiş, sonra hep beraber üst kata çıkmışlar, zile basmışlar 2 tane yaşlı kadın ve hemşire bir kız varmış, annemleri görünce kibirleniyomuş, konuşmak istememiş. O arada çoçuk annemin kucağından inmiş, 1-2 basamak merdivenden inince kafasını merdivene vurmuş, baya morarmış kafası. Annem telaşlanmış bayıldı sanmış. O sırada yaşlı kadın içeri çağırmış annemleri, annemler ilk girmek istememişler ama sonradan içeri girmişler. Kucağında çoçuk hemşire olan o kızda annemlere kibirli bir şekilde bakmaya devam ediyomuş, yani annemler bahçe katında oturuyolar diye böyle davranıyomuş. Sonra annemde ben bir daha buraya gelmem gibisinden konuşmuş. Evin içi çok güzelmiş, o evin sahibi ya babaannem yada bizim üst komşumuz var semra teyze oymuş. Çocuğun cinsiyetide sanırsam erkekti diyor. Çok teşekkür ederiz şimdiden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, mevlid kandilimiz mübarek olsun. Annenin, rüyası Hayr olsun

Rüyada Çocuk Görmek;
Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir.
Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır.

"O arada çoçuk annemin kucağından inmiş, 1-2 basamak merdivenden inince kafasını merdivene vurmuş, baya morarmış kafası. "
Temkin ve tedbir Ya hu Söyle annene, kafasına tokadan başka bir şey takmasın..
Anneniz her şeyi kafasına takmaması gerektiğini delalet eder.
yoksa anneniz hasta olabilir Allahu Alem...

her şeyi kafanıza takmayın önce sağlık..
hayatta çok şeyi kafamıza takmamızın aslında hiç gereği olmadığını ve ufak tefek şeylerle kafamızı boş yere meşgul etmenin ne kadar gereksiz olduğunu bir anliyabilse..

Hayatı ,kaderi akışına bırakıp yaşamayı hiç denediniz mi?
Hiç, sizin istediğiniz gibi değil de hayatın Sahibin istediği gibi yaşamayı denediniz mi?
Bazı şeyleri kabullenebildiniz mi?
Evet, bazı şeyleri kabullenmek, başınıza gelen ufak tefek şeyleri kabullenirseniz emin olun, çok mutlu olacaksınız.
Herşey olabilir hayatta sizin dışınızda gelişen, sizin beyninizi mesgul eden, hepsini bir kenara atın...
Rahat olun.Yapacaklarınızı yine yapın.Ama sizin dışınızda gelişen hiçbirşeyi kafanıza takmayın.Söyleceğiniz tekşey su:
DEMEK Kİ BÖYLE OLMASI GEREKİYORMUŞ

Engeller her zaman olacak bazen engelleri atlayacaksınız bazen de engelin basında bekleyeceksiniz..Ama adımlar ya yavaş ya da hızlı bir şekilde sürekli devam edecek...
ve her sey gecici oldugunu bir gün anliyacaksiniz...

Hayatı ciddiye alın, önemseyin, ama sizin dışınızda gelişen sizin için kötü olan şeyleri hiç önemsemeyin, çünkü mutlu olmak sizin elinizde...
selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada çocuk görmek tabiri.
Selamun aleykum. Rüyamda iki kişinin Gayrimeşru bir çocugu oluyordu sonra çocuğu tabancayla Öldürüyorlardı bende bunun hesabını Allah'a nasıl vereceğiz diyordum. Sonra ise bir dolmuşta şöför olarak süratlice sürüyordum...
Selam ve dua ile. Saygılarımla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada gayrimeşru Çocuk görmek

Ve Aleykümselam,Rüyaniz Hayr Olsun
Rüyada gayrimeşru Çocuk görmek;
insanlari,Yargılamayı, suçlamayı eleştirmeyi, karşılaştırmayı,bırakın.
Her insan birbirinden farklı geçmişlere, fiziksel-zihinsel-ruhsal yapıya ,idrak,akla ve tabi olduğu imtihanlari ,herkesin kendine göre bir gerçeği var.

Kimi ,neyi eleştiriyorsanız, aslında kendinizi eleştiriyorsunuzdur. Sizi kızdıran, kudurtan ne varsa sizin kendi içinizdeki bir eksikliktendir. Her şey sizi size buldurmak için yaşanır.
Herkes, her olay, her koşul, her durum sizi size buldurmak için aynadır.

Haklı bir eleştiri bile doğru şekilde, doğru zamanda, doğru tarzda, yapılmadığı sürece karşı taraf tarafından algılanmaz.Mevlana güzel demiş...
.”sen ne söylersen söyle, söylediğin karşıdakinin anladığı kadardır””

Bu yüzden eleştirmek yerine, karşıdakini TAMAMLA.
Kimseyi değiştiremezsin.... Ama örnek olabilir, yol gösterebilirsin.

Eleştirirken...Sen haklı bile olsan karşıdakini kaybedersin. Mesajın ne denli güzel ve doğru olsa bile...
Tamamlarsan yardım edersin ve karşıdakine bir şey öğretirsin ve onu kazanırsn. Tamamlamak olumlu bir yol ise, eleştirmek zarar verici bir yoldur.Evet kolay değil... Ama kolay olsa zaten herkes yapardı.

bunlari uygulasaniz;tahmin edilmeyen bazı gelişmelee, gelen müjdeli haberler, saklanan bazı şeyleri ortaya çıkartabilir...selametle...

acilangul1

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Tamamlamaktan kasıt nedir acaba ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Tamamlamaktan kasıt nedir acaba ?

Eksiksiz, tamam duruma getirmek, bütünlemek olabilir..
Ruhun misafirhanesi olan beden şayet nefse esir olursa,Vicdanı, aklı ,ruhu arasında köprü kuramasa kendini tam olarak tamamlayamaz diye düşünüyorum...

insan,nasıl tamamlar ki kendini..? kendinizi tanıyarak,kendini bilerek, kendine karşı samimi olarak,zayıf ve eksiklerini bilerek, bunlari değiştirmek,düzelterek, kendinizi geliştirerek tamamlamaya sadece Çalışırsınız...

Anladım Ki! Biz asla kemâle eremiyeceğiz, amma ermek için ölene kadar çalışacağız.
Kim kemâle erdim derse, işte o, onun zevâli olmuştur..
insaniz beşeriz, şaşarız!!ama Hamd olsun !Tövbe kapısı ölene kadar açık...

Anladım Ki! Boyunuzdan büyük işlere girişirseniz ayaklarınızın altına birini ,birilerini alman gerekir Ey Çocuk!

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Yaşım 26, birini gercekten cok seviyorum hakkimda hayirlisi mi degil mi cok kararsizim. Istihareye yattim, ruyamda bir çocuk gördüm uyuyordu ve basında hep ben bekliyordum. Kalkiyordu, oynuyordu, düşüyordu, konusuyordu çocuk esmer cok tatli birşeydi. Çocuğu uyuturken bir anda sevdiğim kadini gordum iki katli bir evdeydik, çocuğu uyuttuktan sonra asagi gel konusalim sakın uyuma tamam mi ? dedi bana tamam dedim. Ama çocugun yanindan hiç ayrilmadim. Rüyanın bazi kisimlarini hatırlamıyorum, sebebini de anlamadim. Yüreğimde hafif bir rahatlama mutluluk var ama tam degil bu ruyanin yorumu nedir ?

Zxdaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bu saatte rahatsız etmek istemem ama kötü bir rüya gördüm, aslında normalde rüyamı hatırlamam ama bunda çok korktum. Rüyada orman gibi yerde biryere gidip geri geliyoruz yanımda iki tane çocuk var (onları aslında hiç tanımıyorum) ama rüyamda samimiyiz bu çocuklar biz gidip gelirken birbirini orman gibi yerde kovalıyor, şakalaşıyorlar. Biri dönüyor öbürü yok eve yaklaşırken gelmeyen çocugu garip bir şekilde kötü terk edilmiş bir eve girdigini görüyorum ama çocuk eve gittigimizde evde diyorlar, ben de o çocuk bu degil o çocuk şu karşiki eve girdi bu onun kiligına girmiş başka bişey diyorum. 0 ara eve kafası kapalı bir bayan geliyor benimde aklıma besmele çekip onun üstüne üflemek geliyor besmele çekip kadının üstune üfleyince kadın duvara yapışıyor ve gerçek yüzünü bana gösteriyor. Kadın üç harfliymiş beni öyle bir korkutuyor ki uyandıgimda burdakilere bile bir ara cevap veremedim.

Üst Alt