• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada cennet ve cehennem görmek

emine_

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada cennet ve cehennem görmek, rüyada cennet-cehennem görmek ne anlamak gelir tabiri.
Selamünaleyküm hocam. Ben rüyamda ölmüşüm ve beni bir asansöre bindiriyorlar. Asansörün tuşlarında cennet ve cehennem tuşları var. Önce cennet tuşuna basıyorlar seviniyorum ama daha sonra, cehhennemin kırmızı ışık lambası yanıyor ve kapı açılıyor. Ben kelime-i şahadet getiriyorum ama korkuyorum. Asansörün içine içki şişeleriyle bir adam giriyor kefaretim diyor, tekrar cennete çıkıyoruz. Her taraf bembeyaz ve beyaz tek kişilik karyolalar var. İnsanlar beyaz giyimli, hastane koğuşuna benziyor. Bir kadını götürüyorlar yüzü kıpkırmızı olmuş, fesatlık yaptım burdan cehhenneme götürüyorlar diyor. Sonra ailemi yanımdaki yataklarda görüyorum. Kız kardeşimi, kızımı, 2 oglumu en son küçük oglumu ve kocamı görmüyorum. Hemşire gibi bir kadın geliyor. Elindeki dosyalarda bir ahbabımızın ismini görüyorum. Bu adam 44 yaşında ölecek diyor. Gül diye bir arkadaşın var o çok genç 22 yaşında ölecek diyor. Sonra ben eşimi soruyorum, o da sen öldükten birgün sonra 21 agustos veya temmuz diyor, emin degilim. Aklıma 7 aylık oglum geliyor, kadına yalvarıyorum o çok küçük daha 7 aylık diye tek başına ne yapar diye öylelikle uyandım. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden ALLAH RAZI OLSUN.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun Unutmayınız ki rüyalar içinde bulunduğunuz ruh halinin uykunuzdaki yansımasıdır.
Rüyada asansör görmek;
yaşamdaki ,maddi ve manevi iniş ve çıkışlarını gösterirken her türlü duruma karşı hazırlıklı olmayı işaret eder..

Rüyada cennet ve cehennem görmek;
hayatında yaptığın veya yapmadığın bazı şeyler için kendini sorgulaman gerekiyor. aslında yanlış olan ama senin doğru kabul ettiğin bazı olaylar var
bunları tekrar gözden geçirip uygun yola yönteme oturtman senin hayrına olacaktır. yaptığın çoğu şey doğru olsada içinde doğruları eritecek yanlışlar bulunabilir.
dikkatli olmak yanlışları ve doğruları bilerek yapmak veya yapmamak gereklidir..

Rabbim Size Kazanma kuşağında olmayi nasip etmiş!!Kazanma Kuşağında Kaybedenlerden Olmayın ..
Ölümün Soğuk Yüzüyle Karşılanmadan Siz Çoktan Onu Karşılıyacak Durumda Olun...Ölüm Gelmeden Siz Hazır Olun ..
Cennet de cehenem de hayatın ta kendisidir. ikiside insanın gözü önündedir. sadece neye karar verip onu yaptığın önemlidir korku ve ümit arasında olmak..

Rüyada öleceğinizi haber almanız;
sizin gerçek yaşamınızda neğatif enerji ile dolu bir ortamda bulunduğunuzu, bazı bıkkınlık ve yorgunluklar yaşadığınızı,
yaşamınızda bir değişiklik ihtiyacı içinde olduğunuzu Korku ile Ümit Arasında oldugunuzu simgelemektedir.
Nasil yaşadığınızı, günlerinizin nasıl geçtiğinin adeta bir muhasebesini yapmaniz icin bir uyari rüyasidir..Rabbim her seyin en iyisini bilendir...
Ölüm tarihini sadece Allah bilir..Hayırlı , Nurlu Gül Kokulu CUMALAR Selametle..

emine_

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun hocam .aydınlattınız .hayırlı cumalar olsun inşallah

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
rüyada cennet ve cehennemi görmek

Selamın aleyküm hocam ben fatma. Rüya da cehennemi gördüm yanan insanlar gördüm. Sonra o insanlar ayağa kalkmaya başladılar ben de o ateşin içindeydim ama bana birşey olmadığını gördüm. Daha sonra yerlerde yeşil yapraklar gördüm hocam. Bana emanetleri alıp çağrılacağım söyleniyor. Bu rüyanın anlamını açıklarsanız çok teşekkür ederim hocam.

Şevki

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Cennet ve Cehennem görmek

Ruyada arkadaşımın cehenneme gittiğini benim ve bir başka arakdaşımın cennete gittiğini gördüm. Bu ne anlama galiyor, yardımcı olursanız sevinirim Allah razı olsun.. selametle...

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir

Selamün aleyküm hocam, rüyam çok garipti bır anda Cennet'i gördüm ve bir anda Cehennem'i gördüm. Sonra bir ses duydum tövbe etmeyenler buraya girer gibi birşey, çok korktum rüyada. Sonra rüyadan uyandım ama hala rüya görüyorum. Anneme bağırıyorum kimse duymuyor, bir anda yine uyudum, aynı şeyleri gördüm. Sonra gerçek hayatta uyandım ve sabah ezanı okunuyordu.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri

Selamün aleyküm hocam, rüyam çok garipti bır anda Cennet'i gördüm ve bir anda Cehennem'i gördüm. Sonra bir ses duydum tövbe etmeyenler buraya girer gibi birşey, çok korktum rüyada. Sonra rüyadan uyandım ama hala rüya görüyorum. Anneme bağırıyorum kimse duymuyor, bir anda yine uyudum, aynı şeyleri gördüm. Sonra gerçek hayatta uyandım ve sabah ezanı okunuyordu.
Aleyküm Selam. Cennet-cehennem - kendinizi, hayatınızı gözden geçirmeniz, sorgulamanız gerektiğine işaret edilir..

A

Azat01

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm,

Ben sizlerle bi rüyamı paylaşmak istiyorum yıllardır aklımdan çıkmıyor ben rüyamda ölüyordum ve cennete gidiyordum sonra cennetten çıkarılıp cehenneme gidiyordum ama bana orda bir sey olmuyordu sonra tekrar dünyaya geliyordum cehennem ve cennet arasında kalmışım gibi hissediyordum sonda arkadaşıma benzeyen ve bana melek olduğunu söylen birisi geldi inanmadım işaret parmağı ile yağmur yağdırdı sonra elime baktım arapça yazılı bir bıçak gördüm ve sonra tekrar cennete girdim bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum anlayanlar varsa yazabilirmi.

Üst Alt