• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Çakıl Taşı Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,345
Tepkime puanı
25
Rüyada kücük taslar, erkeklere, kadinlara, hacca, seytani taslamaya, üzüntüye ve iftiraya isarettir. Çok olarak görülen kücük taslar mesguliyetli insanin mesgalesidir.

Cakil taslari, insanlarin alimlerine, bazi tabirciler günahkarin tevbe etmesine, kafirin müslüman olmasina isaret eder, dediler. Bazen de kücük cakil taslari sahitlige isarettir. Bazen de kücük taslar yüklenmek, kum hastaligi gibi hastaliga, yollara ve orada yürümek, ser ve düsmanliga, bazen de, ölüme isarettir. Bazen de kücük taslar, ölcü ve tarti yapilan v.s. gibi seylere ve kati söze de isarettir.

Topladigi cakil taşlarini denize attigini gören kimsenin denizde mali gider. Topladigi cakil taslari bir kuyuya attigini görse, nikahlanir veya mal satin alir. Yerden aldigi cakil tasini, aslan, kaplan, maymun, cekirge ve karga gibi hayvanlara attigini görse, rüyayi da hac aylarinda görmüs ise, gelecekte hac yapar ve seytani taslar. Eger rüya hac mevsiminde degilse kücük taslar, rüyayi görenin, düsman veya günahkar aleyhinde dua etmesi veya sahitligi ya da sövüp saymasidir. Cakil taslarini zikredilen hayvanlarin disindaki hayvanlardan veya müslümanlardan bir kimsenin üzerine attigini görse, rüyayi görenin küfürbaz kogucu ve iyi kimse ve namuslu kadinlar hakkinda iftira eden birisi olduguna isarettir.

Gökten, bir kusun indigini ve mescidden bir tas alarak uctugunu görmek, mescid halkindan veya iyi kimselerden birinin helak olmasina isarettir. Eger rüyayi gören hasta ve hayirli kimselerdense, yahut kendisinden baska hasta olarak o mescidde namaz kilan da yoksa rüyayi görenin ölümüne isarettir. Kus, tasi kiliseden alip ucarsa, tabir isyankar bir hasta icin önceki gibidir. Eger tasi rüyayi görenin evinden veya mechul bir yerden alarak ucursa, rüyayi görenin veya bir baskasinin cocugu ölür.

Bir kimse, birkac adet tas toplayip elbisesinin icine koysa ve yutsa yahut taslari, bir mescidden veya bir alimin evi yahut zikir halkasindan aldigini görse, topladigi taslarin miktari nispetince, zikir ve ilimden ve kur'an'dan bir takim meseleleri ve ayetleri ögrenip ezberler. Eger o taslari sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve agac köklerinden toplamissa, o kimsenin uyanikligindaki adeti ve calismasi miktarinca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktirecegi menfaata yahut dilencilik ve sadakadan eline gececek mala isarettir.
 
Üst Alt