• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Böcek Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada böcek görmek rüyada böcek yemek rüyada elinde böcek görmek rüyda böcek ısırması, islami rüyada böcek görmek, rüyada kara böcek görmek,rüyada hamam böceği görmek, islami rüya tabirleri rüyada böcek görmek, rüyada böcek görmek ne anlama gelir, rüyada karafatma görmek, rüyada böcek öldürmek, rüyada örümcek görmek, rüyada böcek görmek nedir
Rüyada böcek görmek müjdeli habere yorulur. Rüyada elinde böcek gören kimse beklemediği bir yerden sevindirici haber alır. Rüyada böcek tarafından ısırıldığmı görmek alacağınız sevinçli haberin bir müddet gecikeceğine işarettir.

Rüyada böcek görmek;dedikoducu bir Kadina ve zayif düsmana isarettir

Böcek yemek mutsuz geçecek bir evliliğe işaret eder.Böcek öldürmek sıkıntılardan uzak ve rahat bir yaşama yorumlanır.

Rüyada bit, tahtakurusu, pire, uğurböceği ve arı iyidir. Bunun dışında kalan böcekler ise sıkıntıdır.

Rüyada böcek görmek hayirlidir. Rüyada elinde veya vücudunun herhangi bir yerinde bir böcek dolastigini görmek, yakin bir zamanda hayirli bir haber alacagina; bir böcek tarafindan isirildigini görmek, hasta olacagina; böcegi öldürdügünü görmek, islerinin baskalari tarafindan elinden alinacagina isaret tir.

Bazı sözlerinizi yerine getirmeniz gerektiğine işarettir

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüya da ucan böcek gormek

Selamın aleyküm nasılsıniz hayırlı ramazanlar gönül sizim. Dun gece evdeyim ve uçarak bana gelen bir böcek, ama saldiriyordu kafamin üstünde ucuyordu ve bir bezle yakalayip öldürdüm, korkmustum ama öldürdum hayırlısı olsun inşallah allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm Selam Hamd olsun iyiyim ya siz nasılsıniz? hayırlı ramazanlar gönül Dostum.. hayırdır insallah..

Rüyada böcek görmek genellikle küçük, gelip geçici endişeleri temsil eder. Böcekler geleneksel olarak akrabalar, arkadaşlar,
tanıdıklarla olan ilişkiler konusunda mesajlar verirler.
Böcek rüyaları tanıdıklarla sorunları nasıl çözeceğiniz ve bu endişeleri nasıl atlatacağınız konusunda ipuçları verir.
böcek öldürmek rahata erme, ferahlık simgesidir.

hayatta bir çok şeyi kafamıza takmamızın aslında hiç gereği olmadığını ve ufak tefek şeylerle kafamızı boş yere meşgul etmenin ne kadar gereksiz olduğunu bir anliyabilsek..

Hayatı,kaderin akışına bırakin!!sizin istediğiniz gibi değil de kaderin ilahi takdirin istediği gibi yaşamayı deneyin..
başınıza gelen ufak tefek şeyleri kabullenirseniz emin olun, çok mutlu olacaksınız...
Herşey olabilir hayatta sizin dışınızda gelişen,ama unutmayin bunlar hepsi birer imtihan vesilesidir!!
Rahat olun.Yapacaklarınızı yine yapın.Ama sizin dışınızda gelişen hiç birşeyi kafanıza takmayın.Söyleceğiniz tek şey su:
DEMEK Kİ KADERDE BÖYLE OLMASI GEREKİYORMUŞ..

Engeller her zaman olacak bazen engelleri atlayacaksınız bazen de engelin basında bekleyeceksiniz..
Ama adımlar ya yavaş ya da hızlı bir şekilde sürekli devam edecek...ve her sey gelip gececektir!!
Hayatı ciddiye alın, önemseyin, ama sizin dışınızda gelişen sizin değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul edin.
Alemlerin Rabbi kaderin sahibi ile mucadele edemezsiniz!!

Benim hayat felsefem; dün tecrübelerim, şimdi hayatım, yarın Allah büyük..Allah kerim.. Gün doğmadan neler doğar.
Ben dünkü tecrübelerimle bugünü yaşıyor ve hayatın tadını çıkarıyorum.Yarını Yüce Rabbime bırakıyorum. Eminim ki o hepimiz için en hayırlı olanı yaşatacaktır.

Hayatınızdaki her şeyi kontrol altına almayı beklemek yerine, sizin aslında yaşam Sahibinin, kontrolü altında olduğunuzu UNUTMAYIN...

Hayirli gunler..

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada böcek görmek

Selamünaleyküm, rüyam kısaydı ve bir böcek gördüm, sol bacak diz altımdan ısırdı ve en sonunda yakalayıp üstüne basarak öldürdüm. Böceğin yuvarlak ve uzun bir kırbaç gibi bir uzvu vardı. Böceğin ısırdığı yer birazcık şişti ve kızardı. Daha sonra biti belirdi yanımda, böceğin ısırdığı yer biraz daha şişmiş ve içi irin dolmuştu. Sonra o kişi bu yaranın üstünü kesip irini boşaltmamız gerektiğini söyledi, bende biraz daha bekleyelim ve yara iyice olgunlaşsın dedim ama o yara üzerindeki kabuğu eliyle bozarak yarayı sıkmaya başladı. İçinden sarı yeşil arası bir renkte irinler çıkmaya başladı. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Allah razı olsun!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm Selam Rüyaniz Hayr olsun inş.
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda aslında küçük, önemsiz bir meselenin sizin gözünüzde büyüdüğünü, bundan canınızın sıkıldığını simgelerken,
rüya da böceği öldürmüş olmanız, bu meselenin çözülmesiyle rahata ereceğinizi, ferahlayacağınıza işaret etmektedir.

kimin ne dediğine bakmayın. "Herkes kendi yaratılışına (mizaç ve karakterine) göre hareket eder.."
İSRÂ - 84

Her şeyin olgunlaşması ve hazır hale gelmesi için bir sürec vardır aynan Sizin için de geçerlidir..

Su akar yolunu bulur...Nehirler nehirlere karışır zaman içinde… Nehirler de denizlerle buluşur… Denizler de okyanuslarla…
Okyanuslar dünyalarıyla… İşte bu akışın adıdır yaşam ve sabır da akışla yaşamayı biliş halidir…
bu hali bilmeseniz hem kendinize hem de Sevdiklerinizi acıtırsınız..
sabrım olmazsa ben ne yapardim bilmiyorum...herhalde deliririrdim..sırıtık.:,
Selametle Hayra kalin..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm, rüyamda baş parmak boyuna yakın bir böcek babamın ayakkabısının içine giriyordu, ben babama diyordum niye ayakabını giymiyorsun? :D İçinde böcek var diyordu. Daha sonra böcek yavaştan çıkıyordu, babama böceği ez diyordum, ezmiyordu. Bende böceği ezmeye çalışınca havaya uçtu, havada dolanırken böcek burnuma geldi, öyle kabus gibi fırladım. :D(NOT:Böcek olarak ifade ettiğim örümcek)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
rüyada böcek görmek; görülen böceğin çeşidine göre tabir edilebilir. Eğer rüya sahibi uğur böceği veya arı gibi insanlar için faydalı ya da güzel böcekler görmüşse,
genellikle iyi şekilde tabir edilebilir.

Bu böceklerden başka bir böcek görülmesi genel olarak sorun ve sıkıntılara yorumlanabilir.
Rüyada böcek ya da böcekler görmek bazen umulmadık bir anda alınacak olan ve sizi mutlu eden havadislere,bazı durumlara sizin için sıkıntı meydana getirecek bazı kimselere ,
yada aslında küçük, önemsiz bir meselenin sizin gözünüzde büyüdüğünü, bundan canınızın sıkıldığını simgeler..

rüyada böcekten korkma sevince, güvene ve emniyete işaret edebilir. Rüyada böcek kovalamak bazı fırsatlar ile karşılaşmayada delalettir..

"babamın ayakkabısının içine giriyordu: bu günlerde durgun olan işlere Siz burnunuzu sokup akil, fikir vermeyin!!sırıtık.:,
Merak etmeyin O ne yaptiğini biliyor.. Selametle..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
rüyada böcek görmek; görülen böceğin çeşidine göre tabir edilebilir. Eğer rüya sahibi uğur böceği veya arı gibi insanlar için faydalı ya da güzel böcekler görmüşse,
genellikle iyi şekilde tabir edilebilir.

Bu böceklerden başka bir böcek görülmesi genel olarak sorun ve sıkıntılara yorumlanabilir.
Rüyada böcek ya da böcekler görmek bazen umulmadık bir anda alınacak olan ve sizi mutlu eden havadislere,bazı durumlara sizin için sıkıntı meydana getirecek bazı kimselere ,
yada aslında küçük, önemsiz bir meselenin sizin gözünüzde büyüdüğünü, bundan canınızın sıkıldığını simgeler..

rüyada böcekten korkma sevince, güvene ve emniyete işaret edebilir. Rüyada böcek kovalamak bazı fırsatlar ile karşılaşmayada delalettir..

"babamın ayakkabısının içine giriyordu: bu günlerde durgun olan işlere Siz burnunuzu sokup akil, fikir vermeyin!!sırıtık.:,
Merak etmeyin O ne yaptiğini biliyor.. Selametle..

:D Son sölediğin çok doğru babamla akıl fikir veriyorum, yani vermeye çalışırım. babam sevmez lakin eğerki annem veya babam bir yanlış yapmışsa veya bir hata yapmışsa uyarmak benim görevim değilmi? ikisi tartışırken ben haklıyı bulmaya çalışırım.

Ey iman edenler, kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa, Allah için şahitler olarak adaleti ayakta tutun. (Onlar) ister zengin olsun, ister fakir olsun; çünkü Allah onlara daha yakındır. Öyleyse adaletten dönüp heva (tutkuları)nıza uymayın. Eğer dilinizi eğip büker (sözü geveler) ya da yüz çevirirseniz, şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır. (Nisa Suresi, 135)
benim görevim değilmidir sice bu? gördüğüm böcek örümcekti ama kötü bir örümcekti.. yani pis demiyelimde Allah yaratmış şu şekil; zehirli ısırgan ne bilim işte tahmin edebiliyorsunuz neyi kast ettiğimi iyi bir örümcek değildi ayrıca burnumu soktu hmmnn :D o an zaten yataktan fırladım :D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
:D Son sölediğin çok doğru babamla akıl fikir veriyorum, yani vermeye çalışırım. babam sevmez lakin eğerki annem veya babam bir yanlış yapmışsa veya bir hata yapmışsa uyarmak benim görevim değilmi? ikisi tartışırken ben haklıyı bulmaya çalışırım.

Ey iman edenler, kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa, Allah için şahitler olarak adaleti ayakta tutun. (Onlar) ister zengin olsun, ister fakir olsun; çünkü Allah onlara daha yakındır. Öyleyse adaletten dönüp heva (tutkuları)nıza uymayın. Eğer dilinizi eğip büker (sözü geveler) ya da yüz çevirirseniz, şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır. (Nisa Suresi, 135)
benim görevim değilmidir sice bu? gördüğüm böcek örümcekti ama kötü bir örümcekti.. yani pis demiyelimde Allah yaratmış şu şekil; zehirli ısırgan ne bilim işte tahmin edebiliyorsunuz neyi kast ettiğimi iyi bir örümcek değildi ayrıca burnumu soktu hmmnn :D o an zaten yataktan fırladım :D

Karı-koca arasına girilmez.çünkü karı-koca arasında ne yaşandığını bilemezsin, hiç kimse onların içini, birbirlerine duyduğu sevgiyi, sinirlendiklerinde birbirlerine olan öfkelerini, bilemez..

Öyle bir kavgaya tutuşup öyle sıradan barışırlar ki şaşarsınız. çünkü onların birbirlerini bildiği kadar Bilemezsiniz...
Vardır bir bildikleri..hele ki Siz Siz ihic karismaya HAKKINIZ Yok!!!dfrt..qqww..k
"ikisi tartışırken ben haklıyı bulmaya çalışırım. " ya Hu hakli haksiz siz mi karar vereceksiiniz..Siz kimsiniz hayat tecrübeniz ne kadar..
bekle, bekle yakinda Hayat Sana da dersini verecektir.. her birimize verdiği gibi...

Siz Haddinizi,yerinizi Bilin Yeter!!Yoksa bir gün Yerinizi-Belirlerler...
vazifen olmayan ve hikmetini bilmediğin işlere de fazla burnunu sokmayoksa O örümcek burnuna sokar...
dfgtn

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Karı-koca arasına girilmez.çünkü karı-koca arasında ne yaşandığını bilemezsin, hiç kimse onların içini, birbirlerine duyduğu sevgiyi, sinirlendiklerinde birbirlerine olan öfkelerini, bilemez..

Öyle bir kavgaya tutuşup öyle sıradan barışırlar ki şaşarsınız. çünkü onların birbirlerini bildiği kadar Bilemezsiniz...
Vardır bir bildikleri..hele ki Siz Siz ihic karismaya HAKKINIZ Yok!!!dfrt..qqww..k
"ikisi tartışırken ben haklıyı bulmaya çalışırım. " ya Hu hakli haksiz siz mi karar vereceksiiniz..Siz kimsiniz hayat tecrübeniz ne kadar..
bekle, bekle yakinda Hayat Sana da dersini verecektir.. her birimize verdiği gibi...

Siz Haddinizi,yerinizi Bilin Yeter!!Yoksa bir gün Yerinizi-Belirlerler...
vazifen olmayan ve hikmetini bilmediğin işlere de fazla burnunu sokmayoksa O örümcek burnuna sokar...
dfgtn

Haklısın. ama "anne ve babanız dahi olsa adalete şahitlik edin." ben çok fazla bilirmiyim bilmezmiyim bilemem ama hak için şahitlik ederim sizin bakış açınız bence çok yanlış "siz kimsiniz" dediniz buda insanı küçük görmek anlamına gelir kimin ne kadar tecrubesi olduğunu Allah bilir. cenabı Allah lokman süresinde; küçümseyerek insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme zira Allah kendini beğenmiş durmadan övünen kimseleri asla sevmez." diye buyurmaktadır. şimdi insan sinirlendiğinde ne dediğini bilmeyebilir burda sakin birinin cevap vermesi gerekir eğerki annem veya babam biri haksızsa ben haksız derim niye çünkü haksızdır. şimdi ikisi tartışırken sinirler oluşur şeytan vesvese verir küfre kadar götürür, bu yüzden ben sakin biri olarak olayı anlamaya çalışırım her ne kadar onların olayını anlayamasamda, anladığım kadar anlamaya çalışırım. :D adalet; Allah'ın yeryüzündeki terazisidir.. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Haklısın. ama "anne ve babanız dahi olsa adalete şahitlik edin." ben çok fazla bilirmiyim bilmezmiyim bilemem ama hak için şahitlik ederim sizin bakış açınız bence çok yanlış "siz kimsiniz" dediniz buda insanı küçük görmek anlamına gelir kimin ne kadar tecrubesi olduğunu Allah bilir. cenabı Allah lokman süresinde; küçümseyerek insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme zira Allah kendini beğenmiş durmadan övünen kimseleri asla sevmez." diye buyurmaktadır. şimdi insan sinirlendiğinde ne dediğini bilmeyebilir burda sakin birinin cevap vermesi gerekir eğerki annem veya babam biri haksızsa ben haksız derim niye çünkü haksızdır. şimdi ikisi tartışırken sinirler oluşur şeytan vesvese verir küfre kadar götürür, bu yüzden ben sakin biri olarak olayı anlamaya çalışırım her ne kadar onların olayını anlayamasamda, anladığım kadar anlamaya çalışırım. :D adalet; Allah'ın yeryüzündeki terazisidir.. :)

"kimin ne kadar tecrubesi olduğunu Allah bilir"
Ahh güzel kardeşim Ben Siz gibi sayisizca gençlere Koruyucu Annelik yapmaktayim.. ve Ben de Sizin yaşinizda iken aynen Siz gibi idim!!!
ama Annem beni asla!! babama karşi konuşma,yargilama izni,vermezdi..

"Bu olan Sorun bizim aramizda Seni ilgilendiren bir konu değil!!karışma lütfen..odana git ve derslerine bak!!!" derdi..
Anne, Babbaniz kac yaşinda Siz kac yaşindasiniz...Hayat = Tecrübe Hayat ,Tecrübe okuludur..
Hayatta edindiğim tecrübeler, Yediğim kazıkların toplamıdır...Her şey akla muhtaçtır.Akıl da tecrübeye muhtaçtır...

Siz bir evlad olarak Anne, babaniza Akil vermeniz degil sadece O konu hakkinda kendi görüşünüzü
saygı ile yerinde, zamaninda dille getirebilirsiniz! O kadar...burda Konu adalet değil!!büyüklerinizin anne, babanizin fikirlerine saygı gösterin..
Karar alırken,verirken hem haticeye Bakacaksın hem de Neticeye...

acilangul1

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

"kimin ne kadar tecrubesi olduğunu Allah bilir"
Ahh güzel kardeşim Ben Siz gibi sayisizca gençlere Koruyucu Annelik yapmaktayim.. ve Ben de Sizin yaşinizda iken aynen Siz gibi idim!!!
ama Annem beni asla!! babama karşi konuşma,yargilama izni,vermezdi..

"Bu olan Sorun bizim aramizda Seni ilgilendiren bir konu değil!!karışma lütfen..odana git ve derslerine bak!!!" derdi..
Anne, Babbaniz kac yaşinda Siz kac yaşindasiniz...Hayat = Tecrübe Hayat ,Tecrübe okuludur..
Hayatta edindiğim tecrübeler, Yediğim kazıkların toplamıdır...Her şey akla muhtaçtır.Akıl da tecrübeye muhtaçtır...

Siz bir evlad olarak Anne, babaniza Akil vermeniz degil sadece O konu hakkinda kendi görüşünüzü
saygı ile yerinde, zamaninda dille getirebilirsiniz! O kadar...burda Konu adalet değil!!büyüklerinizin anne, babanizin fikirlerine saygı gösterin..

acilangul1

Doğrudur bende size yüzde yüz katılıyorum çok haklısın ama haksız olduğu bir konu olunca uyarmam gerekmezmi hatta şunu söyliyim anneme el kaldırsa onu durdurmam gerekmezmi? dinimizde dayak en son uygulanan şeydir. bunu benden çok daha iyi biliyorsunuz, saygı herşeyden önemlidir ama gerektiğinde insan hakkını savunmalı.. bunuda biliyorsunuz. en basitinden; benim babam diyelimki anneme haksız yere vurdu, veyahut benim ile abimin arasında ayrımcılık yaptı ona güzel bana sert davrandı bu hak değilmi? mesele adalet :D ben abimi şikayet ederdim beni azarladığı gibi abimi azarlamazdı mesela beni ailenin içinde azarlardı ben söylediğimde ise hiçbirşey olmazdı. diyelimki onu kenara çektide konuştu. benide kenara çekip konuşsun. o guruluda ben gurursuzmuyum? ben şikayet ettiğimde abim doğrulamadığında abim haklıydı ben haksızdım. ben küçüğüm anlamam etmem ben hatalıyımdır o büyüktür daha iyi bilir gibisinden bir tavır. şimdi diceksinizki bunu sen o şekil algılıyor olamazmısın :D hayır. 4 iskelet düşünün; birisi anne, birisi baba, birisi küçük çocuk, birisi büyük abi. aynı olayları dediğim gibi düşünün öyle karar verin. islamda ayrımcılık varmı? yok. peygamber efendimiz bi hadisinde; "Allah'tan korkun! çocuklarınız arasında adil olun." diye buyurmuşlardır. belki siz o şekil algılıyorsunuz diceksiniz fakat değil. bende çoğu zaman ben nerde hata yaptım ben hatamı yaptım hata bendemi diye soruyorum kendime hatalı olduğum kısımlar var elbet, o hatalı kısımlar benim haksızlığa göm yummayıp sinirlenip bağırıp çağırmamdır. elbet bu yanlıştır fakat buna mecbur kalıyordum. babam bana şunu söylemişti; "herzaman büyüğe biraz daha." demişti her neyse hayırlısı olsun Rabbim hayırlısını yapsın inş. bu bana ibret oldu aslında :D Allah nasib ederse büyüyünce çocuğum olursa, onlara adaletle hükmedecem. adil olacam inş. belomebe :D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Doğrudur bende size yüzde yüz katılıyorum çok haklısın ama haksız olduğu bir konu olunca uyarmam gerekmezmi hatta şunu söyliyim anneme el kaldırsa onu durdurmam gerekmezmi? dinimizde dayak en son uygulanan şeydir. bunu benden çok daha iyi biliyorsunuz, saygı herşeyden önemlidir ama gerektiğinde insan hakkını savunmalı.. bunuda biliyorsunuz. en basitinden; benim babam diyelimki anneme haksız yere vurdu, veyahut benim ile abimin arasında ayrımcılık yaptı ona güzel bana sert davrandı bu hak değilmi? mesele adalet :D ben abimi şikayet ederdim beni azarladığı gibi abimi azarlamazdı mesela beni ailenin içinde azarlardı ben söylediğimde ise hiçbirşey olmazdı. diyelimki onu kenara çektide konuştu. benide kenara çekip konuşsun. o guruluda ben gurursuzmuyum? ben şikayet ettiğimde abim doğrulamadığında abim haklıydı ben haksızdım. ben küçüğüm anlamam etmem ben hatalıyımdır o büyüktür daha iyi bilir gibisinden bir tavır. şimdi diceksinizki bunu sen o şekil algılıyor olamazmısın :D hayır. 4 iskelet düşünün; birisi anne, birisi baba, birisi küçük çocuk, birisi büyük abi. aynı olayları dediğim gibi düşünün öyle karar verin. islamda ayrımcılık varmı? yok. peygamber efendimiz bi hadisinde; "Allah'tan korkun! çocuklarınız arasında adil olun." diye buyurmuşlardır. belki siz o şekil algılıyorsunuz diceksiniz fakat değil. bende çoğu zaman ben nerde hata yaptım ben hatamı yaptım hata bendemi diye soruyorum kendime hatalı olduğum kısımlar var elbet, o hatalı kısımlar benim haksızlığa göm yummayıp sinirlenip bağırıp çağırmamdır. elbet bu yanlıştır fakat buna mecbur kalıyordum. babam bana şunu söylemişti; "herzaman büyüğe biraz daha." demişti her neyse hayırlısı olsun Rabbim hayırlısını yapsın inş. bu bana ibret oldu aslında :D Allah nasib ederse büyüyünce çocuğum olursa, onlara adaletle hükmedecem. adil olacam inş. belomebe :D

Ahh benim güzel kardeşim Annem sirf namaz kilip Kur`an okuduğu icin babamin yapmadiği zulm kalmamişti...Allah cc gani, gani Rahmet etsin Onu affetsin..
ama Annem kendisi de Bize de(8 kardeş) hep Babaniza karşi saygili edepli olacaksiniz !!diye tembihlerdi..
Senin Baban iyi bir insan Rizkinizi calisip getiriyor bana ibadetlerim yüzünden zülm ediyorsa cehalettinden,cahil olduğu için yapiyor Onun icin Dua edelim derdi...
Senin çocuğun olunca babandan ders alir inş.ayni hatayi yapmazsin olur biter..İki yanlış bir doğru yapmaz...İki yanlış,sadece İki yanlış yapar...
Herkes kendince HAKLI-dir...
:tamam:.

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ahh benim güzel kardeşim Annem sirf namaz kilip Kur`an okuduğu icin babamin yapmadiği zulm kalmamişti...Allah cc gani, gani Rahmet etsin Onu affetsin..
ama Annem kendisi de Bize de(8 kardeş) hep Babaniza karşi saygili edepli olacaksiniz !!diye tembihlerdi..
Senin Baban iyi bir insan Rizkinizi calisip getiriyor bana ibadetlerim yüzünden zülm ediyorsa cehalettinden,cahil olduğu için yapiyor Onun icin Dua edelim derdi...
Senin çocuğun olunca babandan ders alir inş.ayni hatayi yapmazsin olur biter..İki yanlış bir doğru yapmaz...İki yanlış,sadece İki yanlış yapar...
Herkes kendince HAKLI-dir...
:tamam:.

Aynen herkez kendince haklıdır. şöyle anlatim eğerki doğruyu, haklıyı, gerçek adaleti bulmak için olaya tarafsız açıdan bakmak lazım islamda olan ve olmayan şeylere göre değerlendirip doğruyu bulmak lazım diyelim babam bi adamla tartışıyor babam adama küfrediyor haksız yere birde, ben diyemem baba sen haklısın değilmi? söylersem adaletli olmam hakkı savunan biri olmam. ama adamın yanında zaten söylemem sen haksızsın tek kaldığımızda söylerim. bunu düşünürüm :D ben olayları hep bu şekilde yorumluyorum ve doğruyu bulmaya çalışıyorum :D bu verdiğim örnek ha gerçek olan bişi değil :D

ozankv

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada böcek görmek

Selamun aleyküm nasılsınız?

Dün eşim rüyasında pasta yerken içinde böcek çıkmış korkarak bağırmış ve gelip üzerinden böceği atmışım daha sonra başka bir yere geçmiş ama ben yokmuşum birisi ile sohbet ederken fare üzerine atlamış oda fareyi parçalamış...

Allah razı olsun

ylmz12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada böcek görmek

Selamunaleyküm kardeşlerim. Ben rüyamda Tarantula gibi bir böcek gördüm, rüyada böcek görmek ile ilgili başka rüya sayfalarında bakmıştım, hayatında zarara uyrayacaksın diyor düsmanlarından. Benim gerçektende sınıfımda kavga edip durduğum kişiler var gerçek hayatta. Rüyam gerçek olur mu? Geçende onların yüzünden okuldan atılıyordum, beni bir tuzağa sürükleyeceğinden endişeleniyorum. lütfen kısa zamanda cevaplandırırsanız sualimi sevinirim.

YÖNETİM/UYARI: Lütfen önce kuralları okuyun!

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada böcek görmek

Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü.
Ben rüyamda içi su dolu bir bardaktan tam su içecekken bardağın içinde bir siyahlık gördüm. Bardak birden elimden düştü ve içinden sarı bir örümceğe benzer bir böcek çıktı. Sonra kim olduğunu bilmediğim bir adamın boynunda küçücük bir böceğin gezdiğini gördüm. Bu rüyanın yorumunu merak ediyorum. Yorumlanırsa çok memnun olacağım. Herkese sağlıklı, huzurlu, başarılı günler dilerim.:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatühü,rüyaniz hayr olsun..
"rüyamda içi su dolu bir bardaktan tam su içecekken bardağın içinde bir siyahlık gördüm"

Bardağın dolu kısmına ,hayatta olumlu bakmak..
Olaylar, onları en güzel gözle görebilenler için en iyi şekilde gelişir.” Eğer zorluğu değiştiremiyorsak bir de bakış açımızı değiştirsek… Belki sorun yanlış bakmamız da yatıyordur...

her eksikliği,bardağın içinde bulunan her bir siyahlığı bakarsak,sonumuz yanlızlık ve deprasyon,ruhsal hastalik olur........
bazı şeyleri görmemezlikten gelip unutmak zorundasın....Geçmişin diken ,siyah ve kara hüznünü temizlemeden hasarlı bir temel üzerine ,sağlikli bir geleceği inşa edemezsiniz...

AB-I HAYAT hayat suyunu içemiyorsanız ;
Yaşamınızda, huzursuzluk mutsuzluk,stress tıkanıklıklar varsa durup kendinize sormalısınız. ..
ben nerde yanlış yaptım ve halen de nerede yanlış yapıyorum ...

her Başarılı ,imanli insan her felakette bir hayır ve fırsat umar;bunun da bir sebebi hikmetti vardir..der.kötümser ise iyilikleri ve fırsatları kötüye yorumlar,ve kendi kendine hayatini zehir eder....

Nereye bakıldığı belki önemlidir, ama nasıl bakıldığı çok daha önemlidir. Aksi takdirde kargayı kartal, kartalı da karga yaparız. Tıpkı kurt ile çakalı karıştırmak gibi.
Güzel bakan insan insandaki makamı görmez makamdaki insanlığı görür.
Hayat sizin bakıp da görmek istediklerinize göre şekil alır. Siz sinirli, öfkeli değil de iyilikten yana sakin bir ruh yapısındaysanız hangi ortamda olursanız olun huzurlu olursunuz.

Rüyada böcek görmek;
genellikle küçük, gelip geçici endişeleri temsil eder. Böcekler geleneksel olarak akrabalar, arkadaşlar,
Böcek rüyaları tanıdıklarla sorunları nasıl çözeceğiniz ve bu endişeleri nasıl atlatacağınız konusunda ipuçları verir.
hayatta bir çok şeyi kafamıza takmamızın aslında hiç gereği olmadığını ve ufak tefek şeylerle kafamızı boş yere meşgul etmenin ne kadar gereksiz olduğunu bir anliyabilsek..

Hayatı,kaderin akışına bırakin!!sizin istediğiniz gibi değil de kaderin ilahi takdirin istediği gibi yaşamayı deneyin..başınıza gelen ufak tefek şeyleri kabullenirseniz emin olun, çok mutlu olacaksınız...
Herşey olabilir hayatta sizin dışınızda gelişen,ama unutmayin bunlar hepsi birer imtihan vesilesidir!!
Rahat olun.Yapacaklarınızı yine yapın.Ama sizin dışınızda gelişen hiç birşeyi kafanıza takmayın.Söyleceğiniz tek şey su:

Engeller her zaman olacak bazen engelleri atlayacaksınız bazen de engelin basında bekleyeceksiniz..
Ama adımlar ya yavaş ya da hızlı bir şekilde sürekli devam edecek...ve her sey gelip gececektir!!
Hayatı ciddiye alın, önemseyin, ama sizin dışınızda gelişen sizin değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul edin.Alemlerin Rabbi kaderin sahibi ile mucadele edemezsiniz!!

Benim hayat felsefem; dün tecrübelerim, şimdi hayatım, yarın Allah büyük..Allah kerim.. Gün doğmadan neler doğar.
Ben dünkü tecrübelerimle bugünü yaşıyor ve hayatın tadını çıkarıyorum.Yarını Yüce Rabbime bırakıyorum. Eminim ki o hepimiz için en hayırlı olanı yaşatacaktır.
Hayatınızdaki her şeyi kontrol altına almayı beklemek yerine, sizin aslında yaşam Sahibinin, kontrolü altında olduğunuzu UNUTMAYIN...selametle..

acilangul1

Ogrenci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada böcek görmek

Merhaba, ben üniversitede öğrenci bayanım okulumu bir yıl uzattım. Son senemdeyim ve önümüzdeki yıl en zor senelerimden biri olacak tahminen. 1 yıl uzatmanın verdiği ağır bir yük var omuzlarımda.

Rüyamda şuan yurtta kalmıyorum ama yurtta gördüm kendimi. Bir odadaydım başka arkadaşlar vardı, onlar kantine indi bende peşlerinden gidecektim ama önce dağınık bir yorgan vardı onu düzeltmek istedim. Tam düzeltirken içinden kocaman tabak büyüklüğünde bir böcek çıkıp yürümeye başladı. ten renginde kocaman eklemsi kalın bir yapıya sahip gibi görünen kanatları (2kanatla bir tabak büyüklüğünde görünüyordu belki daha büyük) böceğin, minik bacakları uzun ince kamçı şeklinde 2 adet duyargası vardı. Ben çok korktum hafif geri çekildim. Baktım çok yavaş yürüyor korkum biraz geçti. Uçuyor görünmüyordu. Nasıl bir böcek olduğunu anlamaya çalışıp biraz daha bakarken odada kimse olmamasına ragmen biri kulağıma 6 bacaklı yarı eklem kanatlı dedi. Sonra kapıdan çıkıyordum hafif geri döndüm tekrar bakayım dedim. Yavaş yürüyen böcek birden odanın tavanına doğru hızlandı hemen oraya vardı ve sonra bana doğru uçmaya başladı. Ben kilitlenmiş gibi odadan çıkamadım birde çok hızlı bir şekilde oldu. Sonra uçtu direk bana doğru, ben o an hissettiğim korkuyu tarifliyemem. ama tam elime konacak gibi olurken sağ işaret parmağıma birden çok minik bir baloncuk olup yok oldu.

Yorumunuz için şimdiden çok teşekkür ederim. Allah size güzel emeller nasip eylesin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam rüyaniz hayr olsun..
Rüyada böcek görmek;
Kişilerin yaşayacağı sıkıntı ,korku ,ve zorlukları ifade eder.genellikle küçük, gelip geçici endişeleri temsil eder. Böcekler geleneksel olarak akrabalar, arkadaşlar,

Hayatı,kaderin akışına bırakin!!sizin istediğiniz gibi değil de kaderin ilahi takdirin istediği gibi yaşamayı deneyin..başınıza gelen ufak tefek şeyleri kabullenirseniz emin olun, çok mutlu olacaksınız...

Üst Alt