• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada aslan kaplan görmek

• Konuyu başlatan forislam
  • Başlangıç tarihi
F

forislam

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleykum

Rüyamda yavru bir aslan hediye ediliyordu bana ve ilk başlarda nasıl eğiteceğimi aslanın bizi parçalayacağını düşünüyordum ama zamanla aslanı eğittim ve çok iyi iki dost olduk bir çocuk gibi ilgileniyordum. Dışarı çıktığım zamanlar artık bir aslanım olduğunu ve herkesin benden korkacağını düşünüyordum nitekim uzaktan görenler korkuyordu. Ama bir apartman girişi gibi bir yerde 3 tane anarşist kılıklı kişi bir şeyler dediği halde aslan hiç kıpırdamadı(ayrıca o esnada aslan bir insan gibi ayaktaydı.) zamanla dostluğumuz aynı şekilde devam etti ve bir gün dışarı çıktığımızda dünyanın karıştığını her yerde silahlı anarşistlerin olduğunu gördük. Ve mücadele ediyorduk onlarla kaçıyorduk ben aslandan bir medet beklerken aksine onun içinde mücadele ediyordum. kaçarken bir yandan da bir çok kişiyle savaşıyordum ve sonunda aslanı kaybettim kendim uzun müddet karşı koydum ve en sonunda bir yerde sıkıştım orda da öleceğimi düşünürken altımda deniz olduğunu görüp oraya atladım ve denizde insan cesetleri falan vardı.Rüyam bu şekilde bitti.

İstanbul'dan Faruk Öztok yaş 22 Öğrenci Bay Bekar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam.. For islam kardesim.. Hosgeldiniz sefalar getirdiniz..
Hayirli Bayramlar..
içimizde hep iki aslan vardir..iyilik ve kötülük içimizde sürekli birbiri ile hep mücadele ederler. .
Ben hangisini daha cok beslersem o kazanır!
diyordu bir Hak dostu..
Anlıyoruz ki biz içimizde hangi yönümüzü beslersek, bizim hayatımıza da hâkim olan, beslediğimiz o yönümüz olacaktır.
Olayları izlerken baktığımız pencere çok önemli. Beslediğimiz yönümüzle görüyoruz karşımızdakini. Öyle değerlendiriyoruz, yargılıyoruz.

"ben aslandan bir medet beklerken aksine onun içinde mücadele ediyordum. kaçarken bir yandan da bir çok kişiyle savaşıyordum ve
sonunda aslanı kaybettim kendim uzun müddet karşı koydum ve en sonunda bir yerde sıkıştım orda da öleceğimi düşünürken altımda deniz olduğunu görüp oraya atladım "

ruyadaki aslan sizin iman,samimiyet ve nefsinize karsi olan mucadeleniz idi..
ama bu aralar biraz SIKILMIS..bir buhran icinde oldugunuz..ve careyi , cozumu yanlis yerde aradiginiza delalettir Allahu Alem..

Dünya bir denizdir, iman da gemidir. Kaptan ise ibadet ve taatlerdir. Ahiret de bu denizin sahilidir. Kalbinle Allah'a dön.

’Dünya bir deniz gibidir, kalp de bir gemi. Gemi delinmez ve su almazsa, suyun çokluğu (yani dünya nimetlerinin çokluğu) bir zarar vermez.
Ama su alırsa bir daha iflah olmaz, batar” diyor
Mevlana Hazretleri.

Bizler gemiyi deldirdik mi acaba?
Dünya nimetleri arttıkça görünürde seviniyoruz ama gizliden gizliye korkumuz da artıyor.
Rabbimiz, “Andolsun sizi bir miktar korkuyla, malınızdan, canınızdan, mahsullerinizden eksilterek imtihan edeceğiz. Başlarına bir musibet geldiğinde
‘biz Allah’a aidiz, O’ndan geldik, O’na gideceğiz’ diyebilen müminlere müjdeler olsun!”
Bakara/155-156) buyuruyor.

Kaplan aldatıcı hilekâr adama ya da kadına ve hastalığa delalet eder.
Kaplan düşmanlığı şiddetli düşmana delalet eder.
Bazı tabirciler “rüyada kaplan gören kişi günahlarından dolayı Allah Tealaya istiğfar eder” demişlerdir. Kaplan insanların kendilerinden
korktukları topluluklara ve şiddetli korkuya delalet eder...ayni zamanda kendi nefsidir...
Hayirli gunler kardesim..

Üst Alt