Ruhsal rahatsızlık

bende kalsın

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Benim arkadaşımın annesi ruhsal olarak çok rahatsız ilaçla tedavi görüyor hem onun için hemde arkadasım için çok üzülüyorum. Eviyle çocuklarıyla ve eşiyle pek ilgilenmiyor varla yok arası yani ben onlara gittiğimde sanki o evden biriymişim gibi karsılama falan yapmıyo . o arkadasım ve ailesi ne yapabilir yada ben ne yapabilirim onlar için

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fft68_mf40348.Jpeg

Selamun Aleykum Hosgeldiniz kardesim..Ahh bu ruhsal, ruh hastaliklari Allah cc. bu hastaligi ceken cumle insanlara Yar ve Yardimcisi olsun..
Sorunuza gecmeden dun aksam sahit oldugum kanimi donduran bir hadiseyi Sizler ile paylasmak isterim..
bir cogunun bildigi gibi Kuzey Amerika da yasiyan ve burada Cocuk koruma Servisinde calisan Cocuk hak, hukuk ve psikolojik danismanlik yapan yani Cocuk haklarini savunan ve alan
child protection worker olarak calismaktayim...
Yani bu kurumda kimisi anne ve Aile ile calisirken benim uzmanligim ve tek savunmasini yaptigim cocuklar...
Ve her pers. aksami Cocuk koruma servisine ait Cocuk Hastahanesinde nobetci olarak bulunurum...
olur ya taciz edilmis veya Travma geciren cocuklar gelirse onlar ile ilgilenmem ve rapor tutmam icin...

Kuzey Amerika son gunlerde hava ISISI oyle dustu ki geceleri
-18 e iniyor...
O yuzden kimsesiz sokak insan, kadinlar ,cocuklar sokaklardan toplatilip shelter dedikleri koruma evlerine zorla yerlestiriyorlar..
Yoksa bu sogukta sokakta kalan her insan bir gecede donuyor...

Dun gece hastahaneye getirilen ,kanimi donduran 4 kardesten bahsetmek istiyorum...
Anne yanliz, sosyal yardim alan ,ruhsal hastaligi olan bir zavalli
Dun gece kafasina sesler gelmis..cocuklarini evden at!!
Sesler duyuyor cocuklarini disari at!!ve kadin hemen hepsini zorla
bu sogukta disari atiyor....
3 yasinda kIZ cocugu 6 yasinda erkek, 8 ve 10 yasinda iki KIZINI da...
Tabi disarisi buz..cocuklar mantosuz, eldivensiz..
3, ile 6 yasindaki olanlar basliyor ciglik cigliga cok soguk..ordan
15 dakika sonra gecen bir vatandas goruyor ve hemen polisi, polis ambulansi cagiriyor ve cocuk hastahanesine getiriyorlar...
Beni de cagiriyorlar..
aman Allahim!!kanim donuyor..cocuklar zenci..simsiyah kuru,odunlar gibi..
ve 3 yasindaki kiz cocugunun iki eli dirseklerinden asagi donmus vaziyette yani iki sucuk gibi sarkiyor!!donmus, sanki iki kutuk...
ama agrisi o kadar cok ki morfin verilmeye basliyor..
sinirler de zarar gordugu icin dun gece hemen o kucucuk ellerini dirsekten asagiya kestiler...
6 yasindakinin elleri donmus ama sinirlerde hasar yok..Donmus bir insana tedavi, ilac yok...
10 gun icinde elleri kendi kendine duzelir dediler..buyuk KIZLAR da bir sey yok ellerini koltuk altina koyup ziplamislar..
burada kim Suclu? canavar bir anneden mi bahsediyoruz?

Hayir!!
Ruhsal bozukluğu olan bir anne den bahsediyoruz..
Anne-Babalarında Ruhsal Bozukluk Olan Çocukların Ruhsal Durumlarının ve yasadiklari travmadan zararlarindan bahsediyoruz...
Ana babalarında davranış ve ruhsal bozukluğu olan çocuklarda
davranış ,duygu bozukluğu da olabiliyor..
arkadasinizi Allah RIZASI icin seviyorsaniz ona yakin ve yardimci destek olun..
Annesinin iyi bir insan oldugunu ama gecici bir hastaligi yasadigini bilmesini hissedirin...
onlarin aile ortamini vs. sakin yargilayici, konusmayin..cunku ruh hastasi olan bir Anne den normal haal ve davranisi bekliyemezsiniz..
arkadasinizi anneniz izin verirse kendi evinize SIK, SIK davet edin...
Annesi ilaçla tedavi görüyorsa anca 6 ile bir sene icinde duzelebilir..Sinir sistemi gitti ise..uzun bir tedavi sureci gerekecegi icin onlara destek olun..
Dua edin..Arkadasinizin ruh halini yakindan takip edin!O da deprayona girebilir..
olaylari oldugu gibi kabulenmelerine yardimci olun..
ortada Sizin yapabileceginiz pek fazla bir sey yok..Sabir ,Dua ve Dostluktan baska...
Allah cc. Yar ve yardimcilari olsun..
Sizden de RAZI olsun kanatsiz, iyilik melegi...

Üst Alt