Rabbim ol deyince olmayan yoktur...

nur_tuanna

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm..

Allaha şükür hayatımda herşey yolunda,Sağlıklıyım,çocuklarım sağlıklı eşim sağlıklı,Maddi olarak kimseye muhtaç değiliz.Fakat şuan ödediğimiz bir ev borcumuz var.Bu bizi bunaltıyor.Kendimizden kısıtlıyor çocuklarımızdan kısıtlamıyoruz.Ama ne yazık ki bazı anlarda eşimden kırıcı sözler duyuyorum.Ben mesleği olan ama atanamayan bir bayanım.Senelerdir tayinim olmadı.Özelde çalışmam hem vakit hemde maddi açıdan bir getirisi olmuyor.bölüm değiştirmek için ygs ye girdim.Ve Allah (c.c) hep dua ediyorum.İstediğim bölümü bana nasip et Allahım Senden başka kimseye muhtaç olmamayı bana nasip et diyorum.Kendi ayaklarım üzerinde durmayı bana nasip et diyorum.Çalışmayı çok istiyorum tayinimin çıkmasını çok istiyorum..Acaba bu şekilde dua etmem doğrumu nasıl dua edeceğimide bilemiyorum.Yanlış bir cümle de telaffuz etmekten çekiniyorum..Ama Rabbimin bana istediğim bölüme yerleşebilmemi,okulumu başarıyla bitirebilmemi,mesleğimi elime almayı,meslek hayatına atılmayı,Rabbimden başka kimseye muhtaç olmamayı çok istiyorum..Rabbim sen ol deyince olmayan yoktur diyorumm:(((( Böyle karma karışığım işte.Çevremde herkesin mesleği var herkes çalışıyor mesleği olupta atanamayan bir benim.Buda ne yazıkki yanlış bölüm okumamdan dolayı.Bazen çevremdekilerin acayip baskısı altında oluyorum.Kayınvalidem özellikle çalışmamamı çok eleştiriyor hatta bazen aşağılıyor bile oğlumun parasını yiyorsun diye.Bazen eşime benim yanımda senin paranmı var nasıl olacak tek çalışansın diyor diğer eltilerim memurlar..Kimseye bir garezim hasedim yok kimseyle yarış içinde de değilim...Tek stediğim kocam dahi olsa eline bakmamak.Bir ekmek parasını bile ondan istememek..Üstüme başıma bile bişey almıyorum.Elimi uzatmak istediğim kişiler var ne yazıkki şuan onlara yardım edemiyorum..Eşim kardeşime borç vermişti zamanı gelmediğinde kardeşim o borcu veremedi..Çalıştığı şirket parasını vermedi hatta 40 işçinin parasıda kardeşimin üstüne kaldı.Kardeşim şimdi gece gündüz çalışıp borçları ödüyor..bize olan borcunun zamanı geçti eşim bana sürekli baskı yapıyor.tamam bizimde ihtiyacımız var ama Allah'a şükür şuan kimseye borcumuz yok.Ben eşime kardeşimin çok zor durumda olduğunu zor durumda olmasa mutlaka ödeyeceğini söylüyorum.Ama ne yazıkki, laf sokmalara maruz kalıyorum...Gerçekten kardeşim zor durumda tek başına omzunda bir sürü yük ben onun bu kadar sıkıntısı varken birde ben nasıl bunaltırım onu..Neden birde ben bunaltıyım sıkıştırayım..Çok çok ihtiyacım olmadığı için kenarda duran bir parayı borç verdiğimiz için onunda durumunu bildiğim den bunaltmak istemiyorum..Ama nedense hep ben bunalıyorumm.Bu nedenle Rabbime sığınıyorum..Kocam dahi olsa maddi olarak ona bağımlı kalmak istemiyorum,Böyle karma karışığım dostlar böyle karma karışık...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Hz. Ali r.a şöyle dua yapardı : " Allah ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,Hakkımda hayırlı olanlarıda gönlüme razı eyle " amin.

Kendinizi bunaltmadan, SIKMADAN,, hasta etmeden, Aile huzurunuzu bozmadan ,inancinizi ve umududunuzu kaybetmeden Rabbine sığın!!..
bunlar da gecer Ya Hu.. ve gececek de ama bu yukarida dediklerimi kaybederseniz her seyinizi de kaybedersiniz..

20 yillik Gurbet hayattimda kendimi, sagligimi, imanimi ve sevdiklerimi korumanin iksiri su yaptigim Dua da dir.. isterseniz Siz de deneyin..
Kadere Razi ol ki kedere gitmeden huzura selamette eresin..sunu anladim ki butun bu yasadiklarimiz birer imtihan!!
hep birbirimiz ile imtihan edilirken aslinda kaynaginda imanimiz ile imtihan edildigimizi anladim.. ve kendimi Hayattin Kader akisina BIRAKTIM!!
Kader caldi ben oynadim ve huzur ile bu gunlere geldim Hamd olsun..
hersey gecici bir zamanlar Gurbette 50 dolara muhtac iken bugun Hamd olsun Maddi manevi durumum istikamette hizmet etmekte..
demek ki her sey zaman ile oluyor zamanindan once hic bir sey olamiyacagina gore sadece insan kendini YIPRATIR imis bunu da sizin yasinizda iken anladim...
keske su an Sizin gibi 27 yasinda olsa idim de o gunlerdeki zorluklari yasaydim..her mevsimin ayri bir guzelligi vardi..
guzeldim, cicegi burnunda genc bir anne idim..
ama Ben o zamanlar bunu anliyamamis icinde bulundugum zor sartlardan hem kendimi hem de sevdiklerimi ve cocuklarimi
ne kadar da cok ACITMISSIM megerse..Affet Beni ALLAHIM...

Allahım bana; Değiştirebileceklerim için güç, Değiştiremeyeceğim şeyler için sabır, İkisinin arasındaki farkı anlamak için de akıl ver...
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh

Hayirli gunler.

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun zor bir durum biri kardeşin biri eşin sen yinede idareci ol Rabbım kolaylık verir inş. Allah çocuklarını da size bağışlasın evinizde huzur mutlulukla oturmayı nasip etsin benim kardeş olarak diyeceyim tek şey bol bol (La havle Vela kuvvete illa billahi l aliyyi l azim) anlamı Güç ve kuvvet sadece yüce ve büyük olan alla hın yardımı ile elde edilir. Allah a emanet ol kardeşim günde 1000 kere oku faydası çok allah'ın izni ile

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun zor bir durum biri kardeşin biri eşin sen yinede idareci ol Rabbım kolaylık verir inş. Allah çocuklarını da size bağışlasın evinizde huzur mutlulukla oturmayı nasip etsin benim kardeş olarak diyeceyim tek şey bol bol (La havle Vela kuvvete illa billahi l aliyyi l azim) anlamı Güç ve kuvvet sadece yüce ve büyük olan alla hın yardımı ile elde edilir. Allah a emanet ol kardeşim günde 1000 kere oku faydası çok alla hın izni ile
Hacer kardeşimin duasına amin diyorum velakin günde 1000 kere oku işte bunu onaylamıyorum, çünkü sen (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh) oku, okuda içinden gelerek oku ve istediğin kadar oku vehatta hiç dilinden düşürmexxzzl..
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh

nur_tuanna

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül sızım...'''Allah razı olsun..Allah'ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,Hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle..'''(amin)

Gönülden,yürekten sürekli söylediğim bir duadır..Bu günlerin geçeceğini biliyorum neler geçmedi ki,,,,,Ne acılar ne hayal kırıklıkları yaşamadım ki ama şöyle dönüp baktığımda varmış diyorum bir hayır..Hayattan hep ders almaya çalıştım,çalışıyorumda.Sahip olduklarım için Rabbime şükürler olsun.Şuan yine acılar ve umutlar içindeyim..Acılarım var evet hemde çok var....ama Rabbim'de var..Çok ama çok duygusal biriyim.Çevrem tarafından çok ince düşüncelisin bu sana zarar diye azarlayanlar bile olur...Ama ben düşünmeden yapamıyorum..Annecim canım anacım çok acılar çekti,Ama o dimdik durmaktan hiç vazgeçmedi ben onun tek kızı sırdaşı dostuyum erkek kardeşlerim var ama ne yazıkki manen anneme çok uzak..Annemin maddiyatıda ne yazıkki iyi değil...Gün oluyor ki eşim dışardan bişeyler yiyelimmi yada yemeğe gidelimmi dediğinde gidemiyorum..Anacım benim yediklerimi yiyemiyor diyorum hani evladı açken ananın boğazından geçmezmiş ya aç değil Allah'a şükür ama öyle işte...Allah büyük ellerimi açıp hep kapısındayım,,,Önce imanlı bir mümine olmak için sonrada Hem ahiret hem dünya saadeti için...Allah (c.c) Razı olsun hepinize teşekkür ederim.İnanın Allah deyince içimde kelebekler uçuşuyor..Biliyorum o beni benden daha iyi biliyor.Biliyorum Rabbim bana şah damarımdan daha yakın..

Aleykümselam kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun zor bir durum biri kardeşin biri eşin sen yinede idareci ol Rabbım kolaylık verir inş. Allah çocuklarını da size bağışlasın evinizde huzur mutlulukla oturmayı nasip etsin benim kardeş olarak diyeceyim tek şey bol bol (La havle Vela kuvvete illa billahi l aliyyi l azim) anlamı Güç ve kuvvet sadece yüce ve büyük olan alla hın yardımı ile elde edilir. Allah a emanet ol kardeşim günde 1000 kere oku faydası çok allah'ın izni ile
Allah razı olsun çok teşekkür ederim ..

Üst Alt