Pozitif düşünemiyorum

gülsem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm Hocam.

Hayatımın hızına yetişemiyorum. Hayallerim başkaydı, yaşadıklarım bambaşka. Allah bağışlasın 16 aylık çok tatlı bir kızım var. Ona hamileyken de hep stres içindeydim. Sürekli nasıl alışacağım diyordum şimdi iyi ki var diyorum. Ama o kadar küçük ki daha onunla doya doya ilgilenmeden ona rahatça annelik yapamadan 1 tane daha olacak. 2 haftaya kadar doğacak inşallah. Ben hala 2 çocuk annesi olacağıma bir türlü inanamıyorum. Etrafımda hep tek çocuklulara özeniyorum elimde olmadan. 27 yaşındayım 3,5 yıllık evliyim. Yaşıtlarım bekar özgür özgür geziyor bense hayatı erkenden bitirmişim gibi hissediyorum. Evliliğin ilk aylarını özlüyorum. Erken mi evlendim diye sürekli stres kaygı içindeyim. Birde ayrım yapan bir anne olmaktan da çok korkuyorum. Büyük kızımı incitmekten korkuyorum. Daha o bebek benim gözümde, şimdi 2 bebekle nasıl olacak ve 2.bebeğim işten çıkarılmama da sebep oldu bir nebze.Böyle düşünmek istemiyorum sürekli dua ediyorum Allahım gücüne gitmesin diye nasıl kurtulurum bu düşüncelerden.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hos geldiniz..
Dun aksam 35 yasinda Doktor olup halen bekar olan bir arkadasim ile uzun uzun sohbet ettik..
Yanlizliktan bunalima girdigini vs. anlatiyordu..
her Sabah kalkiyor hastahaneye geliyor aksam bos ve yanliz eve geliyor biraz TV biraz pc biraz telefon ile birilerini bulup konusabilirse ve yatiyorum diyordu..
her gun ayni tempo.. cook bunaldim.. YANLIZLIKTAN Yoruldum diye dertlesiyordu...
Oysa evli olsa bir iki tane de bebegi, cocugu olsa Yeni nesiller, insanlar yetistirebilse eve geldiginde cocuklari kosup sarilsa BABACIGIM...diye onu her an yollarini gozleseler..
cocuklari ile spora, camiye disarilara ailesi ile ciksa..bir sosyal hayattim olsa diyordu...

Siz de simdi 2. cocuktan sanki rahatsiz oluyorsunuz..
Kör istedi bir göz, Allah verdi iki göz ..Size bir altin top mu verseler isterdiniz yoksa iki tane mi? Ben iki tane isterdim..
bakin kardesim..Hayat sadece bu gunden ibaret degildir!!
O cocuklar hep oyle bebek mi kalacaklar saniyorsunuz...
O tek cocuklu ailelere pek ozenmeyin inanin onlarin 2. cocugu ya olamiyor yada imkanlari yoktur!!
Onlarda Sizin gibi 2 cocuk annesini gorunce icten, ice kiskaniyorlar.. imreniyorlardir..

Bizim burada 5 cocuklu bir Anne olan arkadasim vardi.. ben ona hep derim ki Sen isimsiz kahramansin 5 tane cocugu en guzel sekilde yetistirmek her insanin harci degil..
simdi 5 i de buyuk lise ve universitelere gidiyorlar..5 evladi var sehrimizin en zengini diye ona takilirim..
dun aksam o 35 yasindaki bekar arkadasim diyor ki bugun Hakka kavussam tabutumu tasiyacak veya arkamdan agliyacak bir Dua edecek evladim yok..
Meyvesiz gereksiz yasli bir agacim..dedi ve az daha agliyacakti..
Evlad evet yetistirmek kolay degil ama kulfetti kadar da rahmetti, sevgisi, mutlulugu, nesesi var..

Ben 43 yasindayim..BATI da muhacirim kendi KIZIM TIP fakultesi 3. sinifta..yani artik rahattim gezer, tozar dunyayi kesf edebilirim degil mi?
ama ben 6 sene once kimsesiz bir bebegi evladlik almistim..
yani yine elim, kollum bagli herseyimi is saatlerimi bile ona gore duzenlemeliyim..basima bela mi aldim diyorsunuz HAYIR!!
insan oldugumu hatirladim.. insanlik makamina ve anneligi tekrar yasamak istedim...
etrafimdaki genc annelerin 2,3 cocuklari oldugunu gorunce oglusum
Allahim! ne olursun bana da bir kardes ver diye aglayip dua ettigini gordugum gece cook uzuldum..
Yanlizlik Allah a mahsuz.. O kendi gibi bir cocuk istiyordu..

aynen Sizin kızınizda 3,4 yasina gelince oyniyacak bir kardes istiyecegi gibi..
Ya Yarin buyudugunde en yakin dostu kardesi olacaktir.. cocuklara en buyuk zulum onlari yanlizliga mahkum etmektir..
baktim oglusum yanlizliktan bunaliyor.. hep benim ile oynamak istiyor 2,3 ay once onun gibi 6 yasinda bir yetimi himayeme aldim..Hamd olsun..
Oglusum olmasa hayatta aklima gelmezdi demek ki her cocuk anneyi hep iyilige, guzellige, olgunluga eristiren bir vesiledir de...
kardesim..bu 2. bebegin yuzunden isten cikarilmaniz belki de kulfet degil rahmettir..
iki tane cocuk evde oturan bir Anne olarak ins.. cok iyi bir anne olmayida basarabilirsiniz..

Siz 32 yasina geldiginizde cocuklariniz okulla baslar ve siz yine hayattiniza biraktiginiz yerden devam edebilirsiniz..
ama su an 27 yasinda olan bir bayan ne zaman evlenecek de cocuk yapacak da.. ohhh 30 undan sonra kim cocuk cekecek te..
inanin kardesim siz dogru olani dogru zaman da yaptiniz.. sizin ilk vazifeniz anneliktir.. gerisi hep teferuat..
her cocuk kendi Rizki ile gelir merak etmeyin.. ilk baslarda biraz zor olacak tabii ama zahmetsiz rahmet oldugunu da nerden duydunuz...
Onlara çektikleri sıkıntıların mükafatı olarak cenneti vaad ediyor. PEYGAMBER efendimiz..
‘’Cennet anaların ayakları altındadır
lutfen asagidaki konuyu okursaniz beni daha iyi anlarsiniz..

"Yaşıtlarım bekar özgür özgür geziyor bense hayatı erkenden bitirmişim gibi "

Ben gencim güzelim diye yaşamak yahut bırakın gençliğimi yaşayım demek şeytanın kör bir vesvesesidir !!
çünkü gençliğini yaşayacağın ne malum senin ? çünkü yarına çıkmaya senedin yok ki gençliğini özgür yaşamaya GARANTIN olsun ?
Hayirli aksamlar...

https://www.islamiforumlar.net/islamda-aile-hayati/19379-kadina-en-cook-yakisan-anneliktir.html

Üst Alt