Pişmanlık mı sevgi mi?

ozankv

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm

Gönül sızım ablamız benim dertlerimi az çok biliyor. Kısa bir özet geçeyim 10 yıllık bir evliliğim var bu evlilikten de 8 yaşında bir oğlum var. Ben bundan 2 sene önce maddi konular ile alakalı eşime yalan söyledim alacaklı taraf devamlı tehditler savurduğundan aileme bir zarar gelmesin diye yanlışlar yaptım. Bunlar eninde sonunda ortaya çıktı, yalancının mumu yatsıya kadar malum bunun üzerine eşim boşanma kararı aldı beni artık sevmediğini söyledi ve annesinin evine gitti. Ne konuştuysam hiç birini dinlemedi geçen haftada ev tuttuğunu maddi sıkıntılarımız olduğunu bile bile daha fazla borca girdiğini söyledi. Ben karışmadım saygı duydum hakkında hayırlısı olsun dedim bende oturduğum evden çıkacağımı o yüzden daha fazla masraf yapmamasını eşyaları bölüşmeyi teklif ettim, bana sen o evi bozma ve çıkma ben istemiyorum dedi, bende bir karar verdin yolunu çizdin benim de kararım bu saygı duymanı istiyorum dedim, ne anlattıysam dinlemedi beni, hemen tuttuğu evi iptal etmiş yurtdışında yaşayan abimi aramamı çalışmak için bir süre onun yanına gitmemi istiyor hem borçlarımızı öderiz araya mesafe ve zaman girecek ilerleyen zamanda durumumuza bakarız diyor. Herşeyin güzellikle olmasını istiyorum diyor ben güzellikle olsun isterken neden dinlemedin diyorum cevap vermiyor. Şimdi benim aklıma takılan, bir kadın sevmiyorum boşanmak istiyorum dedikten sonra neden benim evi kapatmama karışıyor. Bu sadece pişmanlık mı yoksa hem pişmanlık hemde sevgisinin bitmediği anlamınamı geliyor sizce? Çünkü 10 gün öncesine kadar ben kararımı verdim herkes başarabileceğimi görecek derken benim evi kapatma kararımdan sonra bu şekilde davranması beni şaşırttı açıkcası yorumlarınızı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kordugum.jpg

Aleykum Selam kardesim.. masallah oyle bir dugum icine girmissiniz ki yumak yumak Kördüğüm Gibi.
esinizin boyle davranmasi Pişmanlık mı sevgi mi? inad celiski, duygu boslugu, kafasi karisik ne derseniz deyin ama hersey var...
Son gunlerde onun gordugu bazi ruyalar yolu ile sanki Allah cc. evladi hurmettine onu uyariyor...
O cocuk hep 8 yasinda kalmiyacak bir gun annesine olanlarin hesabini soracagini sanki anlamaya baslamis...
erkek cocugu her zaman baba tarafinda olur...
kardesim suclusunuz ona yalan soylediniz.. guvenini sarstiniz.. gozunun icine baka baka onu kandirdiniz!!
Kadinlar hic bir sey unutmaz!!
Kadinlarin kini ve KIZGINLIGI Anne sefkatti olcunsunde dir..
Ben de kadinim kizdigimda mantigim degil ofkem, nefsim, seytan ve KIZGINLIGIM ile esimi en cok acitmak isterdim.. yani bu tur duygular cook dogal...
her kadinin icinde bir sefkat abidesi oldugu gibi bir canavar da vardir..
bu canavari da ancak Sevgi, anlayis, merhamet SABIR ile yenebilirsiniz..
yoksa butun bunlarin gunahini, ve cezasini cocugunuz ceker...

o yuzden Ben Sizin fedakar bir Babaoldugunuzu bildigim icin Size samimiyettinize inandigim icin Allah RIZASI icin Size HAKKI, hayri selametti ,sabri tavsiye ediyorum...
yurtdışında yaşayan abinizi arayip orada çalışmak istediginizi soyleyin.. bu o kadar kolay degil !!amac onun istedigini yaparak guvenini geri kazanmaya calismak.. bir de kadinlar bir sey isteyince inad yaparlar.. ya gider calisirsin yada bosaniriz diye de diretebilir.. istedigini verin bakalim.. olamayinca o zaman ne yapacak.. olursa da bir sure gidin calisin.. onlara maddi olarak destek verin.. bakarsiniz ilerde onlari da yurtdışına goturebilirsiniz.. kim bilir onun kafasindaki plani ama unutmayin Allah cc. Sizin ve onun icin de en iyi plani vardir..
Selamet ile Hayra kalin....

ozankv

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm ablam yorumun için allah arazı olsun evet abimi aradım şuana kadar olan görüşmelerde gayet olumlu bir aksilik çıkmaz ise en kısa sürede yanına gideceğim dün tuttuğun evi iptal edip parasını geri almış inş kendimi avutmuyorumdur ama bencede hala beni sevdiğini düşünüyorum benim bildiğim bir kadın sevmiyorsa arkasına bile dönüp bakmaz allah hakkımızda en hayırlısını nasip eder inş

bende kalsın

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bence öncelik olarak senin ona yalan söylemen hata çünkü sen onunla hayatını bütün ömrünü birleştirerek nikah masasında ona evet dedin. Her ne olursa olsun onunla paylaşmalıydın.Ama artık iş işten geçmiş.Bir öfkeyle bir kızgınlıkla şeytana uyup sana seni sevmediğini söylemiş olabilir.Burada senin güvenin sarsıldı ama farkındaysan onun da güveni sarsıldı sen ondan bir şey sakladın o da bunu söyledi.Bu olaylar olmadan önce aranız iyiyse bence bunları gercekten kızgınlıkla söylemiş olabilir.Seni dinlememesinin sebebide gurur yapması yada senin ona güvenmediğini düşündürmüş olabilir. Seni dinlemediği için kendisini suçlu hissedip birşey söylemiyo da olabilir. Onunla oturup bütün herseyi konuşmalısın anladığım kadarıyla sen onu hala seviyorsun sana geri geldiğine göre o da seni seviyo ama gurur yapıyo olabilir ihtimallere bırakmadan konuş. sonra ne sen pişman ol ne de ol .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
:maasallah:
benim genc arkadasim ..ne guzelde aciklamissiniz..alkis:;:
Sevdim Seni kanatsiz melegim..
ben de Sevdiklerime hep bir mecazi Gönlümden gecen bir isimi takarim ..:)

yani diyorsunuz ki;teferruatlara takılmadan, saadete gelelim!!!
acilangul1

Üst Alt