Özlü Sözler (Hayat Dersi veren)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
guldali.jpg

Bir daha asla dediğin an vardır ya öfkeni şiddetini kendine kustuğun... "Dönerse yüzüne bile bakmam"
aslında söylerken de iyi biliyorsun ki yarın yine aynı tas, yine aynı hamam!.. gene gelse,gene gelse Gönül Kapını tekrar açarsin...

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aklszbas.jpg

Akılsız ve Cahil baş,kelam çivisini kendisine çaktığının farkına geç varır...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
allahyeter.jpg

Hiç bir şeyin yetmediği yerde;Allah cc. her şeye yeter...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ruyada-papatya-gormek_456x0.jpg

Sınırsız değildir yaşam, Anı yakalamaktır, hayat zaten An-lardan ibarettir..Yaşamın ayrıntısında An gizlidir,Bakmakla Yetinme Görmeye Bak Dostum Görmeye...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Size, Gönlünüze ayna olabilecek birini bulabilirseniz gönül kazanınızı temizleyebileceğinizi ümit ediyorum...

Işığın diliyle,sessizliğin diliyle konuş benle,gerçi biz-leşmemiş,bir-lenmemişte olmaz bu lisan ya neyse sustum!!!!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hürmet eken,hürmet biçer.
İster yorgunlukta, ister dinlenme anında ol, ister sinirli ve asabi anında ol!isterse başka bir halde ol, Her anında ve saniyesinde hürmetle davran...yoksa kaybedenlerden olursun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İçine kasavetten, gussadan ne gelirse,korkusuzluktan ve küstahlıktan gelir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Birine çok yüz vermeyin!Ki sizi,pişman ederler de verdiğiniz yüzleri tanınmaz hale getirir ve geri almak zorunda bırakılırsınız ...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah o edepsizliği biz yapmamışızdır size karşı gönül dostum hatamız olursa uyarın lütfen:( insan oğlu bazen gafletten bazen basiret bağlanmasıdan karşısındakine verdiği zararı farkedemiyor gerçi sizin burda bahsettiğiniz şey biraz farklı ama olsun yinede hatamız olduğunda bizleri uyarın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnşallah o edepsizliği biz yapmamışızdır size karşı gönül dostum hatamız olursa uyarın lütfen:( insan oğlu bazen gafletten bazen basiret bağlanmasıdan karşısındakine verdiği zararı farkedemiyor gerçi sizin burda bahsettiğiniz şey biraz farklı ama olsun yinede hatamız olduğunda bizleri uyarın

est kardeşim Sözüm ve yazdıklarım Size değil..etrafimda şahit olduğum ibretlik olaylardan İlham aldığım ve her kese ibret olsun diye sadece Foruma eklemekteyim..
acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Biliyorum güzel insan bizde nasipleniyoruz elhamdülillah Allah cc razı olsun hiç durmayın siz paylaştıkca bilmediğiniz görmediğiniz ne yüreklere ne yaralara dokunup nur oluyorsunuz.Ahirette bunlar nerden geldi diye sorup sevineceğiniz hediye olarak size verilecek hayır duaları ile karşılaşın inşallah.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gençken ahiretimi kurtaramazsam, ihtiyarlayınca dünyanın esiri olurum...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hayatın, karşısına çıkardığı müşkül hadiselere sabır ve tahammül et. Onları, hiç kimseden bilme ve hiç kimseye karşı kalbinde bir buğz ve adâvet besleme; hiç kimseye hiddet ve şiddet gösterme. Bu suretle hareket edersen, en büyük müşkülleri bile yenersin ve sen de “İnsân-ı kâmil” mertebesine erersin.

Sustuğunda düşünen,konuştuğunda zikreden ve baktığında ibret alan kişi akıllıdır.

Öyle bir kimseyi dost tut ki, aranızda kardeşlik husule gelsin ve senin bulunmadığın yerlerde, seni müdafaa etmek için düşmanlarınla pençeleşsin. Hz. Ali

Ben hayatıma hep Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizden, Hz. Ali, Hz. Ebubekir, Hz. Osman, Hz. Ömer'den, sahabelerden, Evliyalardan iletilen sözlerle yön vermeye çalışıyorum. Belki günahsız bir kul olamam ama en azından nefsimle daha çok savaşır ve daha az yanlış yaparım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
zamansiz.jpg

Hak katında her şey ölçülüdür.
Ne geç olacak erken olur,
Ne de erken gelecek sonraya kalır.
Zamanı gelince nasibin gelir azizim...

Allah'ın takdir ve hükmünü itham etmeye ve kadere lanetler yağdırmaya kalkışma.
Bilakis,bu gibi hallerde şöyle de:Rabbim beni benden daha iyi bilir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
baskabiri.jpg

Başka birinin kötülüğünden kurtulabilirsiniz.
Ama kendi kötülüğünüzden hiçbir kaçış yoktur!!Allah'a sığınma vardır

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
sahilj.jpg

Aslını bilende bilmeyende,
perdede biçileni sahneliyor.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Şura süresinde sizin başlarınıza gelen ellerinizle yaptıklarınızdır mealinde ayeti kerime var, ama bir de sabırla alakalı muhtelif ayetler var,
daha hadisi şerifler var. ALLAHÜ TEALA HZ. Kullarını imtihan eder diye ayetlerimizde var bunlari unutmiyalim...

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
haber22j.jpg

Öfkeli anında kimseye cevap verme. ... söz söyleme, gönlünü Allah c.c nin zikriyle dinginlestir.
Gitme sana hakaret edenin yanina ki üzmek için bile bulamasin seni...

Gönül kalp kirmak Hakki incitmektir bil ki ...

Bu sebeple Ondan ötürü sever ve edepli davraniz insanlara güzel kardeşim. Hz. Ali k.a.v edep aklın suretidir demiştir.
Kimseyi yaptıklarından ötürü Allaha havale etme bilki Allah c.c semidir basirdir herseyi hakkıyla gören bilendir.. sen örtersen hoş görürsen Allah c.c de senin ayıplarini örter inşaallah. .

Naciye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İşimiz devamlı ayrılmak ve kavuşmak...
Önemli olan, nereden ayrılıp nereye, kime kavuşuyoruz?
Malayaniden ayrılıp fikre; gafletten ayrılıp zikre; nankörlükten ayrılıp şükre kavuşuyor muyuz?
Ya da çok önemli (!) işlerimizden ayrılıp secdeye?

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
"Sınanmadığın günahın masumu sanma kendini." Sadî Şîrazî (k.s)

Üst Alt