Öyle bir sevgili istiyorum ki...Bakii olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dHRuF.jpg

:selamunaleykum;
Öyle bir sevgili ki, benim ve bütün sevdiklerimi ve alâka duyduğum şeyleri bir daha elimden çıkmamak üzere verecek bir sevgilim olsun istiyorum...
Kısaca kemâli, cemâli, ihsânı ve kudreti sonsuz olan bir sevgili istiyorum.
Allahım! Bütün rûhumla ve canımla ve bütün his ve duygularımla idrak ile itiraf ediyorum ki; Sen varsın. Sen birsin.. Ya Rabbi seni en önce vicdânımdan soruyorum.
Vicdânım da bana diyor ki: Benim nihayetsiz ihtiyaçlarımı karşılayacak, bütün düşmanlarımın zararlarını üzerimden kaldıracak kadar kuvvetli ve kudretli bir zâta dayanıp bağlanmaya ihtiyacım var...
Böyle bir zâtı bulmak ümîdiyle etrafa bakıyorum:ve görüyorum ki, mahlûkatın içinde en kıymetli ve en üstün olan biz insanoğluyuz...
Böyle iken kendimizden daha düşük ve kuvvetsiz olanların benim ihtiyaçlarımı karşılaması ve düşmanlarımın zararlarını benden gidermesi mümkün değil...
Öyle ya, efendinin hizmetçisinden medet istemesi nerede görülmüş? Hem de mahlûkat, adı üstünde mahlûktur. Ve kendileri yardıma muhtaçtır. Kendine hayrı ve yardımı olmayanlar bana nasıl yardımcı olur.
Demek benim ihtiyaçlarımı şu görünen mahlûklardan ve mevcutlardan hiç birisi göremez. Kendisi ölümlü olan bir şey, benim ebedî ihtiyaçlarımı nasıl karşılayabilir ve kuvvetli düşmanlarıma nasıl güç yetirebilir? Demek öyle bir zâta bağlanmalıyım ki; Kuvveti her şeye yetmeli ve ebedî olmalı.
Yani üç-beş gün sonra veya üç-beş sene sonra kaybolup gitmemeli. Hem öyle biri olmalı ki; Ben ölüp de kara toprağın altına tek başıma gömüldüğümde bile beni yalnız bırakmamalı ve gözetebilmeli. Kabir denilen o sırlı ve karanlık âleme dahi nüfûz edebilmeli.
Vicdan bu defa şöyle devam etti: Benim çok büyük bir yaram var. Devamlı kanıyor. Zamanla kapanacağına günden güne tazelenip beni perişan ediyor...
Bu yara da şudur ki: Bütün sevdiklerim sırayla ölüp beni terk edip gidiyorlar. Her birinin gitmesi ise yaramı biraz daha deşip, beni acı içinde kıvrandırıyor.
İşte kendisi kaim ve dâim olan bir zât bulup, rızâsını kazanabilirsem bütün sevdiklerime kavuşabilir, dâimî bir hayata mazhar olabilirim...
Böylelikle firak adındaki her dakika kanayan yaram kapanır. İşte şimdi sevincim bir iken bin oldu...
Biri buldum, bire bağlandım ve kanayan bütün yaralarımdan ve düşmanlarımdan kurtuldum. Bütün ihtiyaçlarımı temin edecek bir kapı buldum ve en büyük aşklarımdan biri olan ebedîyete, bire dayanarak kavuştum. O bir senden ayrılanları sana verebilmeli.
Sonra vicdânım bana dedi ki: Bende kalp adında bir cihaz var. Ve bu kalpte öyle bir sevmek kabiliyeti var ki, fânî olan ve biten hiçbir şey onun karnını doyuramıyor...
Vicdânım böyle söyleyince ben de meseleyi bizzat kalbin kendisinden öğrenmek için kalbi ziyarete gidip: “Vicdan, senin fânî olan ve biten sevgilerle tatmin olmadığını söylüyor, doğru mu?” dedim. Kalbim, derin bir âh çekip dedi ki: Evet vicdan çok doğru demiş, ama eksik söylemiş. Bende öyle bir sevmek kabiliyeti var ki, tâ sonsuza kadar gidiyor. Sonsuza kadar uzanan sevgime sonu olan şeyler yetişemiyorlar.
Bu yüzden çoğu zamanlarım ağlamakla ve âhlar çekmekle geçiyor. Bazen gerçekten sevmem gereken şeyi şimdi buldum deyip birine bağlanıyor ve bütün sevgimi bir nehir gibi o şeye akıtıyorum.
(Ne yapayım bu benim huyum. İyi olsun kötü olsun neye ilgi duyarsam bütün benliğimle beraber meylediyorum) Sonra bakıyorum elimden çıkıp gitmiş...
Izdırabım bir kat daha artıyor. Oysa ben son bulmayacak ve beni terk etmeyecek bir sevgilim olsun istiyorum.
Böylece kalbim gibi fıtratımda bulunan bütün hislerim, duygularım bir ve tek olanı bulup, kudretine dayanmamı istediklerini gördüm. Ve bütün benliğimle bağırdım:
“Ey bu yerlerin Hâkimi, senin bahtına düştüm. Sana dehâlet ediyorum, ve seni arıyorum.” Fıtratımdan kopan bu nidaya cevap vicdanımdan geldi.
“O vardır ve birdir. Kudreti her şeye yeter. Zâtından olarak kâim ve dâimdir. O’nun sonu yoktur. Ne ölür ve ne de fenâ bulur. O’nun emir ve irâdesi olmadan hiçbir şey hiçbir şeye müdâhale edemez.”
Ben de bütün benliğimle bağırdım: Sen varsın. Sen birsin. Kalpleri tatmin edecek ancak sensin…
RABBIM...
kgüll..,:maasallah:kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Serdar kardesim tam olarak neyi anlatmaya calistiginizi bu anlama engelli kardesiniz anlamadi.. "sevgiliyi bırakmamışmıydınız?"
demissiniz ben biraksam..ne olur ki benim korkum ya O beni birakirsa iste halim nice olur o zaman.. Uzgunnn
hamd olsun sevginin sahibine ben O`nu hic bir zaman birakmadim.. bir An da olsa bakii Sevgilim olmadan yasiyamam..
O vardır ve birdir. Kudreti her şeye yeter. Zâtından olarak kâim ve dâimdir...
O’nun sonu yoktur. Ne ölür ve ne de fenâ bulur. O’nun emir ve irâdesi olmadan hiçbir şey hiçbir şeye müdâhale edemez.”
Ben de bütün benliğimle bağırdım: Sen varsın. Sen birsin. Kalpleri tatmin edecek ancak sensin…Sen Sen sin RABBIM...

Biz sevgiliyi bıraktık rızkın peşine düştük...ilginç::.
biraz daha teffekur edin ins. gercek manayi bulacaksiniz siz akilli ve Zeki bir insansiniz..eminim buna.. bizler Rizkin Sahibini birakip sadece RIzkin ..pesine dustuk.. biz Sevginin.. sevgilinin Sahibini biraktik.. sadece sevgilinin Ahuu gozlerinde takildik.. oysa o ahu gozlu sevgili yi yaradan.. ne guzel dir.. degil mi? nimetlere takilmadan nimetlerin Sahibine ulasmak.. erismek ve idrak edebilme duasi ile guzel kardesim.. benim
kgüll..,:maasallah:kgüll..,

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
çook kommiikAllah razı olsun, Allah Müstehakkınızı versinsırıtık.:, siz anlamadınız açtığınız konularrın başlıkları arka arkaya gelmiş.

Öyle bir sevgili istiyorum ki...Bakii olsun..>>>Biz sevgiliyi bıraktık rızkın peşine düştük... Hiç konuların içeriğini işe karıştırmadan sadece başlıklara bakınca... yazdıklarım sadece espiri mahiyetliydi :tamam:. Konu içerikleriyle ve sizin anlatmak istediklerinizle alakası yok. Yazdıklarım espriden ibarettir.

İnsanlar bazen karşılıklı, yüz yüze görüştükleri halde birbirlerini yanlış anlarken veya hiç anlamazken, bizler sanal ortamda hiç birbirimizi görmeden ve dahi hiç tanımadan zaman zaman yanlış anlamışız çokmu..? değil tabiiki gayet normal:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dfgtndfgtnHay ALLAh iyiliginizi versin..ben espiriyi anliyamamistim..ama guzel bir huyum var..bir seyi anlamasam sui-zan yapmamak icin husn-i zan ile samimiyet ile sorarim..
Eyvallah..
haklisiniz kardesim biz iletisim.. muhabbet engelileriyiz..
zaten en buyuk sorunlar birbirimizi anlamayip sagir duymaz uydurur..sırıtık.:, misali gibi olmamizdan derim..
konusmak kadar dinlmekte buyuk bir maharet ve huner isidir,,inanin bana.. bu konuyu bir gun yazacagim ins.
simdi anladim icim rahat etti..tsk efendim..kgüll..,kgüll..,kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bende buradaki yazışmalara katula katula dfgtndfgtndfgtndfgtnim
Gönül (g.k) sızım, serdar kardeşiminde benden farkı yokturdfgtndfgtndfgtn
serdar kardeşim, gönül sızım kardeşimde bizden farklı değildir ama jeton benim jeton gibi köşeli ve birazda paslı olduğu için geç düşmektedirdfgtndfgtndfgtn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
haa haa cook komik plastik jeton kullanmiyalim beyler ve hanimlar..dfgtndfgtn
Ey Sevgili.. başlıkligindan daha guzel bir soz biliyorsaniz buyrun siz soyleyin..harikaa
gul icin tsk.. dostluk ve muhabbet kokusu taa buraya kadar geldi..
kgüll..,kgüll..,kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
haa haa cook komik plastik jeton kullanmiyalim beyler ve hanimlar..dfgtndfgtn(cfbrvo)
Ey Sevgili.. başlıkligindan daha guzel bir soz biliyorsaniz buyrun siz soyleyin..harikaa (engüzelini siz yazıyorsunuz, benim yazmama nehacetutngc..)
gul icin tsk.. dostluk ve muhabbet kokusu taa buraya kadar geldi..
kgüll..,kgüll..,kgüll..,
Rica ederem siz daha güzellerine layıksınız ama bundangüüll., güzeli de malesefxxzzl..

siz (g.k) okyonuslar ötesinde olmanız neyazar, dostluk ve muhabbet candan olursa 7cihana yayılır kokusu:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Gönül! Övme bize birinin fâniye dönük meziyetlerini, bize sözüne sâdık kalan yârenlerden bahset..
Bizce Hakk'a (cc) sevgili olmuş çoban... nefsinin esiri olmuş Hakk (cc) düşmanı sultanlardan daha da övülmeye lâyıktır...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hz. Peygamber (s.a) buyurur: “Şu üç özeliğe sahip olan kimse imanın tadını bulur...:
1. ALLAH ve resulünü her şeyden çok sevmek,
2. Sevdiğini ancak ALLAH için sevmek,
3. Küfre dönmekten, ateşe atılmaktan çekindiği gibi çekinmek.” (Buhari, iman,9: Müslim, iman, 67)

iman tad veren bir şeymiş. Bu bir manevi taddır, lezzettir, huzurdur...
Maddi lezzetlerle kıyaslanamaz. Bedenimize, organlarımıza hitap eden lezzetler, tadlar sınırlıdır..
Doyum noktasına ulaştıktan sonra sıkıntı vermeye başlar...
Susuzluktan yanıp tutuşan bir kimse belli miktar su içtikten sonra fazlasını içemez, içmeye kalkarsa bünyesi kabul etmez. Bütün maddi lezzetleri buna benzetebiliriz.

Mehmet Akif “İmansız olan paslı yürek sinede yüktür” der. Gerçekten inanan insan daha güçlüdür, inancı köklü ve tad alma seviyesine çıkmışsa bu gücü daha da artar. ..Elhamdullilah...

Üst Alt