Onu yarı yolda bırakmış olur muyum?

karamazov

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. İslam dininde sevgililik gibi kavramların yeri olmadığını biliyorum. Ancak benim 4 senelik bir ilişkim var, birçok farklı sebepten henüz resmiyete dökmedik. Ama ailelerimiz tanışıyor ve böyle bir niyetimiz kesinlikle var. Bu süreçte kız arkadaşım yaptığı bir davranışla benim güvenimi alt üst etti. Detaya girmeyeceğim elbette ama normalde asla affetmeyeceğim bir durumu affedip, kabullendim. Fakat bir yandan affetmeyi kendime yediremiyorum. İçim içimi kemiriyor, çünkü güvenmekte zorluk çekiyorum. Böyle bir durumda ondan ayrılsam ve evlilik yolundan dönsem günah olur mu? Bilgi verirseniz sevinirim, umarım yargılamazsınız. :confused::confused::confused:

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba, haklı bir nedenden dolayı anlaşamayacağını anlamışsan. Evlenmeden vazgeçmek niye günah olsun. Tabi bu cevap genel ve yüzeyseldir. Herkes kendi durumunu en iyi kendisi bilir.

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. İslam dininde sevgililik gibi kavramların yeri olmadığını biliyorum. Ancak benim 4 senelik bir ilişkim var, birçok farklı sebepten henüz resmiyete dökmedik. Ama ailelerimiz tanışıyor ve böyle bir niyetimiz kesinlikle var. Bu süreçte kız arkadaşım yaptığı bir davranışla benim güvenimi alt üst etti. Detaya girmeyeceğim elbette ama normalde asla affetmeyeceğim bir durumu affedip, kabullendim. Fakat bir yandan affetmeyi kendime yediremiyorum. İçim içimi kemiriyor, çünkü güvenmekte zorluk çekiyorum. Böyle bir durumda ondan ayrılsam ve evlilik yolundan dönsem günah olur mu? Bilgi verirseniz sevinirim, umarım yargılamazsınız. :confused::confused::confused:
Kırıcı eleştiri değil de bu vaka islamda yeri vardır. eyer İslami bir usul istiyorsanız bunun mutlaka karşılığı vardır örnek olarak islamın önünü kapatmış olduğu masiyetler meşru olmayan ilişkiler islam literatüründe karşılığı olmuştur

ama nasihat babında şunu söylenebilir eyer güven ve huzurlu bir evlilik sadece islamın ilkelerinde vardır

güven çok önemli vesiz buna mutmain olmadığınız zaman bu zamanla şeytanın vesvesesinden farklı bir boyuta götürebilir’’

Üst Alt