Olmuyorsa zorlama

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir sorunun yada isteğin olduğu vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünüp uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa o zaman teslim olmayıp kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir.
Direnmekle kendi iç ve aile huzurunu bozarsın. Teslim ol demek elin kolun bağlı otur demek değildir.
Sadece sen her imkânı denediğin halde olmuyorsa onda senin için belki daha değişik güzellikler olacaktır veya senin için hayırlısı neyse o olacaktır.
Olmuyorsa zorlamaycaksın gerçektende. denedim ve acı bir şekilde öğrendim...
EVET…. OLMUYORSA ZORLAMAYACAKSIN …..BOŞA HARCANAN ZAMAN.
Olmuyorsa olmuyordur , vardır Allah'ın bir bildiği sonra anlarsın sana yapılan iyiliği...

Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol, bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber olsun.

Düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstününden daha iyi olmayacağını.
Şems Tebriz’i

Bir işin olacağı varsa olur,su akar yolunu bulur.olmuyorsa da daha zamanı gelmediği için ya da daha iyisi olacağı içindir.
""Allahım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret,değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır,ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ver"..

işte burda tevekkül giriyor devreye. isyana gerek yok. vardır bunda da bir hayır diyebilmek, sakin kafayla olayı değerlendirmek, gerçekten istiyor muyuz, yoksa takıntı yaptık..değiştiremediğimiz gerçeklerle yüzleşip kabullenmek gerekir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Zevkler insanın nefis mertebelerine göredir...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah bin kere razı olsun ablam senden, benim dertlerimle dertlenip; benim dilimden anladığın için, Allah işlerini rast getirsin.
Bütün söylediklerine koca bir EYVALLAH!

Üst Alt