Olmayacak birşey için göz yaşı dökmek

Sonsuzİfadeler

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Geçen gün namazı bıraktım. Ardından ne olduysa o günün ardından oldu. Öyle bir tutuldum ki... Daha kavuşamadan mevlam ayrılık yazmış. Olsa olsa ancak cennette olur. Hani dünya şartlarında o kadar imkansızdır. Öyleyim işte. Çok kötü vurdu bu sefer. agla..:,

Burada konu fazlalığı yapıyorum ama dertlerimi dökmek için bildiğim en iyi adres. :(

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim, fazla söze gerek yok!

Bizim başımıza ne geliyorsa, hep kendi elimizle yaptıklarımızdan, hatalarımızdandır... Bak sen Allah'ı anmayı bırakmışsın Allahtan cevap gecikmemiş, hemen ağlamaya başlamışsın! insan rabbiyle beraber olmadıkça mutlu olamaz! dışarıda arama mutluluğu, içine bak! kalbine, vicdanına bak!
Elinden geldiğince Allah'ın huzuruna çıkmaya bak!
unutma; herkes ölecek yaştadır...
Bu arada, bu siteden ayrılmanı tavsiye etmem! burada çok şeyler öğreniyoruz, eminim sende öğreniyorsun ve hiç olmayacak, hiç aklına gelmeyecek halde bile burada öğrendiğin bir tek söz bile hayatına yardımcı olabilir...

Ha unutmadan, burada konu fazlalığı yapmıyorsun! aksine ben de senden bir şeyler öğrenmek isterim tabii sen de burada kalmak istersen? :)

Sonsuzİfadeler

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm kardeşim, fazla söze gerek yok!

Bizim başımıza ne geliyorsa, hep kendi elimizle yaptıklarımızdan, hatalarımızdandır... Bak sen Allah'ı anmayı bırakmışsın Allahtan cevap gecikmemiş, hemen ağlamaya başlamışsın! insan rabbiyle beraber olmadıkça mutlu olamaz! dışarıda arama mutluluğu, içine bak! kalbine, vicdanına bak!
Elinden geldiğince Allah'ın huzuruna çıkmaya bak!
unutma; herkes ölecek yaştadır...
Bu arada, bu siteden ayrılmanı tavsiye etmem! burada çok şeyler öğreniyoruz, eminim sende öğreniyorsun ve hiç olmayacak, hiç aklına gelmeyecek halde bile burada öğrendiğin bir tek söz bile hayatına yardımcı olabilir...

Ha unutmadan, burada konu fazlalığı yapmıyorsun! aksine ben de senden bir şeyler öğrenmek isterim tabii sen de burada kalmak istersen? :)

Çok haklısın güzel söylüyorsun da keşke namaz kılmaya başlayınca düzelsem.Ama böyle bir duruma düştükten sonra unutmaya çalışmakta insana ağır geliyor.Dediğim gibi çok imkansız.Namaza başlayasım gelmiyor.Çünkü namaza başlayınca sevdiğimin beni seveceğini hiç sanmıyorum(o kadar imkansız).En iyi ihtimal onu unutacağım.Ama ben unutmakta istemiyorum.Ama herşeye inat tekrar namaza başlıyorum.Hani olur da Cennette kavuşuruz diye.Tabi cennete gitme ihtimalimiz de çok parlak olmasa da en azından bir umut.Bu saatten sonra tek dileğim hiç kimseyle evlenmede yalnız olarak ölmek olacak. Uzgunnn

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Kimbilir belki bir gün gamzelenir yine gönlün seven bir gönülle..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Çok haklısın güzel söylüyorsun da keşke namaz kılmaya başlayınca düzelsem.Ama böyle bir duruma düştükten sonra unutmaya çalışmakta insana ağır geliyor.Dediğim gibi çok imkansız.Namaza başlayasım gelmiyor.Çünkü namaza başlayınca sevdiğimin beni seveceğini hiç sanmıyorum(o kadar imkansız).En iyi ihtimal onu unutacağım.Ama ben unutmakta istemiyorum.Ama herşeye inat tekrar namaza başlıyorum.Hani olur da Cennette kavuşuruz diye.Tabi cennete gitme ihtimalimiz de çok parlak olmasa da en azından bir umut.Bu saatten sonra tek dileğim hiç kimseyle evlenmede yalnız olarak ölmek olacak. Uzgunnn

Selamun aleyküm kardeşim, sana bir kıssa anlatıcam içinden payına düşen hisseni almanı dilerim...

Peygamberimiz zamanında bir adam gündüz hırsızlık yapar, geceleri ibadet edermiş...Bunu bilen komşuları adamın haline hayretler içinde bakarlarmış ve bir gün efendimiz 'e sormuşlar; Ya Muhammed, bizim falanca bir komşumuz var gündüzleri hırsızlık yapar, geceleri namaz kılar, yahu böyle Müslümanlık olur mu? diye sormuşlar...

Peygamber efendimiz de (s.a.v) ;
- "Sabredin, bir gün gelecek onun o kıldığı namazlar bu kötü alışkanlığından kurtaracaktır "demiş...
Nitekim günün birinde aynı efendimiz 'in dediği gibi olmuş!

Benim de sana tavsiyem; ne durumda olursan ol namazı bırakma! nefsin kılıf uydurmaya çalışıyor kanma!
nefse en ağır gelen ibadet namazdır!!

Allah la irtibatı kesen dünyayla irtibat halinde olsa ne olur? eline ne geçer? var mı bir faydası?
bunlar sadece senin nefsinin gözüne karamsarlıkla, seni Allah'ı anmaktan alıkoymanın birer parçası...

Akıllı insan hem dünyasını, hem ahiretini düşünen, kurtarandır...
Şunu unutma; zaten en büyük düşmanımız ölene kadar kurtulamayacağımız iki düşmanımız var; nefs ve şeytan...Onları sevindirmek Allah'ın rızası kaybetmek istiyorsan sen bilirsin böyle karamsarlığa devam et o zaman!

Şunu söyliyim; inat uğruna namaza başlama, Allah için, Allah rızası için başla... kzgnn..
Boşver sevdiğin insanla bir arada olman imkansızsa bırak öyle olsun...Seni Allah'ın huzuruna çıkmana bile isteksiz hale getiren bu sevda bırak olduğu yerde kalsın,vardır bir hayır!

Nice kapılar vardır; ardında Allah'ın nimetleri gizli, nice bizim hayır sandığımız aslında bizim için şer olanlar da vardır ne olursa olsun sabret, şükret, her şeyin HAYIRLISINI İSTE! acilangul1

Allah'a emanet olasın.......duaa..

Sonsuzİfadeler

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ama sevdiğim yüzünden namazı bırakmadım ki.Onunla hiçbir alakası yok.Tamamıyla kendi tembelliğimden bıraktım.Şu dönem kafam öyle karışık ki hiçbir şey yapasım gelmiyor.Unutmak istemiyorum lakin içimde ki birkaç parça umut yüzünden çok yoruluyorum.Allah ibadetimi de , İçimde ki aşkı da bitirmesin :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ama sevdiğim yüzünden namazı bırakmadım ki.Onunla hiçbir alakası yok.Tamamıyla kendi tembelliğimden bıraktım.Şu dönem kafam öyle karışık ki hiçbir şey yapasım gelmiyor.Unutmak istemiyorum lakin içimde ki birkaç parça umut yüzünden çok yoruluyorum.Allah ibadetimi de , İçimde ki aşkı da bitirmesin :(

Yaşadığın her acı,ayrılık hayal kırıklığı deprasyona kapı aralar..
"hiçbir şey yapasım gelmiyor "
herkes için bunalımın anlamı farklı olabilir. Kısaca, belirttiğiniz yakınmalarınız depresyonla da ilgili olabilir..

Zaman zaman herkesin yaşadığı şeyler bunlar önemli olan bunlara takılıp kalmamak...Kendini hayattan soyutlama,kendine hayata, kadere o insana biraz zaman ver..normal birşey herkes de olur böyle zamanlar...her birimiz bazen sadece ibadet etmek değil hiçbir şey yapasımız gelmiyor ..

Bu da geçer Ya Hû ..
Umudun tükendiği yerde açılır kapı...Muhakkak BİR-i görür düşen yaprağı...
hayat kısa, bağır çağır, boşalt içini diyorum kendi kendime. Sonra da bu kısacık hayatı daha da çekilmez hale etirebileceğimi düşünüyorum...Çelişkiye düşüp yine susuyorum...

Kendi içime haykırmaya devam ediyorum kimsenin duymadığından emin bir halde.
Gözyaşlarımı içime akıtıyorum ve biliyorum ki kimse görmüyor ama Rabbim görüyor ve
O cc.Sabredenlerle Beraberdir...biliyorum artık yanlız değilim topluyorum seccademi ve O cc. ile dertleşmek için huzuruna gidiyorum...

duaa..

Sonsuzİfadeler

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Vallahi abla sabretmekten başka çaremiz yok.Ancak şöyle de düşünüyorum.Ben namazı bıraktım diye bu olaylar gelişmemiş olabilir.Çünkü ben aşık olmayı seviyorum.En azından umut var , güzellik var , belki bir gün olur düşüncesi var.O yüzden isyan etmek değil şükretmek gerek bence.Yüce Allah'dan umut kesilmez.Tek çaremiz dua etmek.Ayrıca ruh halim çok değişkenlik gösteriyor bazen.Bu aralar öyleyim.Ufaktan aşklı meşkli bir şarkı dinleyince sararıyorum birden.Hayırlısı demekten başka çarem yok.İnşAllah hayırlısıda sevdiğim insandır.

Üst Alt