Olmayacağını biliyorum

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamunaleyküm benim derdim: belki olmayacağnığını bildiğim halde hala onu düşünüyorum o bir anda telefonlarını kesti artık konuşmuyor eskiden ne güzel konuşurduk umudum vardı herşeye rağmen ama:bilmemm:. yanılmışım anladım şu an nereye baksam onu görüyorum derdimi kime anlatsam boşver diyor unutacaksın diyor ama gel görki gönül bu hy.. laftan anlamıyor şimdi birşey yapmıyorum ilgilenmıyorum çünkü arasam da cevap verme tenezzülünde değil o kadar evlilikten söz ettik o kadar zaman geçirdik birlikte ama arkadaşça ondan hep bi adım bekledim atmadı o adımı bilmiyorum en sonunda böyle odlu ama benim duygularımı biliyor artık duaa..allahım onu bana nasip etsin diyorum ama sonra sevmiyo diyorum bilmiyorum napacağımı kendime gelmek çok güç olacak herkes neden böyle yaptıki bi anda diyor bende bilmiyorum bu cevapsızlık bu belirsizlik beni günden güne harab ediyor.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
selamunaleyküm benim derdim: belki olmayacağnığını bildiğim halde hala onu düşünüyorum o bir anda telefonlarını kesti artık konuşmuyor eskiden ne güzel konuşurduk umudum vardı herşeye rağmen ama:bilmemm:. yanılmışım anladım şu an nereye baksam onu görüyorum derdimi kime anlatsam boşver diyor unutacaksın diyor ama gel görki gönül bu hy.. laftan anlamıyor şimdi birşey yapmıyorum ilgilenmıyorum çünkü arasam da cevap verme tenezzülünde değil o kadar evlilikten söz ettik o kadar zaman geçirdik birlikte ama arkadaşça ondan hep bi adım bekledim atmadı o adımı bilmiyorum en sonunda böyle odlu ama benim duygularımı biliyor artık duaa..allahım onu bana nasip etsin diyorum ama sonra sevmiyo diyorum bilmiyorum napacağımı kendime gelmek çok güç olacak herkes neden böyle yaptıki bi anda diyor bende bilmiyorum bu cevapsızlık bu belirsizlik beni günden güne harab ediyor.
Aleyküm selam kardeşim,
(sözüm meclisten dışarı)benim bu insanlara aklım ermiyor, allah insana düşünmek için akıl, vermiş ama hernedense biz bu aklımızı olumlu şeylere değilde, olmayacak şeyler için yormaya devam ediyoruz.
abe güzel kardeşim, ''olmayacağını bildiğim halde'' + ''bir anda telefonlarını kesti'' diyorsun,
madem olmayacağını biliyorsun, madem telefonlarını kesti halen daha niye düşünüyorsunhmmnn
yani yeryüzünde birtek o mu var veya o dediğin bulunmaz hint kumaşımı, o seninle bağları koparttıysa tamam kardeşim olay bitmiştir, hayatında o yokiken neyapıyorduysan şimdide aynı yaşantına devam et, eğer onu sen kırmayıpta, o kendiliğinden gittiyse bırak gitsinxxzzl..
bak sana bişi anlatayım; senden iyi olmasın bir arkadaşım baya zamandır uzaklardan bir arkadaşıyla hem msn,de, hem tel,de mesajlaşıyordu, birgün bu arkadaşım o konuştuğu kişiden (fazla detaya girmiyecem) ''senin tlf,numaranı ve msn,ni sildim lütfen birdaha bana mail ve tel mesajı yazma'' diye mesaj almış, bu mesajı aldıktan sonra arkadaşımda kendi telinden o kişinin numarasını ve msn sini sildi. halbuki arkadaşımın konuştuğu kişi hadi msn,yi sildi bu normal ama eğer konuşmaya mesajlaşmaya devam etmek isteseydi telefondaki ismini değiştirebilirdi değilmi? demekki konuşmak istemiyormuşki silmiş..
sana diyeceğim şudur; boşuna harab olma sende sil be kardeşim nevar bunun sonunda ölümmü varhmmnn
Benim sana tavsiyem budur, gönül sızım hocamız benden daha güzel tavsiyelerde bulunacaktır:)

dua ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dertleryagmurolur.jpg

Allah RAZI olsun Adminimiz cok guzel aciklamis...
Kardesim belki de O sizi guvenilir bir arkadas, dost gözüyle bakiyordu...
Siz onu yanlis anlamis olabilirsiniz..
Her birimiz hayatımızı çelişki üzerine çelişki kurarak nereye kadar götürebildik? Ya da nereye kadar götürebileceğiz

Biz Sevgi ile Sahiplenmeyi karistirdik...karsimizdakini İnsan gözüyle değerlendiremedik...
Her insanin SADIK bir Dosta ihtiyaci vardir.. illa sevgilin olacak Gonulunu hos edecek diye bir kural ve mecburiyet yoktur..
oyle olursa zaten insan Sevemez Dost degil is arkadasi, ticaret merkezli olur...

"Bir insana, kendini zorla sevdiremezsin Bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa,
Biz bunu Ona hissetiremiyorsak hatayi karsindakinde degil kendimizde ariyalim...
Asla sevmediğim birine seni seviyorum demedim,
Ya da asla birini severken karşılığını beklemedim.
Dostluğuma değer biçmedim, sevgime ise hiçbir zaman sınır çizmedim.
Ya Benim ile evlenirsin Yada cekip gidersin diye iki secenek arasinda kalip onu zor duruma dusurmedim..
Sevdigimin icinde bulundugu sart ve ortam icinde en dogru karari alacagini ,dogru olani yapacagina hep inandim..
Sevdiysem sonuna kadar gittim, bitirdiysem öldürse de hasreti geriye dönmedim.

Her sevdiğin sevecek diye ağlıyorsun ama zorla herkes herkesi sevemez ki! Sırf iyi bir insansın, âşıksın, hayatının anlamı o diye, o seni sevemez ki!
Her şeye hükmedilebilir belki, her şeye sahip çıkabilirsin, belki bir gün dünyanın hâkimi bile olabilirsin ama bir kalbe hükmedemezsin ki.
Birini seviyorsanız o'nu Allah'tan isteyin. Kalpler Allah'ın elindedir...
Sizin elinizde degil...
Bazen cook sevdigin halde ayrilmak zorunda cekip gitmek zorunda kalirsin...
Sevgi demek;SABIR, Sadakat, fedakarlik insanlik demektir..Bencilik degil...
Sanmasınlar ki aşıklar Vuslat dedikleri iki bedenin kavuşmasıdır.
Suçlamasınlar kaderi, yazgıyı. . .
Bazen kader, sevdiğinin sadece varlığından,nefes aldigindan haberdar olmaktir..
Siz bunu daha anliyamazsiniz..

Sevdiginiz sizin ile telefonlari vs kesti ise onun da bir sebebi, hikmetti ve bizlerin bilmedigi bir gercek vardir..
insan bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm eder...
bizi kıranları ne kadar tanıyoruz? Kırıldığımız insanların yaşadıklarının ne kadarını biliyoruz?
Yeri geldiğinde yaşadıklarımız yüzünden kırmış olduklarımızın bizi anlamasını bekliyoruz da; neden bizi kıranların niye böyle yaptığını düşünmeye çalışmıyoruz
Kardesim Zaman en iyi hakim, hüküm,ve Hekim dir...
Selamet ile Hayra kalin...

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Konuyu ilişikin

tekrar sağolun yorumlarınız için ama bu takıntı oldu zaten peşinde değilim ben kendimi aciz yerine düşürmek istemem yapmam da ama çaresii olmayan tek hastalık aşk bunu anladım heleki tek taraflıysa ben en çok bana umut vermesine takıyorum en çok o içimi acıtıyor ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Neden böyle yaptıki bi anda diyor bende bilmiyorum bu cevapsızlık bu belirsizlik beni günden güne harab ediyor. "

biliyormusunuz neden?Cunku Su An evlenmek, ciddi bir iliskiye girmek gibi bir niyetti ve ortami yok..
O daha Cocuk !!cook genc ve okullu, askerligi vs var
Senin adini da cikartip ileride ya olmazsa diye Sana Haksizlik yapmamak icin Senin hayattini karartmamak icin gitmis olabilir...
ileride ins. nasip, kismet olursa halen ayni duygulariniz olursa alni ak ve HAZIR bir sekilde Size talip olmak icin..
Sizi sevdiginden, Dostluguna zarar vermemek icin.. Sizi incitmekten korktugu icin iliskiyi kesmistir..
Siz sadece arkadasligi ile yetinseydiniz daha fazlasini isteyip onu korkutmasaydiniz..belki de boyle sonuclanmiyacakti...
bunu anliyamiyacak kadar KIRGINLIGINIZ vicdaninizi koreltmis kardesim...
aff edin Beni.. buda benim kisisel dusuncem dir...

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
haklsınız

özür dilerim elbetki benden daha iyi biliyorsunuz tabiki ama ben onun için heryere gelrdim ogünge gittim bir yanımıza gelmedi o gün şok oldum ve birdaha konuşmadık bahane buldu sosyal paylaşım sitelerinde küfürler paylaşmaya başladı ben aradğımdada açmadı bi anda oldu hepsi hayatımın en içten günlerini onal geçrdim onu çok seviyorum gghhn.. bu sevgi içimde dolu kat kar dolu

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardesim Koruyucu anneyim sizin gibi genc KIZLARA koruyuculuk yapmaktayim..
18 yasinda birine ciddi bir sekilde sorumluluk yuklemek isterseniz korkup kacar..bu cok normaldir!!
18, 19 yasindaki bir genc erkek daha cocuktur..
KIZLAR daha cabuk olgunlasip ergenlige girerler..
18,19 yasindaki bir erkegin sadece sevgi, muhabet, destek, umut, hayal dunyasi vardir..
ne zaman ki iliski biraz ileriye ciddi bir yone gittigini fark etseler korkarlar..kaldiramazlar...Bu olayi kisisel almayin..
Sabir ile olgunlasmaya bakin...
gorelim zaman ne gosterecek..belki baska KIZLAR ile onu gorebilirsiniz..
cunku oteki kizlar onun idraki ile ona tasma takip sahiplenmek istemiyorlar..O da onlara sadece KIZ, arkadas gozu ile bakmaktadir..bu yasta erkekler Yanliz kalmayi sevmezler..
Siz Siz olun yine de Size yakisan olgunluk ile ona davranin...

"Sosya sitelerinde küfürler paylaşmaya başladı ben aradğımdada açmadı "
bir insani sadece tek bir ANI ve hareketti ile yargilamak nekadar dogru acaba?
belki bu gunlerde Sizinde bilmediginiz bir Ailevi sorunu, okul problemi olamaz mi? her insan zaman, zaman yanliz kalmak ister...

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
konuya ilişkin

o 22 yaşında gghhn.. biliyorum ben daha gencim ama o 22 yaşında :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
o 22 yaşında gghhn.. biliyorum ben daha gencim ama o 22 yaşında :(

belki askere gitme gibi bir sorun ve caresizlik icinde kim bilir..
Belki askere gidince onu bekleme mecburiyetti hissetmemeniz icin yapmis olabilir...
her seyin bir Sebebi var..bunu unutmayin...
ama insanlari bilmeden sadece davranislari ile yargilamak bence Seven insanin yapacagi bir hareket degil...
Sevgi Sabri ve hosgoruyu gerektirir...

insan bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm eder...
bizi kıranları ne kadar tanıyoruz? Kırıldığımız insanların yaşadıklarının ne kadarını biliyoruz?
Yeri geldiğinde yaşadıklarımız yüzünden kırmış olduklarımızın bizi anlamasını bekliyoruz da; neden bizi kıranların niye böyle yaptığını düşünmeye çalışmıyoruz
Kardesim Zaman en iyi hakim hüküm ve Hekim dir...
Selamet ile Hayra kalin...

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
konuya cevap

peki allah razı olsun sağolun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz KADINLAR..Yaptıklarımiz herşey kendimiz ile ilglidir...
Yalnış anlarız Kişisel algılarız Drama yaratırız...sonrada kendi kendimize aglariz...agla..:,

Dört kuralli hayatımıza geçirebilmeyi rica ediyorum.
En azından deneyerek adım atmak yada aklınızın bir köşesindeyken arada bir hatırlayacağınızı düşünüyorum.

1-Kullandığınız Sözcükleri Özenle Seçin.
2-Hiçbirşeyi Kişisel Algılamayın.
3-Varsayımda Bulunmayın.
4-Daima Yapabildiğinizin En İyisini insanliginizi Yapın

Birşeyi kişisel algıladığımızda onların bizim dünyamızın nasıl olduğunu bildiklerini varsayarız.
Ve kendi dünyamızı onların dünyasına empoze etmeye çalışırız. Durumu son derece kişiselmiş gibi göründüğü anlarda bile
başkaları size direkt olarak hakaret ediyor olsa bile, yine de sizinle ilgisi yoktur.
Bizler onlarin O an ki Ruh halini bilmiyoruz...

KİŞİSEL ALGILAMAYIN...
Çünkü gerçek şu ki her kes kendi duygu, düşünce ve inanışlarını ifade etme HAKKI vardir..
Sevdigimizin fikir ve tercih ve davranislarina da sevgi ile SAYGI duymayida ogrenelim.. buyuyelim artik derim..:tamam:.
Bu Soz ve nasihat ilk kendimedir...
.:tamam:.sırıtık.:,
BEN NE ZAMAN BÜYÜYECEĞİM ANNE ?utngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Emin olun ki, şu dünyada aşksız insan yoktur;
herkesin bir varlığa sevgisi vardır!!Âşıklara sabır ,gayret
ve Teslimiyet gerekir.
hayırlısını iste herşeyin vakti zamanı vardır..O Cocuk kalbinizi ferah Tutun ..
Bu kısmet işi ,kısmetinde varsa zaten o yillar sonrada gelip seni bulur ..

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
beni dinleyen tanıyan kişiler arasında herkes belli kalıplara göre konuşuyor elbette ama görüyorum ki bu sitede gerçekten kaliteli insanlar var gönül sızım bilmıyorum yaşınız kaç eminim büyüksünüz tecrübe dolusunuz bunu samimiyetle söylüyorum hayat bazen bazı insanlara çok erken yüzünü açıyor ben de onlardan bir tanesiyim benim derdimi cevap veren herkese teşekkür ediyorum ekrem kardeşime de sağolunz ve ben bundan sonra ne yol izlemeliyim yani ben ne yapmalıyım tekrar konuşur mu benle elbet allahın takdiri ama bir umudum ne kadar yok desem de sanki ölene dek bekliyecek gibi bi halim var onu ilk gördüğüm gün işte bu benim evleneceğim adam dedim! ve yüzünede söyledim dedim benim evlenceğim adam aynı senin gibi özelliklere sahip olsun dedim, aylarca konuştuk bana iltifat yağdırdı yeri geldi hayranlılkla baktı etti ama bu kadar konuşupta işi artık ciddiye bağlamaması üstlikte evlilikten gelinlkten bebekten konuşupta gelecek planı yaparken hala arkadaş olarak bakmadm yüreğim zorlandı ve sana karşı duygularım farklı dedim söyledm 1 hafta konuşmadık ondan sonra ben yine duygularımın esiri olup yanına gittim gözleri kıpkırmızıydı utandı ama bu seferde o benle sanki bir daha asla konuşmamak üzere konuşmayı kesti gitti ne desem mesaj atsam boş .. sanırım sonsuza kadar kaybettim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardesim evet sizden oldukca büyügüm 42 yasindayim.. ama bu yas meselesi degil bilgi ve tecrube desek..
dedigim gibi hem koruyucu anneyim hem de Cocuk koruma servisinde psikolojik danismanlik yapmaktayim..
Yani insanlari ozellikle cocuk ve gencleri ruh ve duygu idrak hallerini okuyabiliyorum Hamd olsun..
Yukarida yazdiklarimi bir daha sakin kafa ile okursaniz gercekten icinde bulundugunuz durumu ve cozumunu anlarsiniz..
O ortamdan bir cikin ve soyle mantik ile bir de disaridan farkli mekan, mevki ve bakis acisi ile bir de onun yonunden bakin!!
insan olayin icinde iken disini ve cozumu goremez!!
Ona biraz zaman verin!!
Sizi Arkadas gibi bakar iken, guvenir iken ona farkli duygular beslediginizi soylediniz..
ilk once bir sok halli yasanir ve hem Dostunu ve sevdigi insani kaybetmemek icin ilk once kendi kabuguna cekilir insan..
Bazi seyleri kendisi ile olcup, tartip herseyi yerli yerine koymak icin yanliz kalmaya ihtiyaci vardir..
cunku insan bazen kendini de kaybeder!!
Ona zaman verin..
gercekten seviyorsaniz onu anlamaya calisin.. Yargilamayin sadece Sabir ile bekleyin.. ilk adimi o zaten HAZIR oldugunda atacaktir..
HAZIR olmasi da onun kendi kisiligi ve icinde bulundugu duruma gore degisir..
gordugum kadar edepli ,bir insan.. Sizden utandigina gore olgun biri lutfen herseyi Zamanin Sahibine birakin..
ustune gittikce degeriniz duser bunu da unutmayin..
Siz duygularinizi soylediniz artik sadece bekleyin..
agresif ve zorla hic bir sey olmaz.. bu donem sizin SABRI ve olaylar karsisinda davranis olgunlugunu ogreniyorsunuz..

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bekliyeyim ama bana dönüş yapar mı :s bunu düşünüyorum bana sanki hiç konuşmıcak gibi geliyor çünkü 1 aydır konuşmuyor :S

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardesim butun yazdiklarimi okuyun bu sorunuzun cevabi icinde..
Siz daha 18 yasindasiniz.. o ise askerlik caginda..
dönüş yapsa ne olacak ?yani her sey o kadar kolay degil..
lutfen butun yazdiklarimi anliyarak okursaniz onu daha iyi anlayip bu sorunuzun cevabini da alirsiniz..
Hayirli geceler kardesim...

busram.

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamin aleyküm.
iyi akşamlar ben bilmiyorum biz yorum yapabiliyor muyuz ama birşey demek istiyorum.
canım ben de 18 yasındayım. ALLAH ımın seni ona vermemesinde varmış bir neden bir hayır burdan bak birde belki o olunca kötü olucak bilemeyiz. demekki hayırlısı buymus demen lazım yoksa kendini çökertirsin. onun seni sevmediğini biliyosun RABBİM den onu değil hayırlısını iste

Üst Alt