Nişanlım bipolar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"merhaba Gönül sizim
Düğün arefesi nişanlım da bipolar bozukluk teşhisi konuldu..
hastalığı hakkında bilgi ediniyor, bilgi edindikçe de onun adına üzülüyor, kendi adıma korkuyorum.
Acaba bipolar bir kadin ile evli olmak nasıl bir şey ?
Sizce iyileşme şansı var mı? Tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum. Herkese sabır ve şifalar diliyorum... iyi gunler "

Merhaba Kardesim Allah cc. yar ve yardimciniz olsun.. acil şifalar dilerim nişanlına herşey düzelir inşallah !
Hakkinizda HAYIRLISI ve adil durust ,vicdanli olana karar vermenizi dilerim..

bipolar demek; doğuştan,genetik olarak beyindeki bir salgı lityum eksikliğidir..
Bipolar bozukluk, bazen üzüntü ve durgunluk, yani depresyon; bazen de hem bedensel hem de zihinsel bakımdan aşırı uyarılmışlık hali,
yani mani nöbetleri ile seyreden bir rahatsızlıktır. Günümüzde ilaçla kontrol altına alınabilmekte, hatta nöbetlerin ortaya çıkması önlenebilmektedir.

Bu insanların, yaşamının büyük bir bölümünde depresyon hakimdir bir bölümünde ise gittikçe artan dizginlenemeyen bir neşe bir enerji bazen de bir öfke ,heyecan olur.
İşte her şeyin artmış olduğu dönemlere 'manik dönemler' hastalık dönemlerinin bir kısmını depresyonda bir kısmını ise manide geçirmeye de 'bipolar bozukluk'
ya da eski adıyla 'manik depresif psikoz' deriz.

Bipolar Affektif bozuklukları genel olarak bayanlarda 20 yaş sonrasında kendini gösterir ve karar verme donemlerinde korku, gerginlik, stress gibi
evlilik,nişanlılık döneminde gibi kendini bariz bir şekilde dikkat çeker.
Size tavsiyem bu bozuklukları hakkında bilgi edinmeniz...

Bipolar Bozuklugu olan kisi zaman zaman değişmiyor,başka biri oluyor,tanıyamıyorsunuz..
1 ay bir bozulma başlıyor farkediyorsunuz ama size hiç söz hakkı tanımıyor ve bundan sonra üzerime gelme..
seni sevmiyorum.. hayattan zevk almıyorum.. ben bundan böyle hayatımı yaşamak istiyorum.. sen beni yönlendiremezsin...
evle çocuklarla ilgilenmeme.. geç saatlere kadar eve gelmeme.. geldikten sonra sacma saldiri ve duruma gore krizler ..
olmayan aşk ilişkilerini var gibi gösterme ..şiir yazma..
evde ne oluyor sana dediğimizde cam, çerçeve bırakmama...şiddet kullanma..vs. vs..gibi davranislari ile karsi karsiya kalacaksiniz..
Bu hastalık mevsimsel olduğu da bilinir..kışın depresif,yazın manik atak devresi yaygın hastalığın halli.

düğün arefesinde olan birine benim Onu birakmanizi veya evlenmenizi tavsiye edecek makam da degilim!!
boyle bir sey soyliyerek de kimsenin vebalini alacak kadar da nayif degilim!! bu karari yine siz verip verdiginiz karar ile de yasiyacak olan Siz siniz..
Hakkinizda Hayirlisi icin Allah a teslim edip Dua edin.. cok zor bir durum!

Burada iki insanın geleceği sözkonusudur..
bu hastalıkta da diğer hastalıklar gibi zaman zaman kötü anlar yaşanabilir bütün hastalıklar öyledir.
18 senedir aynı hastalığı yaşıyan bir YAKIN Dostum var!!
iyi günlerine de kötü gününde çok şükür inancı ile hastalığa sabretmeyi öğrenmis biri..
evini idare eden melankolik ,asiri duygusal zamanli, zamansiz cikis inis ve gel gitleri olan zararsiz biri!!
ve çocuklarını unıversıteye kendı hazırlayan tahsilli biridir de .cok iyi niyetli biridir ama mizahi, duygusaligi huznu hep asirilarda zirvede
yasadigi icin etrafinda deli diye anilan biri! gülerken ağlıyor..ağlarken gülen sagi sollu belli olmiyan eskilerin deyimi ile Havai biri!!
arkadas cevresi yoktur ..ama inancli Ahlakli, durust biri olduguna inandigim icin O benim Dostum dur!!
Biz islam,Osmanlı Terbiyesi Aldık Düşene Vurmayız..Allah-in fitri olarak verdigi hastaliktan dolayi onu suclamayiz!!

dedim ya karar sizin? Bu hastaligi ve sorumlulugu kaldirabilecek kapasitte ve inanctamisiniz ?
mesela size iki soru ile kapasitenize gorelim..
şimdi sorulara geleyim;

1- geçmişte mani döneminde yapmış olduğunuz uçarılıkların pişmanlıklarını ve korkularını nasıl aşıyorsunuz. nasıl telkinlerde bulunuyorsunuz

2-kitlendiğiniz zaman (korkulara sarıldığınız zaman nasıl bir yol izliyorsunuz?)

dedim ya her sey aslinda Size karariniza kalmis..
Hakkinizda Hayirlisi..

Üst Alt