Nedir bu dünya koşuşturması ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,015
Tepkime puanı
423
Nedir bu dünya koşuşturması? Nereye kadar gidecek bilemiyorum. Bugün bizim olan şeyler yarın uçup gidecek; bunu hepimiz biliyoruz. Peki neden bu herşeyi parçalarcasına peşinden koşulan dünya hevesi. Halbuki zaman o kadar hızlı geçiyorki; artık asırlar kısa geliyor. Bu kısacık ömürde sadece maddiyat düşünmek niye? Niye birbirimizi kırıyoruz? Neden ibadet ve ubudiyetlerimizi tam olarak yerine getiremiyoruz? Neden nurlu İslam yolu varken biz başka yol arıyoruz.

Osmanlı Devleti’nde İstanbul’da senede bir-iki suç olayı görülürken günümüzde yüzbinlerce olay oluyor.Ama neden? Biz kimin torunlarıyız;hiç düşünmüyoruz. Biz yüce bir ahlakla, tek düşüncesi Din-i Celil-i İslam’ı yaymak olan kişilerin torunları değilmiyiz. Peki neden kendi kültürümüz dışında tüm kültürleri benimsiyoruz? Neden gençlerimiz rock-punk kültürü gibi bizimle hiç alakası olmayan ve sonu sadece hüsran olan akımların peşinde sürükleniyorlar. İşte burda en önemli soru ailelere; hiç yüreğiniz sızlamıyor mu? Hiç Allah korkusu duymuyor musunuz? Onlar gençtir yaşasınlar hayatlarını diyorsunuz. Ama o genç dimağlar çürüyüp gidiyor. Geriye sadece dünya hayatına kapılmış insanlar meydana çıkıyor.


Öyle bir devirdeyiz ki, arkadaşlar arasında zina yapmamış olanlara ters gözle bakılıyor.Namaz kılanlara “takunyacı” deniliyor.Halbuki onların ecdadları ne mübarek zatlardı.Bilmiyorlar; anlatıyoruz dinlemeyip kulak arkası yapıyorlar;”Ya kardeşim yapma gözünü seveyim iki günlük dünyada bırak zevk sefa sürelim”. Sürün kardeşim sürün. Ama nereye kadar? En sonunda kara toprak ve acı bir son…
 
Üst Alt