Neden böyle oluyor ki?

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Merhabalar, ben üniversite mezunuyum. Yaklaşık 3 yıldır falan tüm kapılar üzerime kapanmış durumda. İş için çıktığım yollar hep yüzüme kapanıyor, bu da beni çok üzüyor. Bu yüzden KPSS girdim ve geçerli bi not aldım; ilk atamalarda atanamadım. Şimdi de -son şansım diyorum; öyle- memurluk için bi yere başvurdum. Sonucu ne olacak bilmiyorum bir ay var sonuçların açıklanmasına. Daha önceden de rüyaya yatmıştım ve ''GÖNÜLSIZIM' adlı kardeşim güzel şeyler söylemişti sağ olsun. Uzattığım için kusura bakmayın, çok sıkıntıdayım. Bazen intihar edip de kurtulayım diyorum annemi bırakamıyorum. bi de günah yapamıyorum. İş kapılarımın açılması için ne yapabilirim?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar kardesim..Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Hayirli cumalar..
Hayatıniz düzeni gitmiyorsa demek ki bazi seyleri maddi manevi degistirmeniz gerekli..bir yerlerde bir seyleri yanlis yapiyorsunuz..bir insan kendini değiştirmedikçe Allah Teâlâ da icinde bulundugu durumu değiştirmiyor..
su an is yerimdeyim ve etrafimda karsimda deprasyonlu genclerin dag gibi dosya ve cigliklari var...
bugun bir konu ekledim ins. bakmanizi tavsiye ederim..
Allah ilk once saglik, huzur versin sonra hersey zaman ile gelir.. ama Sagliginizi ruhsal cokuntuye girerseniz hem kendinize, hem de sevdiklerinize hem dunya hem ahirettinizi harap edersiniz..
deprasyona girmek cok kolay inanin samimiyettim ile yaziyorum.. bu dusuncelerinizi degistirip kader ve kismet ve icinde bulundug

unuz durumu SABIR ile kabulenip Allah a yonelmezseniz Deprasyona girersiniz.. bir girdiniz mi bir daha da kolay, kolay cikamazsiniz..
ahh kardesim sizin ise degil icinizde Allah a guven, umut, teslimiyette ihtiyaciniz var..
“İntihar edeyim de kurtulayım şu hayattan”
diyorsunuz cok iyi ediyorsunuz..
af edersiniz ama siz bencil, zayif iradeli bir insansiniz..
Sizden daha kötü durumda olan insanlar hayatla mücadele edebiliyorsa, Siz niye en kolay cehenneme en kisa yolu seciyorsunuz..
bu sozlerinizden Allah RAZIgelmez..
aids, kanseriniz mi var ? ellerinizayaklariniz mi tutmuyor ? nefes mi alamiyorsunuz..
annenizi iki evladinizi da mi kazada kaybettiniz.. en sevdiginizle vedalasamadan KIRGIN mi kaybettiniz? Gurbet diyarinda hic kimsesiz ,garip mi kaldiniz?
Halinize sukr edin.. betterin beteri var..kendinize gelin.. Yoksa Rabbim Sizi daha agir imtihan edebilir de bu sozlerimi hatirlarsiniz..
intihar da nedemek O can Senin mi ki?
bu kadar basit mi yani insanın kendini öldürmesi İntihar etmek hiçbir sorunu çözmez...kardesim ilk once bu fikirlerinden dolayi tevbeye gelin...

"İş kapılarımın açılması için ne yapabilirim? "
ilk once kendinizi degistirin sizde bu umitsizlik ve negatif enerji oldukca biraz zor is bulursunuz.. sonrada is bulmak icin farkli seyler yontemler deneyin..
ins. bir ay sonra hakkinizda Hayirlisi icin cokca dua edin..
bakin bu gece pers. yarin Cuma bu kiymetli vakitlerde samimiyet ile Allah a yonelin..
Hayirli geceler..

https://www.islamiforumlar.net/gonulden-gonule-dertleselim/29258-depresyona-girdim-cikamiyorum.html

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Gönül sızım, yazdığınız msj için tşk ederim. Ben dediğiniz gibi değildim. Son 2-3 yıldır böyle oldum. İşsizlik kötü bi şey. Ve yaşadığım bir takım şeyler benim tüm gücümü benden aldı ve gitti. Depresyonda olmadığımı çok şükür ki en azından biliyorum. Depresyona girmeden işe girersem mutlu olacağım.

Üst Alt