Neden aşk acısı çekiyoruz hiç düşündünüz mü?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ın rızası çerçevesinde mi davrandın da, Dini kurallara uydun da mı aşk acısı çekmeyi zor buluyorsun..?
Haram ile başlayan,hangi işten selamet,Hayır, gördük ki..?
gören varsa buyursunlar yazınlar ama ben haram ile başladığım hiç bir işimden hayır,görmedim!! hep acı çektim!!hayal kırıklığı yaşadım hep hüsrana uğradım.

Aldatıcı ,fani,geçici bir mutluluktan sonra acı çekmeler, deprasyona girmeler,ağlamalar, gözyaşı dökmeler,kaderi suçlamalar...

peki hiç düşündünüz mü neden çekiliyor bu acı? neden dökülüyor bunca gözyaşı? Muhakak bir nedeni, sebeb-i Hikmetti olmalı değil mi..?
Allah'ın hiç bir işi gayesiz, sebepsiz, hikmetsiz değildir..Olayları, duyguların ile değil, hikmetle ,kerametle değerlendirebilirseniz ; görülmeyeni de görebilirsiniz..

Neden mi aşk acısı çekiyorsun..? şimdi kendine dönüp düşünme zamanı...yaptığın hatayı kabullenip tövbe etme zamanı...

SANA HARAM OLAN YABANCI BİR KIZLA YAHUT ERKEKLE GEZİP TOZARKEN NEFSİNE YENİK DÜŞERKEN HİÇ Mİ DÜŞÜNMEDİN RABBİNİN RIZASINI ?
Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın...
Deep not;
(Bunlar benim kişisel görüş ve tecrübelerimdir Forum bundan sorumlu tutulmasin..)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm gönül hocam. Bayadır fırsat bulamıyodum nete girmeye. Tatil olunca fırsatını bulunca sizin sayfayı ziyaret edesim geldi :) huzurlu bi sayfanız var. Allah razı olsun sizden ki bize de bu huzuru yansıtabiliyorsunuz. Bu arada ben daha önce de yazmıştım size bu aşk acısı denen şeyi bende çekiyorum hala ne yazıkki. Sabırla bu sızıdan kurtulmayı bekliyorum. Burdaki yazınızda SANA HARAM OLAN YABANCI BİR KIZLA YAHUT ERKEKLE GEZİP TOZARKEN NEFSİNE YENİK DÜŞERKEN HİÇ Mİ DÜŞÜNMEDİN RABBİNİN RIZASINI ? buna katılmamak elde değil heleki zamane gençliği bu haldeyken artık hiç erkek arkadaşım olmadı diyene farklı bir gözle bakılan bi zamanı yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Çok şükür ki onca ortamda bulunduğum halde öyle bir yanlışa düşmedim Allah düşürmesin de. Hayatımda sadece birine gönül kapımı açtım o da olmayacak birine. Allah düşmanımın bile başına vermesin çok zor bişey. Hala da o kişi araya tatil girdi bayadır görmediğim halde aklımdan biran bile çıkaramıyorum. Neden mi aşk acısı çekiyorsun..? şimdi kendine dönüp düşünme zamanı...yaptığın hatayı kabullenip tövbe etme zamanı...

Sizin bu yazdığınızı okuyunca da kendime de pay biçtim acaba bi günahmı işledim de bu acıyla böylesi zor bir sınavla sınanıyorum. Hocam benim hala onu düşünmem günahmı ki elimde değil inanın namazlarımdan sonra sürekli dua ediyorum. Allahım sen hayırlısını nasip eyle ben kendimle baş edemiyorum. Sen bana doğru yolu göster diye dua ediyorum. Bu kişinin sevgisi her geçen gün içimde daha çok büyüyor ve bu da beni tedirgin ediyor. Sürekli onla alakalı, onu hatırlatan birşeyler önüme çıkıyor. Bazen tamam diyorum kafayı yedim diye. Ne olur bana dua edin içimde hiç rahat değil, günah mı işliyorum onu hala düşünüyorum diye. Beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer, hayırlı geceler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
askacisi.jpg

Ve Aleykümselam Gönül Dostum;benim dedigim aşk acısı çok farklı sen Rabbinin rızasını gözetmezsen sonu elbet hüsran olur anlatmaya çalıştıgım bu.
flört...işte bu saçmalık yüzünden evliliklerin ömrü bile kısaldı veya yok oldu..
Çok affedersiniz Bedava süt varken, neden inek alıyorsun misali...

bence gerçekten seven birisi sevdiğine helali olmadan yaklaşamaz!kullanmaz,dokunamaz Ona kıyamaz!!
eğer Onu koruyamıyorsa sevgisine inanamam ancak gönül eğlendiriyor ve nefsini tatmin ediyordur...

Sizde ki çok farklı karşılıksız aşkların acısı nedir ? hiç başbaşa kalmadığın dokunmadığın bir insan için aşk acısı çekiyosam bu neden oluyor..?
bunun sebebi hikmetini ancak Rabbim bilir..ama bildiğim ,Acı insanı olgunlaştırır...

"Gönül ferman dinlemez" ama Bürhanı dinler. Gönül tencere gibi kaynarken ona elle müdahale edemezsiniz.
Ferman yazıp içine atsanız kaynamayı dindiremezsiniz. Ama onu kaynatan aşk ateşinin yönünü başka yere çevirirseniz kaynama durur...
Rahmet kapisinda hidayeti, rahmeti Sabırla Hayırlısını dileyin..

Biliyor musun,ben sevdiğim kişiyi çok erken kaybetmenin acısını yaşadım.Ama bir süre sonra ölüme daha farklı bir gözle bakmaya başladım...
yaşadıklarımız,Hayatta bakış açımızı da değiştirir.

Elbette aşkın kaynağı ilâhîdir ve insan, çoğu kere seveceği kişiyi kendisi seçemez. Ama insan, sevdiği ile de imtihan edilir.
Bazen sevdiğine kavuşarak, bazen de kaybederek..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
benim gibi:((((((((

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evlenmeye maddi imkan yoksa,ama kişi sevdiğinin başkasına yâr olmasını da istemiyorsa ne yapmalı?ALLAH C.C değil mi aşkı da sevgiyi de yaratan,kalpleri birbirine ısındıran?

Torpilin,fitnenin ve her türlü sahtekarlığın kol gezdiği bir zamanda,en temiz duygudur sevmek.

Gerekirse evlenene kadar,saçının teline dahi dokunmayacaksın...

Hangi ALLAH rızası düşünen erkek istemez ki eşine hem dini hem resmi nikahını kıyıp göğsünü gere gere helalim,eşim demeyi...

Hangi erkek istemez ki içi rahat bir şekilde kız arkadaşı ile değil de nikahlı eşi ile şeytanın vesvesine maruz kalmadan başbaşa kalabilmeyi...

Hangi erkek istemez ki

Bir hadisi şerifte efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur: "Kişi, hanımının yüzüne baktığı vakit, hanım da efendisinin yüzüne bakarsa, Allah da her ikisine rahmet nazarı ile bakar. Erkek, hanımın ellerini avucuna alınca, o da erkeğinin ellerini tutarsa, parmaklarının arasından günahları dökülür.

Hadisine nail olabilmeyi?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
YA BAKİ ENTEL BAKİ Tanıyın mutlu yaşatır. Ahirete bırakmadan.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Allah bizi herseyden cok seviyor.Ve okadar cok sey vermis ki ne kadar sükür etsek azdir.Ama cogu kisi Allahi unutuyor ve hic sükretmiyor.Siz simdi bir kizi seviyorsaniz ve onun icin herseyi yaptiysaniz mutlaka onun karsiligini istersiniz demi. Allah da vermis oldugu tüm nimetlerin karsiligini istiyor o da namaz ve edeb.Ama bunlari yapmasan Allah bence insanlara yaptiklarinin aynisini onlara yasatiyor.O da ask acisi (Not. Kendi bakis acim)

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
müdür desene sen hiç aşık olmamışsın.kitap okumayla olmaz bu işler.önce sev sevil ...aşık ol..sonra gel yaz....

K

kirilmis biri

Kayıtsız
Misafir
??cok agir dediniz her insan ayni degil?

Allah'ın rızası çerçevesinde mi davrandın da, Dini kurallara uydun da mı aşk acısı çekmeyi zor buluyorsun..?
Haram ile başlayan,hangi işten selamet,Hayır, gördük ki..?
gören varsa buyursunlar yazınlar ama ben haram ile başladığım hiç bir işimden hayır,görmedim!! hep acı çektim!!hayal kırıklığı yaşadım hep hüsrana uğradım.

Aldatıcı ,fani,geçici bir mutluluktan sonra acı çekmeler, deprasyona girmeler,ağlamalar, gözyaşı dökmeler,kaderi suçlamalar...

peki hiç düşündünüz mü neden çekiliyor bu acı? neden dökülüyor bunca gözyaşı? Muhakak bir nedeni, sebeb-i Hikmetti olmalı değil mi..?
Allah'ın hiç bir işi gayesiz, sebepsiz, hikmetsiz değildir..Olayları, duyguların ile değil, hikmetle ,kerametle değerlendirebilirseniz ; görülmeyeni de görebilirsiniz..

Neden mi aşk acısı çekiyorsun..? şimdi kendine dönüp düşünme zamanı...yaptığın hatayı kabullenip tövbe etme zamanı...

SANA HARAM OLAN YABANCI BİR KIZLA YAHUT ERKEKLE GEZİP TOZARKEN NEFSİNE YENİK DÜŞERKEN HİÇ Mİ DÜŞÜNMEDİN RABBİNİN RIZASINI ?
Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın...
Deep not;
(Bunlar benim kişisel görüş ve tecrübelerimdir Forum bundan sorumlu tutulmasin..)

berkcan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
aşk acısı kalbimizde yazılı bir kere onun için olabilir.

JefferyRomero

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
askacisi.jpg

Ve Aleykümselam Gönül Dostum;benim dedigim aşk acısı çok farklı sen Rabbinin rızasını gözetmezsen sonu elbet hüsran olur anlatmaya çalıştıgım bu.
flört...işte bu saçmalık yüzünden evliliklerin ömrü bile kısaldı veya yok oldu..
Çok affedersiniz Bedava süt varken, neden inek alıyorsun misali...

bence gerçekten seven birisi sevdiğine helali olmadan yaklaşamaz!kullanmaz,dokunamaz Ona kıyamaz!!
eğer Onu koruyamıyorsa sevgisine inanamam ancak gönül eğlendiriyor ve nefsini tatmin ediyordur...

Sizde ki çok farklı karşılıksız aşkların acısı nedir ? hiç başbaşa kalmadığın dokunmadığın bir insan için aşk acısı çekiyosam bu neden oluyor..?

bunun sebebi hikmetini ancak Rabbim bilir..ama bildiğim ,Acı insanı olgunlaştırır...

"Gönül ferman dinlemez" ama Bürhanı dinler. Gönül tencere gibi kaynarken ona elle müdahale edemezsiniz.
Ferman yazıp içine atsanız kaynamayı dindiremezsiniz. Ama onu kaynatan aşk ateşinin yönünü başka yere çevirirseniz kaynama durur...
Rahmet kapisinda hidayeti, rahmeti Sabırla Hayırlısını dileyin..

Biliyor musun,ben sevdiğim kişiyi çok erken kaybetmenin acısını yaşadım.Ama bir süre sonra ölüme daha farklı bir gözle bakmaya başladım...
yaşadıklarımız,Hayatta bakış açımızı da değiştirir.

Elbette aşkın kaynağı ilâhîdir ve insan, çoğu kere seveceği kişiyi kendisi seçemez. Ama insan, sevdiği ile de imtihan edilir.
Bazen sevdiğine kavuşarak, bazen de kaybederek, modtodays...
You are thinking about matters such as the shortening or ending of married couples' relationships. A truly loving person should respect the person he loves and seek his consent. However, sometimes people approach relationships only thinking about their own pleasure and satisfaction. As you mentioned, you think that true love is unrequited. However, sometimes people can experience the pain they have suffered for those they love. The reasons for this situation may be complex and may be based on wisdom that only our Lord will know. However, pain can make people mature and start looking at life from a different perspective. As in the saying "the heart doesn't listen to edicts", logic can sometimes be ineffective when experiencing emotional difficulties. However, it is important to ask for guidance and patience by the mercy of our Lord. As you said, you have suffered the agony of experiencing someone you lost prematurely. However, your experiences have helped change your perspective on life. It is true that love is of divine origin and that people are tested with their loved ones. Sometimes we are tested by reuniting with our loved ones, sometimes by losing them. Love and pain are complex and deep topics. Everyone's experiences are different and everyone lives their own journey. The key is patience, understanding, and prayer to deal with these challenges. I pray that our Lord will show us guidance, mercy and good ways. .Bạn có thể tìm kiếm và tải xuống các ứng dụng giải trí an toàn cho di động ở Modtodays, một thư viện giải trí cho bạn toả sức khám phá. I hope what I said helps you. If you have any other questions, don't hesitate to ask.

Üst Alt