Ne kadar çok iletişim kuruyorsam ruh olarak o kadar gelişiyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunbatimi1.jpg

Gülümsemeyi ..muhabbet etmeyi ve dinlemeyi seviyorum..
ozellikle..Yaşlıların hayat hikayelerini dinlemeyi deneyin sessizce..sanki canli tarihi izler gibi oluyorsunuz bir an..
Anlatacak ne çok şeyleri oluyor ,neredeyse nefeslerinden kısıp devam ediyorlar ...Yaşanmışlıkları ve tecrübeleri ,hayranlık uyandırır cinsten...
Şimdilerde bu değişti...sanki genclik her seyi biliyorlarmis.. gibi yaslilarin hayat tecrubelerine; pek meraklari kalmadi sanki..
Şaka bir yana zaman ve yillar insanı daha katı mı yoksa daha bencil mi yureklerimizi nasir mi bagliyor.. anlamış değilim...
Baskalarini bilmem:Fakat bende bu insanlara ..insanliga ve yaslilarimizin gecmiste yasadiklari.. hayat hikayelerini dinleme meraki bitmiyor..
cunku her insan Kerim ve her insan o kucucuk yureginde sanki kainati tasiyor gibi koca bir Muamma!
İnsanları tanımaya meraklı biriyim..onlarin maddi..mertebe..mevki vs.. degil de ic dunyalarini iclerindeki benligi kesfedebilme..
sanki onlari bilip kesfedigimde kendimi daha iyi taniyor ve anliyabiliyorum..Ne kadar çok insan tanırsam.. ne kadar çok hayat okur,dinlersem ..
ne kadar çok insanı sever onlar tarafından sevilirsem o kadar mutlu oluyorum...
Ne kadar çok iletişim kuruyorsam ruh olarak o kadar gelişiyorum gibi geliyor bana...insan sevip sevildiği kadar yaşıyordur bence...
Sevgi içinde olduğu kadar mutlu etmeyi de biliyorsun...Ne kadar sevgi varsa içinde o kadar sevgi dağıtırsın çevrene ve o derece huzur olur hayatında...
genç yaştaki kardeşlerime ve kendi kizlarima her an yaptigim nasihattim .. kaldirin basinizi o cep tel. sms ..mesajlasma.. yok pc den..KALDIRIN BASINIZI!!!
cevreniz ile.. aileniz.. komsulariniz..arkadaslariniz ile biraz ilgilenin..
belkide en yakiniz sizin bir tatli sozunuze bir tebbesumunuze ihtiyaclari vardir..
onlara bu iyilikten.. guzelikten..yoksun birakmaya HAKKINIZ Yoktur..
onlarin HAKKI olan..o zaman.. ilgi sevgiden yoksun ederseniz..Adalet Sahibi yuce RABBIM..
sizlerden o vaktin hem hesabini hemde ACISINI cikartir.. unutmayin bunu.. nerden mi biliyorum..?
cunku bu fakirde ayni hayat ve yanlislardan gecti de ordan..
Muhabbet gonul baglari kurun.. kendinizi her seyden herkesden soyutlamayin.. yoksa kimsezlik ..yanlizlik buhranina girebilirsiniz maaz/Allah..
ailenizin.. sevdiklerinizin.. cevrenizdeki insanlarin varliginin kiymetini bilin..rah. annem hep derdi ki.. kiymeti..degeri bilinmeyen nimetler kaybedilebilir..
Genç kardeşim... Unutma..Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü kılar....
Kazandıklarımız değil,biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar...
Okuduklarımız değil,hatırladıklarımız bizi bilgili yapar...
Başkalarına verdiğimiz öğütler değil..Bizzat uyguladıklarımız bizi
İnsan yapar...
kgüll..,kgüll..,

Üst Alt