Namaz kılmayı istiyorum

Fatma14

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum; Ben namaz kılmayı çok isityorum ve namaza baslıyorum ama bir süre sonra bırakıyorum her defasında böyle oluyor o' da beni çok rahtsız ediyor ben namazımı neden devamlı kılamıyorum diye çok üzülüyorum. Bu konuda bana yardımcı olup fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim. Ben Allaha layık bir kul olmak isitiyorum. Alahın yoludan ayrılmak istemiyorum. Allah Hepimizi kendine layık kul eylesin. Amin. Cevabınzı bekliyorum. duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
;vealeykumselam:
Hos geldiniz Kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
insanin namaz kilamayisi imkan degil iman meselesi iman zayifligindan gelir..siz ilk once imaninizi guclendirecek mekan ve dostluklar kurmaya imaninizi guclendirmeye bakin sonra namaz ins. gelir..
Bu yaziniz ile ilk namaza basladigim yillara gittim..
Ilk basladim.. kilamiyorum.. 3 gun kilip 5 gun kaciriyordum..ayni sizin gibi..cddvb..
Ayni gunlerde rah. babam da sigarayi birakmaya calisiyordu..
O sigarayi birakmaya Ben de Namaza baslamayi.. ikimizde basaramiyorduk...
Rah. annem cook saliha bir insandi.. aynen senin yukarida yazdigin gibi dusunuyor..alnimi secdeye koyamiyorum bunda da bir sebep
olmaliydi diyordum..
Annem evet var KIZIM diyordu NEFS-in..cekit nefsini aradan ..
Cunku Namaz insani bir cook kotulukten koruyan insanin yasam ve hayatini en guzel sekilde planliyan Rabbimin bir lutfu dur diyordu...
O yuzden seytan ve nefsimiz insan ile en cok namaz koonusunda ugrasir.. en cook namaz kilmasin diye bahalere uretir kulagina fisildar derdi..
cunku namaza baslarsan her namaz vakti arasinda kotuluk yapmaya firsattin olmaz derdi..
ve hamd olsun annemin dua ve yakarislari ile namaza basladim.. cook huzurluydum.. acaip bir zevk ve Kul olma mutlugunu hissediyor ve yasiyordum..
ben namaza basladim.. Rah. Babam sigarayi hiic birakamadi ve cook agir hastaliklara maruz kalarak..HAKKA kavustu..
Hadi be ruhum hadi be kalbim uymayın siz o nefsime o hep konuşur ve sizi kötüye götürür...
siz ondan güçlüsünüz siz ona hükmedersiniz hadi kırın onun gücünü..........
biliyorum yapacaksın sen bunu hadi o zaman bak Bilal-i Habeşi ezanı okumaya başladı
haydi şimdi namaz zamanı haydi şimdi kurtuluş zamanı...
KURTAR KENDİNİ..haydi namaza...

BAZEN NİYET NAMAZA GÖTÜRÜR BAZEN DE NAMAZ NİYETE. SANIRIM SEN NİYET EDİP İLK ADIMI ATMANDA SIKINTI YAŞIYORSUN.
BAZI İNSANLARI DUYMUŞSUNDUR HAYATLARINDA NAMAZA TESADÜFEN BAŞLAMIŞLARDIR AMA SONRA HAYATLARINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLMUŞTUR.
BENİM ÇEVREMDE BÖYLE İNSANLAR VAR. SANA TAVSİYEM ŞU OLACAK.
NAMAZI KILARKEN ANLAM BAKIMINDAN ÇOK ŞEY HİSSETMEYEBİLİRSİN AMA LÜTFEN DEVAM Edin...
NE ZAMAN NE ŞEKİLDE O ULVİ DUYGULARI YENİDEN HİSSEDECEĞİN BELLİ OLMAZ.VE NAMAZ KILARKEN YÜCE ALLAHIN HUZURUNDA OLDUĞUNU HATIRLAYIN...
ŞÜPHESİZ Kİ SEN ONA ADIM ATARSANO SANA YARDIM İÇİN KOŞACAKTIR.BUNUN RAHATLIĞI İÇİNDE OL.SELAMETLE

Üst Alt