Misafirler...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Sitede gecilen konulardan, yorum ve paylasimlardan sitede misafir icin dolasanlar müstefit olamiyor mu?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz zaten insanlara faidemiz dokunsun diye acizane birşeyler paylaşiyoruz burada..
isteyen kalır, isteyen de alacağını almak icin uye olur
ve sonra da istedigini alır gider ..Ben den helalu hos olsun!
Biz hizmetimizi yapalımda gerisi önemli değil...
Hak kattinda hic bir emek zayii olmaz!Allah Kerim..Allah Rahman ve Rahim..

Güven konusunda..Merhamet Konusunda
veeeee Dostluk Konusunda
fazla töleranslıyım..
sırıtık.:,
kaz gibi yolunduk, aptal yerine konduk ama Hamd olsun insanligimizi
ve insanlara olan Güvenimizi kaybetmedik..
.baybyy

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ben meramımı anlatamadım sanırım. Bir yorum geçtim konunun birine akabinde denildi ki:
"Yazınız tarafımızdan incelendikten sonra yayınlanacaktır..."
Misafirlere kapalı dendi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben meramımı anlatamadım sanırım. Bir yorum geçtim konunun birine akabinde denildi ki:
"Yazınız tarafımızdan incelendikten sonra yayınlanacaktır..."
Misafirlere kapalı dendi...

Aynen oyle...meraminizi da merakinizi da anlatamadiniz degil bu muhacir anliyamadi...
Sağır Duymaz Uydururmuş derler ya haa iste oyle..ben müstefit kelimesinin manasini bilmedigim
veya da uzuuun yillardir Bati da yasadigim icin o kelimenin manasini unuttum belki ve anladigim gibi cevapladim..
21. asirda teknoloji, iletisim, bilim,ulasim intercom vs..vs.. artik Zamani ANINDA yasiyoruz.. nerde o eski
bak postaci geliyor selam veriyor.. artik ne postaci kaldi ne de selam vereni..
velhasili kelam diyecegim su ki;BİLGİSAYAR VE İLETİŞİM,KOMÜNİKASYON uydu iletişim teknolojilerini kurduk da
gönül köprülerini YIKTIK!!malesef..

Teknolojinin en zirvede yasandigi bir cag da aslinda en cok da iletişim zorluğu ve arkadaş ,dost edinme
Muhabbet, birbirimizi anlama sıkıntısı yaşıyoruz...ve butun sorunlarda bundan olduguna inanlardanim...

Sorunuza gelelim:"Yazınız tarafımızdan incelendikten sonra yayınlanacaktır..." evet dogru okudunuz..
ama bu sadece belli bir iki bölüm icin gecerli...ruya ve Gönülden Gönüle Dertleşelim bolumu..
nedeni ise cok basit ve akla yatkin..cunku burasi islami bir sittedir..sorulan ve muhabbet
Allah Rızası için yapılıyor Yazılarımız İslami çizgilere ve Ahlak kurallarına uygun olmalı..o yuzden kontrol edilmeden acilmiyor ki olur ya
birisi gayri ahlaki yazar ise bari diger uye ve misafir kardeslerimiz rahatsiz edilmesin zihniyetti var!!
yani amac buraya girip yazilari okuyan butun kardeslerimizin selametti ve huzuru sagliyabilme amacli ama
SIKI YONETIM degildir!
::komik..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Dikkatimi cekti öylesine soruverdim. Bir müskiliyet yoktur. Lakin, gayr-i ahlaki yazi gecmek isteyen birine "engel" dayanmaz ki. Rüya'dan giremezse, ilham'dan girer, ya da kesif'ten... :):):)
Neyse, öyle soruvermistim, hayirli yazilar ve vücut sagligi dilerim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dikkatimi cekti öylesine soruverdim. Bir müskiliyet yoktur. Lakin, gayr-i ahlaki yazi gecmek isteyen birine "engel" dayanmaz ki. Rüya'dan giremezse, ilham'dan girer, ya da kesif'ten... :):):)

est. kardesim istediginizi sorabilirsiniz..gizli saklimiz yok icinizde kalmasin..cddvb..
"Lakin, gayr-i ahlaki yazi gecmek isteyen birine "engel" dayanmaz ki. Rüya'dan giremezse, ilham'dan girer, ya da kesif'ten... "
aynen ama her insan gerek sanal veya real dan soz ve davranislari ile kendi karakteri dairesi icinde hareket eder..

İSRA 84. "De ki: Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş
yapar"

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Öyle tabi ki. Ama gene de iki konu basligi altinda bir istisna olsun denilmis. Güzel. Tesekkürler.
Neyimiz var ki gizli saklimiz olsun. Aha yazilarimiz, görünüyor, okunuyor, paylasiliyor.
Gönül zenginligi dilerim., tekrar sagolun.

Denge_35

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
S.a. meftun kardeşim aramıza tekrar hoşgeldin sefalar getirdin, hayırlı paylaşımlar dilerim,
ilk başta yazdığınız daha doğrusu (müstefit) şeklinde sorduğunuz soruyu gönül sızım kardeşimiz gibi bende anlayamadım, hatta birçok üyemizinde anlayacağını sanmıyorum sizden ricam soru veya yazılarınızda osmanlı dilinde değilde TÜRKÇE mizi kullanarak sorsanız yazsanız sanırım daha iyi anlaşılır kanısındayım:)
Ayrıca evet bazı zihniyetsiz kişiler gayr-i ahlaki yazı geçebilirler ama o sadece misafirlere açık olan bölümlerde geçebilirler diğer bölümlerde üye olmadan değil yazı yazmak alıntı dahi yapamazlar, he,bu misafir (rüya yorumları ve dertleşelim) bölümlerinde yazmış olsalar dahi bu adi yazıları gönül sızım kardeşimiz ve yönetimden gayrı diğer üyelerimiz ve ziyaretcilerimiz göremez ve okuyamazlar, bu bölümlere yazılan cevaplar dahi denetimden geçmektedir, bunedenle içinizde sıkıntı olmasın kardeşim...

ve birde sizden bir ricam daha var meftun kardeşim,
mümkünse paylaştığınız yazıların altına nick,inizi yazmanıza gerek yok çünkü o açılan konunun size ait olduğu zaten belli oluyor, diyeceksinizki, alıntı yaparlarsa benim yazdığım belli olsun, zaten alıntı yapan senin yazını düzenler nick,ini siler yine yapacağını yapar,
örneğin ben geçenlerde gönül sızım kardeşimin şahsi yazısını başkabir forumda gördüm hemide o üye sanki kendi yazmış gibi göstermiş yani konu altına ne alıntı yazmış, nede eserin kime ait olduğunu, demek istediğim, sizin yazılarınızda gönül sızım kardeşimizin çalınan yazılarına benzeyebilirhmmnn

Saygılarımla...kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sitede gecilen konulardan, yorum ve paylasimlardan sitede misafir icin dolasanlar müstefit olamiyor mu?

Sitemizde geçilen konulardan, yorum ve paylaşımlardan misafirler müstefid olabiliyorlar fakat >Rüya Yorumları Bölümü ve Gönülden Gönüle Dertleşelim< bölümü,nde açılan konu ve cevaplar denetimden geçtiği zaman misafirler üyelerde dahil müstefit olabiliyorlar...!

müstefit; manası, >Yararlanmak, faydalanmak, Yararlanan, istifade etmek.<

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Sağolasınız, çok önemli değildi, zahmet olmuş...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Şöyle bir şey daha sorayım. Geçmişe yönelik kendi mesajlarımı görmek istiyorum. Bunu görmek için şunu yapardım. Bilgisayardan çok anlamam. Profilime gider, orada yazılı olan "Meftun'un daha çok mesajını bul" bilgisinin üzerine tıklar mesajlarımı buradan takip edebilirdim.
Diğer üye arkadaşlar için de aynısını yapardım.
Lakin, profiller bizlere kapatılmış içersinde bulunduğumuz sitede...
Allahü Teala kolaylıklar versin...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Şöyle bir şey daha sorayım. Geçmişe yönelik kendi mesajlarımı görmek istiyorum. Bunu görmek için şunu yapardım. Bilgisayardan çok anlamam. Profilime gider, orada yazılı olan "Meftun'un daha çok mesajını bul" bilgisinin üzerine tıklar mesajlarımı buradan takip edebilirdim.
Diğer üye arkadaşlar için de aynısını yapardım.
Lakin, profiller bizlere kapatılmış içersinde bulunduğumuz sitede...
Allahü Teala kolaylıklar versin...
Merak ettiklerinizi tabiki soracaksınız kardeşim, siz soracaksiniz,ki aynı zamanda diğer kardeşlerimizinde öğrenmesine vesile olacaksınız.
Öncelikle, diğer forumlar, siteler bizi bağlamaz yani diğer sitelerdeki yönetimle islamiforumlar.net,deki yönetim ve kuralları aynı değilqqww..k
diğer sitelerde üyelerin profilleri kendisine ve diğer üyelere açıktır ama bunun sakıncasını bilmedikleri veya bildikleri halde açık bırakmışlardır, peki bunun sakıncası nedir?
size bunu kısaca anlatayım; islamiforumlar.net,de bulunan tüm üyelerimiz bizim kardeşimizdir bayan üyelerimiz,de bacımızdır, bizde yönetim olarak bayan kardeşlerimizin ama profil mesajlarıyla, ama özel mesaj yoluyla rahatsız edilmelerine musade edemeyiz, ve sizlerde çok iyi biliyorsunuzki bu alemde kimsenin niyetini, ve amacının ne olduğunu bilemeyizxxzzl..
Mesela, üye profilleri kapatılmadan önce, kim nerede,yi gözlemlediğimiz zaman foruma yeni üye olan birini herhangi bir konu üzerinde değilde, özellikle bayan üyelerimizin profillerine baktığını ve dahası özel mesaj yazdığını görüyordukdfrt.. baktık olacak gibi değil üye profilini kapattık.
Evet profilinizden geçmişteki bütün konularınızı + cevaplarınızı (mesajlarınızı) bulabiliyordunuz ama şimdi malesef bu sistem bayan üyelerimizin rahatsız edilmemesi için kapatıldı
ama sizin bütün konularınız zaten BURADA mevcut, eğer mesajlarını merak ediyorsanız onlarda hangi konuya cevap verdiyseniz hepsi yerli yerinde duruyor:)

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aslında siteyi dolaşan her ziyaretçinin üye olmadanda anlık niclerle bu iki konuya müdahil olabildiklerinden hüsnü zan ederek böyle bir yol yordama başvurulmuş olduğunu düşünmüştüm bende.

Üst Alt