merhaba

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
sevgili arkadaşlarım hepinize merhaba.bize destur var mı burada yazmak için? neden yazmak için dedim? çünkü zaten izin almadan konulara misafir olarak bakabiliyoruz.ilginç::.
lakin doğrusunu söylemek gerekirse ben üye olmadan hiçbir konuya bakmadım.hiçbir arkadaşımdanda bu sitenin adını duymadım,üye olurken internetten öğrendim arkadaşımdan duydum vs seçenekleri vardı.orada internetten öğrendim şıkkını işaretledim.fakat başka tercih olmadığı için işaretlemek zorunda kaldım,zira benim gelmeme vesile sadece içimde beliren islamiforumlar adıydı.google amcayada aynen böyle yazdım sizin siteniz çıktı,hiçbir konuyu okumadan direk üye olup,sonra okumaya başladım.neyse lafı uzatmayalım,merhaba diyelim. merhaba.merhaba.merhaba.duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Merhaba hoşgeldiniz kardeşim üyeliginiz,hayırlı ve
daim olsun inşAllah..
Destur tasavvufta müsade almak, izin istemek anlamında..
Edep ile Gelen, Lütuf Dua ve Muhabbet ile gider inşaAllah. ...

Mevlevîlerde; kapısı kapalı, hatta aşık bir eve, bir odaya girilirken, kapı açılsa içeri bakmamak üzere kapı dibinde durulup ikinci heceyi kalınca çekip uzatarak
"destûûr" denmesi, içeriden "hû" denirse eşiğe niyaz edip sağ ayakla girilmesi icab eder.

"Destûûr" diyen kişiye "hû" sesi gelmezse, bunu, iki kere daha tekrarlar ve dinler; üçüncüsünde de yine ses gelmezse, bir mazereti olduğuna hükmederek dönüp gider.
"hû" Selahattin Eyyüb el-Ensari kardeşim Buyurun islamiforumlar.net Ailesine...

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
eyvallah.saolun.bu karşılamanızla beni mahcup ettiniz.keşke destur demek yerine herkes gibi sıradan bir merhaba deyip gelseydim.inşallah bu forumdaki misafirliğimiz müddetince hem bildiklerimizi paylaşır,hemde bilmediklerimizi öğreniriz.hepsinden önemliside muhabbetten Muhammet hasıl olursa şükreder neşe buluruz.aşkolsun gönülsızım,aşkolsun gönülkızım. huuu.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aşk olsun!!“Aşkınız cemal olsun efendim!!Cemaliniz nur olsun!keşke değil!!inşAllah bir dahaki sefere ..
islamiforumlar.net Meclisine hoş geldiniz….
Biz hataları örten bir peygamberin ümmetiyiz. Nerde muhabbet orda muhammed sav.vardir..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Merhaba kardeşim hoşgeldiniz:.dost. üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun inşAllah..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba kardeşim hoşgeldin burada her şey net, yazmak istediklerini yazabilirsin...

nazlı00

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ben de yeni üyeyim. fırsat buldukça yazıyorum.umarım daimi olur.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

iskender

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba

güzel bir forum sitesi olmuş bende yeni katıldım istanbulda yaşıyorum evliyim ama çok iyi gitmiyor evliliğim neyse burda kendime dertleşecek ve bilgi edinebileceğim arakdaşlarla tanışmak isterim herkese hayırlı günler

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
güzel bir forum sitesi olmuş bende yeni katıldım istanbulda yaşıyorum evliyim ama çok iyi gitmiyor evliliğim neyse burda kendime dertleşecek ve bilgi edinebileceğim arakdaşlarla tanışmak isterim herkese hayırlı günler
Merhabalar dertsiz insan yok zaten... hoşgelmişsin..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sanal olmasına rağmen. özleri, sözleri mert adil olan insanların arasına hoş geldin kardeşim.

Benim ümmetimin alimleri .beni israilin peygamberleri gibidir .ya hayy

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sanal olmasına rağmen. özleri, sözleri mert adil olan insanların arasına hoş geldin kardeşim.

Benim ümmetimin alimleri .beni israilin peygamberleri gibidir .ya hayy

Eyvallah üstadım!!günümüz dünyasının gençliği belki de tebliğcilerden sadece Hz. Yusuf’un as. ahlak,edep, hizmet ve şefkatini beklemektedirler..
Allahu alem Ya Hayy.

acilangul1

pinkfloyd

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Herhalde ilk girişte merhaba dediğim için banlama yapmaz kimse.
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Yeni üye oldum.
Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum dersem samimi olmaz ama umut ediyorum ki birbirimize güzel şeyler öğreteceğiz. Kolay gelsindayi;.:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba,merhaba dediği için kimseyi banlamiyoruz...
Hak Edene,Hak Ettiğince kendimizce Hak ettiğini sandiğimizca banlıyoruz...desenize O zaman Her zaman herkes kendince haklı...

Bence arada gerginlik olmasin diye söylenen yalandir !bu elbette herkes haklı olamaz...sadece kendince haklı olabilir!!

"haklılık" konusunda evrensel bir mutabakata varılmış olmadığı için mutlak surette kabul görmesi gereken bir teori,aksi ispat dahi edilemez.
dünya üzerindeki 6 küsür milyar insanın tamamı da en doğruyu kendisi bilir ve kendisi haklıdır ve bunu değiştirmek ne yazık ki mümkün değildir.
bir insanı haklı olmadığı konusunda ikna etmek boşa kürek çekmekten başka bir şey değil.
boşa kürek çektiğimi anladığım an O kayıktan Denize atlarim...

"doğru" veya "haklı" kavramı dünyanın en izafi iki olgusu. bir kişiye doğru veya haklı olmadığını anlatmak, ancak onu eleştirmekle mümkün olabilir.
bu eleştirel yaklaşım da bütünsellik ve anahtar-kilit modeli çerçevesinde sadece ve sadece eleştiri ile karşılık görecektir.
çünkü insanın yaradılışı, haksızlığını kabul etme üzerine inşa edilmemiş, bilakis büyük bir gurur, ego ve bilmişlik üzerine yapılandırılmıştır.
terkeden veya terkedilen sevgili hep en doğruyu kendi bilmez mi?
sağcısı, solcusu; şeriatçısı, laiki; ateisti,kemalisti,komunisti, sözlükteki veya gündelik hayattaki tüm tartışmaların kahramanları her daim haklı değil midir?

en basitinden, tecavüze uğramış olan kız kardeşini çekip öldüren agabeye desen ki "ulan niye öldürdün gencecik, gül gibi kızı ?
hangi devirde yaşıyoruz ? al o zaman sana 57 yıl ağırlaştırılmış hapis" ne değişecek? "namusumu temizledim hakim bey" diyip haklılığını belgeleyecek.

"e herkes haklıysa kimse kendi görüşünü savunmasın o zaman?" diye bir soru gelebilir burada. zaten görüş savunmak da
"herkes kendince kendi sebebince haklı" kanununun ortaya çıkardığı bir ürün. herkes görüşünü bildirir ama haksız olduğunu kabul etmez.

dışarıdan bakılınca mantık hatası var gibi görünmesine rağmen; empati kurabilen bir bireyin zaman zaman fikren birbirine karşıt tarafların görüşlerini onların,
gözünden bakarak teker teker yargıladığında kurabileceği cümle...Neyse bu konuyu Tassavuf ile bitirmek gerekli ki arada gerginlik olmasin..Siz haklısınız.sırıtık.:,

Siz'e, hoşnud olmadığınız şeyleri yapana siz, tam zıddıyla karşılık verin Ki,hem onun konumuna düşmekten kurtulur hem de ona iyi bir örnek olmuş olmanın huzuruyla,
belki de onun kalbinin yumuşamasına,iç sesi,vicdanını harekete geçirilmesine bir vesile olursunuz !Hiç bir şey olmasa dahi sizde ki huzur hali size yetmez mi?

acilangul1

sezar74

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istanbuldan sevgilerle

merhaba istanbuldan foruma katılıyorum

sezar74

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
eyvallh hoşbulduk

tgzma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba..

merhabalar herkese.
internette bir şeyler ararken buldum bu forumu.
dikkatimi çekti epey üye oldum.
forumlar eskisi kadar kullanılmıyor artık, buranın işliyor olması güzel.
selametle.

Üst Alt