Lütfen insan olmama izin verin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Lütfen insan olmama izin verin...!
Uzun süredir hiç bir şeyin anlamı yok gibi...
Bildiğimi sandığım şeylerin gerçekten Mânasını idrak etme derdinde bir kul..Aslında kendimle meşgul değilim ,Kendimle baş başa kalmak da derdim değil, Kabuğuma da çekilmedim, Hatta kabuklarımı kırma sadece insan olma derdindeyim..

Bir de herkesi yada birilerini memnun edememek durumu var..! Hep iyi bir insan olmaya çalıştım; Hâlâ da uğraşıyorum,artık ne kadar becerebildimse… Ama işte bazen olmuyor, insan Olmana izin vermiyorlar...
Farkında olmadan ,yada bazen mecbur kalıp haksızlık ettiklerim de var tabii...Allah beni af etsin ama ben kendimi af edebilirmiyim bilmiyorum...!!

Sonra o incir çekirdeğini doldurmayan uzun tartışmalar, akıl yürütmeler. Kendim de dahil herkese kendimi anlatma çabası. Konuşuyorum, dinliyorum, tekrar konuşuyorum, anlamaya, anlatmaya çalışıyorum. Ama işte bazen olmuyor. Sonunda bir bakmışsın, bir arpa boyu yol alınmamış.

En çok da beni sürekli bir didişmenin içine çekmeye çalışanlara kızıyorum... Tamam, bir sürü farklı bakış açısı var ama Lütfen bırakın rehberim vicdanım olsun,Hayırlı insan olmama izin verin!

"Kendin İçin Bir Şey Yapmayacaksan; Kim Yapacak..? Başkası İçin Bir Şey Yapmayacaksan; Varolma’nın Anlamı Ne..? Şimdi Yapmayacaksan;; Ne ZAMAN..?
Gandhi

Ben Hayırlı insan olmayı Eliyle diliyle kimseyi incitmemeyi ,herkesi sevmeyi ve iyiliğini istemeyi ve her kes için ama herkes dini, ırkı ,rengi ,mevkisi ne olursa Olsun yardım etmeyi ,yusuf-tan öğrendim

“İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır” der O Güzel Nebi (sav)… İnsanların hayırlısı yani iyisi…
Demek ki iyi insan olmanın ilk şartı olarak, insanlara faydalı olmayı şart koşuyor O Güzel Nebi (sav).
zararlı olmak incitmek, kırmak değil..Kimseye faydan olmuyorsa, zararın da olmasın; sevindirmek elinden gelmiyorsa, bari kederlendirme....

Vâbisa İbn-i Ma’bed -radıyallâhu anh- şöyle demektedir:
Bir gün Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in huzûruna varmıştım. Bana:
“-İyiliğin ne olduğunu sormaya mı geldin?” buyurdu.
“-Evet.” dedim. O zaman şunları söyledi:

“-Kalbine danış. İyilik, uygun gördüğün ve yapılmasını kalbin tasdik ettiği şeydir.
Günah ise içini tırmalayan ve başkaları sana «yap» diye nice nice fetvâlar verse bile içinde şüphe ve tereddüt uyandıran şeydir.”

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sen sana yakışan şeyi yaptıktan sonra, VİCDAN mahkemesinde hür olduktan, sırf Allah rızası icin yaptıktan sonra, insanlar bir şeylere engel olsa, perdelemeye kalksa ne yazar?!!

O insan kılıklı varlıklar kendini insan sanmaya devam ede dursunlar, sen kendine yakısanı, vicdanına yakısanı, insanlığına yakısanı yapmışsın gerisi teferruat!!

Doğru yalnızdır, tek yardımcısı ALLAHTIR...

Hasbinallahi ve nimel vekil!

Vekil olarak ALLAH YETER!

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ben artık izin istemiyorum ya. Karşılık beklemeden kalbimin istediği gibi davraniyorum yapiyorum. Yapmamış sayıyorum.
Allah ve peygamber efendimizin Hatiri için herşey sineye çekiliyor.
Yani böyle düşünerek aklım ve kalbim rahat.
Gece yatağıma yattığımda, birine yardimci olamadigimdan kaçıyor uykum.
Bu gece de kaçti.

Üst Alt