kürtaj yasaklandı mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kürtajın Türkiye’de adeta doğum kontrol yöntemi haline geldiğini söyledi.

Kürtaj konusunda bir rapor hazırladıklarını kaydeden Akdağ, dünyada seçim hakkını öne çıkararak kürtajı serbest bırakan ülkeler olduğu gibi yaşam hakkını önceleyerek kürtajı yasaklayanların da olduğunu ifade etti.

Kürtajla ilgili yasa hazırlığında olduklarını söyleyen Başbakan Erdoğan’dan sonra konuyla ilgili bir açıklama da Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan geldi.
Akdağ, tıbbi gereklilikler dışında kürtajın tamamen yasaklanabileceği mesajını verdi.

Gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle Çırağan Otel’deki akşam yemeğinde buluşan Bakan Akdağ’ın gündeminde kürtaj konusu vardı.
‘Kürtaj cinayettir’ tanımına katıldığını dile getiren Akdağ şunları söyledi:

“10 haftalık bebek artık yaşayan bir organizmadır, çünkü kalp atımları var.
Karar bilim rehberliğinde verilecek siyasi bir karardır. Kadın örgütleri tüm Türk kadınlarını temsil etmiyor. Ben yaşam hakkından yanayım bir kadın örgütü yaşam hakkından da seçim hakkından da yana olabilir. Kürtaj tıbbi gereklilikler hariç ,gerekirse tamamen yasaklanabilir.”ELHAMDULLILAH....

krtajyasaklandimi.jpg

NE HAKKI MASUM, ACIZ, BIR BEBEGI YOK ETMEK OLDURMEK NE ZAMANDAN BERI HAKK OLMUSTUR!!
Özgürlük, bir başkasının hakkının başladığı yerde biter...

Beyazkin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çıkarılacak yasada, yasal olarak gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj yapılabilirken, yasal sürenin dört haftaya indirilmesi planlanıyor.

Ancak dört haftalık ya da daha az süreli hamileliklerde bile, kürtajın "ancak annenin sağlık durumunu tehdit eden durumlarda" geçerli olması isteniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tecavüz sonucu hamileliklerde kürtaj yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda ise anlaşmaya varamadı.

Çoğu doktor gebeliğin beşinci haftasından önce kürtaj yapmıyor ve bir kadının hamile olduğunu anlaması için en az dört hafta süre gerekiyor.

AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısında kanun tasarısının Haziran ayı içinde meclise getirilmesi kararlaştırıldı.

ha 3 yaşında 10 yaşında 40 yaşında birisini öldürmüşsün ha kürtaj yapıp doğmamış bebeği öldürmüşsün hiç bir farkı yok.

geçenlerde bir programa katılan aile hekimi kürtaj yapacağına gitsin tecavüzcüsünü öldürsün dedi ve tapki aldı.Ben katılıyorum o çocuğun ne suçu var onu öldüreceğine tecavüzcüsünü öldür.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kürtajın nasil yapildigini biliyormusunuz..Hastahanede calistigim icin bir gun sahit oldugumda aylarca kendime gelememistim...
bebegin parciliyarak..canli canli kesiyorlardi...bu bir Vahşettir!
Yahu kürtaj bir insan adayının anasının rahminde huzur içinde “hayat” adı verilen o kutsal yolculuğa çıkmak için Allah cc. tarafindan Can verilen bir mahlukun
bir masum, aciz, korumasiz insanin uyku halinde
öldürülmesiyle eş değerde bir vahşettir.
kürtaj yapan ve yaptiranlari Şiddetle kınıyorum..
Kürtaj cinayettir ve haramdır
Dindeki hükmü bakımından kürtaj, ananın veya bir başkasının maddî veya manevî müdahalesi ile cenînin rahimde veya dışarı çıkarılarak öldürülmesidir.
Bildiginiz gibi yabanci uyruklu bir bebegi dogar dogmaz korumama almis.. daha sonrada evladlik edindigim su an 6 yasina basacak olan islami ana okulluna giden evladligim var...
Onun annesi 15 yasinda gencecik bir sokak cocugu iken bile hamile oldugunu anlar anlamaz..her turlu kotu aliskanligini birakip bebeginin saglikli bir sekilde dogmasina son derece dikkat etmistir..
ve dogurup cocuk koruma servisine vermeden bir mektup yazmis..su an avukattinda bir kopyasi bende..oglu 18 yasina geldiginde verilecek.. mektubunda sunlar yaziyor..

"Canimin ici guzel evladim..Sana hamile oldugumu anladigimda..doktorlar
Kürtaj olmami istediler..cunku yasim kucukmus ve Sana bakamazmisim..cunku ben bir sokak cocuguyum..
ama Sana kiyamam..kiyamadim..seni parca parca kesip cope atmalarina izin veremedim..Sana sahip olamam..bakamam..Seni evladliga verecegim.. ne yaptiysam..sana olan sevgimdendir..Senin mutlu, huzurlu, ve baskasinin yaninda bile olsa yasadigini bilmek..istiyorum.. kendimden bir parcayi kendi ellerim ile katl edemedim..affet beni oglum.. senin mutlulugun, gelecegin icin God..Allah seni Yaradan Creator Kainattin Yaradicisina teslim ediyorum annen"M..S.
Bu insanda kurtaji secebilirdi ama secmedi kendi evladina kiyamadi bir Sokak cocugu kadar olamiyanlara yaziklar olsun..
simdi bu bebegi bir gorseniz..masmavi gozleri nur gibi bir yuzu, kar gibi bir bedeni Fatihayi sakir sakir okuyan abdest alirken gusul almis gibi denizden cikmis balik gibi islanan..hic bir cumayi kacirmitan Allah-in guzel bir Lutfu olan dunya guzeli oglusum vardir...
öldürmeyen Allah öldürmuyor.. bunca gunah ve vebalin altinda ezilirken bir de Katil olmiyalim Lutfen..Evlad Katili olmayalim..OLMAYIN LUTFEN....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
“Zina serbest, kürtaj yasak mı olacak? Bataklıktan değil sivrisinekten mi şikayet ediliyor.. Zina da kürtaj da suç haline gelmelidir..”
Mustafa Yürekli Haber 7

Zina serbest, kürtaj yasak bu nasıl bir çelişkidir?Allahim!
Kürtajın asıl sebebi Zina'dır!Ben mi bu konuyu idrak edemiyorum anlamadim gitti..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ha 3 yaşında 10 yaşında 40 yaşında birisini öldürmüşsün ha kürtaj yapıp doğmamış bebeği öldürmüşsün hiç bir farkı yok.

geçenlerde bir programa katılan aile hekimi kürtaj yapacağına gitsin tecavüzcüsünü öldürsün dedi ve tapki aldı.Ben katılıyorum o çocuğun ne suçu var onu öldüreceğine tecavüzcüsünü öldür.

“Zina serbest, kürtaj yasak mı olacak? Bataklıktan değil sivrisinekten mi şikayet ediliyor.. Zina da kürtaj da suç haline gelmelidir..”
Mustafa Yürekli Haber 7

Zina serbest, kürtaj yasak bu nasıl bir çelişkidir?Allahim!
Kürtajın asıl sebebi Zina'dır!Ben mi bu konuyu idrak edemiyorum anlamadim gitti..
selamunaleyküm, öncelikle konuyu açan ve yorumlayan kardeşlerimizden allah razı olsun,
yorumları okudum hepinizin düşüncesine saygı duyuyorum ama gördüğüm kadarıyla hep zina ve tecavüz,lere odaklanmışsınız.
Evet kürtaj yapmak yaptırmak gerçekten çokbüyük günahlardan biridir neticede allah(c.c.)'ın verdiği can katlediliyor,
türkiyede kürtaj yasaklandı veya yasaklanacak diyelimki yasaklandı ozaman kürtaj,ın önüne geçilecekmi tabiki hayır,
türkiyede birçok yasaklar delindiğine göre bu yasak,da mutlaka delinecektir,
deniliyorki zina serbest evet serbest, ama o zina yapanlar hakkında bir şikayet olsun bakalım serbestmi yoksa yasakmı ozaman belli olur,
ben syn.başbakanımızın düşüncelerine katılıyorum çünkü bu kararı zina yoluyla gayrimeşru çocuklar için kürtaj yasağını getirdiğini sanmıyorum, benim düşüncem syn.başbakanımız bilmiyormu,ki aile içinde de kadınların kazara hamile kaldığını, işte kazara ana rahmine düşen can,lar için bu kararı aldığını düşünüyorum,
ve birde şu düşüncem var, hepimizin bildiği gibi türkiyede yine syn.başbakanımız sayesinde hemen hemen bütün hastaneler ücretsiz gibi bişey enson duyduğuma göre özel hastanede bile doğum parası önceden 5, 6 yüz tl,yi buluyordu şimdi yok denecek kadar az, bu arada noluyor doktorların ücreti azalıyor fakat kazara bir ailede veya zina veyada tecavüz neticesinde hamile kalan kişi istemediği bir çocuğu aldırmak zorunda kalacak ve gidecek doktora önceden atıyorum 3yüz tl olan kürtaj parası şimdi gizli olduğu için en az 6. 7yüz tl olacak yani her bu yasak,da doktorlara iyilik olacak.
tabiki bu benim düşüncem arkadaşlar yinede syn.başbakanımız en iyisini düşünmüştür,
Şahsen ben, Kürtaj yapanlarıda yaptıranlarıda allaha havale ediyorum...
Ve son olarak size bir sorum olacak.
BU,RESİMDE BİR DEĞİL BİRÇOK GÖRÜNTÜ DİKATİMİ ÇEKTİ
krtajyasaklandimi.jpg

PEKİ YA SİZİN DİKATİNİZİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ NEDİR?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yasak tartışması 'kürtaj turizmi'ni doğurdu

Yasak tartışması 'kürtaj turizmi'ni doğurdu
Kamuoyunda son dönemde sıkça tartışılan kürtaj ve yasak konusu, turizm sektöründe kendine gelir kapısı yarattı. Yurtdışına müşteri götüren bir Türk tur operatörü 'kürtaj turizmi' adıyla yeni bir hizmet başlattı.

Yasaklanacak mı yasaklanmayacak mı, 10 hafta sınırı inecek mi inmeyecek mi tartışmaları sürerken bir turizmci bunu fırsata çevirmekte gecikmedi.

İstanbul merkezli bir tur şirketinin sahibi, sağlık turizminin farklı bir biçimi olarak tanımladığı hizmet için özetle "Neyi yasaklarsanız o kendine bir yol bulur" dedi.

3 GÜN 4 GECE KÜRTAJ TURU

300 eurodan başlayan fiyatlarla 3 gün 4 gece olarak "kürtaj turu" düzenlendiklerini ifade eden yetkili, 'kürtaja olur veren' doktor raporu aradıklarını ancak 10 hafta sınırının kriterleri arasında yer almadığını belirtti.

yetkili şöyle konuştu:

"Beni bu tur seçeneğini hayata geçirmeye yasaklar ve kısıtlamalar itti. Neyi yasaklarsanız o kendine bir yol buluyor. Yani, su yolunu buluyor. Örneğin kumarı yasakladık insanlar Kıbrıs'a gitmeye başladılar. Tura gidecek kişinin kürtaj olabilir şeklinde doktor raporu olmadan aracılık yapmıyoruz. Bizim gerçekleştirdiğimiz bir nevi sağlık turizmi.

"En ekonomik seçenek 3 gün 4 gece 299 euro seçeneğiyle Kırım'da. Çünkü Kırım'da sağlık hizmetleri için ücret alınmıyor. Bu ücret uçak bileti, otelde konaklama ve rehberlik hizmeti için alınıyor.

"Aynı operasyonlar Kıbrıs, Bosna ve İngiltere'deki hastanelerde de yapılıyor ancak oradaki ücretlere hastane masrafları da dahil olduğu için fiyat yükseliyor.

Sağlık turizmi kapsamında uzun süredir kanserli hastaları İsrail, İngiltere ve Çin'deki anlaşmalı hastanelere götürdüğünü de belirten yetkili, kendisinin sadece bir aracı olduğunu ve hastanelere teslim ettikten sonra sorumluluğunun bittiğini, söyledi. Tur yetkilisine göre bu operasyonlarda, Türkiye'de ne kadar risk varsa yurt dışındaki risk o kadar.

"BÜYÜK PAZAR VAR"

Olaya ticari açıdan bakıldığında ise Türkiye'de önemli bir pazar bulunduğunu belirten yetkili şöyle devam etti; "Edindiğim bilgiye göre istanbul'da geçen sene yasal olarak 30 bin kürtaj işlemi gerçekleşti. Bunun bir kaç katı da yasal olmayan yollardan gerçekleşiyor. Burada büyük bir pazar olduğu görülüyor. "

"AFİŞE OLMAKTAN KORKAN BEKAR KADINLAR GELİYOR"

Bu turizmi yapmada şu anda bir yasal engel olmadığını söyleyen yetkili, kendisini arayanların çoğunun toplum nezdinde afişe olmaktan korkan bekar kadınlar olduğunu da belirtti. Yrtkili, "Beni arayanların çoğu bekar kadınlar. Fişlenmekten korkuyorlar. Daha sonra bu durumun karşılarına çıkacağından korkuyorlar. Bu turizmi 15 gündür uyguluyoruz. Şimdiye kadar yaklaşık 10 kişi götürdük. Sağlıklı döndüler ve teşekkür ettiler."

Kürtajın özellikle son dönemde ülke gündeminde hassas bir konu haline geldiğini hatırlattığımızda ise; Yetkili, "tepki gelirse isim değişikliğine gidebiliriz" dedi.

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ben bu haberi tv de izlemiştim. izlerken ben erkek olarak utandım.bu gün sağlık ocakları, aile hekimleri ve hastaneler; korunmak yöntemleri için ne gerekiyosa yapıyolar, kadın ve erkek için gerekli herşeyi bedava veriyolar.
1) neden buralardan yararlanmıyolar,
2) o afişde ve haberde ben bir tane bile kapalı bayan görmedim,
3) bu kürtaj hakkını kim nerede nezaman vermiş,
4) içinde Allah korkusu olmayan insan bu yola başvurur,
5) yada resmi dışı olan ilişki sonucu gider,
6) anne merhameti taşımayan insanlar gider,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
2) o afişde ve haberde ben bir tane bile kapalı bayan görmedim,
harikaaTebrik ederim sealife kardeşim
işte benim dikkatimi çeken ve sorduğum soru,da bu idi,
resimde birtane olsun kapalı bayan varmı, yok,
neden yok, çünki bu resimdekiler B, C, partisinin yandaşlarılarda ondan yok, illaki A partisinin Yani başbakanın kararlarını protesto edecekler,:imkansiz:.

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Kürtaj yasaklandı derken, keyfen icra edilen uygulamalar yasaklandı sanırım...
Yoksa annenin ya da bebeğin durumunda hayati bir tehlike oluşursa sezeryan da normaldir herhalde diye düşünüyorum...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Kürtaj yasaklandı derken, keyfen icra edilen uygulamalar yasaklandı sanırım...
Yoksa annenin ya da bebeğin durumunda hayati bir tehlike oluşursa sezeryan da normaldir herhalde diye düşünüyorum...
harikaaEyvallah hocam adeta benim tercumanımsınız, işte bende bunu demek istemiştim.

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kürtaj hangi ülkelerde yasak

Kürtaj hangi ülkelerde yasak

Kürtajın yasak olduğu ülkeler sıralamasına girecekmiyiz bilmiyorum ama kürtajın yasak olduğu ülkeler hangileri sizlerle paylaşalım arkadaşlar.

Türkiye’deki kürtaj tartışmaları, gözleri dünya çapındaki uygulamalara çevirdi. 73 ülkede serbest olan kürtaj, 68 ülkede yasaklanmış durumda.

Dünya kürtaj konusunda bölünmüş durumda. 2012 yılı itibariyle 68 ülkede kürtaj, yasak. Bu ülkeler genelde orta ve Güney Amerika ile Afrika ve güneydoğu Asya’dan. Aralarında Brezilya, Meksika, İran, Suriye ve Endonezya’nın da bulunduğu bu ülkelerde kürtaj yasağı, hiçbir istisna olmaksızın uygulanıyor.

Kürtajın tamamen yasak olduğu ülkeler listesinde Avrupa Birliği üyesi İrlanda ve Malta da dikkat çekiyor. Kürtaja yalnızca belirli durumlarda izin veren ülkeler de var.

Bu grupta Suudi Arabistan, İsrail, Arjantin, ve Tayland gibi 58 ülke bulunuyor. Bu ülkelerin yasalarına göre kürtaj, anne veya fetüsün sağlığının tehlikede olduğu durumlarda, tecavüz ve ensest sonucu oluşan hamileliklerde veya annenin ruh sağlığının korunması için uygulanabiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü, yasağın uygulandığı ülkelerde kürtajın ortadan kalkmadığını ancak uygun olmayan koşullarda, işinin ehli olmayan kişilerce gerçekleştirildiğine dikkat çekiyor.

Buna göre dünya çapında her yıl 68 bin kadın sağlıksız kürtaj nedeniyle hayatını kaybediyor. Dünyada kürtajın serbest olduğu ülke sayısı ise 73.

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Rusya’nın da dahil olduğu bu ülkelerin bazılarında yasalarda kürtajın hangi aya kadar yapılabileceği belirtiliyor. Türkiye’de 10 hafta olan bu süre, bazı ülkelerde 14 haftaya kadar uzayabiliyor.

Seyyidahmet

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kürtaj Kesinlik İle Haramdır... 3 Aydan Sonrası Da Önceside Haramdır... Bir Gayri Mesru Dahi Olsa Her Ne Durumda Olursa Olsun
Haramdır ... ALLAH In Verdiği Canı ALLAH C.C Alır ...

Üst Alt