Kürtaj olmaya gelen kadınlara psikolojik destek veriyor musunuz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
caspardavidfriedrich019.jpg

Cenab-i Allah'ın Yasak kıldığı her şeyde Hiç şüphesiz
pek çok hikmetler vardır...gerek bedenine
gerekse ruhuna muhakkak bir zarar vardır!!
Allah, her şeyi bilen ve hikmet sahibidir.
Yasaklar bizim iyiligimiz icin bizi bizden korumasidir...bunlara her gun sahit olmaktayiz..
Kürtaj olmak isteyen bir arkadasima cok sarsildigim icin bu konuyu yazma ihtiyaci duydum..
Ben ona soylemek istediklerimi soyledim artik Onu kendi vicdani ile Allah`a biraktim..

Kürtaj ağır depresyon..bir travma ya giristir..
Kendilerine göre ne kadar haklı sebeplerle kürtaj yaptırsalar da ruh sağlıklarında uzun vadeye yayılan sorunlar ortaya çıkıyor.
Kendini, bir bebeğe sahip olma ya da olmama kararını verme konumunda hisseden her kadın ikilemde kalıyor ve kürtaja karar verdiği andan itibaren suçluluk duygusu ve pişmanlığı bir arada yaşamaya başlıyor.
Kürtaj yaptirmak kadinlar icin ilk basta cok kolay, kurtulus gibi saniliyor.. aslinda asil sorun kürtaj tan sonra basliyor..
kürtaj olmus ve halen yillarca psikolojik destek alan kadinlar gordum..
kürtaj olan bir kadin hic bir zaman bir daha eskisi gibi olamiyor..kürtaj kadin ruhunun parcalanmasidir..
sebep ne olursa olsun bir can katl ediyorsunuz..bu katil damgasi cok hassas olan kadin ruhuna agir geliyor..
sepep ne olursa olsun sucluluk duygusunu bastiramiyorlar...
cunku canindan bir parca canli olan bir varligi parcaladip katl ediyorlar!..

Ve kürtajdan sonra yillarca suren kabuslar oluyor.. aldirdiginiz bebegi veya agliyan bebek seslerini her yerde duyuyor ,bebek hayalerini goruyorlar..
Çoğu kadının kendileri fark etmese, sebeplerini başka şeylere bağlasa bile psikolojik sorunlarının altında kürtaj olayının yattığına sahit olmusumdur..
Çoğu kadın kürtajdan sonra çocuk kaybetmiş gibi yasa giriyor. Bunu niçin yaptığını sorgularken, hayatın anlamını sorgulamaya başlıyorlar.
Çok büyük travmalara girenler de var. Suçluluk duygusu ile hayattina son verenlerde malesef var..

Siz hayatınizda hiç kürtaj olmus bir kadınla konuştunuz mu? Neler yaşadığını,hissettigini Nasıl ağladıklarına hiç şahit oldunuz mu?
Hakka kavusurken bile yillar once aldirdiklari Bebeklerin hayali ile ciglik attiklarina hic seyrettiniz mi?
kürtaj olmadan once bu buyuk ACI yi yasanlar ile bir konusun oyle karar verin derim...
Bunca Gunahimin icinde Elhamdullilah hic bir zaman evlad Katili OLMADIM...:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
70506.jpg

Kürtaj olmak isteyen arkadasimdan dun bahsetmistim..
Bu sabah Bebegi aldirmaya karar verdigini soylediginde onun ile hastahaneye gittik..
Burada Kürtaj yapmadan once bu riskli bir ameliyat gibidir...
once nasil yapildigi anlatilir ve her turlu riski aldigina dair imza atilir..
Bebegi ultrasyonda seyrettik.. butun canli bir bebekti..
butun olarak alinamadigi icin parcalanmasi gerekli idi...ilk once kafasi, sonra bedeni,kollari ve ayaklari canli canli kesilecekti..
Kürtaj sirasinda bebegi uyusturamiyorlar uyanik iken alinmasi gerekli idi..
bu katl olayini video da tecrube diye seyrederken gozyaslarimi tutamadim bu medeni bir vahsetti..
Sonra son kez olarak bebegin kalbini dinlettiler.. A-llah A-llah diye sanki vuruyordu.. artik hickiriklar ile agliyordum..
Doktror arkadasim neden agladigimi sordugunda katil olacaksiniz buna agliyorum..
doktorlar.. can kurtarir Can almazlar.. diye agliyarak
arkadasima kalbinin ve vicdanin sesini Dinle Allah askina dinle diyerek oradan ayrildim..
arkadasim ne karar verdi ne yapti bilmiyorum.. ama Ben buna sahit olmayi kaldiramadim..
Ben evladimi Takdiri ilahi olarak kaybettim..ve cook zor geldi..halen kabus gibi bir ruya
sanki uyanmak icin bekliyorum..yillar gecti acisi hic hafiflemedi..agla..:,
ama bu apacik kendi elleri ile evlad Katili olmak bu nasil bir vicdan bu nasil bir insanliktir..

Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kurtajolmak.jpg

Is yerime geldim ve arkadasim aradi..Bebegimi aldirmadim dedi..
oyle cook sevindim ki.. Allahima sukr ettim..
neden dedim ne oldu da son anda kararini degistirdin..?
tam imza atacaken Doğacak bebeğimin down sendromlu özürlü olduğunu kürtajla bu sorundan kurtarabileceğini teklif eden doktoruma Doktor bey siz Bebegimin %100 Down sendromlu olacagina eminmisiniz diye sordugumda Doktor Tip da %100 diye bir kesin sonuc yoktur sadece ihtimal, belirti ve riski vardir...dedi.. O An cook sinirlendim..
O zaman ben sizin ihtimaliniz yuzunden mi bebegimi parcalamaniza izin verecegim...ve kürtajtan sonra bebegi tam olarak almamis iseniz en ufak bir parca kalirsa beni zehirleyip evdeki iki saglikli cocugumu da annesiz mi birakacagim.. diye sinirlenip, agliyarak ordan Sen den sonra ayrildim..
Allahın verdiği sağlıklı evlata evet diyorsak, Allahın verdiği özürlü evlada nasıl hayır deriz...Hediyeyi veren istedigi sekilde lutfunu de veririr.. kahrini da..
Hamd olsun..Bundan sonrasini gorelim mevlam neyler neylerse guzel eyler...
Ama ben bu konullarda cok hassasim sanki bugun ruhum bir kez daha parcalandi sanki.. kolay kolay kendime gelemiyorum..
Engelli de olsa insan kendi cocuğuna nasıl kıyabilir ?
belki sonrası daha hayırlı olur herşey Allah ın elinde degil mi ?
hep Zahmetsiz rahmetti bekliyoruz ne hikmetse..
insan hayatti sadece bu dünyadan ibaret degil ki o yuzden bir karar ve tercih yaptigimizda ahirettimizi de dusunmeyi unutmiyalim..Yoksa Kazanma kusaginda kaybedenlerden oluruz.. Selamet ile Hayra kalin...

Üst Alt