Kurban bayramına yaklaşırken....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Biliyor musun dostum? çocukluğumun kurban bayramları geldi gözümün önüne...
Babamla hep kavga ederdim ben de gidicem kurban pazarına diye...Çok seviyorum kurbanlıkları...Onlarla aramızda sıcak bir bağ oluşurdu...
Hiç unutmam bir Arefe günü babamla yine inatçı bir Keçi getiriyorduk, Babam keçiyi değil, keçi babamı itiyordu...sırıtık.:,
Ben hem onları izliyordum, hem bir yandan kahkahalarla gülüyordum, bir yandan da "baba, eve gidince anneme anlatıcam senin bu halini o da çok gülecek" diye söyleniyordum..

Benim çocukluğumda kurban bayramı anılarım çok güzeldi..
Arefe günü yeni alınan elbisemi ayakkabımı başucuma koyardım, sabah ilk işim onlara bakmak olurdu...çook kommiik Çocuk yüreğinde bayram sevinci işte böyle bir şey..

Sonra koşarak giderdim aldığımız kurbanlığın yanına, ona yem'ini verir, suyunu içirirdik babamla beraber..
Sonra bahçeye çıkarır biraz gezdirirdik, başını okşardım, konuşurdum onunla, sanki beni anlıyormuş gibi bana bakardı dikkatle...:tamam:.
Taklitini yapardım onun, ben onu taklit ettikçe daha şiddetle me'lemeye başlardı...dfgtn dfgtn dfgtn
Ah ah çok güzel günlerdi be.. gghhn..
Hiç unutmam bir bayram daha o zaman ilkokul üçüncü sınıfa gidiyordum...Kurbanlığı biraz erken almıştık, üç-dört gün kaldı evde, ben çok alıştım ona, her gün yemini veriyor, suyunu içiriyordum bir an başından ayrılmıyordum, flüt bile çalıyordum onun başında..."Baba bunu kesmeyelim, besleyelim bi tane daha alalım onu keselim" diyordum babam gülüyordu...O kesilirken çok ağladım kaç gün unutamadım onu...agla..:,
Çocuk yüreği işte, hayvan sevgisi çok güzel bir şey!

İnşallah evladım da böyle güzel anıları olan bayramlar yaşasın, Allah hayırlısıyla bayrama ulaşmayı nasip etsin bizlere....duaa..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm :)
Ben çocukluğumdan beri kendi hayvanlarımızın etini yiyemezdim.
Her kurban bayramı birinden birinin tosunu kesilirdi.Bizim tosunumuzun etini ben yutamazdım boğazımda kalırdı. Allah herkese kurban kesmeyi nasip eylesin, ben çok istiyorum inşallah ben de bu ibadeti yapacağım ileride :(
Herkese hayırlı bayramlar şimdiden :)

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm, bayramda çalıştığım için vakit bulamam kardeşlerim, şimdiden kurban bayramınızı kutlamak istiyorum...

Üst Alt