• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kura’nı Kerim’i yeterli görenler ?

Ashab

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
92
Selamün aleyküm arkadaşlar asrımızda ve önceden gelen bize sadece kuran yeter diyen bir ekol.
Haliyle Allahın Resulü sözüyle fiiliyle kuranı tefsir etmiştir lakin bazı insanlar” Resulün kurana müdahale ve acıklmasına gerek yoktur diyenler ya kuranı anlamamıştır yada onların amacı bu Kuranı işlevsiz hale getirmektir’ onlara kurandan onlarca reddiye verilir ama muhattap alınacak değiller lakin onların önüne koyacak bir kaç argüman”

Şimdi bize kuran yeter diyenler sormak lazım’
elindizdeki test kitabını çözemeyen öğrenci eğer "bize Kur'an yeter, sünnete ne gerek var" diyorsanız siz de ona "elindeki test kitabı al bu sana yeter, konuyu anlatacak hocaya ne gerek var"

Bir arabayı kullanmayı, usta bir şoförden öğrenmedikçe trafiğe çıkabilirmisin bize Kur'an yeter" diyorsunuz al o zaman "arabanın nasıl kullanılacağına dair kullanım kitapçığı var, ona bakarak sürmeyi öğren" sür hadi sürebilirmisin

İşinde uzman bir doktorun yanında defalarca ameliyata girmedikçe eline neşter alıp ameliyat yapamayan bir doktor, "size Kur'an yeter, sünnete gerek yok" diyorsa eyer al o zaman tıp kitabı sana yeter, başka bir doktorun rehberliğinde ameliyata girmene gerek yok. Buyur neşteri" deyin.

Evine yeni gelen çok programlı çamaşır makinesini, turbo fırını servisçinin izahları olmadan kullanamayan ev hanımı "bize Kur'an yeter" yeter yeter al o zaman buyur kullanım kitapçığında bütün ayrıntılar var, oradan öğren"
Bu örnekleri yüzlerce çoğaltabiliriz.

Evet... "Bize Kur'an yeter!" diyenler... Elbette bize Kur'an yeter ama bize Allah Resûlü'nün (s.a.v.) uygulayarak, açıklayarak gösterdiği, ashab-ı kiramın hayatlarını kendisine ayna kıldığı, âlimlerimizin her bir harfini anlamak için gecelerini uykusuz geçirdiği Kur'an yeter. Sizin peygamberi devre dışı bırakarak, âlimleri öteleyerek nefsinize, hevânıza, keyfinize göre tefsir ettiğiniz (!) Kur'an değil!
 
Üst Alt