Kur'an'dan Dua Ayetleri 3

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla

Rabbim! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır.
Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar.
Taha Suresi Ayet 25-28

Rabbim! Bilgimi arttır. Taha Suresi Ayet 114

Senden başka tanrı yok, yüceltirim Seni. Ben zalimlerden oldum.
Enbiya Suresi Ayet 87

Rabbim! Beni yapayalnız bırakma. Sen mirasçıların en hayırlısısın.
Enbiya Suresi Ayet 89

Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından Sana sığınırım. Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım, Rabbim.
Muminun Suresi Ayet 97-98

Rabbimiz! İnandık, bizi affet, bize merhamet et, sen şefkat gösterenlerin en hayırlısısın.
Muminun Suresi Ayet 109

Rabbimiz! Cehennem cezasını bizden uzak tut. Gerçekten de onun azabı inatçı ve yapışkandır.Şüphesiz o kötü bir durak yeridir ve kötü bir konaklama yeridir.
Furkan Suresi Ayet 65-66

Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı mutluluk kaynağı olarak bize armağan et ve bizi, sakınanlara önder kıl.
Furkan Suresi Ayet 74

Rabbim! Bana bilgelik ver ve beni iyilerin arasına kat. Sonradan geleceklerin dilinde doğrulukla anılmamı sağla. Beni nimetlerle donatılmış cennetin mirasçılarından yap.
Şuara Suresi Ayet 83-85

Ve beni diriliş gününde utandırma. O gün, malın da, çocukların da faydası olmaz. Ancak Allah'a düzgün bir kalp ile gelen hariçtir.
Şuara Suresi Ayet 87-89

Rabbim! Beni, anne ve babama bağışladığın nimete şükretmeye ve hoşnut olacağın iyi işler yapmaya yönelt. Merhametinle beni iyi kullarının arasına sok.
Neml Suresi Ayet 19

Bu Rabbimin bir armağanıdır. O'na şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamaktadır. Şükreden kendisi için şükretmiş olur. Nankörlük eden de bilsin ki Rabbim Zengindir, Cömerttir.
Neml Suresi Ayet 40

Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım.
Kasas Suresi Ayet 24

Rabbim! Şu bozguncular topluluğuna karşı bana yardım et.
Ankebut Suresi Ayet 30

Övgü, göklerde ve yeryüzünde bulunanların hepsi kendisine ait olan Allah'adır. Ahirette de övgü O'nadır. O Bilgedir, Haber Alandır. Yerin içine gireni, oradan çıkanı, gökten ineni ve oraya yükseleni bilir. O Şefkatlidir, Bağışlayandır. Sebe Suresi Ayet 1-2

Kur'an'dan Dua Ayetleri 4

Üst Alt