Kur'an'dan Dua Ayetleri 2

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla

Övgü Allah'adır. O ki gökleri ve yeri yaratmıştır, karanlığı ve ışığı var etmiştir.Buna rağmen inkarcılar Rablerini başkaları ile denk tutuyorlar.
Enam Suresi Ayet 1

De ki :
Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah içindir.
Enam Suresi Ayet 162

Dediler ki :
Rabbimiz! Kendimize zulüm ettik. Eğer bizi affetmez, bize şefkat göstermezsen elbette ki kaybedenlerden olacağız.
Araf Suresi Ayet 23

Rabbimiz!
Üzerimize sabır yağdır. Canımızı teslim olanlar olarak al.
Araf Suresi Ayet 126

Sen bizim dostumuzsun.
Öyleyse bizi bağışla, bize şefkat göster, sen bağışlayanların en hayırlısısın.
Bize hem bu dünyada, hem de ahirette güzellik yaz. Şüphesiz ki biz sana yöneldik.
Araf Suresi Ayet 155-156

Biz yalnız Allah'a dayandık. Rabbimiz!
Bizi zulüm eden bir toplum için bir fitne yapma.
Yunus Suresi Ayet 85-86

Rabbim!
Bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamazsan ve bana şefkat göstermezsen kaybedenlerden olurum.
Hud Suresi Ayet 47

Rabbim!
Sen bana yöneticilik verdin ve sözlerin yorumunu öğrettin. Göklerin ve yeryüzünün Yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim dostum Sen'sin. Benim canımı sana teslim olmuş olarak al ve beni iyilerin arasına kat.
Yusuf Suresi Ayet 101

Rabbimiz!
Şüphesiz Sen, bizim gizlediğimizi de, açıkladığımızı da bilirsin. Yeryüzünde ve gökyüzünde hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz.
İbrahim Suresi Ayet 38

Rabbim!
Benim namazı özenle yerine getiren biri olmamı sağla. Soyumdan olanların da. Rabbimiz! Duamı kabul et. Rabbimiz! Hesabın görüleceği gün, beni , anne-babamı ve inananları bağışla.
İbrahim Suresi Ayet 40-41

Rabbim !
Beni gireceğim yere dürüstlükle sok, çıkacağım yerden dürüstlükle çıkar. Ve bana katından yardımcı bir güç ver.
İsra Suresi Ayet 80

Övgü Allah'adır.
O ki çocuk edinmemiştir, yönetimde ortağı yoktur ve acizlikten dolayı dost edinmemiştir.
İsra Suresi Ayet 111

Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve bize bir kurtuluş yolu göster.
Kehf Suresi Ayet 10

Kur'an'dan Dua Ayetleri 3

Üst Alt