Kur`an-i Kerim Ve cocuklugum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kuran-cocuk.jpg

Ben,Müslüman bir ailenin Müslüman bir çocuğu olarak musliman bir Ulkede istanbulda dünyaya geldim...
kendimi ilk bildigimde rah. annem beni caminin hocasina verip kur an ogrenmem icin elinden gelen her seyi yapmistir..
Yaz tatil aylarında...camiye gondermis..o beni caminin kapisinda birakmis ben de caminin penceresinden kacmisim..
o camin dan iceri geri koymus ben minareden de kacinca dfgtn rah.. annemin agladigini ve Kur an ogrenmem ne kadar cook onemli oldugunu anlattigini hatirlarim..
Ne yapayim.. cocuktum 6 yasinda daha bunlari anliyamazdim ki.. cook da Yaramaz ..afacan hareketli bir cocugu Kuran a gondermek..
Rah. annemin sefkati.. Sabri.. dirayetti hic bitmiyordu.. Ya ogrenecektim Ya ogrenecektim.. baska cikar yollu yoktu..
Simdi ona ne kadar tessekur etsem az oldugunu anliyorum.. ya cocukluguma aciyip beni zorlamasaydi bugun hayatta ogrenemezdim sanki..
Ve hamd olsun..Elif,be,te,se…Önce elif kağıdından,harfleri tanıyarak,sonra geçtikçe derslerimizi bir üst konuya geçerek Kur an okumaya basladik elhamdullilah..
daha Sonra Kuran-i belden aşağı tutulmayacağını,abdestsiz
ellenmeyeceğini ogrendik..
Artık Annemin sırtında olan bir yük kalkmış gibiydi ..Rabbinin Katinda bu sorumluluktan.. kurtulmus.. ve hep Onu Hakka ugurladigimizda Ruhuna dua ve Kur`an okumami tenbihliyordu..
tabiki okuyacaktim ins.. cunku rah. annem Bana sadevce kitap magazin okumayi ogretmemisti ki...
rah annem her Cuma akşamları Kur’anı eline alır okurdu,hemde saatlerce...
sonrada oyle yuce ve muhtesem bir deger gibi sirmali islenmis Duvardaki Kuran bohcasina cantasina koyardi..
daha sonra annemin ilk ogrettigi dua Rabbi Yesir velatuh asir rabbin temil bil hayr amin diyordum 6 yasindaki masum muhacir!!!
yuzu camurlu elleri soguktan catlamis ama yureginde bu duanin kolayligi.. guzelligi. nuru ile gozleri gece mavi mavi kandil gibi parliyordu..
daha sonra Yuce kitabimin ilk suslu sayfasindaki Fatiha yi ezberledigimde annam ne sevinmis.. bir horoz sekeri ile beni ne cook takdir etmis..
Gozyaslari icinde Rabbine ne sukurler ettigini hatirliyorum..
sanki kansere care bulmus dunyayi kurtarmis gibi benim ile gurur duymustu..
ama Fatiha yi ezberlemistim ama bu kadar sevinc kaynagi olan bir sur bana bize ne diyordu ki merak etmeye baslamistim..
anlamaliydim.. sadece ezberlemek yetmiyordu bana..
Kitabımızı anlamalıyız diye.Yılların içimde büyüttüğü merak artık dağ olmuştu bende.
Düşünmeye başladım,herkesin okuyup hatmettiği,evlerin en güzel yerlerinde saklandığı,gelinlerin çeyizine konduğu,bütün
bir neslin anlamadan asırlarca okuduğu kitabımız anlamak nasıl bir şeydi?
Müslümandım,ve bana Yaratanım tarafından gönderilen bir kitap vardı,bense onu Onu okuyor ama bilmiyorum…
İlk işim türçe bir meal alıp ilk ezberlediğim Elhama bakmak oldu.Ve ben o müthiş ifadeler karşısında beynimden vurulmuşa döndüm. ..
Alemlerin Rabbi bana Sesleniyordu.. artik beni hic kimse durduramazdi..
Bana benim gibi cahil bir gunahkara.. bir degersiz bir insana sesleniyordu..
Herkese sesleniyorum.. Kur`ani anlamaya.. kesfetmeye basladiginizda anca Kullugunuzu.. insanliginizi Kainatti kesfedebilirsiniz..
Rabbim razı olsun. Mevlam okuduklarımızı anlamamızı ve amel etmeyi nasip etsin inşaallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
DÜŞMESİN GÜCÜM YETTİĞİ KADAR BENDE KAL
BİLİNMEZLİĞİM...
GÜCÜM YETTİĞİ KADAR ve BENDE KALABİLDİĞİN KADAR KAL SABRIM...
Yare açik yâre yare açmaya yâre ne hacet Feryadim duyulur asikâre dile dökmeye ne hacet; Güllerim döndü hâre hare küsmeye ne hacet Dil avâre dudak bi çare parelenmeye ne hacet ...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
DÜŞMESİN GÜCÜM YETTİĞİ KADAR BENDE KAL
BİLİNMEZLİĞİM...
GÜCÜM YETTİĞİ KADAR ve BENDE KALABİLDİĞİN KADAR KAL SABRIM...
sabır bazen kalamıyor be kardeşim öyle zaman oluyorki, neyse hmmnn
emeğine yüreğine kalemine sağlık

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Emeklerine saglık kardeşim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun Aleykum bu yazimi Kur`an-i kerimi ogrenmek isteyen butun din kardeslerim ile Formumuza yeni gelen Baba06 genc kardesime Dualarim ile hediye etmek istiyorum..

Üst Alt