kişi fikriyle kalbi arasına sıkışmış bir cikar Yol Goster Allahim

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
S.a arkadaslar ben çok sevdiğim erkek arkadasımdan yaklasık 1 ay önce ayrıldım bu ilk ayrılıgımız olmadı bundan 4 5 ay önce beni istemeye geliceklerdi babam istemedi olmadı ailelerimiz birbirine uygun değilmiş çocuğun maddı durumu da iyi olmadıgı için ben yapamazmısım ben bunları sevdiğime söyleyince aramız açıldı zaten onunda korkusu buydu daha önceki ayrılıklarımızda da bana söylediği hep seni kendı hayatıma sokup zorluk cekmeni istemıyorum aılenden çekınıyorumdu ama bensiz de yapamadıgını sevdıgını söyluyordu ama aılemden de olumsuz bır cevap aldıktan sonra sonumuzun olmadıgını düşünüp bana benimle yapamıycagını söyledi gerekırse bağrına taş basıcagını ama bu işin böyle daha iyi olucagına inanıp gitti ama biliyorum kı oda benı sevıyor ben cok sevıyorum cok dua edıyorum hakkımda hayırlı olup onunla bı yuva kurabılmek için güvenip sevdiğim bi akrabam da benm için bir kaç kere istihareye yatttıı ve güzel gördüğünü onunda yaptığı istişare sonucu böyle bi karara vardı ama benim içim bir türlü rahat etmiyor Allahıma sıgınıyorum ona güvenıyorum ama korkuyoum da ne yapabılırım lutfen yardımcı olun Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim..
Ayni Ruyanizdaki gibi her seyin HAYIRLISI icin sizde annenizde Dua edin..
Anneniz bu sevdiginiz genc ve evlilik konusuna nasil bakiyor ?
Nasil degerlendiriyor ? Rizasi var mi?

"1 ay önce ayrıldım bu ilk ayrılıgımız olmadı bundan "
tekrar birlesseniz bile bu ilk olmadigi gibi inanin sonuncusu ayriliginiz da olmiyacaktir..
butun bunlar bahane..gercek olan O evliligin sorumluluguna maddi,Manevi HAZIR degil!!
Zamana birakin..Yasiniz daha cook genc..
gercekten birbirinizi seviyorsaniz O da sizde, Ailerde HAZIR olunca ins.hayirlisi ile olur...

isterseniz siz kendiniz icin kendi istiharenizi KILIN...
"Allahıma sıgınıyorum ona güvenıyorum " dogrusunu yapiyorsunuz...zaman herseyi gosterecek...
Bazi insanlar var cook iyidir..gercekten sevendir..ama calismayi sevmez!sorumsuz olabiliyorlar..
Evlilikte iki kisinin geleceginin birlestirmesidir...
yani sadece Sevgi bazen yetmiyor...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu ikinci ayrılıgımız oldu evliliğe hazır değil maddi olarak o benden yaşça büyük manevi olarak hazır oldugunu düşünüyorum annemin artık rızası var oda benim için dua ediyor benim bu kadar üzülmemi istemiyor bi yandan da çocuguda haklı buluyor duyguları ve mantıgı arasında kaldıgını düşünüyor annem seni seviyor ama bi yandan hayatın gerçek yüzünü gördüğü zaman yapamıycagınızı düşünüyor ama yinede hakkında hayırlı ise ben razıyım diyor halamda istihare ye yattı benım ıcın oda hayırlı oldugunu görmüş

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İstediğim şeyi elde edince, asıl istediğimin o olduğuna inanamıyorum.
Çünkü gerçekten isteseydim, elde edemezmişim gibi geliyor hep. Dolayısıyla elde etmeye en yakın olduğun yer, tutkunun da bittiği yer oluyor Sanki ...
elde etmeyi, sahip olmayı değil de, biz ona giden yolda olmayı seviyor gibiyiz. Ama asla sahip olmayı değil...
cunku Gün gelir sahip olduklarımız, bize sahip olmaya başlar"diye biz Sahip olmayi degil!!Bizi asil Sahibimize goturmesini bekliyoruz...
Elde etmeyi çok istediğin ya da elde ettiğinde hep senin kalabilmesini istediğin bir şeyi kaybettiğinde hayat onu başka suretlerde senin karşına çıkartıyor.
Fakat hevesin kalmadığı için de artık bir önemi kalmıyor...sanki..Hayat ve insan bir muamma...

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu arada bende istihareye yattım kalbım huzurla doldu rüyamda karanlık bir geceden aydınlıga cıktıgımı gordum ben din konusunda fazla bilgi değilim ama ögrenme hevesi içindeyim ayrıldıgımzda çok kötüydüm ama namaza basladım sımdı huzurlu ve mutluyum içimden bi ses hep iyi olucagını söylüyor bu günlerin bitip muradıma ericeğimi Allahım bana yardım edıyor çok sukur

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
12821_547396678609027_1570098953_n.jpg

Sen, bana bir adım geldin de ben, yüz adım geldiğimden mi idi kaçışların...
sen de haklısın,bu kadar saf ,karşılıksız sevgiye alışık olmayanı çarpıyor,KUL olmayışımdan kaynaklıdır, neylersin
Eyy Rabbim...
https://www.youtube.com/watch?v=kYYR9v1I2Z0&feature=relmfu

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Insanlar nicin istişare yapar ? çünki,kalb onayı olmadığından dolayı ehil olanla istişare yapılır ve yine bunu kalb tastikler,tasdiklemezse o , fikri benimsemez,yada şevklenip o işe kendini aşkla adayamaz ,inanc yoktur orda...
kişi fikriyle kalbi arasına sıkışmış,ikiliğe düşmüş demektir..
insan duyguları ve mantıgı arasında kaldıgında en iyisi o kendi icindeki karari verebilene kadar Yanliz Birakip onun icin Dua edilmelidir...
Yoksa Distan gelen etki kisinin hem aklini hem de yuregini daha cok Bulandirabilir...
Hayirli Aksamlar..
Demek ki Su an icinde oldugunuz Durum olgunlasma, pisme ve Guzel bir gelecege Gebe-dir..

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
takdir Allahın inş benim içinde bu dönem hayırlı bi şekilde sonuçlanır güzel fikirleriniz içinde teşekkür ederım Allah razı olsun zamanınızı bize ayırdıgınız için hayırlı akşamlar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"1 ay önce ayrıldım bu ilk ayrılıgımız olmadı bundan "
tekrar birlesseniz bile bu ilk olmadigi gibi inanin SON ayriliginiz da olmiyacaktir..
butun bunlar bahane..gercek olan O evliligin sorumluluguna maddiManevi HAZIR degil!!
Zamana birakin..Yasiniz daha cook genc..
gercekten birbirinizi seviyorsaniz O da sizde Ailerde HAZIR olunca ins.hayirlisi ile olur...

Üst Alt