Keşke kabul olmasaydı dediğim duam.

varaka

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Şimdilerde keşke kabul olmasaydı dediğim duam.
Bizler dua ederiz ve dualarımız neden kabul olmuyor diye sitem ederiz. Başımdan geçen gerçek bir olayı anlatmak istiyorum. Ben şahsen fiziksel olarak kendimi biraz yetersiz gördüğüm için sürekli Allah'ım neden kızlar bana da aşık olmuyor diye biraz sitem ederdim. Ama Yüce Rabbimin beni bu şekilde yaratması benim için daha hayırlıyken ben ısrarla hayırsızı seçmişim.

Günün birinde benden yaşça küçük olan bir kız bana açıldı ve ilk defa karşılıklı bir aşk yaşamıştım bu bir kaç ay sürmüştü. Ona bir mektup yazmıştım ki bu mektubu arkadaşlarına göstermiş veya onlar mı görmüş her neyse. Kız beni bu sefer yanlış anlatmaya başlamış bak bana mektup yazmış şöyle böyle derken bütün çevresi duydu ve başıma çok çok büyük belalar açtı. Bu işin sonu nereye varacak bende bilemiyorum. Ben helal yoldan bir evlilik düşlemiştim onunla ama rabbime ettiğim bu dua için pişman olmuştum evet hayırlısını içten bir şekilde istememiştim ama kızların bana aşık olmasını çok içten istemiştim ve duam kabul olmuştu.

Değerli mumin kardeşlerim gerçekten çok çok zor durumdayım büyük bir baskı altındayım psikolojik olarak da kendimi çok iyi hissetmiyorum. İnanın dualarınıza çok ihtiyacım var ne olursunuz Allah rızası için bana bol bol dua edin büyük bir sevap kazanırsınız. İnanın eskiden duada saatlerce kalırdım, zikirlerimi çekerdim ibadetten zevk alırdım ama bu sevdadan sonra hayatım değişti ibadetten bile koptum fal tuzağına düştüm oralarda çok büyük paralar kaybettim. Ben çok pişmanım Allah beni böyle yarattıysa vardır bir bildiği ben kendim ettim ve kendim buldum. Ne olursunuz dualarınızı eksik etmeyin benden. Selam ve dua ile.

Üst Alt