Kendini neyle ödüllendiriyorsun

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar;Kendinizi nelerle ödüllendirdiğinizi merak ettim. Nereden çıktı şimdi bu Hümeyra demeyin anlatayım; Dün akşam katıldığım hanımlar kursunda açılan konu tv deki bir programdı. Çok sevdiğimiz hanım hanımcık ağır başlı, eğitimci bir hanım arkadaşım içeriğinde seyredene göz zinası olan, boş vakit öldürmeye bile değmeyen bir tv kanalı ve yarışma programı ile kendini akşamları günün sonunda yorgunluğunu gidermek için ödüllendirdiğini söyledi.

Bir çok yanlışımızı değerlendirip birbirimizden farkına varmadığımız konular hakkında konuşarak uyarıyoruz paylaşıyoruz emri maruf nehyi anil münker yapıyoruz.Arkadaşımız kendini öyle kaptırmış ki o tv pogramına bize dayatılan ezberci halimizin en güzel örneğini gördüm. İçeriğinde ki çirkinlikleri düşünse nereden geliyor, nereye hizmet ediyor bir araştırsa arkadaşımda fark edip nefsine yenilmek şöyle dursun asla yanaşmayacak o tv kanalına ve o dünya ahiretimize düşmanlık eden programı seyretmeye... Kolaylık diye tüketim toplumu olduk, kolaylık diye dayatılanlar ile ezberci güdülen sürü haline getirildik. Kolaylık değil onlar değerlerimizi kaybettikçe sahiplenmedikçe kolaylık diye peşine takıldığımız şeylerle bizi bizden alan düşünmeyen beyni yıkanıp yönetilmek istenen toplumların içini boşaltma taktiği uyuyoruz cddvb..bakalım nereye kadar. Arkadaşım hiç fark etmemiştim dedi ve büyük ihtimal bu gece düşünmüştür. Kendini artık neyle ödüllendireceğini:tamam:. yada ödüllendirmeyeceğini:imkansiz:.
Ya siz forum ailem sizler nelerle ödüllendiriyorsunuz kendinizi?

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sabrı ve met'aneti kuşanıyor, "an"ımı helalle tezyin etmeye gayret ediyor, Allah'ın isimlerini anarak kendimi ödüllendirmeye çalışıyorum. İllaki kırılmalar da zaafiyerler de yaşıyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cay-manzara-resimleri-cay-bardagi-demli-cay-cay-demleme-cay-kazanlari-en-ucuz-cay-resimler-images.jpg

Kendimi çay ,çekirdek , çikolata ve shrimp ile ödüllendirmeye çalışıyorum. ...:tamam:.islikcalanutngc..

acilangul1

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Spor, sağlıklı beslenme, tefekkür .
Aklı başında delilikler belkide bunlar :.dost.
acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Elifimle :)2.5 yaşındaki Elif Nisa yegenimle ödüllendiririm kendimi :)
Mutluysam koşa koşa yegenime giderim. Beraber yaramazlık yaparız ve Oyunlar oynarız :)
Çok Üzgün sem onun nefesini çekerim içime ama dokunmam Ona hüznüm bir an değsin istemem. .

"SEVGI BÜTÜN YARALARI IYILESTIRIR "

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Huyum kurusun bazen, yanlış'a yanlış'la gidiyor mutmain olmaya çalışıyorum ama olmuyor, zararlı gene ben oluyorum...
Haliniz ne ise samimi yazın arkadaşlar... Benim gibi olanlar yok mu aranızda..? Her zaman böyle değilim, bazen böyle yaparım çoğu yerde kendimi üzerim bazen de çok nadir faidelerini görürüm... :)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Samimi söylüyorum ihvan abi,
Kendi kendimleysem ve biraz durgunsam, keyfim yerine gelsin diye bir çikolata yerim kesinlikle hayır diyemem..

Eğer kızımlaysam, onunla dışarı çıkarız, önce gezeriz sonra markete gider istediğimizi alır, eve gelince bir çay keyfi yapar aldıklarımızı yeriz bir güzel...Üstüne de bir çizgi film izledik mi değme o zaman keyfimize...:):)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Samimi söylüyorum ihvan abi,
Kendi kendimleysem ve biraz durgunsam, keyfim yerine gelsin diye bir çikolata yerim kesinlikle hayır diyemem..

Eğer kızımlaysam, onunla dışarı çıkarız, önce gezeriz sonra markete gider istediğimizi alır, eve gelince bir çay keyfi yapar aldıklarımızı yeriz bir güzel...Üstüne de bir çizgi film izledik mi değme o zaman keyfimize...:):)

Güzelmiş. Allah yardımcınız olsun. Çocuğunuz sizlere manevi kalkan olsun inşallah. Daim mesrur olasınız.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Nefsim her daim beni yoldan çıkarmaya uğraştığı için özellikle Allah kelamını unutturmak için dünyalığa daldırmaya çalıştığı için bende onu şımartmak ödüllendirmek gibi bir çaba içine girmiyorum çoğu zaman o beni zor durumda bıraktığı için bende ona savaş açtığım için ve savaşı çoğu zaman kaybettiğimden birde ona üstüne üstlük ödül veremem.cddvb..Daha benden almaya çalıştıklarını kesin olarak kazanmaya çalışıyorum ben önce nefsime taviz vermemeyi öğrenmeliyim ödül vermeyi değilUzgunnn

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Nefsim her daim beni yoldan çıkarmaya uğraştığı için özellikle Allah kelamını unutturmak için dünyalığa daldırmaya çalıştığı için bende onu şımartmak ödüllendirmek gibi bir çaba içine girmiyorum çoğu zaman o beni zor durumda bıraktığı için bende ona savaş açtığım için ve savaşı çoğu zaman kaybettiğimden birde ona üstüne üstlük ödül veremem.cddvb..Daha benden almaya çalıştıklarını kesin olarak kazanmaya çalışıyorum ben önce nefsime taviz vermemeyi öğrenmeliyim ödül vermeyi değilUzgunnn

Nefis cidden acaip bir şey. O haramları sever, meşru olmayan şeyleri sever, sadece sizlerle alakalı bir husus değildir bu hal, beni de, onu da etkileyen, tetikleyen bir durumdur bu husus.
Bizlerde Allah korkusu olmasa, iman ve ibadet olmasa, Allah'ın imtahanı olmasa, gece gündüz nefis adına ne yapmam ki, insan hepsini aşkla ve şevkle istiyor, ki imtahan da tam buraya havidir.
Bizler de Allah'ın emirlerine sığınıyor, meşru olanı, helal olanı, iyi ve güzel olanı yerine getiriyor,
Allah'ın haramlarından da, günahlarından da, kaçınmaya gayret ediyoruz...
Eğer ferahlamak da istiyorsak sıkıntılı anlarımızda bu ferahlığımızı da "MEŞRU" eksende ikame ediyoruz, burayı da atlamayalım inşallah.
Allahü Teala yardımcımız olsun.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül bu neden mutlu edilmesin ki,
Öyle bir "aşk" ki bu bitmez ki sevgisi..!

Üst Alt