kendi kendimize beddua ediyoruz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kendimize.jpg

KİŞİ KENDİNİ HASTA EDER, KİŞİ KENDİNİ İYİ EDER,KİŞİ KENDİNE DUA YADA BEDDUA EDER...
İstanbul gezisinde bir dost bana dediki; Yusufu çok seviyorsun korkarım ki onun ile imtihan edilirsin Ve kişi daima en çok sevdiği ile imtihan edilir..belki haklısın ama yine de kendimize beddua etmiyelim..dedim.
bu nasıl mı olur..diye sordu;
-mutlu olmıyacağım
-kaza yaparım
-imtihan edilirim
demek yerine inşaAllah Yusuf ile imtihan olmam diyerek Rabbime güvenerek kendime dua ediyorum..
korkum odur ki imtihan edilirim derken duaların Kabul olduğu ana gelmesin..

Psikolojide bunun açıklaması farklı...
Her şey önce düşünceyle başlar, düşüncede var olduktan sonra gerçekte de var olmaya başlar. Yaşam çok basittir, kişi ne ekerse onu biçer. Kişi ruhundaki ve bedenindeki hastalıkları bilinçli veya bilinçdışı otomatik olarak kendisi oluşturur. Hayatta her şeyin olduğu gibi ruh ve beden de, içsel düşünce ve inanışların bir aynasıdır. Eğer kişi dinlemesini bilirse bedeni daima onunla konuşur. Bedenin her hücresi, kişinin düşündüğü herşeye, söylediği her söze karşılık verir. Yani ruh ve bedendeki her hastalığın mutlaka zihinsel bir nedeni vardır. Yaşanan ruhsal ve bedensel sorun ne olursa olsun, kişinin iç dünyasının dışarıya yansıyan sonuçlarıdır.

Yani kişi olumlu veya pozitif düşünürse güzel şeyler yaşayacaktır, olumsuz veya negatif düşünürse kendini hasta edecektir. Kişi kendini hasta hissettiğinde zihnindeki düşüncelerini ve yüreğindeki duyguları gözden geçirmelidir.

Kişi kendini olduğu gibi kabul edip, onayladığı zaman her şey zamanla düzelecektir, acılar hafifleyecektir, kişinin ruhu huzur bulacaktır.

Fiziksel olarak herkes bir enerjidir. İnsanlar evrensel enerjinin birer parçasıdır. Terapistler başkalarının kendisini iyi etmesine vesile olurken, sadece bu enerjiye kanallık yaparak bu enerjilerini aktarabilirler.

Kişinin hayatında yaşadığı tüm olumsuzluklar onu şu anda bulunduğu konuma getirmiştir ve şunu ne bir şekilde fark etmelidir; “tüm yaşadıklarını yaşaması gerekiyordu.” diyerek, Kabul ederek hayat yoluna devam ederek pes etmeden ,Kişi bütün bunların farkına vardıktan sonra, zamanla tüm olumsuzluklar ve önünü tıkayan engeller ortadan kalkacaktır.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ablacigim sen yusuf ile imtihan edilmezssin çünkü en ağır imtihanlarini vermişsin.
Insan sevdiği ile imtihan neden edilir ?
Çünkü Allaha ayirmasi gereken vakti Kula ayirirsa o zaman ımtihan edilir.
Ama sen zaten Rabbine sadiksin " sadık kullardan olalım inşallah "
Hiç düşünüp üzülme ablacigim. Sen yusufu seviyorsun Allaha layık yetiştirmeye çalışıyorsun bu ımtihan değil, mükafat getirir.
Net hissediyorum eminim kalbim ve aklım la.
Bu arada olumlu düşünme vs bu kitapları yalayip yuttum birde uzun zaman denedim ablacigim sadece para tuzağı.
Zikir den ve Kurani kerim den daha şifalı ilaç bulamadım.
Birde şükür namazı !

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah razı Olsun ama burada Yusuf sadece bir missal idi...
biz de hep olumsuz NEGATİF DÜŞÜNCE ,olursa ...
yok işte ya kanser olursam, yok hasta olursam, yok felcli olabilirim ,yok mutsuz olurum diyerek kendi kendimize beddua etmiyelim korkarim ki duaların Kabul olduğu ana gelmesin ben bunun yerine hep derim ki; inşaAllah Yusuf ile imtihan olmam Kul ''inşaALLAH'' der ALLAH inşa eder...olumlu Düşünelim olumsuz ve olumlu mıknatıs gibidir neyi istiyorsaniz onu çekeriz..Başımıza gelen şeyleri, sanki biz hayatımıza çekiyoruz... KENDİNİZİ MIKNATIS GİBİ DÜŞÜNÜN...DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ VE SÜREKLİ TEKRARLADIĞINIZ HERŞEYİ KENDİNİZE ÇEKİYOR SUNUZ..desem....

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Insan sevdiği ile imtihan neden edilir ?
Çünkü Allaha ayirmasi gereken vakti Kula ayirirsa o zaman ımtihan edilir.
Ama sen zaten Rabbine sadiksin " sadık kullardan olalım inşallah "

Süper bir tesbit sevgili Tozduman kardeşim Allah cc sonsuz razı olsun.acilangul1acilangul1acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı Olsun ama burada Yusuf sadece bir missal idi...
biz de hep olumsuz NEGATİF DÜŞÜNCE ,olursa ...
yok işte ya kanser olursam, yok hasta olursam, yok felcli olabilirim ,yok mutsuz olurum diyerek kendi kendimize beddua etmiyelim korkarim ki duaların Kabul olduğu ana gelmesin ben bunun yerine hep derim ki; inşaAllah Yusuf ile imtihan olmam Kul ''inşaALLAH'' der ALLAH inşa eder... süperr olumlu Düşünelim olumsuz ve olumlu mıknatıs gibidir neyi istiyorsaniz onu çekeriz..Başımıza gelen şeyleri, sanki biz hayatımıza çekiyoruz... KENDİNİZİ MIKNATIS GİBİ DÜŞÜNÜN...DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ VE SÜREKLİ TEKRARLADIĞINIZ HERŞEYİ KENDİNİZE ÇEKİYOR SUNUZ..desem....
Hoş geldin adı güzel, gönlü güzel ablam, bir geldin pir geldin...
Dertlerimizle daha gelmeden hemhal oldun...

İnşallah güzel bir tatil geçirmişsindir, bizlere ışık tutacak tabiri caizse kafamıza bir şeyleri "dank" ettirecek sözlerini bekleyenlerdenim....

Allah razı olsun.. tekrardan HOŞGELDİN SEFALAR GETİRDİN...:tamam:.

Üst Alt