Kayıp Eşyayı Bulma Duası

eMeKLi uYuSS

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
kayıp eşya bulma duası, kayıpeşya bulma duaları, kayıp veya çalıntı eşyayı bulma duası, aradığın eşyayı bulma duası, kayıpeşyayı bulma duasi, eşya bulma duası, kayıp bulma duası, kayıpeşya bulma duası, .bulma duası, kayıp eşya duası, kaybolan bir şeyi bulmak için
Sahih rivayetlerde bu konu ile ilgili şöyle bir örnek yer almaktadır. Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını veya değer verdiği bir malzemeyi kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua ederse Yüce Mevlamız o kuluna inşallah yardım eder.:

kayipeyaduasi.jpg

Başka bir rivayete göre
Kaybolan, çalınan birşeyi bulmak için, hergün yirmibeş kere, "Ya cami'annasi liyevmin la raybe fihi innallahe la yuhlifül mi'ad icma' beyni ve beyne..."duasını okumalıdır. Buluncaya kadar okumalıdır. Duanın sonuna da kaybolan şeyin ismini söylemelidir.

Muradı olan kimse, yatacağı zaman abdest almalı, temiz bir örtü üzerinde oturup, üç def'a salevat okumalı, sonra herbirine Besmele çekerek on Fatiha ve sonra onbir İhlas okumalı, sonra üç salevat okumalı, sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır.

Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını, biiznillah rü'yada görür.
Ayrıca birşeyi kaybolan, çalınan kimse, hergün iki rek'at namaz kılıp, selamdan sonra, "Allahümme ya Hadi ve ya Raddeddalleti, erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike." duasını okumalıdır.

Kayıp eşyaları bulmak için başka bir yöntem
subhanallah kelimesinin kayıplarda ne kadar etkili olduğunu anlatmak istiyorum.

Özellikle unutkan ev hanımları(ya da evde bekar yaşayan genç erkekler için) bu mucizevi kelimeden bir çok zaman faydalanabilir. Örneğin evdesiniz iki dakika önce elinizde birşey vardı ve ne olduğunu , nereye bıraktığınızı unuttunuz. Aradınız bulamadınız ve yavaş yavaş sinirlenmeye başladınız, arama halen sürüyor, yani kısacası sinirler de geriliyor. Daraldınız, sanki birileri alıp sakladı belki gözünüzün önünde ama göremiyorsunuz. Sanki cinler sakladı bulmanıza engel oluyor da sizi sinirlendiriyor sizi. Çok ilginç, paniğe gerek yok.SUBHANALLAH deyin, birkaç defadan sonra pat diye önünüze çıkacaktır.

Çocuğunuz zamanında eve dönmediği ve merak ettiğiniz zaman(inşallah hayırlı haberler alırsınız),işleriniz ters gittiği ve sebebini bir türlü anlayamadığınız zaman. Binlerce defa nerede olduğunu unuttuğum eşyamı(cep telefonu , çakmak , cüzdan , anahtar, bardak , yemek tabağı ve daha nice ufak tefek eşyalar) bir kaç saniye içinde buldum. Bunu aynı zamanda anlayamadığınız şeyleri anlamak için de zikredebilirsiniz ve tuhafınıza giden herşey için. Her derde ilaç, her yerde yardımcıdır bu muazzam kelime.

Değerini ve anlamını mutlaka bilmeliyiz (Allah her türlü noksan sıfattan uzaktır.) noksanlıkları ve terslikleri anlamak ve gidermek için Allahın verdiği bir hediyedir. SUBHANALLAH

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kayıp-çalıntı eşya için okunacak dua

kayıp için okunacak dua kayıp eşyayı bulmak için okunacak dualar çalınan eşyayı bulma duası
Hırsız Tarafından Çalışan Eşya İçin-maddi kayıplar yaşayanlar için Dua

Çalınan yada kaybolan eşyanız gelinceye kadar her gün yirmi beş (25) kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne(Bu kısımda kaybolan yada çalılan eşyanın adı söylenmelidir.)” duasını okuyabilir.(İbni Âbidin)

Eşyasını Kaybeden-Maddi Zarara uğrayan Kişiler İçin Kalem Suresi 32. Ayet

Kuran-ı Kerimden Kayıp yada Çalıntı Eşya İçin Dua

عَسَى رَبُّنَا أَن يُبْدِلَنَا خَيْرًا مِّنْهَا إِنَّا إِلَى رَبِّنَا رَاغِبُونَ

Kalem Suresi 32. Ayeti Latin Harfleri İle Okunuşu
Asâ rabbunâ en yubdilenâ hayren minhâ innâ ilâ rabbinâ râgıbûn(râgıbûne).

Ayetin Türkçe Meali
"Umulur ki Rabbimiz bize ondan daha hayırlısını bedel olarak verir, şüphe yok ki biz teveccüh edip Rabbimizin affını rica edenleriz."

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm arkadaşlar, öncelikle elimizde olanın kıymetini bilmek, onu korumak ve elimizde tutmak için tedbirler almak. Elimizde olan, para, mal, eşya, kıymet her neyse onu haramdan değil helalden elde etmek önemlidir.

İnsanlık hali; Her ne yapsak da bazen sahip olduklarımız elimizden çıkabilir. Bunun bir imtihan olduğunu unutmayalım. Kaybettiğimiz eşya, mal, servet her neyse belki böyle olması daha hayırlıdır diye düşünmemeiz lazım.

Bakın Rabbimiz c.c ne buyuruyor;
Allah bunu, elinizden çıkan servete ve imkânlara üzülmeyesiniz, Allah'ın ihsan ettiği nimetler ve imkânlarla şımarmayasınız diye size açıklamaktadır. Allah kendini beğenenleri, böbürlenenleri sevmez. [Hadîd / 23]

Yani kaybettiklerimize üzülmek, gelene de çok fazla sevinip şımarmak yok.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Arkadaşlar yüce rabbimin olağanına bakın az önce asetonumu kaybettim heryere baktım yatağımın köşesine bile sonra ustte subhanallah diyin diyorudu arayıp dedim sonra yatağımın köşesine baktığımda asetonumu buldum allah razı olsun.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Arkadaşlar ben 2 rekat namazın ardından olanı yapamadım da diğerini yaptım. Herneyse, yeni telefon almıştık. Arabada Hattımı takacaktim, kapağını açmak için hattı başka bi yere koydum sonra bulamadım koltuğu vb. Kaldırdık hiçbirinde yok, eve gelince araştırıp okumaya başladım bu arada babamla dışarı çıktı, bunu okuyordum ki arayıp bulduklarını söylediler. Elhamdülillah arkadaşlar kesinlikle bu Rabbimin bir lütfu, bir mucizesi..

mbayer

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sırf yorum yazmak için üye oldum. 1haftadır şirkete ait bir CD yi arıyorduk. Yukarıda dendiği gibi 2 rekat namaz kıldım dua ettim. Allah'ın izniyle dualarım kabul oldu anında aradığımızı bulduk. Allah'a hamd olsun. Yüce Rabbim dualarımı kabul etti. Bu duayı da bizimle paylaşandan da Allah razı olsun.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bende altin yuzuklerimi, kupemi, ince bir kolyem vardi onu kaybettim. Baska hic biseyim yok canim cok sıkkın. Alerjiyim diye kutuya koymustum, aramadik yer birakmadim muhtemelen calindi. O kadar sıkıntı icinde oldugum halde bozdurmadim. Bulabilirmiyim acaba ne olur dua edin benim icin, bende 25 defa okunan duayi okuyorum geri gelir mi acaba.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bende altin yuzuklerimi, kupemi, ince bir kolyem vardi onu kaybettim. Baska hic biseyim yok canim cok sıkkın. Alerjiyim diye kutuya koymustum, aramadik yer birakmadim muhtemelen calindi. O kadar sıkıntı icinde oldugum halde bozdurmadim. Bulabilirmiyim acaba ne olur dua edin benim icin, bende 25 defa okunan duayi okuyorum geri gelir mi acaba.
buldunuzmu takilarinizi

S

Sumeyyeeeee

Kayıtsız
Misafir

İnşaallah bulursunuz kayıplarınızı..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Arkadaşlar bende bi takım zinet eşyamı kaybetmiştim hepsi bi çanta içerisindeydi bir türlü bulamadım, bakmadığınız yer kalmadı. 2 rekat namaz kılıp sureyi 3 kere okudum ve ararken sürekli sübhanallah diye zikrediyordum, 2 dakika geçmeden eşyalarımı buldum ne kadar şükür etsekte azdır.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Yeni aldığım spor ayakkabımı kaybetmiştim. Sporda mı, evde mi, araba da mı derken dua okumak istedim bu siteyi buldum. Subanallah sedim gün boyunca, eve geldim söylemeye devam ettim.nSonra birden buldum Allah razı olsun sizden.

Realistanbul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Duha suresi içinde duymuştum sanki kaybolan eşyayı bulmak için okunuyor diye doğrumudur acaba?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Duha suresi içinde duymuştum sanki kaybolan eşyayı bulmak için okunuyor diye doğrumudur acaba?
Duha suresinin kaybolan eşyayı bulmak için okunduğuna dair, peygamberimiz bununla birşey buyurmamıştır.

--

Abdullah bin Ömer (Hz.Ömerin oğlu Abdullah) bir eşya kaybedildiğinde 2 rekat namaz kılınması gerekildiğini ardından şu duanın okunması gerekildiğini buyurmuştur:

Allahümme rabbed dalleti ve hediyed dalleti rudde aleyye dalleti bi kudretike ve sultanike. Fe in-neha min fadlike ve ataike.

Anlamını bilmeden okunan dua önemsizdir.

Duanın anlamı:

Ey kaybolanların Rabbi! Kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlamış olan Rabbim! Kudretin ve senin saltanatın hakkı için kaybettiğim eşyamı bana iade et! Çünkü bu senin fazlın ve keremindendir." Selametle

D

Dderya

Kayıtsız
Misafir
Kaybolan eşya için kılınan namaza nasıl niyet edilecek ?

Üst Alt