• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kaygı, stres ve gelecek kaygısı için tavsiyeler.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm inşAllah iyisinizdir. Zamanı biliyorsunuz az çok eskisine göre verilen eğitimin zorluğu, yaşanılan ekonomik zorluklar ve gençlerin yaşadığı stres... Say say bitmez. Gelecekten korkum var açıkçası ve kaygı duyuyorum sürekli hep kötü geliyor aklıma iyi bir şey gelmiyor. Bunun için önerebileceğiniz şifa niyetine dua ve deneyimlerinizden tavsiyeleriniz var mıdır? İlk açtığım konuyu hatırlayacak olanlar vardır namaz kılma ile ilgili bir sıkıntım vardı vesvese alıyordum, şimdi Allah'a şükür namazımı beş vakit kılmaya çalışıyorum ve tövbe ediyorum. Teşekkürler şimdiden hayırlı forumlar iyi akşamlar.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, hamdolsun Rabbimize.
"Hasbunallahu ve ni’mel vekil nimel Mevla ve ni’me’n nasîr."
“Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm”
Tavsiye ederim.
“Eğer siz Allah’a hakkıyla tevekkül ederseniz, kuşları rızıklandırdığı gibi sizi de rızıklandırır.” (bk. Tirmizi, Zühd, 33; İbn Mace, Zühd, 14; İbn Hanbel, 1/332)
Ayet-el Kürsi, İnşirah suresi, Felak Nas suresi, İhlas suresi, Fatiha suresi... Bunları sık sık okumalı.

huzursuzluk hissi duyulduğunda şu dua da okunabilir:

"Euzü bi kelimatillaha't-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş-şeytani ve en yehdurun."

Anlamı:

"Allah'ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım."

Açıklama: Hz. Halid bin Velid (ra) bir gün Peygamber Efendimize (sav) gelerek:

"Ya Resulallah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum." dedi. Peygamber Efendimiz (sav) Ona

"Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun." buyurmuştur.

Böyle durumlarda bu duaya sabah-akşam temiz bir niyetle en az yedi gün devam edilmelidir.

(bk. Bilal Eren, Dua Hazinesi)

Üst Alt