Karbon Monoksit Zehirlenmesinde İlk Yardım Uygulaması

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Karbon monoksit zehirlenmesi için tek tedavi oksijen ile kurbanın kandaki karbon monoksit değiştirmektir. En azından, kurban zehirlenmesi tersine çevirmek için uzun bir süre oksijen yüksek konsantrasyonlarda nefes gerekir. Kötü durum senaryolarında, kurbanların yüksek basınçlı ortamlarda% 100 oksijen sağlamak barometrik odaları, tedavi edilmesi gerekir.
Karbon monoksit zehirlenmesine karşı en iyi savunma evinizde bir karbon monoksit detektörü sahip olmaktır.
Karbon monoksit Kaynakları
Karbon monoksit herhangi aşağıdaki öğelerden gelen sızıntı olabilir:
Gaz Sobalar
Gaz su ısıtıcıları
Gaz elbise kurutucular
Şömine veya firepits
Ahşap Sobalar
Gaz veya kömür barbeküler
Gaz veya yağ alan ısıtıcılar
Tütsü kap
Gaz veya dizel jeneratörler
Gaz veya dizel otomobil ve kamyon
Teknelere
Motosiklet
Gaz-çim donanımları güç
Işaret ve Karbon Monoksit Zehirlenme belirtileri Karbon monoksit zehirlenmesinde ilk yardım uygulaması
Karbon monoksit zehirlenmesinin belirtileri çok diğer koşullar merkezi sinir sistemini etkileyen benzer. Karbon monoksit zehirlenmesi dikkate almak önemlidir zaman kaynakları deneyimler yukarıda listelenen etrafında kimse herhangi bir belirti veya aşağıdaki belirtilerden:
Baş ağrısı
Confusion
Nefes darlığı
Zayıflık
Yorgunluk Kaynakwh webhatti.com: Karbon monoksit zehirlenmesinde ilk yardım uygulaması
Baş dönmesi
Kararsız yürüyüş (yaklaşık) tökezletici
Mide bulantısı ve kusma
Unconsciousness
Dedikoducu Boyama Karbon Monoksit zehirlenmesi
Diğer koşullar aksine kandaki oksijen azalma, karbon monoksit zehirlenmesi kurbanı neredeyse soluk asla veya mavi () siyanotik. Rağmen, cilt ciddi karbon monoksit zehirlenmesi kurbanı olarak boyama her zaman olmuyor genellikle pembe veya kırmızı boşaltılır parlak olacaktır.
Yanıt Karbon Monoksit için Zehirlenme
Eğer karbon monoksit zehirlenmesi şüphesi, şu adımları izleyin:
1. Alan hemen kurban çıkarın. Temiz hava solumak almak kötü gelen zehirlenmesi durdurulur.
2. Çağrı 911. Karbon monoksit zehirlenmesi ele profesyonel yardım ve oksijen dağıtım donanımları gerektirir. Eğer 911 yoksa, acil tıbbi sağlayıcıları için kurban alır.
3. Yardım geldiği kadar ilk yardımın temel izleyin.
4. Karbon monoksit kaynağı bulun ve fix it.

Üst Alt